Makana Baku - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Transfery

Baku na wylocie z Legii?

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com / meczyki.pl

Według informacji portalu meczyki.pl bardzo możliwe jest pożegnanie się z Legią Makany Baku. Usługami Niemca zainteresowany jest grecki Atromitos Ateny.



Makana Baku trafił do stołecznej drużyny latem 2022 roku. Nie udało mu się nigdy na stałe przebić do pierwszego składu i był rzucany po różnych, niezbyt naturalnych dla niego pozycjach. Łącznie w Legii zagrał 40-krotnie, zdobywając jedną bramkę i dwie asysty. Rundę wiosenną zeszłego sezonu spędził na wypożyczeniu w Grecji, a dokładnie w OFI Kreta, gdzie rozegrał 17 spotkań, w których zdobył po dwie bramki i asysty. 26-latek rozpoczął przygotowania do zbliżających się rozgrywek z Legią, pojechał z nią nawet na obóz przygotowawczy do Austrii i spisywał się zaskakująco dobrze, wydawał się niezłą alternatywą na pozycję lewego wahadłowego. W spotkaniach towarzyskich również był aktywny, strzelił gola i zaliczył dwie asysty. Wygląda jednak na to, że mimo wszystko nie udało mu się wywalczyć swojego miejsca w warszawskiej drużynie, która nadal nie wiąże z nim przyszłości.

"Jak udało się nam ustalić, piłkarzem interesuje się Atromitos Ateny, który według naszej wiedzy chętnie zatrudniłby Baku, gdyby ten rozwiązał kontrakt z Legią lub był dostępny za symboliczną kwotę. Słyszymy, że Legia nie zamierza robić Baku problemów ze zmianą otoczenia" - podają meczyki.pl.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
Lupus - 12.07.2024 / 15:51, *.centertel.pl

Niech że wreszcie się spakuje i wyleci!
Tak samo Kramer, jak spakowany, zbadany to wypad.

odpowiedz
Kiwi - 11.07.2024 / 14:45, *.play-internet.pl

Najlepsza wiadomość dnia

odpowiedz
Z L - 11.07.2024 / 08:12, *.02.net

Za Rosiołka dawać Kuchego z drugiego składu na zakończenie kariery więcej pokaże niż młody

odpowiedz
t - 11.07.2024 / 05:42, *.orange.pl

a według mnie jak zacznie grać na swojej pozycji to pokaże swoje umiejętności

odpowiedz
Sarcastico - 11.07.2024 / 01:34, *.plus.pl

Poprawiliście mi humor tą informacją to się odwdzięczę. Pamiętacie jeszcze tego typa co nabawił się kontuzji bo założył za małe korki, a Nasz stadion pomylił z Narodowym?

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 11.07.2024 / 11:24, *.plus.pl

@Sarcastico: Daniel Chima Chuckwu

odpowiedz
Sarcastico - 11.07.2024 / 01:29, *.plus.pl

Do tych wszystkich co piszą, że to beznadziejny kopacz i nieporozumienie, że był w Legii. Macie rację. Wyjątkowy kasztan.

odpowiedz
Siwy - 10.07.2024 / 21:47, *.sky.com

Przyznaję że jak przychodził to miałem duże oczekiwania ale się srogo zawiodłem. Ratuje go tylko to że to schodzący skrzydlowy a chciano z niego zrobić wahadłowego. Żegnam bez żalu.

odpowiedz
RybaSocho - 10.07.2024 / 17:12, *.orange.pl

Żeby Rosolka zabrał jeszcze ze sobą. A może tego pajaca Tobiasza gdzieś by wypchnął ? Jak to możliwe że żadna drużyna nie zauważyła talentu tego kozaka w bramce i tego super napadziora.

odpowiedz
singspiel - 10.07.2024 / 19:59, *.4.38

@RybaSocho: tylko Rosołka. Tobiasza za rok, dwa Legia opchnie za gruby pieniądz

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 10.07.2024 / 21:03, *.plus.pl

@singspiel: Hahahaha na razie to on gruby pieniądz Legii wisi za popisy z Młode i brak awansu..i kilka innych występów na poziomie ...

odpowiedz
Ania - 11.07.2024 / 00:23, *.140.237

@Trener Bramkarzy: Tobiasz w bramce = brak mistrzostwa w kolejnym sezonie.

odpowiedz
Xxx - 11.07.2024 / 00:56, *.play-internet.pl

@Trener Bramkarzy: za bardzo się rozpędziłem kolego. Przypomnij sobie kto wybronił rzut
karny w eliminacjach i dzięki komu graliśmy w grupie z anglikami.Krótka i wybiórcza pamięć koleżko.Ogarnij się trochę i zastanów co za Drzymały wypisujesz.

odpowiedz
Sarcastico - 11.07.2024 / 01:31, *.plus.pl

@Trener Bramkarzy: Haha byłoby całkiem zabawnie jakby kluby naliczały swoich piłkarzy za uwalone mecze. Gość na treningi nie przychodzi bo unika prezesa :)

odpowiedz
Singspiel - 11.07.2024 / 16:42, *.plus.pl

@Trener Bramkarzy: gra w mlodziezowkach. I slabszy od Hladuna nie jest

odpowiedz
adam - 10.07.2024 / 17:11, *.chello.pl

https://www.footmercato.net/a5553732965169661032-bastia-migouel-alfarela-jespere-que-mon-president-va-trouver-un-accord-avec-le-legia - Alfarela chce trafić do Legii

odpowiedz
Grochowski styl - 10.07.2024 / 22:36, *.t-mobile.pl

@adam: Chłopcze, daruj sobie już te wklejanie linków, bo to się robi wk..wiające. Po co to robisz? Każdy kto ma Google po wpisaniu Legia ma wyświetlane wszystkie ważne info o klubie i transferach. Myślisz, że ludzie nie umieją korzystać z wyszukiwarki? To co robisz jest bez sensu.

odpowiedz
Afro - 11.07.2024 / 08:15, *.orange.pl

@Grochowski styl: a ja sobie kliknąłem i uważam, że to co Ty robisz jest bez sensu.

odpowiedz
13 - 10.07.2024 / 16:32, *.205.60

Rosołek to wieczny zmiennik będzie. Zawsze można na niego liczyć. Omijają go kontuzje. Nie cpa i nie chleje. Po prostu gra w piłkę. Może nie ma "talentu" ale tj. mówiłem- można na niego liczyć. A poza tym, pamiętajcie, że nikt nie złożył oferty za niego. Nawet druga liga polska.

odpowiedz
123 - 10.07.2024 / 17:06, *.chello.pl

@13 : Rosolek wychodzi z zalozenia, ze ilosc wytatulowanego ciala jest wprost proporcjonalny do umiejetnosci.

odpowiedz
bum - 10.07.2024 / 17:34, *.co.uk

@13 : nie wiem co masz na myśli mówiąc MOŻNA NA NIEGO LICZYĆ?
Przecież on nie strzela bramek i do tego poezyjnie vypiertala się o własne nogi! Hahaha!
Jeżeli miałeś na myśli Rosołka jak nadwornego pajaca z którego można kręcić bekę to się zgodzę że można na niego liczyć hehe.
Tyle że on gra w naszej Legii więc to nic śmiesznego też.....

odpowiedz
geds - 10.07.2024 / 20:07, *.chello.pl

@13 :
to ci argumenty; my chcemy pograć w lidze byle bezpiecznie się utrzymać? Zdaje się do takiego grania pasuje twoja mentalność.

odpowiedz
Meli - 10.07.2024 / 20:25, *.play-internet.pl

@13 : dajcie Rosolka na prawą obronę ????????

odpowiedz
Rosółek musi odejść - 10.07.2024 / 16:06, *.216.78

Najlepsze wahadło w aktualnym składzie ale oczywiście Fajo, Jajcuś Z. i Miodulski się go pozbywają.

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 10.07.2024 / 16:00, *.plus.pl

Chętnie zawiozę na Okęcie, mam kombi więc zmieści się też Maciuś i Kacperek

odpowiedz
Trampek - 10.07.2024 / 15:28, *.125.113

A kiedy będzie Rosołek na " wylocie " ? A może w "pakiecie" razem z Baku zaoferować ? Cieplutko , brak zimy , klimat lepszy - obaj poczuliby się jak przysłowiowy .... "pączek w maśle " . Ani klub, ani piłkarze nie ponieśliby strat . Same zyski po obu stronach. Inne perspektywy / nie tylko piłkarskie/ rozwoju. Kolejny zapis w CV. To dziś się liczy !!!

odpowiedz
Tym - 10.07.2024 / 15:23, *.net.pl

Piszecie że najlepszy w sparingach, a tu że chcą się go pozbyć troszkę to dziwne

odpowiedz
(L)ookson - 10.07.2024 / 19:03, *.chello.pl

@Tym : obstawiam, że nie przypadł do gustu dla Faji, ze względu na nie wystarczające zaangażowanie i umiejętności defensywne. Faja zwracał uwagę, że u niega obrona zaczyna się od napastnika.

odpowiedz
Malinowy król - 10.07.2024 / 22:42, *.t-mobile.pl

@(L)ookson: To chyba brak logiki lub konsekwencji w tym. W tych sparingach które oglądałem z Nsame nie było żadnego pożytku. Nie dość, że powolny to jeszcze mało biega. Pekhart przynajmniej coś tam presuje ale kameruński żółw nawet nie chciał ruszyć d.pska gdy mu rywal pod nosem z piłką przetruchtał. Chyba nie w tym rzecz.

odpowiedz
(L)ookson - 10.07.2024 / 23:24, *.chello.pl

@Malinowy król: No słabo PRowo dla klubu byłoby jak by go pogonili po 2 tygodniach :) Ale fakt dobry argument.

odpowiedz
Andre as - 10.07.2024 / 15:12, *.play-internet.pl

Polityka transferowa Zielińskiego. Szuka wynalazków z zagranicy wco 2 x dobrze kopneli piłkę w polskiej lidze.

odpowiedz
ZenekL3 - 10.07.2024 / 15:06, *.chello.pl

Najwiekszy wygrany zgrupowania odchodzi :)

odpowiedz
majusL@legionista.com - 10.07.2024 / 14:54, *.174.42

No niesamowite!!!

odpowiedz
Wojtek86 - 10.07.2024 / 14:51, *.chello.pl

Przydałoby się. Gdzie go podrzucić?

odpowiedz
Alex - 10.07.2024 / 14:26, *.centertel.pl

20 - 30 tys. Euro i super. Dołożyć do tego trochę kasy i kupmy Brazylijczyka z Banika.

odpowiedz