fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Zgrupowanie w Austrii rozpoczęte

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sobotę rozpoczęło się przedsezonowe zgrupowanie Legii w Krańcach. „Wojskowi”, podobnie jak rok temu, wybrali na bazę hotel Seehof w Kranzach, niedaleko jeziora Walchsee i miejscowości Kössen. Położona 600 metrów nad poziomem morza miejscowość otoczona jest górami i urokliwą zielenią pól i lasów. Na termometrach nieco ponad 20 stopni Celsjusza, w tle większe i mniejsze chmury, z których czasami pada deszcz - idealne warunki klimatyczne, by przygotować się do nowych rozgrywek.

Kranzach: Witaj Austrio - 1. dzień - Woytek / 21 zdjęćDo Austrii sztab zabrał 32 zawodników. Czterech z nich będzie ćwiczyło indywidualnie - Patryk Kun i Jurgen Celhaka na boisku, a Marco Burch i Jakub Żewłakow póki co w siłowni. Na pierwszym treningu zabrakło Artura Jędrzejczyka, który miał zajęcia indywidualne, ale nie jest to spowodowane żadnym urazem. Żewłakow powinien wkrótce pojawić się na boisku, ponieważ dochodzi do siebie po mocnym zatruciu pokarmowym. Ostatecznie na boisku stawiło się więc 24 graczy z pola i 3 bramkarzy.

Trening tradycyjnie rozpoczęła kilkunastominutowa rozgrzewka pod wodzą Dawida Golińskiego i Jose Asiana. Najpierw piłkarze rozciągali się na matach, a następnie i wymieniali podania na małej przestrzeni w czterech grupach.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Kolejnym etapie zajęć zawodnicy w tych samych grupach rywalizowali równolegle na dwóch boiskach. - Drużyno, budzimy się! Dajcie z siebie więcej - mobilizował podopiecznych Goncalo Feio. Podczas treningu Portugalczyk jest bardzo aktywny, głośno i jasno przekazuje swoje uwagi – potrafi skarcić, potrafi też pochwalić.

Ciekawostką i pewnym novum może być fakt, że w zwykły obozowy trening szkoleniowiec od razu wplótł elementy związane z tym, co zespół czeka już za dwa dni. Podczas części taktycznej jedna z drużyn ustawiona była w systemie 4-3-3, w którym zagra Universitatea Craiova. Nie brakowało też pracy nad pressingiem.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Zajęciom z boku przyglądał się prezes Dariusz Mioduski, w poniedziałek mają dotrzeć dyrektor sportowy i szef skautingu. W trakcie obozu możliwy jest także przyjazd nowego zawodnika - lewego wahadłowego.

Trening na boisku zakończył się po 90 minutach, ale to nie był koniec dnia. – Za kilka minut widzimy się w siłowni – zakomunikował trener przygotowania fizycznego.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Nieczęsto zdarza się to, by z góry zespół znał cały szczegółowy plan na zgrupowanie. Zwykle o godzinach kolejnych treningów wszyscy dowiadywali się pod koniec danego dnia. Tymczasem Goncalo Feio zaplanował precyzyjnie każdy dzień aż do końca obozu – nie tylko treningi, ale także godziny posiłków i inne aktywności. W niedzielę drużyna będzie trenowała dwukrotnie – o godz. 11 i 17. W poniedziałek czeka nas sparing z Rumunami. Wtorek ma być nieco luźniejszy.

Kranzach: Witaj Austrio - 1. dzień - Woytek / 21 zdjęć

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
ws - 23.06.2024 / 18:23, *.vectranet.pl

Chodzi chyba o możliwość znalezienia sparring partnerów bo ośrodków lepszych jest kilka w Polsce chyba że niedostępne .Sądziłem że drużyna jedzie w góry na 1000 m albo wyżej w celu przygotowania fizycznego ale chyba z tym nie możemy przesadzić bo start sezonu niebawem.

odpowiedz
Yevaud - 23.06.2024 / 17:38, *.aster.pl

W pierwszym zdaniu mowa jest o jeziorze Walshee.
Pewnie zapewne chochlik jakiś nieco przemienił nazwę.
Jezioro nawyzwa się Walchsee.
I pewnie zupełnie bym nie zwrócił uwagi, gdyby nie to, że nazwa jeziora wiąże się z odrobinę z językiem polskim.
Otóż w większości języków kraj ze stolicą w Rzymie zwany jest Italią. U nas to Włochy.
I te Włochy i ów Walchsee to ten sam źródłosłów.
W wielkim skrócie:
Starogermańskie słowo używane do określenia obcych najpierw Celtów (Galów) a później Rzymian, tudzież ludzi posługujących się łaciną.
Także Welch- przeszło potem do słowiańskich języków jako określenie ludzi łacińskojęzycznych. Stąd potem z jednej strony Włochy a z drugiej "Wołochy" czy ziemia wołoska - Rumunia, Mołdawia..
Prawdopodobnie ten sam źródłosłów odnosi się też do Walijczyków (Celtów) jak i Walonia w królestwie Belgii łączącym Flamandów i Walonia właśnie. W tym ostatnim przypadku nie mam zupełnie kompetencji by domyślać się, czy źródło bierze się od pierwotnego znaczenia obcy - Celtowei/Galowie, czy już nieco późniejszego odnoszącego się do Romanów, posługujących się łaciną. Cezar w pamiętnikach pisał, że Galia jest podzielona na trzy części, z których jedna to Belgia.
ot taka refleksja spowodowana literówką w nazwie jeziora

odpowiedz
Mateusz z Gór - 23.06.2024 / 19:47, *.orange.pl

@Yevaud:

Świetny komentarz.

odpowiedz
Platon - 23.06.2024 / 19:54, *.t-mobile.pl

@Yevaud: Nie pomyliły Ci się tematy? To jest portal piłkarski, a strony ze słownikami etymologii gdzie indziej. Swoją drogą przypomniało mi się określenie ze starej łaciny podwórkowej "głąb". Prawdopodobnie ten sam źródłosłów odnosi się do centralnej części warzywa jak i osobnika niezbyt inteligentnego, piszącego nie na temat. Wielki filozof Jaś Fasola w swoich pamiętnikach pisał " największym Głąbem jest nie ten co wyrasta w szczerym polu kapusty pośród innych, a ten co udaje mądrego, a w głowie ma surową łodygę miast mózgu". W naszym klubie mamy kilka przykładów ludzi mentalnie urodzonych na miedzy.

odpowiedz
Vuko - 23.06.2024 / 20:57, *.tpnet.pl

@Platon: to chyba tak jak ty

odpowiedz
Będziedobrze - 23.06.2024 / 21:10, *.t-mobile.pl

@Platon: i po co te głupie złośliwości? Bardzo ciekawy wpis, ale oczywiście można nie czytać

odpowiedz
znaffca - 23.06.2024 / 15:57, *.amazonaws.com

Dlatego jada, bo na miejscu trenuja inne druzyny
i mozna umowic sparring.

odpowiedz
Legionista - 23.06.2024 / 14:48, *.play-internet.pl

Bez sensu wydawanie większych pieniędzy na obóz w Austrii! Co innego wyjazd zimowy. Mamy wiele ośrodków w Polsce jak Warka, Arłamów czy nawet LTC.

odpowiedz
Jacek - 23.06.2024 / 13:48, *.play-internet.pl

Pisali państwo karnety w przyszłym tygodniu a tu nic chyba coś nie tak redakcjo pozdrawiam

odpowiedz
Maras - 23.06.2024 / 10:48, *.t-mobile.pl

Jaki ma sens wyjazd do Austrii, gdy ma się własny ośrodek a klimat jest zbliżony? Co innego wyjazd zimowy do cieplejszej Turcji, czy np. na Cypr. Rozfierdala się tylko grubą kasę, którą możnaby było przeznaczyć na zatrzymanie np. Rejczyka

odpowiedz
rych ochódzki - 23.06.2024 / 10:47, *.inetia.pl

Po co oni tam jadą jak takie same warunki mają w nowowybudowanym naszym ośrodku ???
Ktoś wie ?????????????????????

odpowiedz
LLL - 23.06.2024 / 12:27, *.centertel.pl

@rych ochódzki: Nie będziemy robić żadnych zasr...ch oszczędności! Wynajmiemy, wynajmiemy....Stać nas na to.

odpowiedz
Będziedobrze - 23.06.2024 / 21:56, *.t-mobile.pl

@rych ochódzki: i nawet nie wiemy, czy tam jest ładnie, co przecież góry wszystko zasłaniają ; - )

odpowiedz
Pawelec - 23.06.2024 / 10:31, *.t-mobile.pl

Kuźwa mać standard zgrupowanie rozpoczęte a wzmocnień brak .... Zieliński ogarnij się trochę chłopie potem będzie że miał mniej czasu na aklimatyzację albo nie brał udziału w przygotowaniach albo inne brednie które nam wpajać będą!!!!szkoda słów żeby taki klub jak Legia musiał szukać najlepiej kogoś za darmo albo wypożyczenie!!!!jak ten głąb miodunki nie ma kasy na normalnych zawodników niech się zajmie czymś mniejszym a nie wstyd przynosi Legii i stajemy się tylko posmiewiskiem

odpowiedz
obserwator - 23.06.2024 / 14:37, *.orange.pl

@Pawelec : jak wzmocnień brak? Cztery transfery przed rozpoczęciem obozu były (Nsame, Luquinhas, Chodyna, Goncalves)

Weź Ty się może chłopie zastanów, czy jesteś kibicem Legii, czy transferów?

odpowiedz
Pawelec - 23.06.2024 / 18:49, *.t-mobile.pl

@obserwator: transfery to są chłopie wtedy kiedy nikt nie odchodzi a przychodzą inni teraz to jest łatanie braków

odpowiedz
Marcin Kroll - 22.06.2024 / 22:47, *.plus.pl

Sztuka jest sztuka

odpowiedz
Bileciarz - 22.06.2024 / 22:15, *.proip.pl

Wiadomo kiedy będą karnety sprzedane ?

odpowiedz
,,księgowy" - 22.06.2024 / 23:02, *.play-internet.pl

@Bileciarz : po obozie, od 1 lipca

odpowiedz
Mateusz z Gór - 22.06.2024 / 20:56, *.orange.pl

Jakby się ktoś jeszcze zastanawiał, dlaczego Como oddało Nsame na tak dobrych dla Legii warunkach toniech sprawdzi, kto właśnie tam trafia w jego miejsce - Andrea Belotti.

odpowiedz
L - 23.06.2024 / 11:19, *.autocom.pl

@Mateusz z Gór: dobrych warunkach? Przeciez on wypozyczony z jakas abstrakcyjnie wysoka kwota wykupu 2 mln z zawodnika 32 letniego, ktorego sami wykupili za 500k. To nie sa dobre warunki. I co ma powiedziec ten Belotti? Chyba tylko to, ze Nsame to nie jest ogorek ze sie pozbywaja skoro biora takiego kota. Ale nie widzialem takich glosow, ze Nsame to bedzie niewypal bo sie go pozbywaja z Como.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 23.06.2024 / 19:50, *.orange.pl

@L:

Tak. Piłkarz w najlepszym wieku (w wieku 29-31 lat zazwyczaj osiąga się szczyt możliwości) wypożyczony bez konieczności ponoszenia wielkich kosztów to kapitalna opcja. Kwota wykupu zaporowa, ale ona jest bez znaczenia w tym momencie. Jak wypali i Legia będzie go chciała dostanie go taniej, to oczywiste. A jak nie to koszty poniesione warte były ryzyka.

odpowiedz
Vuko - 22.06.2024 / 20:33, *.tpnet.pl

Fajne wakacje

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.