Jakub Żewłakow - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Żewłakow przedłużył kontrakt z Legią

źródło: Legia Warszawa

17-letni Jakub Żewłakow podpisał nowy, trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Ofensywny pomocnik przeszedł pełny cykl szkoleniowy z Akademią Legii, a od pół roku trenuje już na stałe z pierwszym zespołem.Urodzony w Atenach zawodnik trafił do Akademii już w 2013 roku, przechodząc przez wszystkie juniorskie drużyny i zespół rezerw. Zimą tego roku po raz pierwszy uczestniczył w zgrupowaniu z pierwszym zespołem. Jakub Żewłakow zostanie uwzględniony w kadrze pierwszego zespołu na rozpoczynające się w najbliższą sobotę zgrupowanie w Austrii.

- Jakub ma wszelkie warunki do zostania dobrym piłkarzem. To nietuzinowy, dobry technicznie młody zawodnik, z balansem ciała i zmianą kierunku biegu z piłką – rzadko widuje się takie cechy. Kuba musi pokochać zmęczenie i ciężką pracę, żeby dalej rozwijać swój talent - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

- Jakub od podstaw funkcjonowania szkoleniowego był w strukturach Akademii. Nowy kontrakt to zasługa jego, a jeszcze większa rodziców w prowadzeniu, kształtowaniu syna w innych obszarach, nie tylko piłkarskim. Mam bardzo duży szacunek za dobrą komunikację z rodzicami bez udziału agencji - mówi dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa Marek Śledź.

- Akademia Legii dała mi wszystkie narzędzia do rozwoju, za co jestem jej wdzięczny. Teraz sam muszę dołożyć wiele pracy i wyznaczyć sobie nowe cele. Marzę o występie przy Łazienkowskiej - mówi Jakub Żewłakow.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
bronek49 - 22.06.2024 / 17:10, *.vectranet.pl

mam nadzieje że wreszcie coś ruszy z młodymi bo wynika z tego że praca młodzieżą jest na dobrym poziomie juniorzy 19 lat mistrzostwo ,juniorzy 17 i 15 lat wicemistrzami ale coś żle się dzieje kiedy przechodzą w wiek seniora wtedy giną zupełnie z radarów

odpowiedz
Zawsze - 22.06.2024 / 13:33, *.plus.pl

Lepszy jakiś tuzinkowy

odpowiedz
tekken (L) - 22.06.2024 / 09:36, *.chello.pl

Dobrze :). Do młodych chłopaków: uczcie się techniki- obie nogi, wrzutki, kiwki, sztuczki,przyjęcie, klejenie strzały (mocne po ziemi, techniczne, wolne itd.) bawcie się grą w piłkę to najfajniejsze jest potem nikt nie ma czasu jak jest starszy. Wydolność, ustawianie na boisku to potem przyjdzie z czasem, jak będziecie dobzi technicznie to zawsze będziecie grać. Dobrych technicznie zawodników brakuje obecnie w reprze i dlatego wyniki są jakie są.

odpowiedz
Pedro - 21.06.2024 / 21:04, *.chello.pl

Czy to jest syn braci Żewłakow?

odpowiedz
Dddd - 22.06.2024 / 10:16, *..

@Pedro: tak to syn braci Żewłakow.

odpowiedz
Sylwester Bobłowski - 21.06.2024 / 21:01, *.217.208

Ogór pchany przez starego. A potem zdziwko że góvvno nie akademia.

odpowiedz
Jacek K. - 21.06.2024 / 19:34, *.7.226

Tatus zalatwil. Najlepszy jest tekst typu ,,Kuba musi pokochać zmęczenie i ciężką pracę, żeby dalej rozwijać swój talent'' z pustego i Salmon nie naleje....

odpowiedz
Roadrunner - 21.06.2024 / 17:25, *.centertel.pl

Nietuzinkowy Panie Jacku

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.