fot. Michał Wyszyński / SKLW
REKLAMA
REKLAMA

Karnety w przyszłym tygodniu

Woytek, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa kończy opracowywanie oferty biletowo-karnetowej na nowy sezon. Według naszych informacji ma zostać ona zaprezentowana pod koniec przyszłego tygodnia i połączona z dedykowaną kampanią reklamową. Choć ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, to kibice którzy regularnie posiadają karnety i regularnie odwiedzają Łazienkowską 3, mogą spać spokojnie jeśli chodzi o ceny.



Spodziewamy się natomiast pewnych zmian cen pojedynczych biletów. Wiemy, że w roboczych cennikach pojawiały się pomysły uzależniania cen od wyników drużyny czy terminu zakupu biletu, ale nie wiemy czy zostaną wprowadzone w życie.

W ubiegłym sezonie klub sprzedał 8118 karnetów i 3060 subskrypcji. To przełożyło się na przychód 3,9 mln zł z karnetów (wzrost o 1,5 mln zł w porównaniu z wcześniejszym sezonem) i 10,7 mln zł z biletów (wzrost o 2 mln zł), a do tego doszły jeszcze mecze w europejskich pucharach, co w sumie dało 6 mln zł więcej w klubowej kasie.

Subskrypcja to przyszłość

Model subskrypcyjny cały czas będzie rozwijany. Przy Łazienkowskiej zakładają nawet, że w ciągu paru lat liczba subskrypcji zrówna się z liczbą karnetów, a w dłuższej perspektywie może je nawet zastąpić. Tak to wygląda w Danii, skąd zaczerpnięto pomysł subskrypcji. Średnie wykorzystanie subskrypcji na meczach oscyluje w granicach 65 procent. Są oczywiście mecze, na których to wykorzystanie jest zdecydowanie większe. Warto zaznaczyć, że jeżeli subskrybent nie odbierze biletu na dany mecz z odpowiednim wyprzedzeniem, to traci gwarancję miejsca na stadionie w przypadku dużego zainteresowania i szybkiego wykupienia biletów przez innych.

Wypełnić stadion

Ubiegły sezon był rekordowy pod względem frekwencji na Łazienkowskiej 3. Aż na 20 z 24 spotkań sprzedany był komplet wejściówek, a średnio z trybun mecze oglądało ponad 25 tysięcy osób. Właśnie temat obecności na stadionie będzie dla pracowników klubu kolejnym wyzwaniem. Często bowiem jest tak, że mimo "sold outu" i braku dostępnych miejsc w systemie biletowym, na stadionie zjawia się o 2-3 tysiące osób mniej. Największą część nieobecnych stanowią posiadacze karnetów, wpływ na to mają także projekty takie jak "kibicuj z klasą". W tym aspekcie klub widzi niedociągnięcia i zostały podjęte działania, które mają poprawić ten wynik. Nową opcją ma być możliwość odsprzedania biletu do 2 godzin przed meczem za pośrednictwem systemu biletowego.

- Chcemy motywować wszystkich, by nie odpuszczali i dbali o to, by na każdym było nas jak najwięcej - słyszymy z Łazienkowskiej.

Legia chce także zwiększyć wypełnienie stadionu przez zmniejszanie bufora przy sektorze gości, w zależności od liczby kibiców rywali, którzy mają pojawić się na meczu. Do odpowiednich organów zostały złożone już dokumenty. Klub czeka na audyty i decyzję.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Marecki - 24.06.2024 / 19:48, *..

Tydzień minął i żadnych wieści o karnetach, zbędne info było.

odpowiedz
RS6 - 18.06.2024 / 12:39, *.zus.pl

Od ponad 10 lat jestem prawie zawsze. Od dwóch lat 100% na Ł3. Legia nie docenia swoich Generałów... kubeczek, szaliczek i smyczka i to jak poczytasz, bo przecież maila nie wyślą pomimo, że moje dane nie zmieniły się od dekady. Sami powinni wysyłać prezent.

odpowiedz
PawelS - 18.06.2024 / 22:58, *.net.pl

@RS6: zgadzam sie

odpowiedz
Niezadowolony - 21.06.2024 / 16:20, *.187.2

@RS6: To prawda. Miałem już przejścia z Paniami z BOK. W jednym tygodniu nagród jeszcze nie ma, a za chwilę... przykro mi, ale termin odbioru nagród minął:-)
Na te kilka/kilkanaście lat odebrałem może dwie nagrody i to też bardziej z myślą o dziecku.

odpowiedz
Vuko - 17.06.2024 / 15:54, *.tpnet.pl

Miodus zaciera raczki. Placic grzecznie bo nie bedzie pucharow

odpowiedz
Mariof - 17.06.2024 / 08:24, *.centertel.pl

Moim zdaniem.podwyzka cen powinna dotyczyć "żylety". Fakt że najlepsze w Polsce oprawy ale i największe kary za które nie ponoszą żadnych strat bo przecież podwyżki biletów cZy karnetów dotyczą innych sektoriw

odpowiedz
jax - 17.06.2024 / 14:41, *..

@Mariof: moim zdanie podwyżka karnetów powinna dotyczyć Tylko i wyłącznie twojej osoby

odpowiedz
Peter - 16.06.2024 / 10:06, *.vectranet.pl

Moim zdaniem powinni wprowadzić możliwość zwrotu zakupionego biletu. Chciałbym też żeby trochę obniżono ceny na sektory przylegające do Żylety. Zobaczymy.

odpowiedz
9985 - 16.06.2024 / 05:24, *.centertel.pl

Jak ich przyjeżdża 200-300 osób to moim zdaniem powinni siedzieć na zachodniej i wtedy byśmy mieli całą dla siebie południową i nie był by potrzebny bufor

odpowiedz
JestemMiodek - 15.06.2024 / 12:45, *.orange.pl

Ceny widocznie są zdecydowanie za niskie skoro ludzie kupują sobie karnety a potem olewają mecze

odpowiedz
Michal17211 - 17.06.2024 / 14:51, *.chello.pl

@JestemMiodek: a może kupują karnety mając nadzieję, że piłkarze będą grać z zaangażowaniem a potem mają kibica w poważaniu więc osoba z karnetem odpuszcza mecze??

odpowiedz
Malkontent - 15.06.2024 / 09:37, *.chello.pl

Drogo
..

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 15.06.2024 / 09:22, *.telefonica.de

MIODUSKI WON lichwiarzu

odpowiedz
Kaczyński - 15.06.2024 / 09:12, *.play-internet.pl

Ludzie,jakie karnety??? Za co? Po co?? Co dostaniemy w zamian? Męczarnie i padakę.

odpowiedz
Zawisza - 15.06.2024 / 18:54, *.centertel.pl

@Kaczyński : nie przychodź

odpowiedz
Cezary1916 - 15.06.2024 / 07:40, *.com.pl

Dajcie pakiety nie każdy może pozwolić sobie na karnet.

odpowiedz
Maniura - 14.06.2024 / 23:57, *.217.180

Ma być spora podwyżka o 30 procent

odpowiedz
kolo - 17.06.2024 / 08:44, *.162.68

@Maniura: nie rozsiewaj plotek.

odpowiedz
adam - 14.06.2024 / 23:19, *.chello.pl

https://e-almyros.gr/2024/06/14/apo-tin-tripoli-stin-istoriki-legkia-varsovias-o-thanasis-christopoylos/ - Thanasis Christopoulos trafi do (juniorów ?) Legii.

odpowiedz
Ding - 14.06.2024 / 22:09, *.play-internet.pl

Wiele miejsc jest pustych, bo bilety trafiają do korporacji, które nie potrafią rozprowadzić ich wśród swoich pracowników.

odpowiedz
Misio - 17.06.2024 / 19:22, *.chello.pl

@Ding: A kto Ci takich bzdur naopowiadał?

odpowiedz
ding - 19.06.2024 / 20:39, *.chello.pl

@Misio: Mam znajomych w wielu korpo. Tam byle stażysta może pójść do HR-u i wziąć bezpłatny bilet na mecz (w ramach socjalu). Bardzo dużo takich biletów jest niewykorzystywanych. Poza tym ludzie z tymi biletami mają miejsca obok mnie. W systemie widnieją zawsze jako zajęte, a na meczach są albo wolne albo siedzą na nich za każdym razem inne osoby.

odpowiedz
Vinnie - 14.06.2024 / 21:37, *.jmdi.pl

Zastanawiam się czy by nie było warto, przynajmniej na Wschodniej, dodać jeszcze dwa rzędy. Zdjąć tą szybę, dostawić jakieś nawet lekko prowizoryczne trybuny. Między obecnym 1 rzędem a bandami reklamowymi jest mnóstwo miejsca. Dwa rzędy by się zmieściły. Wyglądałoby to trochę jak w Anglii, a dałoby kilkaset miejsc więcej. Na Południowej też możnaby tak zrobić

odpowiedz
Kkk - 15.06.2024 / 02:25, *.plus.pl

@Vinnie: Przede wszystkim dobrze by było, gdyby na pełny stadion przychodziło więcej aniżeli 25 tysięcy osób.

odpowiedz
Kalbar - 14.06.2024 / 20:26, *.aster.pl

Ciekawe jakie ceny?, oby nie zwariowali.

odpowiedz
Arek - 14.06.2024 / 23:37, *.tpnet.pl

@Kalbar : dowiesz się w następnym tygodniu. Cierpliwości.

odpowiedz
Poldi - 15.06.2024 / 00:24, *.aster.pl

@Kalbar : obstawiam 45 na Żylete.

odpowiedz
023 - 14.06.2024 / 19:38, *.play-internet.pl

Wreszcie jakies info. Dziękuję ????

odpowiedz