Ilona Zaishliuk - fot. PZrugby
REKLAMA
REKLAMA

Rugby kobiet

Polki skończyły ME tuż za podium. Grały legionistki

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Dwie rugbistki Legii Warszawa zagrały w reprezentacji Polski, która w Hamburgu zajęła siódme miejsce w finałach Mistrzostwach Europy (Women's 7s Championship) - Tamara Czumer-Iwin oraz Ilona Zaishliuk. W fazie grupowej Polki wygrały z Ukrainą (48-0), przegrały z Wielką Brytanią (0-45) i Niemcami (17-19).

W ćwierćfinale biało-czerwone przegrały z Francją (5-38), w związku z czym przyszło im rywalizować o miejsca 5-8. Najpierw nasz zespół przegrał z Czechami (7-19), a następnie pokonał reprezentację Niemiec (15-7).

W turnieju w swoich reprezentacjach wystąpiły także dwie inne rubistki Legii - Czeszka Anežka Sládková oraz Ukrainka Kateryna Sorokina.

Jako, że był to drugi turniej w ramach Mistrzostw Europy, na końcowy wynik składała się suma wyników z Makarskiej i Hamburga. W Chorwacji Polki były najlepsze, w Niemczech siódme, co ostatecznie dało 4. pozycję. Polki przegrały brązowy medal małymi punktami z Hiszpankami. Mistrzyniami Europy została Francuzki.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.