14. Mazowiecki
16. Lewandowski
Sędzia główny Protasiewicz, Sasień

Porażka na inaugurację

Nie udała się ligowa inauguracja siatkarzy warszawskiej Legii. Trzeci sezon z rzędu, w pierwszym meczu rozgrywek nasi siatkarze przegrali 0-3. W Olsztynie na parkiecie ujrzeliśmy nowy, przebudowany zespół stołeczny. W podstawowej szóstce wyszło 3 nowych zawodnikłw, którzy zasilili drużynę w przerwie między rozgrywkami: Cezarego Żyłkowskiego, Łukasza Polańskiego i Mariusza Godlewskiego. Jako libero zagrał doświadczony Adrian Dyżakowski.

W pierwszych dwóch setach od początku 2-3 punktową przewagę posiadali gospodarze. Siatkarze z Warszawy popełniali dużą ilość prostych błędów, które miały znaczące przełożenie na wynik pojawiający się na tablicy świetlnej. W końcówkach partii podopieczni trenerów Wojciecha Szczuckiego i Marka Rybaka "dochodzili" przeciwników i o wygranej w secie decydowała gra na przewagi. Niestety dwukrotnie lepsi okazali się zawodnicy rezerw AZS, mimo, że wynik równie dobrze mógł być korzystny dla Legionistów. Zabrakło jednak "zimnej krwi" w decydujących momentach.

W trzecim secie to Legia od początku wyszła na prowadzenie, jednak od stanu 13-13 systematycznie swoją wyższość zaczęli dokumentować gospodarze. Przy wyniku 24-18 Legii udało się obronić dwie piłki meczowe, jednak ostatecznie tego seta i cały mecz wygrał AZS II UWM.

Już w najbliższą sobotę, o godzinie 18:00 doskonała okazja do rehabilitacji dla warszawskiej drużyny. Przy zapewne licznej grupie warszawskich fanów Legia zagra w Ostrołęce z tamtejszym Pekpolem.

Autor: Redakcja

Zapowiedź

Zaczynamy!

W najbliższą sobotę, 20 października siatkarze Legii rozpoczną rozgrywki ligowe sezonu 2007/2008. Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna AZS II UWM Olsztyn. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 w sali Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej "Hosianum".