fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Legia nawiązała współpracę z FC Tokyo

źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa nawiązała współpracę z występującym w J-League FC Tokyo. Kluby będą działać w zakresie wymiany informacji skautingowych o rynkach europejskim i azjatyckim oraz rozwoju młodych zawodników.



Legia Warszawa i FC Tokyo chcą strukturalnie rozszerzyć obszar swojej działalności skautingowej i szkoleniowej. Podpisana umowa obejmuje wymianę wiedzy i informacji między klubami o piłkarzach w kontekście potencjalnych transferów oraz rozwoju zawodników związanych z akademiami klubowymi.

- Wierzymy, że nawiązanie współpracy z FC Tokyo, uznawanym za silną piłkarską markę w Japonii, przyniesie dobre rezultaty dla obu stron. Ta inicjatywa między dwoma klubami ze stolic swoich krajów będzie mieć realne znaczenie. Japonia to dla nas bardzo atrakcyjny rynek, tamtejsi zawodnicy wyróżniają się wysoką kulturą pracy i jakością, a J-League cieszy się powszechnym zainteresowaniem. Polska staje się dla japońskich piłkarzy naturalnym krajem pierwszego wyboru w kontekście występów w Europie oraz adaptacji do innego stylu gry i życia. Kolejnym ważnym strategicznie aspektem jest dla nas poszerzenie możliwości szkolenia młodych zawodników. FC Tokyo ma bogate doświadczenie w rozwijaniu juniorów i adaptowaniu ich do futbolu seniorskiego. Wymiana doświadczeń i wiedzy w tych obszarach będzie bardzo cenna - mówi właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

- Cieszymy się, że możemy ogłosić współpracę z Legią Warszawa. Uważamy, że tworzenie drużyny i rozwijanie młodych piłkarzy są niezwykle ważnymi aspektami naszej działalności. Ponadto, w Europie znajduje się wiele utalentowanych zawodników, więc współpraca z Legią Warszawa daje nam szansę na wymianę informacji i podejmowanie różnych działań. Liczymy na jej pozytywne efekty. Jest to pierwszy krok w kierunku promocji naszego klubu z Tokio jako stolicy Japonii - mówi prezes FC Tokyo Shigeya Kawagishi.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
Dickson Chotowski - 19.06.2024 / 20:59, *.btcentralplus.com

Moze bedzie jakies dobre sushi na Legii ? Mam nadzieje.

odpowiedz
oLaf - 23.06.2024 / 13:58, *.vectranet.pl

@Dickson Chotowski: to najlepsze - i jedyne - co z tej współpracy może się udać.

Fluminese było , teraz Tokyo, co następne? Kinszasa FC ???

odpowiedz
Sebo(L) - 18.06.2024 / 18:47, *..

Już była współpraca z brazylijskim Fluminense Rio de Janeiro, które miały przynieść niesamowite korzyści zwłaszcza w kwestii wypożyczeń młodych zdolnych piłkarzy. Przybyło paru ogórasów, których zapewne nikt we Flu nie potrzebował i na tym się skończyło. Współpraca "umarła" śmiercią naturalną. Przypuszczalnie podobnie będzie z FC Tokyo.

odpowiedz
Trampek - 18.06.2024 / 14:28, *.125.113

Uważam, że jest to dobre posunięcie. Jednym z warunków owocnej współpracy, to zasada wzajemnego szacunku . Być może poszerzy się rynek skautingu - który w LEGII jest w pozycji embrionalnej .

odpowiedz
Gienek - 18.06.2024 / 14:28, *.netfala.pl

Kudłaty ma pomysły z kosmosu. Jak nie zatrudnienie jakiegoś darmozjada ze Szwajcarii, to teraz współpraca z klubem z Tokio. Korpoludek odleciał.

odpowiedz
Lupus - 18.06.2024 / 17:55, *.centertel.pl

@Gienek: Jednym słowem: Harakiri

odpowiedz
Jose Kante - 18.06.2024 / 14:13, *.inetia.pl

Już czerpalismy wiedzę od wszystkich:Ajax, Man City, Fc Basel, Borussia Dortmund, Fluminense, to teraz z Japonii.
Z jednej strony to ciekawy ruch, ale konkretnie co będziemy od nich brać a oni od nas? Na czym to ma polegać? Nie sądzę żebyśmy nagle wypożyczali piłkarzy do nich, bo liga na pewno spoko, ale raczej nie ten kierunek. A w drugą stronę, to też nie widzę żeby oni chcieli swoich oddawać. Pewnie jeszcze nie wiedzą, ale WE DON'T HAVE ANY MONEY. Ale fajnie że w Japonii będzie dziś wzmianka o Legii. Może znajdziemy w ten sposób dziesięciu nowych kibiców? Albo 110. Poczekamy, zobaczymy. Tymczasem karuzela transferowa wypluwa kolejne gwiazdy czwartego sortu.

odpowiedz
geds - 18.06.2024 / 14:06, *.centertel.pl

W zasadzie należałoby się cieszyć, gdyby tyle tych rewelacyjnych idei nie okazało się w przeszłości tylko PRową wydmuszką. Co ze wspólpracą z dyr. sport. Basel? Co z Deyna Cup? Co z magiczną wspólpracą z Fluminense? Coś ze Lwowem chyba też mieliśmy? Gdyby ze 3 graczy mogło pograć sezon w Japonii to by było coś. I ze 3 młodych, naprawdę dobrych Japończyków u nas. Ale poczytać możemy tylko bełkot o wymianie doświadczeń.

odpowiedz
Jaro - 18.06.2024 / 13:47, *.aster.pl

Na początek współpracy niech wezmą Rosołka. Zobaczą jakich wybitnych grajków mamy:)

odpowiedz
Też Jaro - 18.06.2024 / 20:15, *.101.79

@Jaro: po zadaniu im takiego muchomora nikt już z Legią nie będzie chciał ubić nawet muchy w kiblu.

odpowiedz
Darek - 18.06.2024 / 12:50, *.chello.pl

Ciekawe czy będą nam wciskać ogrów jak kiedyś Fluminense?

odpowiedz
Oif - 18.06.2024 / 12:49, *.orange.pl

Jak kluby wyobrażają sobie tą współprace?? Przecież Japonia jest z drugiej strony kuli ziemskiej. Teleporady??? Widijo konferencje??

odpowiedz
Mateusz z Gór - 18.06.2024 / 13:13, *.orange.pl

@Oif:

Będą sobie mailem przesyłać tabelki z Excela.

odpowiedz
Oif - 18.06.2024 / 23:35, *.plus.pl

@Mateusz z Gór: o popatrz, zaponiałem o słynnych "tabelkach" dzięki za przypomnienie

odpowiedz
leg-fan - 18.06.2024 / 12:01, *..

Fajnie, że FC Tokyo dołączyło do Fluminese.

odpowiedz
Wyrwikufel - 18.06.2024 / 11:57, *.netfala.pl

Wow, szczena opada. Europo drżyj!

odpowiedz
Greq - 18.06.2024 / 11:29, *.18.225

Więcej współpracy, więcej korpoobowiazkow do wykazania, to nic ze nie ma efektów. Idea jest słuszna.

odpowiedz
Antykomuch - 18.06.2024 / 11:22, *.t-mobile.pl

Fluminense bis?

odpowiedz
Skaut - 18.06.2024 / 11:21, *.orange.pl

To może Tsubasa Ozora i Wakabayashi do nas dołączą? ????

odpowiedz
Misiowaty - 18.06.2024 / 11:55, *.orange.pl

@Skaut: Zapomniałeś o kojiro hyuga

odpowiedz
der - 18.06.2024 / 10:42, *.144.86

super!

odpowiedz
123 - 18.06.2024 / 10:31, *.chello.pl

Może Tokyo kupi klub i wprowadzi japońską kulturę pracy ????
Boom murowany ????

odpowiedz