Blaz Kramer - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Transfery

Kramer odchodzi z Legii

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com / meczyki.pl

Blaz Kramer pożegna się z Legią Warszawa. Nowym pracodawcą słoweńskiego napastnika zostanie turecki Konyaspor - informuje serwis meczyki.pl.



Kramer trafił do Legii przed rozpoczęciem sezonu 2022/23. Łącznie w ekipie "Wojskowych" rozegrał 46 spotkań (na 91 możliwych), zdobywając 12 bramek i 1 asystę. W sumie na boisku przebywał 1446 na 8340, które rozegrali legioniści (17,3%).

Z Legią sięgnął po Puchar i Superpuchar Polski, a także zdobył srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. Napastnika w ciągu 2 lat pobytu w klubie często brakowało w kadrze meczowej przez licznie odnoszone kontuzje. Z Legią obowiązywał go kontrakt ważny jeszcze przez rok. Teraz Słoweniec przeniesie się do Konyasporu, który w zeszłym sezonie zajął 16. miejsce w tureckiej ekstraklasie, tuż nad strefą spadkową.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (85)

+dodaj komentarz
Sarcastico - 11.07.2024 / 01:38, *.plus.pl

Dziękujemy za wszystko.

odpowiedz
Kwinto - 09.07.2024 / 11:22, *.plus.pl

Ucho od śledzia!
Wreszcie o życie gramy va banque!

odpowiedz
WSL - 09.07.2024 / 10:05, *.orange.pl

Jednego rodzynka mniej to jest na plus

odpowiedz
Luk - 08.07.2024 / 20:15, *.timplus.net

Wreszcie doszli co mu dolega, wyleczyli i... wypchnęli.
Ale przecież mamy Rosolinio... kolejny sezon stracony. Trzeba mieć nadzieję, że Luqi ułożył sobie nogę do strzałów i Elitim trochę nastrzela, inaczej bilans bramkowy (znów w systemie z 3 obrońców) może być dramatyczny.

P.s. Nie wiem czy większość z was czai, że gość miał najlepszą średnią gol/min. z napastników, a przecież cały czas wracał po kontuzji.

odpowiedz
Dałem sobie spokój. - 08.07.2024 / 15:11, *.play-internet.pl

Jeden szrot mniej. Zrobi miejsce dla kolejnego. A potem będzie to nazywane rewolucją.

odpowiedz
Tanio poszedł - 08.07.2024 / 11:35, *.icpnet.pl

247k euro

odpowiedz
dodek - 08.07.2024 / 14:19, *.autocom.pl

@Tanio poszedł: ile za niego dalismy jak przychodzil? ile mial pensji przez te dwa lata? Chociaz jak na zwolnienu to chyba ZUS placi pilkarzynom? (czyli tak naprawde my wszyscy)

odpowiedz
Paco - 08.07.2024 / 08:55, *.190.43

Powodzenia

odpowiedz
B. - 08.07.2024 / 07:57, *.play-internet.pl

To był pierwszy napastnik do wejścia a więc nie wiem czy warto się cieszyć. To nasz trzeci napastnik.

odpowiedz
Kobo(L)t - 08.07.2024 / 00:02, *.centertel.pl

Raczej z niego piłkarza nie będzie już. Miał fajne momenty, w zeszłym sezonie to nawet jego gole do ilości minut były na dobrym poziomie, do tego zaangażowanie też źle nie wyglądało. Jak popatrzy się w karierę to te kontuzje są z nim długo. Nawet jak odpali u Turków, to pretensji do nikogo nie można mieć. Bardziej martwi emeryt Nsame i emeryt Pekhar. Zostajemy z Rosołkiem i Gualem (to chyba będzie numer 1), chyba, że ktoś na Jordana postawi, ale tutaj aż tak chyba nie ma co liczyć, że odpali.

odpowiedz
ras4 - 07.07.2024 / 22:31, *.vectranet.pl

jeszcze się zdziwicie jakie cyfry wykręci w Turcji w przeciwieństwie do wolnego jak wóz z węglem drewniaka Nsame który większość goli to z karnych

odpowiedz
Mioduski rak Legii - 07.07.2024 / 19:20, *.vectranet.pl

W sina dal szkoda było kasy i czasu na tego porcelanowego napastnika

odpowiedz
Pablo - 07.07.2024 / 18:52, *.centertel.pl

Ten sezon mógł być dla gościa opcją, do wreszcie pokazania się w pełnej krasie.Wczesniej zła diagnoza lekarzy spowodowała, że chłopak miał tyle problemów zdrowotnych.W momencie, gdy doszedł do pełni zdrowia odchodzi gdzie indziej i stawiam, że tam pokaże swoje potencjał.Z naszego punktu widzenia, to mimo wszystko chyba dobry ruch, ale nie rozumiem dlaczego większość tutaj na gościu psy wiesza, bo jak już grał, to ambicji mu odmówić nie można było, a i też pokazał nie raz, że w piłkę grać potrafi.

odpowiedz
Szantosz - 07.07.2024 / 15:35, *.plus.pl

Już dawno o tym pisałem na różnych forach a dziennikarze dalej swoje. Nie ma czegoś takiego jak turecka ekstraklasa. Idzie do najwyższej klasy rozgrywkowej czyli 1 ligi Tureckiej. To tak samo jakby dziennikarz z UK napisał że Goncalves będzie grał w Polskiej Premier League od nowego sezonu.

odpowiedz
WIE(L)KOPOLSKA - 07.07.2024 / 15:29, *.tpnet.pl

ooo i to jest wzmocnienie :)

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 07.07.2024 / 15:09, *.cyfrowypolsat.pl

Nawet gratisu w postaci Rosołka nie chcieli.

odpowiedz
Kwas70 - 07.07.2024 / 14:27, *.telia.com

Co za strata.

odpowiedz
Ziggy - 07.07.2024 / 13:27, *.161.147

żaden jak do tej pory ze Słoweńców który zagrał dla Legii nie zrobił kariery w Klubie
(Suler, Kelhar i Kramer) - Kramer chyba najlepszy z nich

odpowiedz
Dossa Junior - 07.07.2024 / 20:49, *.chello.pl

@Ziggy: ale za brameczki z Midtjylland, Szymkentem i Mostarem jestem mu szczerze wdzięczny

odpowiedz
Esa - 07.07.2024 / 13:15, *.orange.pl

W końcu się spełniło

odpowiedz
Maverick - 07.07.2024 / 13:14, *.play-internet.pl

Niestety ale transfery dokonywane przez skautów obecnych oraz tych co byli bądź się nimi mienili,to jedna wielka psychoza.Przynajmniej dla mnie.Wiele graczy którzy dołączyli do naszego zespołu stanowiło nieudany zakup.Czy to rok temu czy dwa czy pięć czy dziesięć,w większości przypadku były to zakupy w zasadzie nie trafione.Raz na jakiś czas jakimś cudem udało się zmontować ekipę na miarę mistrza Polski oraz europejskich pucharów.Nie wiem czy jest to wina prezesa czy owych skautów którzy ściągają zawodników do Legii ale z roku na rok wygląda to coraz gorzej.Niestety nie widzę tutaj pekspektyw''na lepsze jutro" i nic się nie zanosi aby w najbliższych latach coś sie zmieniło na lepsze.A szkoda,bo klub wspaniały.Z tradycjami z osiągnięciami,przynajmniej na krajowym podwórku.Ale jeśli będą ściągani piłkarze pokroju patałacha albo szklanego chłopca a też się wcześniej tacy trafiali bądź piłkarza który do Legii trafił z przypadku to legia oraz inne polskie kluby które także w ten sposób rekrutują,nic znaczącego legia osiągać nie bedzie

odpowiedz
Znawca - 07.07.2024 / 14:53, *.interkam.pl

@Maverick : przede wszystkim nie ściągają zawodników technicznych do gry pozycyjnej!Nie ma obranego modelu gry! Może teraz dopiero od czasów Kosty ta gra wahadłami...Kilka dni temu oglądałem mecz Partizana i Crveny Zvezdy! I jak piłka chodzi u nich to dwa poziomy wyżej jak w Legii! A kupują zawodników za 500-1.2-1.5 mln max. Tylko trzeba obserwować rynki Serbia,Rumunia,Słowenia,Chorwacja,Czechy,Skandynawię i ligę portugalskską bo tam poza pierwszą wielką czwórką mozna wyciagac ciekawych zawodników z tych srednich klubow!...Serbowie biorą rodzimych grajków,jakiego Koreańczyka czy Japończyka,z WKS kogoś,Zawsze mają też jakiegoś czarnoskórego... dziwię się też że np w takiej Bułgarii,na Ukrainie czy nawet Słowacji mają dużo Brazylijczyków,a u nas się nikt tego tematu nie dotyka...

odpowiedz
Maverick - 09.07.2024 / 23:24, *.play-internet.pl

@Znawca: Hmm napisałeś ze Parrizan i Crvena Zvezda to 2 poziomy wyzej.Napisałem bardzo skrótowo to zdanie bo nie wiem czy utrafię dobrze w Twoje rozumowanie.Cżemu 2 poziomy wyżej skoro liga Serbska jest w tej chwili za nami?...
Poza tym napisałeś także ze Serbowie szukają zwłaszcza u siebie.I tu się zgadzam.Bo czasem przeglądam składy tych dwóch ekip i widze ze 7 bądź i zawodników to serbowie.A uznasz jest na odwrót.7 bądź 8 to obcokrajowcy tyle ze patałachy.A u nich wzmocneinie.Uważam tez ze błędem jest szukanie piłkarzy na poziomie za granicą Polski.Jak słyszę ze przychodzi jakaś kolejna portugalska gwiazda z Portugalii a dokładnie z jakieś Vizeli to łamie mnie w kościach ze śmiechu.Rozumiem z Porto bądź Lizbony Ale jakaś Vizela????Litości.Tak samo owy Kramer.Przyszedł no name typ i on ma stanowić wzmocnienie???Tak samo Burch-Szwajcar.Facet w ogóle żyje??jest w tej LEGIi jeszcze czy juz go pogonili??Taki wdowik z Jagi trafił ze Stali Rzeszów a facet na swojej pozycji wykręcił najlepsze liczby w polsce a dziś jest w Sporting Braga.DLACZEGO NIE MOŻEMY STAWIAĆ NA POLAKÓW tak jak bylo to kiedyś i z lepszym skutkiem??Tylko znów ściągamy jakis chłam z zagranicy...Urbański Majchrzak Rejczyk Leszczyński Ziółkowski a także Peda...Przecież Lewandowski jest Polakiem.A został wynaleziony przez lechitów w Pruszkowie.Mimo ze Legia go odrzuciła,jak to legia to później się o niego biła.Podobniez jak i pół polski.A od paru lat polskie kluby w tym i Legia ściągają patałachów,na dodatek takich jak Virage z jakieś Vizeli który niema siły biegać po boisku podobie jak Nsame

odpowiedz
exsa - 07.07.2024 / 13:11, *.orange.pl

Wyzdrowial i odchodzi więcej w jakim celu przyszedł do L w każdym razie nie po to żeby grać kasa i tak leciala

odpowiedz
Darek - 07.07.2024 / 12:46, *.tpnet.pl

Niech idzie. Dwa miesiące i znów się połamie. Dobrze, że już nie u nas. Kolejny transfer Zielińskiego na minus.

odpowiedz
Bie(L)any - 07.07.2024 / 11:57, *.chello.pl

Jestem Kibicem Legii... więc nic złego nie będę pisał na kogoś kto grał w koszulce z (L) na piersi...
Powodzenia i zdrówka przede wszystkim....

odpowiedz
Olo - 07.07.2024 / 10:50, *.chello.pl

Powodzenia Blaż!

odpowiedz
Hakon - 07.07.2024 / 10:37, *.plus.pl

I brawo.

odpowiedz
wawiak - 07.07.2024 / 10:26, *.chello.pl

dawno się powinni go pozbyć, po tym jak odmówił w czasie przerwy repry gry w LII. Ale dziamdziak nie miał tyle odwagi, żeby tej pseudogwieździe pokazać gdzie jest jego miejsce. Na pewno nie na Ł3. Chwała Bogu za tę decyzję

odpowiedz
0O - 07.07.2024 / 10:11, *..

Tak na oko z 40 letnim wolnym, ospałym Nsame nic nie ugramy. Kramer owszem szklany, ale jednak nawet jako zmiennik to z kadry ubywa napadzior. Cała nadzieja w Majchrzaku choć napastnik jeszcze jeden powinien przyjść.

odpowiedz
singspiel - 07.07.2024 / 09:58, *.4.38

jeśli więcej niż 0,5 mln euro to ok

odpowiedz
lol - 07.07.2024 / 09:49, *..

zdrowia i powodzenia

odpowiedz
Szpic - 07.07.2024 / 09:36, *.chello.pl

Kilka ważnych bramek strzelił (na 3:3 w Danii czy w Mostarze albo z Alkmaar na 2:0) ale to rzeczywiście szkło nie zawodnik. Trzeba mu życzyć zdrowia i powodzenia w Turcji. Moim zdaniem jeszcze wypożyczyć (albo sprzedać) Rosołka i kupić przyzwoitego napadziora nawet z II ligi francuskiej.

odpowiedz
Syn księdza - 07.07.2024 / 08:37, *.plus.pl

Teraz mój ulubiony duet czyli Rosołek i Tobiasz....plus Pekhart a na ich miejsce jakiś perspektywiczny napastnik i byłoby git...Ale to niestety marzenie ....

odpowiedz
Darce(L)i - 07.07.2024 / 08:17, *.centertel.pl

ile za transfer??

odpowiedz
Stewie Wobder - 07.07.2024 / 09:52, *.centertel.pl

@Darce(L)i: nic nie musieliśmy dopłacać

odpowiedz
geds - 07.07.2024 / 00:38, *.chello.pl

że też go wzięli

odpowiedz
Znawca - 07.07.2024 / 08:12, *.interkam.pl

@geds: tak to w piłce działa! Dobry menadżer każdego wciśnie! Nie wierze,że Konya nie zdaje sobie sprawy ile chłop opuścił meczów...równie dobrze Sporting może się dziwić że my bierzemy nieprzygotowanego Vinagre,sportowego oboboka co po 3 sprintach mało nie wyzionął ducha..tak sobie myślę że 30% piłkarzy na rynku bez dobrych menago to już dawno nie istnieliby na rynku piłkarskim i musieli zmienić profesję!

odpowiedz
AAA - 07.07.2024 / 00:31, *.chello.pl

Do Piotrek:zarobek na Rosołku?
Chyba sobie bekę kręcisz
Tego pokrakę nawet żaden klub z 1 ligi nie chce a ten jakby miał honor to sam by sobie poszukał klubu i odszedł ale kasa musi się zgadzać.

odpowiedz
Piotrek - 07.07.2024 / 12:17, *.gigainternet.pl

@AAA: ja to wiem, Ty to wiesz, Miodek tylko patrzy na kasę

odpowiedz
Domel - 07.07.2024 / 21:59, *.play-internet.pl

@Piotrek: ale dlaczego na MOPa piszesz miodek?
on jest dla zguby Legii Warszawa do końca swojego,lub jej.
lepiej zaczynać bez niego od IV ligi, niż patrzeć na te pseudo ruchy, osłabiające transfery i drenowanie kasy klubu

odpowiedz
R. - 06.07.2024 / 23:40, *.chello.pl

Powodzenia, zdrowia.

odpowiedz
Koko - 06.07.2024 / 23:25, *.net.pl

Spoko piłkarz ale stanowczo za często urazy, bardzo dobra wiadomość, jeszcze wypożyczyć Rosołka, kupić napastnika i dać też szanse Majchrzakowi

odpowiedz
Juri - 06.07.2024 / 23:10, *.inetia.pl

Jeden kontrakt mniej,więcej go nie było ,jak był.

odpowiedz
... - 06.07.2024 / 22:02, *.wtnet.de

W pakiecie dorzucić Rosołka ,nowego i Pekharta. W ich miejsce dwóch napastników. I po Mistrza Polski marsz.

odpowiedz
kaktus - 06.07.2024 / 22:02, *.orange.pl

I bardzo dobrze.
Szału nie robił, a dodatkowo ciągle miewał kontuzje.

odpowiedz
Artur - 06.07.2024 / 21:57, *.com.pl

Bhaha wrescie pa pa

odpowiedz
Pinokio - 06.07.2024 / 21:57, *.tpnet.pl

Z tym nesame czy jakos tak to sie nuezle vyebalusmy. Podobnie ten pirtugalczyk wart 10 baniek. Same szroty. Wole mlodych Polakow

odpowiedz
Mieczysław - 07.07.2024 / 01:29, *.virginm.net

@Pinokio: Swoje dziwaczne preferencje zostaw dla siebie wariacie

odpowiedz
Pinokio - 07.07.2024 / 07:22, *.tpnet.pl

@Mieczysław: łatwo cie zadowolic. Rzadzi marketing a nie jakosc

odpowiedz
Lelo - 06.07.2024 / 21:17, *.pljtelecom.pl

Dorzucić jeszcze ptasie mleczko kokardę i pilnie wysyłać!!!

odpowiedz
Piotrek - 06.07.2024 / 21:16, *.gigainternet.pl

Trochę się nie dziwię, jest Gual, Nsame, Pekhart, Majchrzak, Rosołek. Widział, że jego miejsce to albo głęboka ławka, albo trybuny.

odpowiedz
Nemo - 06.07.2024 / 21:37, *.orange.pl

@Piotrek: Super Snajpera Rosołka to sam Mbappe by zie obawiał to nie dziwne, że Kramer woli odejść.

odpowiedz
Piotrek - 06.07.2024 / 21:59, *.gigainternet.pl

@Nemo: Kolego, przecież wiadomo że gra, tylko dlatego, ze Miodek liczy na zarobek. Dlatego byłby czestszym wyborem od Kramera

odpowiedz
ras4 - 06.07.2024 / 21:05, *.vectranet.pl

Jesze wam rury zwiędną jak zobaczycie jakie liczby wkręci w Turcji

odpowiedz
LucGar - 06.07.2024 / 22:48, *.play-internet.pl

@ras4: ale w Legii ich nie wykręci nigdy

odpowiedz
ras4 - 06.07.2024 / 21:02, *.vectranet.pl

teraz gdy chłopak może mieć swój sezon to Go sprzedają .... a ściągnęli wóz z węglem Nsame drewniaka
Szkoda, ze wszyscy zapomnieli, że zła diagnoza była przyczyna tych kłopotów ze zdrowiem

Brvo, bravo

odpowiedz
dziad LeopoLd - 06.07.2024 / 21:00, *.aster.pl

Podleczył się , wypoczął, podjadł to może iść do roboty. Jak zwykle ( jeśli chodzi o cudzoziemskich, niespełnionych asów) gdzie indziej. Posiedział sobie w Legii tak trochę "na krzywy ryj" ale nie on jeden. Zakupy kulawych i obitych fest mam nadzieję, że się w Legii skończyły. Żegnam bez żalu.

odpowiedz
Johny - 06.07.2024 / 20:54, *.orange.pl

Dla mnie szkoda. Według mnie jak na polską ligę świetny napastnik - tylko te kontuzje.....

odpowiedz
grev - 06.07.2024 / 20:54, *.centertel.pl

Akurat jemu, jak grał, to się chciało. Powodzenia.

odpowiedz
Siwy - 06.07.2024 / 20:43, *.sky.com

Powodzenia

odpowiedz
ZenekL3 - 06.07.2024 / 20:30, *.chello.pl

Ogólnie nic bym do niego nie miał ale piłkarz, który w najważniejszym momencie sezonu niemal na pewno łapie kontuzje, to jest rzecz nie do zaakceptowania.

odpowiedz
Michał - 06.07.2024 / 20:24, *.cyfrowypolsat.pl

Szkoda... Zdrowy i w formie jest dużo lepszy od pekharta

odpowiedz
Bezideowiec - 06.07.2024 / 20:23, *.t-mobile.pl

Czemu sprzedają młodego Pekharta zamiast sprzedać starego Pekharta? Może by się chłop na rozwinął a nie 35 latka trzymać

odpowiedz
Egon - 06.07.2024 / 20:20, *.waw.pl

Zdecydowanie lepiej zatrzymać utalentowanego Majchrzaka, niż czekać na kolejną kontuzję Kramera będącego u nas na grubym kontrakcie.
Kramer był już u nas wystarczająco długo, żeby zorientować się, że za często, to on grał nie będzie, dlatego czas na zmiany.
Słuszna decyzja.
Teraz mamy możliwość, żeby na wysoki kontrakt Kramera skusić do Legii całkiem niezłego piłkarza.

odpowiedz
Kierowca bombowca - 06.07.2024 / 20:09, *.t-mobile.pl

Ile kasy za transfer kudłaty przytulił?

odpowiedz
Marcin77 - 06.07.2024 / 22:00, *.play-internet.pl

@Kierowca bombowca: Podobno Legia musiała Turkom zapłacić, więc niestety dług się powiększył.

odpowiedz
Lllkk - 07.07.2024 / 00:26, *.tpnet.pl

Napisz do niego

odpowiedz
Witam - 06.07.2024 / 20:07, *.inetia.pl

Szklany zawodnik. Za darmo bym oddał.

odpowiedz
LLL - 07.07.2024 / 11:03, *.lyse.net

@Witam : TO słaby z Ciebie handlowiec,dobry handlowiec to łysemu sprzeda grzebień.

odpowiedz
(L)istek - 06.07.2024 / 20:02, *.play-internet.pl

Pewnie ze 300k euro.

odpowiedz
Dossa Junior - 06.07.2024 / 19:56, *.chello.pl

Kwota? W ojro, porpszę

odpowiedz
Hiszpan - 06.07.2024 / 19:52, *.telnaptelecom.pl

Jeszcze Pekhart Rosołek Kun Morishita Celhaka i Burch.

odpowiedz
Arti L - 06.07.2024 / 21:59, *.orange.pl

@Hiszpan: sprzedaj wszystkich i sam będziesz grał

odpowiedz
RMFC - 06.07.2024 / 19:50, *.orange.pl

Dzięki i powodzenia. Kiedy grał pl wyglądało to dobrze. Niestety więcej niż grał przebywał w gabinetach lekarskich. Oby turecki klimat mu lepiej służył a my czekamy na innego napastnika za kasę ze sprzedaży Kramera

odpowiedz
Pilsz - 06.07.2024 / 19:50, *..

Ten na oko 40 latek Nsame nie wiem czy da radę.

odpowiedz
Obcy - 06.07.2024 / 19:37, *.t-mobile.pl

To prawdziwy majstersztyk. Ciekawe czy Legia coś zarobiła? A może jeszcze będzie pokrywała część kontraktu?

odpowiedz
Egon - 06.07.2024 / 20:12, *.waw.pl

@Obcy: Nawet jeżeli nic nie dostaniemy, to już samo zejście z jego kontraktu jest grubym zyskiem, bo zarabiał ze dwa albo trzy razy tyle, co Rosołek i Majchrzak razem wzięci, a grał od święta.

odpowiedz
chrisSiekierki - 06.07.2024 / 19:31, *.vectranet.pl

doskonała wiadomość.. wspaniały transfer Jacka. Kramer może i niezły choć dla mnie bardzo przeciętny. Ciekawe za ile go sprzedali

odpowiedz
robochłop - 06.07.2024 / 19:27, *.orange.pl

Dobry chłopak -tylko bez zdrowia...powodzenia w Turcji!!!

odpowiedz
Babus - 06.07.2024 / 19:26, *.orange.pl

Żegnam bez żalu, chociaż na pewno byłeś lepszy niż Chuckwu, Mezenga i Zabrał.

odpowiedz
Guny - 06.07.2024 / 19:18, *.229.8

Fajny awans sportowy i ambicjonalny, europouchary na walkę przed spadkiem. Nie to zebym tesknil. Pytanie ile Legia zarobiła?

odpowiedz
bum - 06.07.2024 / 19:16, *.co.uk

Jeszcze Rosołka wypromować i wytransferować!

odpowiedz
Derwall - 06.07.2024 / 21:02, *.orange.pl

@bum: jeśliJacusiowi to by wyszło , powiedziabym , że ma czarodziejską różdżkę

odpowiedz
bum - 06.07.2024 / 19:13, *.co.uk

Osz kur... Ale fart!

odpowiedz