Goncalo Feio - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Feio: Jeden mecz nie powie nam kto jest gotowy, a kto nie

Mikołaj Ciura, Woytek, źródło: Legionisci.com

- Najważniejsza statystyka w tym meczu się nie zgadza. Nie zdobyliśmy gola i nie jestem z tego zadowolony. Nie może być tak, że przeciwnik wszedł w nasze pole karne raz, może dwa, a zdobywa bramkę z dystansu i wygrywa. My wykreowaliśmy sobie tyle sytuacji, a jednak przegraliśmy - powiedział po przegranym sparingu z CS Universitateą Craiova trener Legii, Goncalo Feio.



- Ogólnie, trzeba to podkreślić, był to dobry występ naszej drużyny, zarówno w pressingu, jak i liczbie wysokich odbiorów czy kreowaniu sytuacji. Musimy pracować dalej, bo jeżeli postęp ze sparingu na sparing będzie większy, tak jak w dzisiejszym meczu względem ostatniego sparingu z Odrą Opole, to będziemy zadowoleni i będziemy zwyciężać. Bo jeszcze raz podkreślam - mecze trzeba wygrywać.

- Jeszcze nie wiem czy trio Luquinhas, Claude Goncalves i Juergen Elitim jest naszym docelowym w środku pola. Trwa okres przygotowawczy, a wraz z nim rywalizacja. Poza tym w trakcie sezonu będzie wielu przeciwników, o różnej charakterystyce, więc musimy przygotować różne warianty. Czy niski wzrost wszystkich tych zawodników będzie problemem? W piłce nożnej przede wszystkim chodzi o grę z piłką. Wzrost nie jest jednoznacznym elementem w kontekście wygrywania pojedynków. Ci zawodnicy są takimi piłkarzami, którzy potrafią takowe wygrać, dziś też to robili, także Bartosz Kapustka. Mamy w środku pola specyficzną charakterystykę i z meczu na mecz będziemy wybierać najlepszych możliwych zawodników.

- Taka jest moja rola, by budować zawodników. Dla mnie to nie jest coś nadzwyczajnego. Muszę z zasobów ludzkich, jakie posiada Legia, wyciągnąć jak najwięcej. Makana Baku i Igor Strzałek są piłkarzami Legii, więc muszę ich wspierać, rozwijać i spróbować wyciągnąć z nich ich najlepsze wersje. Podobnie jest z młodymi zawodnikami. Nie patrząc na wynik, jeśli ktoś mi udowodni, że powinien grać, to tak będzie i będzie on pomagać.

- Jeden mecz nie powie nam kto jest gotowy, a kto nie. Dziś mogę pochwalić naszych młodych stoperów. Jan Ziółkowski czwarty mecz z rzędu występuje w pierwszym składzie. Jan Leszczyński ze spotkania na spotkanie rośnie, w pierwszym meczu pokazał wiele jakości przy piłce, dziś dołożył niezłą grę w obronie i pojedynkach. Końcówka meczu w wykonaniu Victora Karolaka też nie była zła. Mamy dobrą bazę, ale nie zadowalajmy się, wspierajmy tych młodych ludzi, lecz także wymagajmy coraz więcej.

- Jean-Pierre Nsame adaptuje się do myślenia i dynamiki drużyny w kontekście poruszania się. Ma bardzo dużo swoich naturalnych zachowań, które przynosiły mu bramki w innych klubach. Cieszy mnie to, że w tej drużynie każdy pracuje we wszystkich fazach gry. Każdy pomaga w pressingu, odbuduje pozycję, atakuje i tak jest również z Nsame. Dziś mógł strzelić bramkę, było blisko, ale najważniejsze na tym etapie jest stwarzanie sytuacji, żeby napastnicy czuli, że drużyna ich karmi sytuacjami. Wiem, że jak będziemy mieli okazje, to bramki przyjdą. To nie będzie wyglądało tak jak dziś, że mamy tysiąc sytuacji i nic nie wpada.

- Dziś to był ostatni mecz, kiedy wszyscy grali po 45 minut, bo w następnym będą grać po 60. Następnych meczów nie będziemy rozgrywać po 90 minut, tylko 120. Zwiększamy objętość minutową.

- Seria rzutów karnych to element gry, z którym możemy się spotkać zarówno w europejskich pucharach, jak i Pucharze Polski, gdzie również mamy swoje ambicje. Staramy się trenować wszystko, więc konkursy "jedenastek" również.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
Egon - 27.06.2024 / 07:36, *.waw.pl

Cieszy duża intensywność treningów.
W okresie przygotowawczym trzeba mocno przycisnąć, żeby w sezonie była forma, a nie brak siły i kontuzje.

odpowiedz
Dimas - 26.06.2024 / 13:53, *.play-internet.pl

To tylko sparing po co się denerwujecie? Kadra jeszcze nie zamknięta więc oceniać będę w trakcie sezonu bo żze sparingów wniosków nie ma co wysuwać jak każdy walczy o skład - fajnie że dwóch młodzieżowców się wyklarowało i mam nadzieję że udowodnią jakość w trakcie sezonu

odpowiedz
Jose Kante - 25.06.2024 / 23:30, *.inetia.pl

"Uczy się myślenia"....qrwa, serio???
Jak ja uwielbiam słuchania tych głupot. Na jakiej podstawie trener stwierdza że typ prawie w jego wieku uczy się qrwa myślenia. Zgrywa się z zespołem, ok...
I tak też działa ten klub "nowocześnie", ale pilkarzyny ciągle grają po staremu. Naprawdę, mówić to można wiele, a prawda jest taka że jakbyśmy naorawde mieli taki poziom jak w opowieściach, to grupa Ligi Europy to minimum. Przypominam, że walczymy o nie odpadnięcie w pierwszej rundzie LKE, później drugiej, trzeciej itp.
Naprawdę nie trzeba sprzedawać tego farmazonu żeby "klient coś kupił"

odpowiedz
ZenekL3 - 25.06.2024 / 12:09, *.chello.pl

Myślę, że to trochę cechuje młodych trenerów, że chcą robić takie kastingi, żeby wszyscy pograli. Tak samo było za Magiery kiedy na obozie każdy piłkarz wchodził na pół godziny w sparingu a potem przed ważnymi meczami drużyna była w proszku, nie wiedziała co grać i wyeliminował nas Szeryf Terespol. Oby Feio to lepiej rozwiązał.

odpowiedz
I nie ma drugiej takiej... - 25.06.2024 / 14:54, *.chello.pl

@ZenekL3: Szeryf Terespol ????????????

odpowiedz
hen ryk - 25.06.2024 / 09:05, *.net.pl

Po Odrze było przyzwyczajanie do zwycięstw, teraz też świetnie odwraca kota ogonem. Złotousty ale takich lubi Zielu. Najbardziej martwię ze Fejo nie ogarnie tematu na boisku za to na konferencjach będzie brylował.

odpowiedz
exsa - 25.06.2024 / 09:00, *.orange.pl

To zobaczymy co powie więcej przegranych meczy na zgrupowaniu oby nie w lidze oraz w PP i LKE

odpowiedz
Domino - 25.06.2024 / 07:56, *.inetia.pl

Widzę, że przyzwyczajanie się do wygrywania, idzie pełną parą.

odpowiedz
DanieLo - 24.06.2024 / 21:38, *.myvzw.com

Tylko u nas jest wiele dobrego po przegranej. Wolę dużo złego po wygranej

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 24.06.2024 / 21:54, *.netfala.pl

@DanieLo: Dokładnie, w punt. Powinno byc wygraliśmy , ale w naszej grze widac było kilka mankamentów... a tu widze kolejny optymista i wszędzie nirvana .. ehhh................. W legii trener zamordysta powinien byc a nie jakieś amatory przyjaciele piłkarzy i dyr. sportowego...

odpowiedz
Kibic - 24.06.2024 / 21:13, *.play-internet.pl

Ja wierzę w nowegobyrenera dajmy minutowej czasu. Jestem pewny majstra w tym sezonie. Wreszcie mamy powiew świetności - i mówię to bardziej o spojrzeniu
Tylko Legia

odpowiedz
Seb - 25.06.2024 / 08:20, *.t-mobile.pl

@Kibic: “Majster” to w Poznaniu. Na dodatek bardzo rzadko :-)

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 24.06.2024 / 21:06, *.netfala.pl

Ogólnie trzeba podkreślić, że jak sie przegrywa 1-0 z takim przeciwnikiem to nie był dobry występ.......................................... niepokojąco trener buduje narreację przed nowym sezonem.. Ten kurdupel z Ludogorca... ma w środku pola piłki odbierac, a kto za niego bedzie pojedynki główkowe wygrywał... Nsame dreptak, Pekhart to się prawie nie rusza na boisku... jak drzewo :)

odpowiedz
(L) - 24.06.2024 / 20:48, *.vectranet.pl

Skończ waść wstydu oszczędź!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz