Godlewski
Sęk
Sędzia główny Natalia Noga, Mirosław Arentowicz

Lider pokonany!

Siatkarska Legia pokonała w meczu 4. kolejki rozgrywek grupy II, 2. ligi niepokonany do tej pory zespół AZS UWM Olsztyn 3-2.
Spotkanie rozegrane na warszawskiej Pradze-Południe dostarczyło kibicom wielu emocji, choć wiele wskazywało, że podopieczni Pawła Rzepińskiego rozstrzygną ten mecz w trzech setach. Przez 2,5 seta „Wojskowi” prezentowali się o wiele lepiej od swoich rywali dominując zwłaszcza w ataku, w polu serwisowym i kilkukrotnie prezentując bardzo dobry poziom gry w obronie.

Legioniści odrzucili rywali od siatki swoją skuteczną zagrywką. Przyjmujący AZS-u mieli spore problemy z dokładnym dograniem piłki do siatki, przez co nie byli w stanie prowadzić kombinacyjnej gry, tak skutecznej w poprzednich spotkaniach. Pierwsze dwa sety rozstrzygnęły się w środkowej fazie kiedy to Legia osiągnęła kilkupunktową przewagę utrzymując ją do końca poszczególnych partii.

W trzecim secie wszystko szło zgodnie z planem do stanu 18-15. Wtedy to dobra seria zagrywek i problemy gospodarzy w ataku spowodowały, że olsztynianie wyszli na prowadzenie, nie oddając go do końca seta. W czwartym secie od początku AZS osiągnął przewagę, której pomimo prób nie udało się legionistom odrobić. O wyniku meczu miał zadecydować tie-break.
Decydująca partia rozpoczęła się od prowadzenia Legii 5-1. Przy zmianie stron warszawianie prowadzili 8-3, ale wtedy AZS rozpoczął pogoń. Ostatecznie Legia wygrała 15-11 zgarniając dwa punkty do ligowej tabeli.

Po czterech kolejkach Legia zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów. Kolejny mecz już 22 października. Warszawiacy pojadą poszukać kolejnych ligowych punktów w starciu z UKS IFLO Biała Podlaska.