fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Końcowa kolejność w sezonie 2023/24

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W niedzielę, 16 czerwca 2024 roku zakończony został sezon 2023/24 Orlen Basket Ligi. Mistrzem Polski został zespół Trefla Sopot, który w finale pokonał Kinga Szczecin 4:3. Brązowy medal wywalczył Śląsk Wrocław. Legioniści zakończyli rozgrywki na miejscu siódmym.

Nasz zespół skończył co prawda sezon zasadniczy na piątej lokacie, ale ze względu na odpadnięcie w pierwszej rundzie play-off dwóch zespołów wyżej sklasyfikowanych po 30. kolejkach (Anwilu i Stali), Legia sklasyfikowana została na 7. miejscu. Z ligi spadł zespół Sokoła Łańcut, zaś awans z pierwszej ligi wywalczył Górnik Wałbrzych.

Końcowa kolejność Orlen Basket Ligi w sezonie 2023/24:
1. Trefl Sopot
2. King Szczecin
3. WKS Śląsk Wrocław
4. PGE Spójnia Stargard
5. Anwil Włocławek
6. Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
7. Legia Warszawa
8. MKS Dąbrowa Górnicza
9. Polski Cukier Start Lublin
10. Dziki Warszawa
11. Icon Sea Czarni Słupsk
12. Arriva Polski Cukier Toruń
13. Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia
14. Tauron GTK Gliwice
15. Enea Stelmet Zastal Zielona Góra
16. Muszynianka Domelo Sokół Łańcut


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.