AZS UWM Olsztyn
3-1
Sędzia główny

Play-off: Wygrana za 3 punkty!

W pierwszym meczu 1. rundy play-off siatkarze Legii Warszawa wygrali z AZS UWM Olsztyn 3-1. Wyniki setów: 21-25, 25-20, 25-18, 25-20. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w Olsztynie. Do awansu legionistom wystarczy wygrać dwa sety aby awansować do kolejnej rundy!

Zapowiedź

Start play-off!

W sobotę o godzinie 17 w hali przy ulicy Naddnieprzańskiej 2/4 siatkarze Legii rozpoczną fazę play-off. W pierwszej rundzie rywalem drużyny Pawła Rzepińskiego będzie drugi zespół AZS UWM Olsztyn, który w rundzie zasadniczej zajął 4. miejsce w tabeli, wyprzedzając legionistów o 4 oczka. Na początku obecnego roku obie drużyny rywalizowały w Olsztynie. Wówczas lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3-1. Jesienią w spotkanie rozegranym w Warszawie Legia pokonała akademików 3-2.

Przed legionistami trudne zadanie, ponieważ nawet jeżeli wygrają pierwszy mecz, rewanż zagrają tydzień później w Olsztynie, gdzie nie potrafiła wygrać żadna drużyna II ligi. Zawodnicy AZS UWM na własnym parkiecie odnieśli komplet zwycięstw. Tym bardziej ważne jest to, aby w sobotę nie dopuścić do tie-breaku, bo to dodatkowo zmniejszy szanse na awans do kolejnej rundy. W przypadku remisu punktowego w obu spotkaniach od razu zostanie rozegrany "złoty set" (do 15 punktów), który zadecyduje o awansie.

Symulacja:
Wygrana 3-0 lub 3-1 daje 3 punkty
Wygrana 3-2 daje 2 punkty
Porażka 2-3 daje 1 punkt
Porażka 1-3 lub 0-3 daje 0 punktów.

Bilety na mecz

Bilety normalne kosztują 10 zł, a ulgowe 5 zł. Dzieci do 7. roku życia wchodzą na mecz bezpłatnie, pod opieką osoby dorosłej posiadającej bilet. Sprzedaż biletów prowadzona będzie od 16:00 przy wejściu do hali. Zapraszamy!

Autor: Woytek