Lucjan Brychczy - fot. Fumen / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Urodziny "Kiciego" na Ł3

Fumen, źródło: Legionisci.com

W czwartek 90. urodziny obchodzi Lucjan Brychczy. Legia Warszawa zorganizowała specjalne przyjęcie urodzinowe w SportsBarze, w którym udział wzięła rodzina, przyjaciele, byli legioniści, pracownicy klubu i przedstawiciele mediów.

Dostojnemu Solenizantowi odśpiewano głośne, właściciel Legii Dariusz Mioduski wręczył pamiątkową koszulkę z nazwiskiem numerem 90. Potem przyszła pora na przemówienia i tort. Obecni byli przedstawiciele grup kibicowskich, a także znane legijne osobistości m.in. Krzysztof Dowhań, Stanisław Machowski, Lesław Ćmikiewicz, Andrzej Strejlau, Stefan Białas, Krzysztof Gawara, Dariusz Dziekanowski, Jacek Magiera, Tomasz Sokołowski, Michał Kucharczyk, Maciej Szczęsny, Radosław Wróblewski, Jacek Zieliński i Goncalo Feio.

- To ewenement na skalę światową. Chyba się nigdzie nie zdarzyło, że ktoś uczestniczy w historii klubu w taki sposób. Najpierw jako wybitny piłkarz, potem jako trener, a przez ostatnie dziesięć lat jako honorowy prezes. To coś specjalnego. Jest pan ikoną klubu, legendą, jest naszym symbolem. Panie Lucjanie, 200 lat w zdrowiu! Mam nadzieję, że ta energia, która płycnie z naszych serc, z serc setek tysięcy kibiców Legii Warszawa, doda panu siły, zdrowia i będziemy w stanie celebrować kolejne urodziny i inne wydarzenia przez wiele, wiele lat. Dziękuję i wszystkiego dobrego - powiedział Mioduski.



Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.


fot. Fumen / Legionisci.comfot. Fumen / Legionisci.com
fot. Fumen / Legionisci.comfot. Fumen / Legionisci.com
fot. Fumen / Legionisci.comfot. Fumen / Legionisci.com
fot. Fumen / Legionisci.comfot. Fumen / Legionisci.com
fot. Fumen / Legionisci.comfot. Fumen / Legionisci.com
fot. Fumen / Legionisci.comfot. Fumen / Legionisci.com
fot. Fumen / Legionisci.comfot. Fumen / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
Legiak83 - 15.06.2024 / 20:20, *.plus.pl

Legenda Legii na wieki. Szacunek, oddanie. LEGIONISTA!
Ale pamiętam też 98r i po przegranym i sprzedanym meczu z Lechem 0:3 ktoś na mieście wyskoczył z łapami na Pana Lucjana.
Totalna kompromitacja.

odpowiedz
Realista - 15.06.2024 / 10:58, *.orange.pl

Trudno o lepszego Legionistę. Ślązak siłą wcielony do wojska i tym sposobem złowiony przez Cwks. Dobry był to dostał mieszkanie, samochód i większą kasę od komunistów. Legenda, hej CWKS!

odpowiedz
artic - 16.06.2024 / 06:11, *.t-mobile.pl

Pierdół wypisujesz Pan panie kolego za komuny każdy klub sposoriwany był przez jakąś gałąź przemysłu bądź wojsko czy milicję Gornik,Ruch- wyngiel:) hutnictwo Legia i Slask- wojsko Wisła Krakow- milicja Arka i Gdansk- stocznie Mielec- PZL ŁKS- fabryki przem.lekiego Wisła Płock- petrochemia nawet taki Ursus awans.do.2ligi- fabryka traktorów mam wymieniać dalej? To nie dziwne że w tamtych czasach mlody Ślązak dostal w Wa- wie mieszkanie a z autem przesadziles bo P.Lucjan nie ma prawa jazdy chyba że faktycznie dostal o sprzedał )


odpowiedz
Do artic - 16.06.2024 / 11:44, *.orange.pl

@artic: ale tylko CWKS podbierał najlepszych piłkarzy z innych klubów metodą na wojsko tzn. albo piłkarz mógł iść w kamasze i to by był w zasadzie koniec kariery albo odbębnić wojsko grając dla CWKS. Różnica zasadnicza bo kluby hutnicze czy nawet milicyjne nie robiły takich akcji...

odpowiedz
oLaf - 16.06.2024 / 21:16, *.vectranet.pl

@Do artic: taaaa, niezła bajka, jakby ci najlepsi byli brani do Legii to w komuniżmie Legia nie maiłaby tylko 4 Mistrzostwa a Górnik 14, Ruch z 10 tylko Legia miałąby też wtedy z 14 mistrzostw, więc teza z d..., kolego.

odpowiedz
ksieciunio - 14.06.2024 / 14:42, *.chello.pl

Wszystkiego Naj...... NAj........... Naj............

odpowiedz
gazza - 14.06.2024 / 14:01, *.centertel.pl

Wszystkiego Najlepszego !!!
Jan musi sie czuc pan Brychczy patrzac na dzisiejsza Legie i reprezentacje ???
To jest przepasc pod wzgledem wyszkolenia i charakteru...

odpowiedz
Polska - 14.06.2024 / 10:53, *.centertel.pl

Największa LEGENDA Legii Warszawa.
Wspaniały Człowiek, Wielki Piłkarz.

Dozgonny szacunek dla Pana!

odpowiedz
Single malt - 14.06.2024 / 10:27, *.t-mobile.pl

Miałem szczęście oglądać p. Brychczego przez kilka sezonów. Już nie miał wielkiej szybkości, ale wyjście na pozycję,technika, przegląd pola na najwyższym poziomie.

odpowiedz
Pawełek - 14.06.2024 / 10:02, *.netfala.pl

Zdrówka Panie Lucjanie! Trzeba przyznać, że Pan Lucjan dobrze wygląda jak na 90 lat. Oby tak dalej!

odpowiedz
ops2 - 14.06.2024 / 09:50, *.124.11

Znakomity Piłkarz i Wielki (choć nie wzrostem człowiek). Legenda Warszawy ! i bez znaczenia, że w Stolicy się nie urodził. 200 lat Panie Lucjanie !

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 14.06.2024 / 09:34, *.telefonica.de

Zdrowia i jeszcze raz zdrowia Panie Lucjanie.
A mioduski WON

odpowiedz
Bo - 14.06.2024 / 08:42, *.02.net

Zdrowia Panie Lucjanie! A tak przy okazji: co z pomnikiem? Coś się dzieje w temacie?

odpowiedz
(L)evinho.Onet.Pl - 14.06.2024 / 06:37, *.orange.pl

Może zorganizowanie takiego spotkania, spotkanie kilku pokoleń legionistów jest zapowiedzią lepszych czasów w ukochanej Legii....???

odpowiedz
Sarcastico - 14.06.2024 / 04:00, *.com.pl

Widzę na tych zdjęciach dwa światy. Powagę i klasę pana Lucjana. Oraz zakłamanie, obłude i fałszywe pozy pasożyta. Widzę również, że na spokojnie jeszcze pan Lucjan będzie się cieszył z Legii wolnej od tego par..a.

odpowiedz
Przemko - 13.06.2024 / 23:33, *..

Panie Lucjanie, kochamy Cię!

odpowiedz
Misha75 - 13.06.2024 / 22:19, *.plus.pl

Wielu lat w zdrowiu i z uśmiechem po sukcesach Legii życzymy !

odpowiedz
Darek - 13.06.2024 / 21:52, *.tpnet.pl

A kiedy spotkanie z Panem Lucjanem dla kibiców? Chętnie bym przyjechał.

odpowiedz
Afro - 14.06.2024 / 07:40, *.orange.pl

@Darek: Pan Lucjan jest prawie na każdym meczu na Ł3, zapraszamy!

odpowiedz
Darek - 16.06.2024 / 14:51, *.tpnet.pl

@Afro: Zapewne jak jest to na trybunie dla VIP-ów. Więc jak to sobie wyobrażasz?
Podchodzę do wejścia dla VIP-ów i mówię ja do Pana Lucjana. A ochroniarz mówi do mnie panie Darku proszę za mną. Pan Lucjan już na pana czeka.
Wydaje mi się, że tak to nie działa.

odpowiedz
Matt - 13.06.2024 / 21:36, *.orange.pl

W czasach, gdy przywiązanie do czegokolwiek mierzy się pieniądzem, gdy lojalność niejedno ma imię, a skromność jest uznawana za słabość, Pan Lucjan jest przykładem, że jednak można inaczej. Dziś, wśród rówieśników, często spotykam się z opinią, że wieloletnie przywiązanie się do pewnej sprawy nie jest niczym godnym pochwały, wręcz przeciwnie. Że niby trzeba szukać, próbować nowego, zmieniać. Ja uważam inaczej i dlatego mam do Pana Brychczego wielki szacunek. Kiedy innym się już znudziło, zabrakło sił albo zwyczajnie uciekli, On jeden pozostał na Łazienkowskiej przyglądając się tej sztafecie pokoleń, ciągle robiąc swoje, bez sztucznego rozgłosu.

Panie Lucjanie, jeśli jakimś cudem Pan to przeczyta, to chciałbym serdecznie podziękować za te wszystkie lata pracy dla Legii, dla nas - kibiców. Nie widziałem Pana jako zawodnika i bardzo tego żałuję, ale znam Pana jako człowieka bez reszty oddanego Legii, w jakiejkolwiek roli ona akurat Pana potrzebuje. 200 lat w zdrowiu i sile.

odpowiedz
MT - 13.06.2024 / 21:28, *.t-mobile.pl

Brawo ! Prawdziwa ikona Legii.
Zasługuje na wielki szcunek.
Dużo zdrowia i spokoju Panie Lucjanie.

odpowiedz
Piokrus - 13.06.2024 / 21:26, *.net.pl

Wszystkiego najlepszego Panie Lucjanie. 100 lat w zdrowiu u pomyślności

odpowiedz
Kibic L - 13.06.2024 / 21:19, *.vectranet.pl

Sto lat to za mało. PANIE LUCJANIE, MISTRZU 200 LAT. Jestem tym co miałem przyjemność oglądać PANA LUCJANA na boisku. Powiedzieć, że coś wspaniałego to jak nie powiedzieć nic. Jeszcze raz nieustającego zdrowia MISTRZOWI życzę.

odpowiedz
HOP - 13.06.2024 / 20:51, *.knc.pl

Świetnie nasza (L)egenda się trzyma jak na swój wiek.
Zdrowia, szczęścia, pomyślności.
100+

(L)

odpowiedz
exsa - 13.06.2024 / 20:05, *.orange.pl

Zdrowia i kolejnych rocznic

odpowiedz
Ane - 13.06.2024 / 19:43, *.90.207

STO LAT już blisko :) dużo zdrowia życzą kibice Zagłębia Sosnowiec !

odpowiedz