Drużyna siatkarzy Legii z 1962 roku. Większośc z nich grała rok później w 1/2 finale Pucharu Europy

Historia: Siatkarze Legii w 1/2 finału Pucharu Europy

Siatkarska Legia przed rokiem nie została zgłoszona do rozgrywek z powodu braku środków. Tymczasem siatkarze naszego klubu mają na swoim koncie aż 26 medali mistrzostw Polski, w tym 8 złotych. Legia ponadto 5 razy zdobywała Puchar Polski. Największym sukcesem międzynarodowym był awans do półfinału Pucharu Europy. Po raz pierwszy ta sztuka udała się Legii w 1963 roku.

Legia, jako mistrz Polski, reprezentowała nasz kraj w rozgrywkach Pucharu Europy. Legioniści w 1/8 finału trafili na fińskie Kimmo Lahti, które odprawili gładko, bez straty seta. W ćwierćfinale było już znacznie trudniej. W rywalizacji z Mladostią Zagrzeb, w pierwszym wyjazdowym meczu, rozegranym 6 marca, legioniści przegrali 3-2. Rewanż w Warszawie (17 marca) miał bardzo emocjonujący przebieg, a wygrana Legii 3-1, dała "wojskowym" awans do najlepszej czwórki w Europie.

W 1/2 finału Legia zmierzyła się z rumuńskim Rapidem Bukareszt. Niestety pierwszy mecz rozegrany przed własną publicznością, 6 kwietnia nie dał nam zaliczki przed rewanżem. Legia przegrała po ambitnej walce 2-3. W rewanżu, rozegranym 21 kwietnia, gospodarze wygrali bez straty seta i nasz klub nie awansował do finału europejskich rozgrywek.