Jacek Zieliński i Luquinhas - fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
REKLAMA
REKLAMA

Luquinhas: Bardzo tęskniłem za Legią

Woytek, źródło: Legia.com

Luquinhas pozytywnie przeszedł testy medyczne i podpisał roczną umowę z Legią Warszawa. Stołeczny klub potwierdził w niedzielę, że Brazylijczyk został wypożyczony z Fortalezy EC z opcją pierwokupu. Luquinhas będzie występował w koszulce z numerem 82, czyli tym samym co podczas pierwszego pobytu w Warszawie.



- Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie zostałem piłkarzem Legii. Wróciłem do swojego domu i do miejsca, w którym przeżyłem jedne z najlepszych chwil w moim życiu. Wracam będąc tą samą osobą, którą zapamiętali kibice. Po upływie tych 2,5 lat czuję się jednak lepszym piłkarzem, z większym doświadczeniem. Mam w sobie większą sportową złość, aby przywrócić Legii tytuł mistrza Polski. Bardzo tęskniłem za Legią, która była cały czas była obecna w moim życiu. Zrobię wszystko, aby pomóc drużynie w odzyskaniu tytułu. To mój cel numer jeden, bo wiem, jak ważne jest mistrzostwo Polski dla klubu i dla kibiców - mówi Brazylijczyk.

- Luquinhas to piłkarz dysponujący odpowiednią jakością i doświadczeniem. Będzie zawodnikiem, który zasili core drużyny. Ta grupa ma pomagać Legii wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców, ale również dawać możliwość rozwoju dla młodych piłkarzy z naszej kadry. Druga sprawa to aspekt stylu gry Luquinhasa. Jego boiskowa specyfika pasuje do naszego modelu. Chcemy grać coraz bardziej wertykalnie. Naszym celem jest to, aby zawodnicy zdobywali przestrzeń z piłką, jak i bez niej. Nasza gra ma opierać się na atakowaniu, tworzeniu sobie wielu sytuacji. Luquinhas doskonale pasuje pod ten styl i zna specyfikę Legii, co będzie jego atutem - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński.

Luquinhas będzie występował w Legii Warszawa z numerem 82.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
exsa - 19.06.2024 / 10:35, *.185.154

P. Luginhas jestem s

odpowiedz
(L) eonardo - 17.06.2024 / 18:40, *.inetia.pl

Najbardziej to mnie pan Jacek zainteresował tą koncepcją wertykalną. Też taką miałem przez wiele lat, ale po 60-tce wychodzi tak sobie . Może panu Jackowi wyjdzie , bo mówi że pasuje. No to gratuluję i proponuję wręczenia pucharu za zajęcie pierwszego miejsca.

odpowiedz
(L) eonardo - 17.06.2024 / 18:31, *.inetia.pl

Najbardziej to mnie pan Jacek zainteresował tą koncepcją wertykalną. Też taką miałem przez wiele lat, ale po 60-tce wychodzi tak sobie . Może panu Jackowi wyjdzie , bo mówi że pasuje. No to gratuluję i proponuję wręczenia pucharu za zajęcie pierwszego miejsca.

odpowiedz
jakbyś grał a nie siedział to - 17.06.2024 / 12:03, *..

byś o Legii nie pamiętał

masz szczęście że za transfery odpowiada wentkasz z dembicy i proponuje kontrakty wszystkim którzy kiedyś grali w naszej lidze

najnowsze pomysły tego bezmózga to oferty dla Szarmacha, Zgutczyńskiego, Niedzielana i pRosiaka, najszbciejszy z nich Jeleń - odmówił

gdyby nie przeszli badań geriatrycznych to nic nie szkodzi bo Legia będzie kąsała Rosołkiem i Pękhardem, uznanymi w tej części wszechświata goleadorami

pozostaje tylko pytanie który z nich będzie królem szczelcuf a który vice

odpowiedz
L viz - 17.06.2024 / 18:13, *.chello.pl

@jakbyś grał a nie siedział to:
KowaL nie pij tyle a jak już, to bez dostępu do internetu... Dużo zdrowia

odpowiedz
Kamiko27 - 17.06.2024 / 11:00, *.orange.pl

Witamy ponownie i mamy nadzieję na lepszą wersję! A wszyscy znawcy futbolu przestańcie się czepiać tylko dajcie mu szansę bo akurat pamiętam go jak naprawdę walczył w każdym meczu.

odpowiedz
Co to - 16.06.2024 / 23:37, *.pyur.net

"dzie zawodnikiem, który zasili core drużyny"
Co Jacuś znowu p...? Czym jest core drużyny? Na jakim pseudo szkoleniu tego uczą.........

odpowiedz
czary mary - 17.06.2024 / 09:22, *.centertel.pl

@Co to: to po angielsku , nic dziwnego ze nie rozumiesz

odpowiedz
Markus Merk - 16.06.2024 / 21:51, *.play-internet.pl

A gdzie napastnicy?

odpowiedz
Słż - 16.06.2024 / 18:40, *.aster.pl

Niech podrośnie wpierw a później się wypowiadaj

odpowiedz
macie mózg wielkości jagody - 16.06.2024 / 17:43, *.orange.pl

"Wróciłem do swojego domu i do miejsca, w którym przeżyłem jedne z najlepszych chwil w moim życiu."

Tak mówi bita żona z syndromem sztokholmskim

odpowiedz
MiszaPraga - 16.06.2024 / 17:52, *.plus.pl

@macie mózg wielkości jagody: jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, to taki typ zawodnika, mnie WUJ obchodzi kto ma przyjść, tylko to że mają ZAPI......DALAĆ na murawie i pokaż Charakter, właśnie te ich słowa nie h sprowadza na murawę

odpowiedz
13 - 16.06.2024 / 17:40, *.play-internet.pl

Po samej wypowiedzi gościa... Tęsknił za Domem? Jakim Domem Ziomek... Jesteś najemnikiem i dostajesz konkretną kasę za konkretne zadania. Nic oprócz Legii Ci w karierze nie wyszło i to Twoja ostatnia szansa w życiu by zostać kimś w tym sporcie. Więc nie życzę szczęścia i nie życzę sukcesów a życzę sobie byś niczego już więcej nie spier... Trenuj, graj i daj Warszawie serce.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 16.06.2024 / 17:56, *.orange.pl

@13 :

Powiedz, tak z ciekawości... co Tobie w życiu wyszło? Pochwal się!

odpowiedz
13 - 16.06.2024 / 21:19, *.play-internet.pl

@Mateusz z Gór: Rodzina Mateuszu.

odpowiedz
sig - 16.06.2024 / 21:50, *.aster.pl

@Mateusz z Gór: mi matura

odpowiedz
Mateusz z Gór - 16.06.2024 / 22:42, *.orange.pl

@13 :

To najważniejsze.
Ale jednocześnie muszę powiedzieć, że z góry zakładasz, że Lui rodziny nie ma, lub mu nie wyszła. Dalej dodajesz, żeby nic więcej nie spieprzył. Sam się zastanów co powiedziałeś.

odpowiedz
Ddd - 17.06.2024 / 09:18, *.orange.pl

@Mateusz z Gór: mi na przykład urósł:)

odpowiedz
jarekk - 16.06.2024 / 16:46, *.metrointernet.pl

Wazeliniarstwo. Pod publiczke. Niech zrobi to za co mu placa i wystarczy.

odpowiedz
Lub2003 - 16.06.2024 / 14:33, *.comcast.net

Cos mi sie wydaje, ze wypowiedz pana Jacka to stek bzdur. Albo ja juz nie rozumiem tego swiata.

odpowiedz
Lub2003 - 16.06.2024 / 14:13, *.comcast.net

Cos mi sie wydaje, ze wypowiedz pana Jacka to stek bzdur. Albo ja juz nie rozumiem tego swiata.

odpowiedz
Ziggy - 16.06.2024 / 13:49, *.161.39

a co z tym Boliwijczykiem on teraz gra mecze sparingowe a potem Copa America (więc kiedy prezentacja)

odpowiedz
Kibic - 16.06.2024 / 14:05, *.centertel.pl

@Ziggy: Gra w rosji, więc tu nie będzie mile widziany.

odpowiedz
Arek - 16.06.2024 / 14:12, *.tpnet.pl

@Ziggy: pewnie po odpadnięciu Boliwii i czasie wolnym.

odpowiedz
Peter - 16.06.2024 / 15:38, *.play-internet.pl

@Kibic: Niby dlaczego? Jakie to ma znaczenie gdzie gra? Sam podszedłbym tam gdzie mi więcej zapłacą. Rosja taki sam kraj jak inny.

odpowiedz
Wycior - 16.06.2024 / 16:57, *.vectranet.pl

@Peter : Czy ty przespałeś ostatnie dwa lata? Czy po prostu trollujesz? ruscy są według ciebie normalni!?

odpowiedz
Peter - 16.06.2024 / 17:57, *.play-internet.pl

@Wycior: A dlaczego mają być nienormalni? Tacy sami ludzie jak my. W czym lepsi są np Ukraińcy? Jesteśmy w stanie wojny z narodem rosyjskim, że mam ich nie lubić? Mordują nas? Kolega był kilka lat temu w Moskwie i był bardzo pozytywnie zaskoczony gościnnością Rosjan.

odpowiedz
Zbytek - 16.06.2024 / 20:35, *.t-mobile.pl

@Peter : a jak się bawią w innych krajach?

odpowiedz
Marcin77 - 17.06.2024 / 11:17, *.play-internet.pl

@Peter : Żeby to ogarnąć trzeba wyłączyć telewizor, nie wymagaj zbyt wiele.

odpowiedz
kibic - 17.06.2024 / 16:47, *.vectranet.pl

@Peter : gra w rosji, to wystarczy żeby go tu nie chcieć. Kręgosłup moralny na poziomie rybusa.

odpowiedz
kibic - 17.06.2024 / 17:02, *.vectranet.pl

@Marcin77: on już chyba wyłączył i myślenie przy okazji też.

odpowiedz
Darek - 16.06.2024 / 13:48, *.tpnet.pl

Już był w Legii i był jednym z lepszych. Teraz tylko wypożyczony. Gdyby się nie sprawdził to odejdzie po roku. Ale jak się sprawdzi to mamy opcję pierwokupu. Klub pod tym względem jest dobrze zabezpieczony.
Witam i życzę sukcesów.
W razie kryzysu drużyny proszę siadać na końcu autokaru.

odpowiedz
Hahah - 16.06.2024 / 13:39, *.t-mobile.pl

A lepy nie dostał?

odpowiedz