fot. Maciek Gronau
REKLAMA
REKLAMA

System play-in od sezonu 2024/25

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Wzorem NBA, w sezonie 2024/25 w rozgrywkach Orlen Basket Ligi wprowadzony zostanie system play-in, który ma zaangażować do walki o fazę play-off większą niż dotąd liczbę drużyn.
Sześć najlepszych drużyn po sezonie zasadniczym będzie miało zagwarantowany udział w play-off. Z kolei drużyny z miejsc 7-10 walczyć będą o dwa ostatnie miejsca w play-off.

Drużyna, która zajmie siódme miejsce po sezonie zasadniczym, rozegra dodatkowe spotkanie z ekipą z ósmej lokaty. Zwycięzca tej pary zapewni sobie awans do play-off. Przegrany walczy dalej. Dodatkowy mecz dotyczyć będzie też pary złożonej z drużyn z dziewiątego i dziesiątego miejsca. Zwycięzca zagra jeszcze jedno, decydujące o awansie do play-off spotkanie - właśnie z ekipą, która przegrała rywalizację drużyn z miejsc 7-8. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w halach drużyn wyżej rozstawionych.

- Staramy się wzorować na najlepszych. System play-in został doskonale przyjęty przez kibiców i zawodników zarówno w NBA, jak i w Eurolidze. ORLEN Basket Liga w ostatnich latach była niezwykle zacięta, o awansie do play-off decydowały często pojedyncze spotkania. Play-in sprawi, że będzie... jeszcze ciekawiej! Warto będzie przez cały sezon walczyć o każde zwycięstwo - podkreśla Łukasz Koszarek, Prezes Polskiej Ligi Koszykówki SA.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
p10 - 03.07.2024 / 07:11, *.orange.pl

Kolejny ciekawy sezon. Czarni budują obiecujący skład , Arka ma podobno większy budżet i Dziki też ciekawy zagraniczny zestaw ściągnęli. Może być jeszcze ciaśniej w czołówce niż w poprzednim sezonie.

Dzięki play in można będzie grać piach do końca marca a i tak później walczyć o medale

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.