REKLAMA
REKLAMA

Analiza

Letnia rewolucja kadrowa. Jaka Legia przed sezonem?

Woytek, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa wchodzi w ostatnią fazę przygotowań do nowego sezonu. Najbliższy tydzień poświęcony będzie w sporym stopniu na schodzenie z obciążeń i regenerację. Na piątek zaplanowane są ostatnie spotkania sparingowe. Od 15 lipca zespół rozpocznie bezpośredni mikrocykl meczowy przed inauguracyjnym starciem z Zagłębiem Lubin. Zapraszamy na podsumowanie ostatnich tygodni i analizę sytuacji kadrowej.Rewolucja kadrowa

W ostatnim miesiącu kadra pierwszego zespołu uległa znacznym zmianom. Klub opuściło pięciu piłkarzy - Josue, Yuri Ribeiro, Filip Rejczyk, Gil Dias i Qendrim Zyba. Następny w kolejce jest Blaz Kramer, który lada dzień powinien przenieść się do Turcji. To na pewno nie koniec ruchów transferowych wychodzących. Do końca okienka transferowego możemy spodziewać się wypożyczenia niektórych młodych graczy oraz odejść definitywnych.

Równocześnie do kadry dołączyło aż 13 zawodników. Nowe twarze to: Kacper Chodyna, Marcel Mendes-Dudziński, Claude Gonçalves, Jean-Pierre Nsame, Luquinhas i Ruben Vinagre. Z wypożyczeń wrócili: Makana Baku, Gabriel Kobylak, Jordan Majchrzak i Igor Strzałek. Z akademii szansę otrzymali juniorzy: Viktor Karolak, Jan Leszczyński, Mateusz Szczepaniak oraz dwójka, która trenowała już od wiosny - Jakub Adkonis i Jakub Żewłakow.

W tym momencie kadra Legii liczy aż 35 nazwisk, a dział sportowy planuje sprowadzić jeszcze trzech nowych graczy - po jednym do każdej formacji.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Urazy

Ramil Mustafajew, Marco Burch, Jurgen Celhaka, Patryk Kun i Jakub Żewłakow stracili cały okres przygotowawczy. Oprócz tego pierwszego, pozostali byli obecni z drużyną, ale uczestniczyli jedynie zajęciach indywidualnych. W połowie zgrupowania urazu doznał Radovan Pankov, a w ostatnich dniach nie trenował Tomas Pekhart. Na zdecydowanej większości treningów podczas przygotowań sztab szkoleniowy miał do dyspozycji 24 zawodników z pola i 3 bramkarzy, więc komfort prowadzenia zajęć był duży.

Liczniejszy sztab

Sztab szkoleniowo-medyczny pierwszej drużyny z sezonu na sezon jest coraz liczniejszy. W tym roku kalendarzowym Legię opuściło czterech trenerów asystentów - Stergios Fotopoulos, Alex Trukan, Przemysław Małecki i Piotr Parchan, ale w ich miejsce zatrudniono pięciu nowych - Emanuela Ribeiro, Grzegorza Mokrego, Jose Asiana, Macieja Krzymienia i Daniela Wojtasza.

Zawodnicy mogą też liczyć liczniejszą opiekę fizjoterapeutów, nie tylko w LTC, ale także podczas zgrupowań. Jose Asian, trener przygotowania fizycznego ściągnięty na Łazienkowską z Betisu, oprócz ogromnego doświadczenia na poziomie La Liga, ma dodatkowy atut w postaci znajomości języka hiszpańskiego. Pozwoli na precyzyjną specjalistyczną komunikację z hiszpańskojęzycznymi piłkarzami, np. podczas treningów w siłowni. Na ten aspekt przy przygotowywania indywidualnego przy Łazienkowskiej kładą bardzo duży nacisk. W ostatnich latach dowodzony przez Bartosza Bibrowicza dział motoryczno-medyczny opracował ścisłe standardy pracy, czego efektem jest ograniczenie urazów i bardzo duża procentowa dostępność zawodników do treningów. W LTC przeprowadzana jest analiza układu nerwowego piłkarzy. Plan treningowy oraz posiłki dostosowywane są także pod kątem obciążeń, długich podróży czy liczby godzin snu.

Intensywność przede wszystkim

Intensywność ma być znakiem firmowym drużyny Goncalo Feio. Szkoleniowiec podkreśla, że ten aspekt będzie odgrywał bardzo duże znaczenie, dlatego też w ten sam sposób piłkarze trenują. Możemy spodziewać się Legii, która w wielu fazach meczu będzie grała pressingiem. Portugalczyk szczegółowo i z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym organizuje pracę całej drużyny, szanując czas prywatny członków zespołu.
Na boisku natomiast panuje pełna koncentracja, a motywem przewodnim jest praca nad taktyką. Feio w przystępny sposób uczy zawodników swojej filozofii gry. Potrafi pokazać głośno i wyraźnie swoje niezadowolenie, jeżeli ktoś nie wykonuje założeń, ale jak sam przekonuje - wszystko to dla dobra zawodnika, by wyszedł ze swojej strefy komfortu i przekraczał swoje granice. Mocną stroną trenera jest także komunikacja z piłkarzami. Nie unika indywidualnych rozmów z podopiecznymi, jest konkretny i merytoryczny. - Jeśli chodzi o podejście, warsztat i rozwój piłkarzy jest świetny. Merytorycznie jest na bardzo wysokim poziomie, a w dodatku bardzo dba o relacje międzyludzkie - mówił niedawno w rozmowie z nami Paweł Wszołek.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Od początku przygotowań grupa młodych zawodników trenuje tak samo, jak ci bardziej doświadczeni - nie są odstawiani na bok. Otrzymali szanse w sparingach i niedługo zapadną decyzje, którzy zostaną, a którzy trafią na wypożyczenia.

Nowością podczas przygotowań były serie rzutów karnych, które rozegrano po każdym sparingu w Austrii. To jeden z wielu detali, który dla szkoleniowca ma bardzo duże znaczenie. Feio zdaje sobie sprawę z tego, że w najbliższych tygodniach ten element gry może mieć odgrywać rolę i trzeba być do tego odpowiednio przygotowanym. Również w trakcie treningów, gdy trenerzy dostrzegali faul, wykonywana była "jedenastka".

Legia chce odrobić lekcję z poprzedniego sezonu, gdy nie potrafiła zamieniać stałych fragmentów gry na bramki. Goncalo Feio czuje się mocny w tym aspekcie, w poprzednich klubach jako asystent często za to odpowiadał. Podczas przygotowań nie zabrakło całych jednostek treningowych poświęconych tym aspektom. Przy Łazienkowskiej liczą na to, że będzie to mocna strona drużyny. W sparingach 3 z 11 bramek padło po rozegraniu stałego fragmentu gry.

Dwa ustawienia

Zasadniczą zmianą względem tego co wiosną preferował Kosta Runjaić będzie ustawienie ofensywy. Zamiast systemu 3-4-3 z dwoma "dziesiątkami" Legia będzie grała ustawieniem 3-5-2 z dwoma "ósemkami", jedną "szóstką". - Nie ukrywam, że obecne ustawienie drużyny bardzo mi odpowiada, bo gram na pozycji nr „8”, na której czuję się najlepiej - mówi Bartosz Kapustka. Feio powoli wdraża także wariant z czterema obrońcami, ale najpewniej będzie wymagało to jeszcze trochę czasu.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Bramkarze

Wszystko wskazuje na to, że w Legii nie nastąpi zmiana w hierarchii między słupkami. Pierwszym bramkarzem Legii pozostanie Kacper Tobiasz. 21-latek podczas przygotowań prezentował się solidnie, gorszy okres ma już za sobą, a przy Łazienkowskiej nadal chcą na niego stawiać. Najprawdopodobniej ktoś z dwójki Dominik Hładun - Gabriel Kobylak opuści klub, jeżeli usłyszy, że jest numerem trzy. W ostatnich dniach sprowadzono 19-letniego Marcela Mendes-Dudzińskiego - może on pełnić rolę trzeciego golkipera.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Obrońcy

W tej formacji trwa bardzo zacięta rywalizacja, przede wszystkim dlatego, że z dobrej strony na obozie pokazali się młodzi Jan Ziółkowski (19 l.), Jan Leszczyński (17 l.) i Viktor Karolak (18 l.). O ile ten pierwszy już pod koniec sezonu dał wyraźny sygnał, że można na niego liczyć, to postawa dwóch pozostałych jest pozytywną niespodzianką. Starzy wyjadacze nie zamierzają jednak oddać placu gry. Artur Jędrzejczyk nie tylko został przez całą grupę wybrany kapitanem, ale także gra w zasadzie bezbłędnie. Rafał Augustyniak także jest ważną postacią w układance Feio. Jeżeli przez całą jesień Legia będzie grała co trzy dni, to zarówno "August", jak i "Ziółek" powinni być zadowoleni z liczby rozegranych minut. Po lewej stronie środka obrony pewne miejsce ma aktualnie Steve Kapuadi, który rywalizował z Karolakiem. Ostatnie dni z powodu urazu stracił Radovan Pankov, ale wiadomo, że będzie pierwszym lub drugim wyborem na prawy środek obrony. Trudno przewidzieć, co w najbliższym czeka Marco Burcha, który w ubiegłym sezonie zaledwie 8 razy pojawił się na placu gry, w tym 4 w podstawowym składzie, a - jak wspomnieliśmy wyżej - teraz nie trenował z zespołem.

Odkąd trenerem został Feio, poprawiła się gra Legii w obronie. Rywale zdecydowanie rzadziej odwiedzają pole karne „Wojskowych”. To samo potwierdziło się w spotkaniach sparingowych.

Środek pomocy

Z jednej strony po odejściu Josue w środkowej formacji powstała spora wyrwa, z drugiej strony sposób gry, który teraz ma prezentować Legia, byłby raczej trudny do akceptacji dla Portugalczyka. Legia stawia na mobilność i szybkość pomocników oraz zaangażowanie wszystkich w obronę. Dużo jakości wnosi Luquinhas, który z piłką przy nodze szybko potrafi zdobywać przestrzeń. W sparingu z Lechią popisał się znakomitą asystą „a'la Josue" do Jordana Majchrzaka. Juergen Elitim w zasadzie nie trenował na "szóstce" - co zdarzało się w sporej części meczów ubiegłego sezonu. Powinniśmy więc częściej oglądać umiejętności ofensywne Kolumbijczyka, który nie boi się wejść z piłką w pole karne i ma bardzo dobry przegląd pola - w sparingach zanotował już 2 kluczowe podania i 2 asysty. Na miejsce w pierwszej jedenastce liczy także Bartosz Kapustka, który nie narzekał na żadne problemy zdrowotne i na pełnych obrotach przepracował całe przygotowania. Tę trójkę naciska młodzież, a konkretnie Wojciech Urbański i Igor Strzałek. Obaj są często chwaleni przez trenera, ale wydaje się, że dla jednego zabraknie miejsca w ścisłej kadrze meczowej. Sztab zapewne ma trudną decyzję do podjęcia – skłaniamy się ku opcji wypożyczenia Strzałka.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Defensywę najbardziej będzie wspomagał Claude Goncalves, który od początku robi bardzo dobre wrażenie. Nie boi się twardej gry, dużo widzi na boisku i przede wszystkim cały czas szuka gry do przodu. Jego zmiennikiem powinien być Jurgen Celhaka, ale Albańczyk kolejny raz stracił całe przygotowania, więc niewykluczone, że to na tę pozycję Legia szuka jeszcze wzmocnienia. W trakcie przygotowań na "szóstkę" schodził czasami Igor Strzałek, ale on ma inną charakterystykę - jest lepszy w ofensywie z piłką przy nodze niż w twardej grze w środku pola na dużej intensywności. Stosunkowo mało minut grał Jakub Adkonis - w tym momencie raczej nie przekonał do siebie sztabu, musi pracować dalej.

Wahadłowi

Na tych pozycjach w Legii były największe braki, może nie tyle ilościowe co jakościowe. Po sezonie odeszli Gil Dias (akurat żadna strata) i Yuri Riberio. Nadal nie trenuje Patryk Kun, który pierwotnie miał wrócić do zajęć po 2-3 tygodniach, a tymczasem minęły właśnie 2 miesiące. Na lewej stronie trenerzy mieli do dyspozycji Ryoyę Morishitę, wracającego z wypożyczenia Makanę Baku i młodego Mateusza Szczepaniaka. Ten ostatni to raczej melodia przyszłości, o czym może świadczyć liczba minut rozegranych w sparingach. Z kolei Baku od samego początku pokazał się z bardzo dobrej strony w ofensywie - strzelił bramkę, zanotował dwie asysty. U obecnego szkoleniowca ważna jest także gra w defensywie, a tutaj Niemiec ma największe braki. Zapewne nie bez przyczyny w ostatnich dniach ściągnięto Rubena Vinagre ze Sportingu CP. Gorącym zwolennikiem tego ruchu był Goncalo Feio, a negocjacje z piłkarzem i Sportingiem trwały prawie 3 miesiące. Na starcie widać, że Vinagre ma bardzo dużą jakość, jest bardzo szybki, dobrze prowadzi piłkę, ale będzie potrzebował czasu, by dojść do odpowiedniej formy fizycznej, bo ostatnio po urazie trenował indywidualnie. W tym momencie pierwszy do gry jest więc Japończyk, który poprawił się w obronie.

Po drugiej stronie niezmiennie rządzi Paweł Wszołek. Jego zmiennikiem będzie Kacper Chodyna. 25-latek sprowadzony z Zagłębia Lubin raz próbowany był na lewej stronie, ale lepiej czuje się na prawej flance. Wydaje się jednak, że czeka go okres adaptacji i uczenia się sposobu gry Legii. Na obozie niczym nie oczarował.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Napastnicy

W ubiegłym sezonie nominalni napastnicy Legii strzelili 37 z 82 bramek (Pekhart 13, Gual 11, Kramer 10, Rosołek 3) i nikt z tego dorobku nie był zadowolony. Kibice cały czas domagali się sprowadzenia kogoś, kto regularnie będzie wpisywał się na listę strzelców.
Dział sportowy postanowił zadziałać szybko. Sprowadził króla strzelców ligi szwajcarskiej, Jeana-Pierre Nsame, który jednak ostatnie pół roku we włoskim Como miał kompletnie nieudane. Gdybyśmy mieli oceniać Kameruńczyka tylko po treningach i sparingach, to nie wydaje się, by był tym, na kogo czekaliśmy. Nsame ma bardzo dobre warunki fizyczne, w sztabie chwalą jego możliwości, ale póki co nie przekłada się to na piłkarskie wrażenia na murawie. Oszczędnie gospodaruje siłami, jest doświadczony, więc potrafi znaleźć się w odpowiednim miejscu, ale równocześnie często przegrywa pojedynki z obrońcami. W dogodnych sytuacjach, które miał, uderzał albo za lekko, albo niecelnie. Być może "DżejPi", bo tak nazywany jest przez kolegów, potrzebuje czasu, by zrozumieć sposób gry drużyny, dostroić celownik... - z oceną musimy po prostu poczekać do meczów o punkty.

Blaz Kramer jako jedyny z napastników nie strzelił bramki w sparingach. Słoweniec zdecydował się na zmianę barw klubowych - wkrótce ma podpisać kontrakt w Turcji. Raczej nikt nie będzie traktował jego odejścia jako osłabienia.
Najskuteczniejszy był Jordan Majchrzak (3 bramki), ale nie będzie pierwszym wyborem. Musi zdobywać kolejne doświadczenia, sztab jeszcze nie podjął decyzji czy będzie pełnił rolę zmiennika i częściej grał w drugiej drużynie, czy lepsze dla niego będzie wypożyczenie.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Maciej Rosołek w meczach kontrolnych spędził na murawie najmniej minut ze wszystkich napastników. W Legii jednak doceniane jest to, że praktycznie zawsze jest do dyspozycji w meczach i na treningach. W dwóch ostatnich sezonach wystąpił w 86 meczach (tyle samo miał Josue), ale strzelił w nich tylko 8 goli. W sumie rozegrał 3439 minut (41% wszystkich minut). Dla porównania Kramer dostępny był w 49 meczach, zagrał w 46, zdobył 12 bramek, a na murawie spędził tylko 1446 minut (17,3% wszystkich minut).

Tomas Pekhart wyróżnia się skutecznością na treningach, ma swoje atuty i swoje ograniczenia. Ostatni tydzień przygotowań stracił z powodu przeciążenia mięśnia. Można założyć, że o miejsce w składzie będzie bezpośrednio rywalizował z Nsame.

Jakub Żewławkow nie wziął udziału w żadnym treningu z całą drużyną, jego najpewniej czeka gra w trzecioligowych rezerwach.

Po odejściu Kramera władze klubu z Łazienkowskiej nie zamierzają czekać i do drużyny dołączy jeszcze jeden napastnik. Przydałoby się, żeby charakterystyką bardziej przypominał Marca Guala.

Wszystko na jedną kartę?

Trudno nie odnieść wrażenia, że w Legii stawiają wszystko na jedną kartę. Nikt nie chce, by w oczy zajrzało widmo czwartego sezonu bez mistrzostwa, więc w składzie następuje rewolucja, której jeszcze nie tak dawno mieliśmy unikać jak ognia i stawiać na stablizację.
O tym czy liczba transferów do klubu przełoży się na jakość na boisku, przekonamy się całkiem szybko, bo Legia zakłada awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Ewentualne niepowodzenie może ponownie skomplikować sytuację finansową klubu, a tym samym zwiększy prawdopodobieństwo osłabień jeszcze w letnim okienku transferowym. Jeżeli pierwszy cel zostanie zrealizowany, to największym wyzwaniem będzie pogodzenie gry jesienią na trzech frontach. W teorii plan na to jest gotowy w głowie Feio, czas pokaże, czy będzie można go ocenić pozytywnie.

Kadra Legii - lato 2024

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (92)

+dodaj komentarz
Znawca - 10.07.2024 / 09:26, *.interkam.pl

Czy rewolucja? Na przykładzie Crveny Zvezdy patrze ze odeszło 11 zawodników,w tym wiodący Stamenić za 5 mln,rozwiązali kontrakt 33-letniego Dragovicia podstawowego obrońcy, dużo lepszego niz nasz Pankov,odszedł też Krasso! A pozyskali najlepszego stopera w lidze serbskiej z Backi Topoli,Stojicia,wzięli kapitalnego 17 latka Lazara Jovanovicia za free z Vojvodiny(co chłopak grał w sparingach z Sochi i Zenitem to nie mam słów) jakiegoś Pumę Rodrigueza z Panamy( niesamowite pokrętło) za darmo Dalcio z Apoelu,w środku pola ładnie grał z Zenitem!Jakiegoś Koreańczyka do pary bo już jednego Hwanga mają super zawodnika!Najwięcej wydali na drugiego stopera Djigę wykupując go z Basel bo się sprawdził za 2.3 mln,Lukę Ilicia do środka pola z Troyes też wzięli za darmo!I lewego obrońcę Anana z Novi pazar za 550 tys! Podsumowując 8 nowych za pewnie max 4mln euro! Wszyscy zagrali świetnie z mocnym Zenitem i wygrali 2-1 grając znakomicie! Każdy nowy pokazał wielką jakością i bez żadnych adaptacji i przede wszystkim żaden nie do odbudowy półrocznej! I momo ze Crvena zdobyła w cuglach mistrza kraju w super stylu więc nie musieli nic zmieniać! Ale robią to by cały czas podnosić poziom i kupują młodszych a straszych i słabszych się pozbywają.

odpowiedz
Dino - 09.07.2024 / 22:03, *.aster.pl

Pięknie piszą przed sezonem ludzie mają fajnie czytać i nabierać pewności jaka to Legia będzie silna a przyjedzie Stal Mielec i wrzuci ze 2-0 i czar prysł. Z pełnym szacunek dla ekipy Stali .

odpowiedz
Znawca - 09.07.2024 / 22:34, *.interkam.pl

@Dino: propaganda sukcesu z Pekhartem, Rosołkiem,i odradzającym się Baku i Kapustką...

odpowiedz
artic - 09.07.2024 / 19:29, *.t-mobile.pl

Babolarz pierwszym bramkarzem??Może jeszcze Maciek Rosolek pierwszym napadziorem?? Widze ze mało się zmienia i jeszcze dziadkowi Jędrzejczykowi kontrakt przedłużyli on jak Szpakowski już na emeryturę powinien się udać.

odpowiedz
Znawca - 09.07.2024 / 21:40, *.interkam.pl

@artic : taka jest polityka klubu! Zamiast wziąć Boliwijczyka co gra w kadrze i cały sezon w Rosji,to biorą gościa bez przygotowania! Odchodzi dyrygent Josue to biorą Luqiego co tylko faul umie wymusić,mieli wziąć kota do ataku,a nawet dwóch! A biorą gościa co w Serie B nie wąchał murawy...to wina naszego Jacentego i wspaniałego skatingu z Jarzębowskim czy Kielbowiczem, starym Jedzą,czy Mozyrkiem! Kolesiostwo,które Lokowany powinien dawno pognać!

odpowiedz
gazza - 09.07.2024 / 18:49, *.inetia.pl

Czyli zaczniemy ligę bez napastnika !

odpowiedz
Znawca - 09.07.2024 / 21:19, *.interkam.pl

@gazza: chyba jedyna wiara że piłka będzie trafiała w Nsame jak z Jagą i jakoś tą piłkę będzie kierował do bramki z 3-ego czy 5 metra,bo z dalszej odległości może mieć problem...a reszta napastników do zaorania,inwalidzi piłkarscy,szczególnie ten z pieluchą..o Rosołku nawet nie wspomnę to szkoda znaków...

odpowiedz
Dedi - 09.07.2024 / 17:03, *.plus.pl

pyry się wzmacniają , ogłosili dziś już transfer obrońcy ze Szwecji oraz podobno też Dziś norweski Musiala z rezerw Sociedad. Liga będzie ciekawa jak nigdy, wiele też transferów Śląsk.

odpowiedz
Maverick - 09.07.2024 / 23:33, *.play-internet.pl

@Dedi: Hahaha kolejny szwed u zdechlaków.Tamci tez się nie uczą rozumu.Ściągają jakiegoś patałacha obrońcę z ostatniej drużyny ligi szwedzkiej która jest kilka półek za nami.Najpierw jakiś Bośniak potem jakiś stoper niewiadomo skąd a teraz znów jakiś szwed z outsaidera ligi szwedzkiej.A potem przychodzą puchary i leją ich Słowacy.Hahahahahaha następna potęga europejska.Tych Szwedów to chyba już nie chca w Holandii bo kiedyś ich tam bardzo dużo było...

odpowiedz
Znawca - 10.07.2024 / 08:50, *.interkam.pl

@Maverick: tych lepszych biorą Holendrzy cały czas,Dunczycy,ale szrotu nikt poza Polski nie ruszą...

odpowiedz
Kr - 09.07.2024 / 16:00, *.com.pl

Nic o Gualu?

odpowiedz
Znawca - 10.07.2024 / 08:57, *.interkam.pl

@Kr: o Gualu? Może niech przed sezonem zmieni nowego pampersa,bo biega jakby z zawartością,i zacznie się leczyć na ADHD bo te miny sugerują jakąś nadpobudliwość emocjonalną!Ma chaos w głowie i na boisku! Za dużo dragon bala się naogladał i innych kreskówek...

odpowiedz
Franio - 09.07.2024 / 15:41, *.tpnet.pl

Przepraszam, ale to nie są ludzie na mistrzostwo tylko taki przepłacony szrot. W tej ekipie nie ma nikogo, kim byłyby zainteresowane poważne kluby. Są albo same stare dziady, albo amatorzy, albo młodzież, która jakby miała coś znaczyć, to powinna byc juz ograna

odpowiedz
Znawca - 09.07.2024 / 21:07, *.interkam.pl

@Franio: mocne słowa,ale niestety zgadzam się z Tobą!Dokąd ta Legia zmierza to ja nie wiem! Nie ma zawodników którzy robiliby różnice indywidualnymi akcjami! A tacy powinny być,skoro wiadomo że większość ligi gra z nami w niskiej obronie i spinają się jak jak w meczu o życie! Brak przebojowości,dryblingu na wahadłach,brak kiwki,szybkości w ataku,brak przetrzymania piłki w środku...to wszystko świadczy o słabej jakości! I jeszcze w środku konstrukcja ludzi 170+,brak wzrostu, siły żeby od razu zdominować przeciwnika i zmusić do rozpaczliwej obrony! To my z Rakowami Lechami i Pogoniami będziemy się chować za podwójną gardą! To jest Legia i tutaj taka gra nie przystoi!

odpowiedz
Zdzicho - 09.07.2024 / 15:38, *.tpnet.pl

Dajcie szansę Majchrzakowi. Chyba juz nikt, włącznie z żyletą, nie może patrzeć na kopuącego się w czoło Rosołka

odpowiedz
Babus - 09.07.2024 / 17:34, *.orange.pl

@Zdzicho: Zgadzam się z Tobą. Nie można być gorszym od Macieja.

odpowiedz
Obiektywny - 09.07.2024 / 15:30, *.com.pl

Po pierwsze Adkonis jest ofensywnym pomocnikiem, a po drugie jeżeli Adkonis, kapitan młodzieżowej Reprezentacji jest w hierarchii jako trzeci, za Celhaką to w tym klubie nadal wszystko stoi na głowie. To jest łamanie kręgosłupów moralnych młodych Polskich talentów i szkoda czasu na ich pobyt przy Łaziekowskiej. Młodzi muszą grać

odpowiedz
pnk - 09.07.2024 / 15:26, *.chello.pl

Stara piłkarska prawda mówi, że drużynę buduje się od tyłów. Nasi chcą udowodnić, że jest odwrotnie...

odpowiedz
Robi - 09.07.2024 / 15:06, *.play-internet.pl

Najważniejsze, że odszedł Josue i Miszta. Jeszcze czekam na odejście Rosołka i wówczas bez bólu zębów przez CAŁY mecz, będę mógł chodzić na Łazienkowską. Brakuje mi wciąż normalnego napastnika. Jak ten nowy Bambo nie trafia w piłkę, kopie za lekko lub niecelnie, to obawiam się, że może to być Josue-Miszta-Rosołek do kwadratu.

odpowiedz
Znawca - 09.07.2024 / 14:24, *.interkam.pl

Dejan Zukić poszedł do Wolfsbergera za 900 tys euro..taki grajek,mega szkoda! Jeżeli nie on, to brać Milan Aleksić i Milutin Vidosavljević z Radnicki..też świetni zawodnicy!!!!

odpowiedz
Lutek - 09.07.2024 / 14:33, *.netfala.pl

@Znawca: Do tego jeszcze Janek Sobczuk z Janowianki Janów Lubelski. Świetny zawodnik, gotowy od razu stanąć w bramce Legii. Nie wiem na co czekają Zieliński z Dowhaniem. Brać go bo zaraz może go zwinąć Arsenal albo Atletico i znowu napiszą, że Janek Sobczuk nie dla Legii. Nie wiem o co chodzi, ale taka perełka gra w strefie wpływów Legii a Legia się nią nie interesuje. Na siłę promują tą miernotę Tobiasza.

odpowiedz
Znawca - 09.07.2024 / 14:46, *.interkam.pl

@Lutek: nie wiem czy nie za duży przeskok poziomów z tym bramkarzem o którym piszesz! Ale może powinni zerknąć i zweryfikować pod kątem drugiego zespołu? Ja również pisałem na sąsiednim portalu o tym Chorwacie Nejasmiciu w kontekście zastąpienia Slisza! Ale to jesienią! Obecnie bardziej optowałem za Zukiciem, bo gość podania progresywne ma jak Josue,potrafi zdobywać przestrzeń z piłką jak Vadis i jest zupełnie mobilniejszy niż Josue i idzie za akcja i potrafi strzelac gole,trochę jak Muci..będę go obserwował w Austrii! Wielka szkoda bo był krojony na nasz zespół idealnie! Obecnie podpowiedam tych piłkarzy z Radnickiego 1923 bo też fajni piłkarze! Co do nas to myślę że na 6 może grać Goncalves albo Elitim,od biedy Celhaka,bardziej potrzebny kreator gry nawet bardziej 10, niż 8

odpowiedz
Kubson - 09.07.2024 / 12:35, *.netfala.pl

Pierwszych kilka meczy Legii pokaże o co możemy powalczyć w tym sezonie.

odpowiedz
Znawca - 09.07.2024 / 21:31, *.interkam.pl

@Kubson: niestety za wiele nie zobaczysz! Poziom z poprzedniego sezonu co najwyżej! Po sparingach nie widać żadnego progresu! Nie będzie też kogo sprzedać za pół roku,czy sezon...jak się nie rozwijają to się niestety cofają i tak będzie w zbliżającym że się sezonie! A Fejo będzie gęsto się tłumaczył ze łzami w oczach,...

odpowiedz
WWL - 09.07.2024 / 08:40, *.216.225

Ci co zachwycają się rosolłkiem bo to "prawdziwy legionista" powinni walnąć sobie barana. Statystyki ma obrońcy a nie napastnika. To impotent piłkarski.
Żona impotenta daje na początku mu wsparcie, przekonuje żeby zmienił coś w swoim życiu-poszedł do psychologa, lepiej się odżywiał itd.
...ale po pewnym czasie jeśli nadal jest impotentem to po prostu się z nim rozstaje.
Życie jest za krótkie żeby tracić czas na rosolka.

odpowiedz
Strzała trafia dzbanek z RosoŁkiem… - 09.07.2024 / 01:49, *.133.200

Sztab zapewne ma trudną decyzję do podjęcia – skłaniamy się ku opcji wypożyczenia Strzałka.
To był by dramat dla Igora
Sá słabsi od niego, niech zostanie i gravw jedynce i dwòjce
Tylko nieoddawajciego
Kibice

odpowiedz
Sarcastico - 09.07.2024 / 01:32, *.plus.pl

Jacek w akcji. Podziwiajmy.

odpowiedz
Znawca - 09.07.2024 / 22:00, *.interkam.pl

@Sarcastico: w tamtym sezonie tak zbudował kadrę że nie było kim kończyć ligę i puchary rzutem na taśmę! W tym roku nie będzie pucharów jeżeli Mioduski zimą się nie ocknie! Dodatkowo trener bez totalnego doświadczenie w pucharach! Raków pokazał że młodym trenerem można zaprzepaścić sezon! My idziemy w to samo!

odpowiedz
Znawca - 09.07.2024 / 22:10, *.interkam.pl

@Znawca: Warta też pokazała co można zdziałać młodym niedoświadczonym trenerem...

odpowiedz
Sarcastico - 09.07.2024 / 23:37, *.plus.pl

@Znawca: No to wiadome, że będzie tylko gorzej z roku na rok.

odpowiedz
Znawca - 10.07.2024 / 09:04, *.interkam.pl

@Sarcastico: wiadome,jak się nie inwestuje co okienko w 2-3 nowych,młodych,wyskautowanych zawodników z potencjałem Dudy,Muciego,czy troszkę starszych jak Elitim,to gra się starym szrotem!

odpowiedz
Roger Milla - 09.07.2024 / 00:06, *.centertel.pl

..pamiętacie Rogera Millę? Może nasz nowy stary Kameruńczyk będzie jak on ;)

odpowiedz
A co ?!Zmiany zmiany zmiiiaaannyyyy Prezesie - 08.07.2024 / 20:22, *.133.200

Dużo sie dzieje a ja powtarzam dobrze by było oglosic konkurs na rozbudowe stadionu Ł3 3 poziom i nowy najnowoczesnieszy zakrywany dach pokryty panelami slonecznymi i caly stadion i klub miejsca i park Legia electric sources można?!prezsie nuż zaczynac zycie ucieka dzieciaki szybki rosná świat Polsce ucieka a my swoje budki papierowe stawiamy i remontujemy truoy…

odpowiedz
Tymon - 08.07.2024 / 21:03, *.play-internet.pl

To prawda. Fajnie byłoby mieć ok 40 tyś

odpowiedz
Mokot - 09.07.2024 / 05:45, *..

@A co ?!Zmiany zmiany zmiiiaaannyyyy Prezesie: stadion jest miejski, Legia go dzierżawi. Co za tym idzie, zarząd nie ma prawa do jakiejkolwiek ingerencji w konstrukcję.

odpowiedz
13 - 09.07.2024 / 07:32, *.122.48

@Mokot: Ma, za zgodą miasta. I myślę że Dariusz z powodzeniem mógłby wykupić Stadion na dzierżawę wieczysta dopóty spółka istnieje z prawem do ingerencji, ale to jest duża kasa i miastem, dzięki Warszawiakom rządzi lewa lewica transgender no petrol no plastik. Więc zapomnij.

odpowiedz
Legia - 08.07.2024 / 18:52, *.centertel.pl

Nie zgodzę się z tym że Marcel Mendes-Dzudziński będzie 3 bramkarzem. Ma on potencjał i przyszedł z benfici. Dla mnie będzie co najmniej 2 jak nie 1 bramkarzem.

odpowiedz
LWST - 08.07.2024 / 18:30, *.plus.pl

Jeszcze 1 klasowy napastnik by się przydał ...

odpowiedz
Paczkomat - 08.07.2024 / 17:23, *.plus.pl

Czyli Kapuadi, to pewniak do gry. Masakra…

odpowiedz
Dino - 08.07.2024 / 16:56, *.play-internet.pl

Problem polega ma tym że nakupili worek piłkarzy tylko że większość z nich jest wątpliwej jakości, już dawno się mówi że lepiej iść w jakość a nie ilość a braki kadrowe chłopakami z akademii uzupełniać ale ktoś tej wózek musi ciągnąć… nadal jesteśmy bez napastnika i tu jest problem bo ktoś kto strzelił trochę bramek to bez 1-2 mln euro nie ma co oferty składać - u nas za 1,5 euro chcą kupić 3 graczy - brawo Panie Jacku

odpowiedz
BOMBAZO - 08.07.2024 / 17:13, *.98.94

@Dino: Jak to, mamy przecież 50 letniego kameruńskiego Bombazzo.

odpowiedz
Znawca - 10.07.2024 / 02:23, *.interkam.pl

@Dino: za 3-3.5mln mozna kupić 5 dobrych zawodników co grali cały poprzedni sezon od dechy do dechy i mieli punktację kanadyjską 15-17puntow i nie mówię tu o napastnikach tylko ofensywnych piłkarzach..sam Zukić miał 8 goli w lidze 7 asyst i 2 bramki w pucharach! Byłaby szansa że i u nas by grę robił i jeszcze bramki strzelał,to wzięli Lukinhasa bez liczb i gry w zeszłej rundzie! Tam chłopak 23 lata,rozwojowy i na sprzedaż, a tu Luki zaraz 30-to letni...Brawo...

odpowiedz
Truskawkowy zaciąg słodkopierdzącego Jacka Z. - 08.07.2024 / 16:13, *.217.224

To nie rewolucja tylko TRUSKAWKOWY ZACIĄG edycja nr 2. Skończy się jak poprzedni.

odpowiedz
Emeryt - 08.07.2024 / 15:06, *.play-internet.pl

Augustyniak na stoperze to pomyłka. To samo mori na lewym wahadle.

odpowiedz
ws - 08.07.2024 / 16:40, *.autocom.pl

@Emeryt: Augustyniak w drugiej linii to pomyłka. Tylko stoper ale lepiej w duecie z Ziółkowskim w czwórce a nie w trójce

odpowiedz
ws - 08.07.2024 / 14:48, *.autocom.pl

Wszystko pięknie wygląda ale najlepszą rewolucją byłaby zmiana ustawienia na 4-3-3 bo potencjalnie mamy na to wielu zawodników

odpowiedz
Znawca - 09.07.2024 / 22:26, *.interkam.pl

@ws: żeby zmienić ustawienie na 4-3-3 to trzeba mieć szybkich skrzydłowych z dryblingiem! Ja takowych w L nie widzę!

odpowiedz
Wycior - 08.07.2024 / 14:36, *.t-mobile.pl

Bardzo fajna analiza, dzięki Woytek.

odpowiedz
Zbig - 08.07.2024 / 13:52, *.play-internet.pl

Zamiast pięciu asystentów trenera, wolałbym jednego klasowego napastnika. Koszty pewnie byłyby takie same.

odpowiedz
Obcy - 08.07.2024 / 13:28, *.t-mobile.pl

Ta cała rewolucja jest przyznaniem się po raz kolejny do błędów przez dyrektora Zielińskiego i jego ludzi. Ponownie nastąpił zły dobór zawodników do zespołu. Ludzie za to odpowiedzialni nie ponoszą żadnych konsekwencji. Obecne zmiany to jedna wielka niewiadoma. Czy ten zaciąg zagranicznych piłkarzy zbawi Legię?Śmiem wątpić.

odpowiedz
C*W*K*S - 08.07.2024 / 12:52, *.chello.pl

https://legionisci.com/news/96173_NS_Nie_godzimy_sie_na_kolejny_sezon_dziadostwa.html

odpowiedz
Januszek - 08.07.2024 / 10:51, *.chello.pl

Zrobcie analize po 10 kolejkach... "kupilismy" ogórów więcej niż w sezonie zbieramy na polach... niestety ...licza po prostu ze 1 z 10 odpali i bedzie monza trabic o budowaniu zespolu... gawiedz ucieszona bo sa transfery .. ale puchary za pasem i zaraz boisko zweryfikuje

odpowiedz
Dałem sobie spokój. - 08.07.2024 / 10:20, *.t-ipconnect.de

Rok temu było to samo. Frajernia dalej będzie kupować karnety i bilety. Kolejny rok straty. Dopiero za rok bojkot.

odpowiedz
obserwator - 08.07.2024 / 10:49, *.orange.pl

@Dałem sobie spokój.: rób sobie sam bojkot, kibicu sukcesu

odpowiedz
Babus - 08.07.2024 / 15:43, *.orange.pl

@obserwator: W futbolu chodzi o sukces, na tym polega sport.
Ja popieram zdanie @Dałem sobie spokój, bo w zaszłym roku byłem niesamowicie podjarany Burchem, Kramerem, Diasem, Kapuadim. Drugi raz mnie w wała nie zrobicie, panowie decyzyjni.
TRANSFERY SĄ SŁABE, NAWET TRAGICZNE (choć w sumie to w większości wypożyczenia, co dobitnie świadczy o "długofalowej" polityce zarządu)

odpowiedz
obserwator - 08.07.2024 / 16:10, *.orange.pl

@Babus: gdyby w futbolu chodziło tylko o sukces, drużyny, które nie zdobywają trofeów, nie miałyby kibiców

odpowiedz
Kibic z popcornem - 08.07.2024 / 16:44, *.t-mobile.pl

@Babus: Kapuadim byłeś podjarany? Przecież on się przyczynił do spadku Płocka, wielu się dziwiło, że bierzemy ogóra. Kramer przychodził z ligi szwajcarskiej z łatką szklanego chłopca i to się potwierdziło. Dias mógł wypalić bo CV miał za..biste jak na naszą ligę. Ale jemu już się nie chciało.

odpowiedz
Babus - 08.07.2024 / 20:38, *.orange.pl

@obserwator: Dla nich sukcesem jest nie zaliczyć spadku lub zająć jak najwyższą pozycję. O to się gra. Nawet w B klasie. (Uprawiałeś kiedyś jakiś sport?)
Dla Legii sukcesem powinny być trofea, a tych ostatnio brak. Jest to między innymi skutek paskudnych transferów.

odpowiedz
WoLa - 08.07.2024 / 09:54, *.centertel.pl

Środek tabeli raczej nas czeka, Miodek i Zieliński sprowadzają odrzuty z innych klubów więc o mistrzostwo gry nie będzie

odpowiedz
T-1000 - 08.07.2024 / 09:20, *.plus.pl

Artur Jędrzejczyk nie gra bezbłędnie, w zeszłym sezonie 12 żółtych kartek i czerwona.

odpowiedz
Generał - 08.07.2024 / 09:07, *.orange.pl

Rosołek czempion żeby nie Runie to Rosołka by nie było na boisku to jakiś cyrk czy bramki w sparingach to też bramki

odpowiedz
dac - 08.07.2024 / 08:36, *.platkom.pl

Nie wiem czy można nazwać ruchy kadrowe Legii rewolucją. Jak spojrzymy na pierwszą 11tkę to niewiele się zmienia personalnie. Brak Josue może niektórych boleć, ale ja upatrywałbym w tym szansę. Zmiana systemu gry może wyjść na dobre. Jest jakościowe zastępstwo Ślisza, Josue zastąpiony bardziej mobilnym i dynamicznym Luqinhasem, do tego uwolniony potencjał Elitima. Wszołek, ma solidnego zmiennika, więc może dłużej utrzyma świeżość. Oby odpalił Vinagre. Na papierze wszystko wygląda świetnie. Martwi jedynie atak i brak zmiennika na DPŚ. A czy można nazwać te ruchy stawianiem wszystko na jedną kartę? Poza Chodyną na transfery nie poszła ani złotówka. Do stracenia niewiele...

odpowiedz
Znawca - 09.07.2024 / 11:00, *.interkam.pl

@dac: do stracenia kolejny sezon! Ale dla Ciebie to niewiele...

odpowiedz
13 - 08.07.2024 / 07:49, *.129.47

Bardzo dobry, rzetelny artykuł! To się na prawdę dobrze czyta. Mam nadzieję, że nie koloryzowales. A teraz pozwolę sobie na komentarz. Nowy sezon napawa mnie optymizmem. Fejo, widać, że ma warsztat, teraz ma ludzi, lepszych i gorszych, ale skald do walki jest. Mistrza możemy zrobić... W LKE nieźle namieszać a PP nim to wiadomość, że MUST HAVE. Legion (tu mam na myśli Trybuny, Kibiców, Tradycję I Historię Legii Warszawa 1916 roku), życzę wszystkim Wam w nowym sezonie dużych POZYTYWNYCH emocji! Życzę, byście nigdy nie zapomnieli skąd jest Legia Warszawa i kto przelewał krew by dziś ta banda biznesmenów mogła reprezentować Nasze Sztandary w Ekstraklasie i za granicą. Trenerowi życzę żeby nie zmiękł i żeby pokazał swój warsztat osiągając podwójną koronę... Piłkarzom życzę przebudzenia, dyscypliny i braku kontuzji, oraz wymagam od nich walki do końca! Redakcji wszystkiego dobrego i pamiętajmy wszyscy... Liczy się Tylko Zwycięstwo!
Semper Invicta Semper Heroica Semper Fidelis

odpowiedz
Doctor - 08.07.2024 / 09:39, *.co.uk

@13:
Ty.... Daj numer do swojego dilera prośba hahaha

odpowiedz
Psychoklasa - 08.07.2024 / 11:33, *.chello.pl

@Doctor: Mykożerca. Polecam

odpowiedz
Don Chichot - 08.07.2024 / 14:46, *.t-mobile.pl

@13: Wszystko się zgadza. Widać, że Feio ma warsztat, to co, że dopiero się uczy i jeszcze nic nie osiągnął. O każdym wuefiście tak można powiedzieć, warsztat jest. Oczywiście, że mistrza możemy zrobić, jak 14 innych drużyn. Ta liga jest tak śmieszna i nieprzewidywalna, że w minionym sezonie o mistrzostwo walczyły kluby broniące się przed spadkiem w poprzednim sezonie. Jedna wielka loteria. W LKE możemy namieszać... póki nie trafimy na dobrze zorganizowaną, zgraną i przygotowaną ekipę. Jak po drodze będą Mostary, pasterze ze stepów czy inne niszowe Trnavy to powinno być dobrze. O jaki Legion chodzi (Legiony Piłsudskiego, Legion samobójców czy te francuskie), bo tutaj nie rozumiem. Postaramy się nie zapomnieć skąd jest Legia... możesz przypomnieć bo mam sklerozę? O jakiej przelanej krwi piszesz, ktoś ranny, jakaś kontuzja? Nie wiem czy trener osiągnie koronę, monarchii u nas nie ma od stuleci. Gwarantuję, że trener będzie twardy do samego końca... kontraktu, póki kasa będzie się zgadzać niezależnie od wyników. Z tym przebudzeniem u piłkarzy może być ciężko, wciąż jest trener od snu. Życzę więcej trzeźwych chwil i stabilności psychicznej.
PS. Piszesz nie pij, piłeś nie pisz, idź spać.

odpowiedz
13 - 09.07.2024 / 11:18, *.122.6

@Don Chichot: Każdy ma swój punkt widzenia. I Legion, a Legia, słownik przekręcił a tu nie ma opcji na edycję. Starano, Twoja sprawa, że żyjesz w toksycznym świecie wraz z kolegami z góry. Fakty są takie że 3 miejsce mieliśmy z gotowym składem. Fakty są takie że Fejo ma warsztat i mimo że nie ma osiągnięć to chce zobaczyć czy odpali czy nie. Mimo wszystko wierzę w jego zapał bo to jego szansa życia... Więc będzie walczył do końca. A Chichot, jak nie wiesz kto i za co przelewał krew to wez spier... I oddaj paszport.

odpowiedz
Kamyk87 - 08.07.2024 / 07:30, *.centertel.pl

Przepraszam z góry, malkontenci namawiający do Rosołek wypad powinni być hospitalizowani. Chłopak jest legionistą, zamiast wsparcia dostaje ciągłe negatywne bodźce. Jak taki chłopak ma się rozwijać? Skoro zewsząd słyszy, że nawet nie potrafi po schodach zejść. Ludzie ogarnijcie się. Co to wnosi pozytywnego?

odpowiedz
Alan - 08.07.2024 / 08:22, *.t-mobile.pl

@Kamyk87:
O jakim rozwijaniu się mówisz....każdy kto ma jakiś potencjał wykorzystałby go dostając choć 20 % szansy tej co dostaje Marcin Rosołek zresztą on nie tylko nie zdobywa goli on psuje akcje po których inni zdobywają gole ( w poprzednim sezonie bodajze 2 razy cofneli nam gola bo jego przewinieniu )

odpowiedz
obserwator - 08.07.2024 / 11:45, *.orange.pl

@Kamyk87: Nagonka, która się zrobiła wokół Rosołka jest nieprawdopodobna. Ludzie narzekają, że chcą wychowanków, chłopaków, którzy mają Legię w sercu, a tak jadą po jednym z nas. Mam wrażenie, że niektórzy myślą, że Rosołek jest największym problemem tego klubu.

odpowiedz
Oif - 08.07.2024 / 07:19, *.plus.pl

Nie wiem czy ta rewolta w składzie to dobry pomysł, ale oby było lepiej jak w poprzednim sezonie

odpowiedz
Jest super! - 07.07.2024 / 23:42, *.246.44

Portugalczyk szczegółowo i z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym organizuje pracę całej drużyny, szanując czas prywatny członków zespołu.

:)

odpowiedz
Markus Merk - 07.07.2024 / 23:40, *.play-internet.pl

Przecież jeszcze będzie minimum trzech zawodników, napastnik, pomocnik i obrońca więc hierarchia na kilku pozycjach się zmieni.

odpowiedz
Znawca - 07.07.2024 / 23:40, *.interkam.pl

Jak dla mnie skład gorszy niż w zeszłym roku! Luqinhas nie będzie miał tyłu asyst i goli co Josue! Morishita ,a tym bardziej Baku nie są lepsi od Yuriego,za Muciego nikt nie przyszedł o jego charakterystyce i jakości! Wszołek już forma dużo gorsza niż w zeszłym roku, dodatkowo miał zgranie z Josue! Jednym słowem słabizna! Z obietnic nie ma nic oprócz gotówkowego transferu Chodyny! Gdzie reszta kasy i jakości??????

odpowiedz
John - 08.07.2024 / 10:59, *.jaslo.pl

@Znawca: Ty masz szklaną kulę że już na tym etapie potrafisz ocenić co będzie ha,ha ? Jak dla mnie Josue wcale nie był taki wirtuoz bez którego drużyna nie istniała. Owszem, czasem udało mu się dograć fajnie na nogę, ale to było czasem i ogólnie przez niego tempo gry było słabe. nie da się też zauważyć, że te jego zabawy z piłką , wstrzymywanie gry były czasem irytujące. Próbował pokazać jaki to on jest technik , ośmieszyć innych a coraz częściej tracił piłkę i przez to niekiedy stwarzał zagrożenie utraty bramki.

odpowiedz
Znawca - 08.07.2024 / 11:10, *.interkam.pl

@John: nie muszę mieć żadnej kuli,tylko widzę co jest na boisku!Z każdym przecienikiem niska obrona i kontra! Wahadła słabizna a atak w ogóle nie istnieje! Ani przetrzymać piłki ani rozegrać z pomocnikami! Koszmar...jedyne zagrożenie to plątanina Wszołka! Ciekawe kto będzie takie piłki grał jak Josue! Nie mówię że powinien zostać na ten sezon ale jednak robotę robił! Nawet w ostatnim meczu sezonu zagrał kapitalnie! Mozna oszukiwać rzeczywistość ale 30% mniej jakości bez niego teraz!Fejo gdyby mógł na bank by go zostawił! Bardziej szatnia miała go dość!

odpowiedz
Brudne skarpetki - 08.07.2024 / 14:17, *.t-mobile.pl

@Znawca: Zalety Josue dostrzegasz, a wady celowo pomijasz? Faktem jest, że miał fenomenalne długie podania ale też sporo piłek lądowało na aucie lub w łapach bramkarzy rywali kiedy akcję można było rozegrać inaczej. Tego już nie pamiętasz? Często wstrzymywał akcje i robił kółeczka gdy można było wyjść z szybką kontrą. Z Luqim gra będzie szybsza i mobilniejsza choć fakt, że nie ma on ani strzału ani podania. Będziemy grali inaczej, czas pokaże czy skuteczniej.

odpowiedz
Dossa Junior - 07.07.2024 / 23:39, *.chello.pl

Dziękuję za ten tekst

odpowiedz
Paczkomat - 07.07.2024 / 23:28, *.167.72

A czy nie ma planów zatrudnieniia kogoś, kto umie przerzucić piłkę? Obecnie nie ma ANI JEDNEGO takiego gościa w pomocy!!

odpowiedz
Znawca - 07.07.2024 / 23:51, *.interkam.pl

@Paczkomat: mają plan wziąć defensywnego pomocnika! A Dejan Zukić idzie do ligi austriackiej zamiast brać gościa co byłby u nas Josue 2.0

odpowiedz
P. - 07.07.2024 / 23:12, *.play-internet.pl

Bardzo dużo znaków zapytania. Zdecydowanie najgorzej wygląda bramka.

odpowiedz
Kibic - 07.07.2024 / 23:12, *.net.pl

Majchrzak powinien zostać, zasłużył, rosolka oddać dokupić napastnika i lewego -środkowego obrońcę plus za Celhake kota jakiegoś i mamy skład

odpowiedz
Darek - 07.07.2024 / 23:04, *.tpnet.pl

Dużo nowych piłkarzy. Poprzedni sezon był nieudany więc potrzeba zmian. Z drugiej strony dyrektor sportowy cały czas mówił o zawodnikach, którzy grali w poprzednim sezonie, że mają super parametry. Więc po co te zmiany skoro mieli takie super parametry? Jedno zaprzecza drugiemu. I gdzie jest trzon drużyny o którym mówimy od lat? Co okienko przychodzi 8 nowych a odchodzi 12.
Dyrektor sportowy dał du...y w oknie zimowym i teraz nadrabia straty.
Czy ta zbieranina bez zgrania coś osiągnie ?Dowiemy się za rok. Albo nawet szybciej bo na jesień.Jeżeli awansują do europejskich pucharów to zarobią pieniądze. Jeżeli nie awansują to wszystko runie. Zadłużymy się jeszcze bardziej i można gasić światło.
A brak mistrzostwa przeleje czarę goryczy i trybuny będą świecić pustkami.
Ten sezon będzie kluczowy o to gdzie będziemy dalej. Albo wszystko wypali i będą sukcesy, awans do grupy Europy, pieniądze z Europy i mistrzostwo albo zapaść. To być albo nie być dla naszego miłościwie nam panującego pasjonata tenisa.
Celhake pijaka,kaleke pogonić gdziekolwiek. Ludzie, którzy swoją postawą nawet w czasie wolnym hańbią klub który ich karmi nie powinni mieć miejsca w drużynie. Tu powinien być jasny zapis w kontrakcie. Za zachowanie niegodne sportowca wypad z klubu. Chyba, że grasz jak Ljuboja to wtedy się obronisz na boisku. Zwykłym pijakom bez umiejętności piłkarskich mówimy wypad.

odpowiedz
Ju(L)ius - 08.07.2024 / 06:51, *.t-mobile.pl

@Darek : wyluzuj trochę.....

odpowiedz
Vigo - 07.07.2024 / 22:52, *.tpnet.pl

Budżet płacowy jest wyciśnięty jak gąbka, blisko 40 piłkarzy na kontrakcie, nie licząc rezerw

Kramer out
Na lewym wahadle Baku nie wiem czy wypożyczą skoro to ostatni sezon kontraktu, może odejdzie za parę groszy
Kun ma 2 lata kontraktu więc będzie na nim siedział, a Morishita odejdzie w grudniu
Kobylak pewnie kolejne wypożyczenie
Adkonis, Szczepański, Leszczyński pewnie do rezerw
Mustafajew ma chyba rok kontraktu, więc nie warto czekać na odbudowę
Ktoś z dwójki Urbański/Strzałek powinien iść na wypożyczenie
Pekhart ostatni rok jeszcze posiedzi, Rosołka raczej nikt nie weźmie więc pewnie też będzie siedział na ławce
Celhaka bez sensu też go trzymać ostatni rok, najlepiej się go pozbyć i wziąć kogoś nowego na szóstkę.
Burch 2 lata kontraktu więc cholera wie co z nim zrobić

odpowiedz
Egon - 07.07.2024 / 22:58, *.waw.pl

@Vigo: Jeżeli uda się sprowadzić tego defensywnego pomocnika z Chorwacji, to Celhaka bedzie kolejnym zawodnikiem do pożegnania.
Na Legię jest za słaby.

odpowiedz
Znawca - 07.07.2024 / 23:48, *.interkam.pl

@Vigo: za rok to się rozleci jak domek z kart! A niech nie awansują do pucharów to nawet nie chce myśleć co będzie dalej! Mówisz 40 ludzi,a jakość ma tylko Elitim,Augustyniak,i Luqinhas (oby miał liczby,a nie tylko zrywy z piłką)...

odpowiedz
Bardzo przemyślane transfery Jajcka - 07.07.2024 / 22:42, *..

Sprawa jest bardzo prosta, do wypożyczenia/sprzedania/oddania z dopłatą są wszyscy Rosołkowie
rosołek z bramki - Hładun
Szfaajcarski rosołek z obrony - Burch
Albeński rosołek -Czelhaka
Czeski rosołek - Penkhardt
Ciemny rosołek - 78 letni dżejpi

I oryginalny rosołek - Maciołek pierdołek Rosołek

odpowiedz
AAA - 07.07.2024 / 22:37, *.chello.pl

Dużym wzmocnieniem byłoby znalezienie miejsca dla Rosołka jak najdalej od Warszawy ale brakuje naiwniaków.

odpowiedz
Maciek - 07.07.2024 / 22:15, *.aster.pl

Tak na pierwszy rzut oka, to zero rywalizacji w ataku i obronie. Ta wymieniona 13 nowych to tylko na papierze. Transfery przed sezonem na ten moment nie są lepszej jakości niż odejścia.

odpowiedz
Znawca - 08.07.2024 / 11:26, *.interkam.pl

@Maciek: oczywiście że nie są! Siła zespołu jest dużo słabsza niż przed startem poprzedniego sezonu! To nie podlega dyskusji! Jak zwykle miało być wzmocnienie zespołu za gotówkę,mieli pozyskać kogoś za Josue 1:1 ,Muciego,i Yuriego! Kogo mamy w ich miejsce? Pytanie retoryczne!

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.