SiatkówkaHokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
Czwartek, 15 czerwca 2017 r. godz. 08:48

Gala Akademii Siatkówki Legii Warszawa

Hugollek, źródło: Legionisci.com

W niedzielę w restauracji „Volley Bajka” na warszawskim Ursynowie odbyła się minigala, podczas której podsumowano działalność Akademii Siatkówki Legii Warszawa oraz opowiedziano o planach sekcji na najbliższe miesiące. W budynku Areny Ursynów obecni byli m.in.: prezes „Wojskowych” Karolina Szewczyk, wiceprezes Michał Trybusz, zawodnicy Mariusz Godlewski i Daniel Rosa oraz trener młodych siatkarzy Robert Wójtowicz.
Fotoreportaż z imprezy - 18 zdjęć

W trakcie uroczystości podziękowano wszystkim młodym zawodnikom za ich trud i zaangażowanie, wręczając im m.in. pamiątkowe medale. Dodatkowo najlepszych wyróżniono na podium. „Mamy nadzieję, że będziecie odnosić dalsze siatkarskie sukcesy, zwłaszcza w barwach Legii” – powiedział wiceprezes sekcji Michał Trybusz.

Uhonorowano także wszystkich tych, którym rozwój legijnej siatkówki nie jest obojętny, m.in. trenerów, działaczy i wolontariuszy. Otrzymali oni od sekcji pamiątkowe statuetki z wygrawerowanymi podziękowaniami.

fot. Hugollek / Legionisci.com

Podkreślono również, że w ciągu minionego roku sekcji udało się otworzyć kolejną filię legijnej akademii na Ochocie, a także zorganizować letnie i zimowe obozy dla najmłodszych zawodników. W trakcie sezonu młodzi adepci brali udział w licznych turniejach, nie tylko siatkarskich, lecz także biegowych, by zadbać o ich odpowiedni rozwój. Ponadto zapraszano ich na rozmaite rozgrywki siatkarskie, gdzie mogli na własne oczy podziwiać tuzów tego sportu. Akademię promowano także podczas niedawnego meczu piłkarskiej Legii z Lechem Poznań. Zgromadzonych poinformowano również o kolejnym obozie dla dzieci, który odbędzie się w Puławach w dniach od 12 do 24 sierpnia.

Podjęto decyzję o tym, iż koordynatorem akademii zostanie jeden z jej dotychczasowych trenerów Robert Wójtowicz. Do jego zadań należeć będzie m.in. dalszy rozwój instytucji, tak aby wkrótce w kolejnych dzielnicach miasta otwarte zostały następne filie akademii, a także stworzenie bazy informacyjnej o zawodnikach, żeby polepszyć komunikację między oddziałami. Sekcja chce także podjąć współpracę z kolejnymi trenerami, którzy szkoliliby legijną młodzież oraz pragnie zadbać o szerszą integrację wewnątrz akademii, by stworzyć – jak to określono – „legijną rodzinę siatkarską”.

Nie zapomniano także wspomnieć o nadrzędnym celu na kolejny sezon, który już teraz postawiono seniorskiej drużynie. Pod wodzą nowego trenera [zakończono współpracę z dotychczasowym szkoleniowcem Pawłem Rzepińskim – przyp. LL!], którego nazwisko ma zostać podane niebawem do wiadomości, zespół ma awansować w rozgrywkach 2017/2018 do siatkarskiej pierwszej ligi. W ramach przygotowań do nowego sezonu stołeczni siatkarze wezmą udział m.in. w turnieju City Volley Cup, który odbędzie się już na początku września.

Fotoreportaż z imprezy - 18 zdjęć

przeczytaj więcej o: , , ,

Komentarze: (0)

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


lub wykorzystaj

treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!