7. Szataniak
13. Sobieraj
Sędzia główny

Przegrali, ale napędzili stracha

Siatkarze warszawskiej Legii dzisiaj w hali przy Braci Załuskich zainaugurowali sezon ligowy. Legioniści co prawda nieźle rozpoczęli spotkanie z Ósemką Siedlce, ale niestety po meczu to faworyzowani goście cieszyli się ze zwycięstwa. Pierwszego seta Legia wygrała 25-22. W drugim jednak nie podjęła nawet walki, zdobywając jedynie 13 "oczek". Trzecia partia ponownie była nasza. Legioniści prowadzili już 1-0, a ostatecznie wygrali 25-18. Niestety w czwartym secie Ósemka doprowadziła do tie-breaka (18-25), a w nim udowodniła swoją wyższość (12-15). Za tydzień podopieczni Macieja Nowaka zagrają w Pruszczu Gdańskim.

Pomeczowe wypowiedzi

Maciej Nowak (trener Legii): W sytuacji, w jakiej się znalazłem, jestem bardzo zadowolony z gry, jaką prezentowali moi podopieczni. Dzisiejszy wynik uważam za duży sukces naszej drużyny. Cieszę się, że chłopcy wygrali dwa sety i wywalczyli jeden punkt, ponieważ zespół Ósemki pretenduje do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Jak widać, ambicją i wolą walki można rywalizować z niekwestionowanymi faworytami naszej ligi. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy nawet wygrać ten mecz.

Cezary Żyłkowski: Jestem zadowolony z wyniku, ponieważ nie byliśmy faworytami w tym meczu. Drużyna z Siedlec jest podobno pretendentem do awansu, więc z pewnością cieszy wywalczony z nią punkt. Naturalnie jest kilka aspektów, które moim zdaniem powinniśmy poprawić - przede wszystkim przyjmowanie piłki. Prócz tego musimy się jeszcze odpowiednio zgrać, ponieważ w takim składzie, w jakim wystąpiliśmy dziś, rzadko kiedy gramy (nie licząc sparingów). To w dużej mierze najbardziej kulało w naszej dzisiejszej grze. Na to wszystko nałożyła się także taktyka przeciwników, którzy zniszczyli nas blokiem. Mimo to optymistycznie podchodzę do kolejnych spotkań.

Zapowiedź

Zaczynamy w nowej hali

Siatkarze warszawskiej Legii zainaugurują nowy sezon ligowy meczem z Ósemką Siedlce. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 28 września 2008 r. o godzinie 18.00 w hali sportowej przy ulicy Braci Załuskich 1. Wstęp: 3 zł. Wszystkich serdecznie zapraszamy.