11 Jarosław Niezgoda 46'
99 Sandro Kulenović
Jakub Bursztyn 26
Hubert Matynia 15
60' Mariusz Malec 33
Sebastian Walukiewicz 40
David Stec 22
Santeri Hostikka 16
73' Kamil Drygas 14
Tomas Podstawski 28
Zvonimir Kozulj 17
Sebastian Kowalczyk 27
65' Michał Żyro 19
Łukasz Załuska 1
Jakub Bartkowski 2
60' Jarosław Fojut 23
Jin Izumisawa 39
Iker Guarrotxena 34
73' Radosław Majewski 10
65' Soufian Benyamina 11

Potknięcie na ostatniej prostej

Legia Warszawa zaledwie zremisowała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin w meczu 35. kolejki Ekstraklasy. Strata dwóch punktów sprawiła, że gracze Aleksandara Vukovicia na dwie kolejki przed końcem sezonu stracili fotel lidera tabeli. Pogoń bardzo dobrze zaprezentowała się w pierwszej połowie, po której prowadziła 1-0. Po zmianie stron do remisu doprowadził Dominik Nagy, który na murawie zameldował się już w pierwszej połowie, zmieniając Iuriego Medeirosa.

Już kilka minut po rozpoczęciu spotkania goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie.Zvonimir Kozulj przymierzył z dystansu po rzucie wolnym i kompletnie zaskoczył Radosława Cierzniaka. Pomimo tego, że odległość do bramki była spora, to jednak techniczne uderzenie wystarczyło, aby golkiper Legii zmuszony był do wyciągnięcia piłki z siatki. Niebawem kolejna składna akcja „Portowców”. Tym razem w dobrej okazji znalazł się David Stec, który przegrał pojedynek z Cierzniakiem. Pierwsze minuty upływały pod dyktando gości. Podeszli oni do starcia z mistrzami Polski bez respektu i szybko narzucili swój ofensywny styl gry.

Legia na murawie prezentowała się źle. Widać było, że w szeregach gospodarzy jest wiele nerwowości. Zapewne związane to było z wygraną Piasta, który dzięki temu wyprzedził stołeczny klub w tabeli i zepchnął na drugą lokatę. W 30. minucie z dobrej strony pokazał się były gracz Legii - Michał Żyro. Napastnik główkował po wrzutce ze skrzydła i z dużymi problemami futbolówkę zdołał złapać Cierzniak. W pierwszej połowie legioniści nie istnieli na boisku. Ani razu nie potrafili zagrozić bramce Jakuba Bursztyna, a z kolei przyjezdni po objęciu prowadzenia grali spokojnie i nie dopuszczali przeciwników pod własne pole karne. W 38. minucie drugiego gola dla Pogoni powinien zdobyć Żyro. Napastnik „Portowców” znalazł się w sytuacji sam na sam z Cierzniakiem, lecz przegrał z nim pojedynek, trafiając wprost w niego. Tuż przed przerwą do strzału doszedł William Remy. Francuz w ekwilibrystyczny sposób chciał zaskoczyć Bursztyna, jednak zabrakło mu precyzji. Do przerwy goście z w pełni zasłużenie prowadzili 1-0.

W przerwie na boisku pojawił się Jarosław Niezgoda, który już w pierwszej akcji znalazł się w dobrej sytuacji. Strzelił jednak zdecydowanie zbyt słabo, aby zaskoczyć bramkarza Pogoni. Niebawem młody napastnik zwiódł obrońcę i znów zmusił do interwencji golkipera ze Szczecina. W 55. minucie Legia dopięła wreszcie swego. Cafu podał do Niezgody, który wypatrzył wprowadzonego jeszcze w pierwszej połowie Dominika Nagya, a ten płaskim strzałem doprowadził do remisu. Po godzinie gry do siatki trafił Marko Vesović. Radość na trybunach została jednak powstrzymana przez sędziego liniowego, trzymającego podniesioną chorągiewkę i sygnalizującego pozycję spaloną.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry okazję miał Carlitos. Hiszpan kopnął piłkę z rzutu wolnego, trafił w mur i Legia zyskała tylko rzut rożny. W 87. minucie ponownie z dystansu szczęścia spróbował Kozulj. Tym razem Cierzniak zachował się lepiej i zdołał wybić futbolówkę poza linię boczną. W doliczonym czasie gry okazję miał jeszcze Wieteska. Jego strzał głową spokojnie złapał jednak Bursztyn.

14:45 - Witamy ze stadionu Legii przy Łazienkowskiej 3!
Przed nami kolejny ważny mecz i krok w celu zdobycie Mistrzostwa Polski.
Mamy nadzieję, że zeszłotygodniowa porażka z Piastem okaże się tylko ostrym zakrętem na tej drodze i legioniści zdobędą dzisiaj komplet punktów.
14:52 - Obie ekipy meldują się na rozgrzewce
Piast pokonał rzutem na taśmę 2-1 Jagiellonią i na tę chwilę objął prowadzenie w ligowej tabeli.
15:15 - Zawodnicy zeszli do szatni. Początek meczu coraz bliżej
15:25 - "Sen o Warszawie"
Ruszyli... "Mistrzem Polski Jest Legia..."
Pokaz pirotechniczny na Żylecie trwa w najlepsze

1' - Carlitos do Martinsa i gramy
2' - Pogoń przy piłce
3' - Remy zatrzymuje Żyro, po chwili podaje pod nogi do zawodnika Pogoni, który nie skorzystał z błędu legionisty
4' - GOL! Pogoń Szczecin
4' - Strzelec gola: Zvonimir Kozulj (Pogoń)!
6' - Rzut wolny dla gości. Przy piłce byli Drygas i Kozulj. Strzał tego drugiego znalazł drogę do bramki...
6' - Lepiej w mecz weszli goście i szybko to udokumntowali
8' - Rzucili się gospodarze do odrabiana strat. Zamknięta Pogoń w obrębie swojego pola karnego
9' - Żyro fauluje Remiego
10' - Tym razem ofensywny faul Szymańskiego na Hostice
11' - Przeniosła się Pogon na stronę Legii i kapitalny strzał Drygasa efektownie ale pewnie obronił Cierzniak
13' - Rocha faulowany w polu karnym przez Kowalczyka i zacznie Cierzniak
13' - Prostopadłe podanie do Carlitosa i na spalonym Hiszpan
16' - Malec poradził sobie z trzema legionistami, po czym zagrał długa piłkę do Kowalczyka. Skrzydłowy szczecinian łatwo poradził sobie z Rochą, podał w kierunku Żyry, który nie sięgnął piłki. Uf...
18' - Żółta kartka: Sebastian Kowalczyk (Pogoń)
19' - Szymański wychodzi z kontratakiem i zostaje powalony przez Kowalczyka
19' - Rzut rożny dla Legii
20' - Pewnie piłkę łapie Bursztyn
21' - Cafu wyskakuje do piłki i zdaniem arbitra fauluje Podstawskiego
22' - Drygas do Żyry i od brami rozpocznie Cierzniak
24' - Kozulj w pole karne, ale nie było nikogo w obrębie "szesnastki"
24' - Jędrzejczyk zagrywa długa piłkę w kierunku Carlitosa, którego uprzedza Bursztyn
26' - Źle zagrał Medeiros i kontratak gości szybko zatrzymany przez Jędrzejczyka
28' - Martins wpada w pole karne, jednak dobrze blokuje go Malec i golkiper gości łapie piłkę
30' - Veosvić poradził sobie w klinczu z Matynią, ale fatalnie zagrał piłkę, która opuściła boisko przeciwną linią boczną
32' - Medeiros sygnalizuje pozycję spaloną Matynii, sędzia puszcza grę i po dośrodkowaniu Cierzniak z trudem broni strzał głową Żyry
33' - Do wejścia na boisko przygotowany Nagy
34' - Zmiana Legia: Iuri Medeiros Dominik Nagy
35' - Carlitos z woleja i trafia w Podstawskiego
37' - Stec fauluje Szymańskiego na środku boiska
37' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
39' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
39' - Żyro wychodzi sam na sam, goni goi Jędrzejczyk, na szczęście były legionista strzela fatalnie, prosto w Cierzniaka
40' - Martins zwija się z bólu, potrzebna pomoc lekarska
43' - Nagy w polu karny, celuje w okienko przy dalszym słupku... ale tylko celuje
44' - Żółta kartka: Tomas Podstawski (Pogoń)
46' - Nagy faulowany, szansa na dobre dośrodkowanie. Przy piłce Szymański
46' - Pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty
47' - Jędrzejczyk zgrywa głową w środek pola karnego, Remy przyjmuje tyłem do bramki i strzela przewrotką nad poprzeczką
48' - Carlitos z 7. metrów i broni Bursztyn
48' - Koniec pierwszej połowy

Cóż... jest źle do przerwy. Po uderzeniu z rzutu wolnego przegrywamy i Pogoń wcale nie cofnęła się. Wręcz przeciwnie bardzo groźnie atakuje.
Bedzie zmiana w Legii, na placu gry pojawi się Niezgoda

46' - Zmiana Legia: Andre Martins Jarosław Niezgoda
47' - Gramy, naprzód Legio!
47' - W doskonałej sytuacji od razu znalazł się Niezgoda, ale strzał prawą nogą koszmarny
49' - Bardzo łatwo przegrał pojedynek bark w bark Carlitos z Walukiewiczem i od bramki Bursztyn
50' - Seria rzutów z autu na wysokości pola karnego Pogoni
51' - Żyro zaciekle walczy z Remim i fauluje legionistę
54' - To MUSI być gol! Carlitos podaje do Niezgody ten ogrywa stopera i kolejny raz oddaje słaby strzał, z który pewnie radzi sobie bramkarz gości.
56' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
56' - Strzelec gola: Dominik Nagy (Legia)!
57' - GGGGGOOOOLLLL!!!! Nareszcie!!!!!!!! Akcja prawą stroną. Niezgoda podaje do Nagya, który strzela po ziemi przy słupku nie dając szans Bursztynowi! 1-1!
58' - Jeszcze jeden niesie się na trybunach
59' - Vesović blokuje strzał Żyry i z narożnika zacznie Pogoń
60' - Zwija się z bólu Malec, który rozpaczliwie prosi o pomoc medyczną
62' - Zmiana Pogoń: Mariusz Malec Jarosław Fojut
63' - Konieczna okazała się zmiana w ekipie gości
63' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
64' - GOL ANULOWANY!
64' - Vesović trafia do siatki, ale odgwizdana pozycja spalona legionisty
66' - Gubią się szczecinianie w defensywie jak Legia ich przyciśnie
66' - Zmiana Pogoń: Michał Żyro Soufian Benyamina
70' - Carlitos zagrywa do Vesovicia, ten wpada w pole karne, ale podaje za szybko do Cafu i piłkę przechwytuje Fojut
71' - Carltios przyjmuje w polu karnym i zostaje powstrzymany przez obrońcę, rzut rożny, choć gospodarze domagają się rzutu karnego
72' - Remy traci piłkę, goście wychodzą z kontrą 3 na 2, na szczęście źle to rozegrali i zacznie Cierzniak
74' -
74' - Zmiana Pogoń: Kamil Drygas Radosław Majewski
75' - Wymuszona zmiana w ekipie gości
77' - Walukiewicz fauluje Cafu
78' - Zmiana Legia: Luis Rocha Mateusz Wieteska
78' - Antolic w pole karne, Walukiewicz wybija głową prosto na nogę Nagya i strzał tego ostatniego z najwyższym trudem broni Bursztyn
80' - Antolić z rzutu wolnego prosto w ręce bramkarza
80' - Nagy faulowany 20 metrów do bramki. Piłka ustawiona na wprost
82' - Carlitos, piłka odbita od muru i rzut rożny
83' - Szymański wślizgiem poza boisko. Z narożnika Pogoń
86' - Zamknęła nas teraz Pogoń w obrębie pola karnego
88' - Kozulj z dystansu i Cierzniak wybija poza boisko
91' - Szymański w pole karne, Wieteska strzela głową i pewnie broni Bursztyn
92' - Druga połowa przedłużona o 5 minut
93' - Rzut rożny dla Legii
94' - Potworne zamieszanie i ostatecznie odgwizdany faul na bramkarzu
96' - Faul Jędrzejczyka i szansa dla gości
96' - Żółta kartka: Sebastian Walukiewicz (Pogoń)
98' - Koniec meczu!

Remis, który sprawia, że na dwie kolejki przed końcem tracimy pozycję lidera.
Walczyli legioniści do końca, ale się nie udało.
Bardzo szkoda niewykorzystanych dówch świetnych okazji przez Jarka Niezgodę.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy po więcej na Legionisci.com
FOTOREPORTAŻ Z MECZU

Będziemy z wami do końca!

W 35. kolejce Ekstraklasy nasi piłkarze podejmowali Pogoń Szczecin i chcieli postawić kolejny krok w stronę zdobycia mistrzostwa Polski. W nadziei, że tak się stanie, na stadionie stawiło się ponad 22 tysiące kibiców, którzy na koniec przeżyli niemałe rozczarowanie.

Przed meczem kibice Legii po raz kolejny wsparli czworonogów w ramach akcji "Są takie psy, którym należy pomóc". Przypominamy o zbiórce nakrętek prowadzonej przez Sekcyjnych Fanatyków - akcja trwa do końca sezonu, a korki można dostarczać do źródełka bądź SportsBaru.

Patrząc na tempo w jakim sprzedawały się wejściówki na Żyletę, można było mieć pewne obawy dotyczące frekwencji na trybunie najzagorzalszych kibiców, jednak ostatecznie większość miejsc została zapełniona i nasz młyn wyglądał porządnie.

Na wyjście piłkarzy Nieznani Sprawcy zaprezentowali oprawę składającą się z małych flag oraz świec dymnych w barwach. Całość wyszła naprawdę pięknie, a warunki atmosferyczne "będące po naszej stronie" sprawiły, że mecz nie został opóźniony.

Na początku zaintonowana została pieśń "Gwizdek sędziego rozpoczyna wielki mecz", jednak nie miała ona przełożenia na to, co stało się na boisku, bowiem chwilę później "Portowcy" objęli prowadzenie i to fani Pogoni, którzy tym razem przyjechali do Warszawy w skromnej liczbie, z jedną flagą, mieli powody do radości.

Nasz doping w pierwszej połowie stał na średnim poziomie. Zdecydowanie za mało było momentów, w których potrafiliśmy konkretnie ryknąć. Nic dziwnego więc, że gniazdowy wielokrotnie musiał upominać "oglądaczy" i przypominać po co przychodzi się na Żyletę.

Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej - zrobiło się chłodniej i zaczął padać ulewny deszcz, a na Żylecie pojawiło się około pięćdziesięciu flag na kijach. Dają one świetny efekt. Widok naszej trybuny, która "żyje", jest bardzo budujący.

Bardzo głośno wykonane "Hej Legia gol" było zwiastunem tego, że w drugiej części gry nasz doping także będzie zdecydowanie lepszy. To, jaki tkwi w nas potencjał, udało się pokazać po wyrównującej bramce w 55. minucie. Głośne "Legia, Legia Warszawa" wykonane przez cały stadion, wierzący, że uda się odwrócić losy meczu, słyszane było z pewnością poza samym obiektem. Później jak w transie przez kilkanaście minut wykonywaliśmy "Nie poddawaj się", a poziom decybeli co chwilę wzrastał. Każdy miał nadzieję na to, że uda nam się wyśpiewać zwycięską bramkę. Przedwcześnie ucieszyliśmy się, gdy w 60. minucie piłkę do siatki skierował Vesović - bramka nie została uznana za powodu pozycji spalonej. "Swoje" więc usłyszał PZPN.

Dziesięć minut później musieliśmy przerwać na chwilę doping, by wezwać służby medyczne do pomocy jednemu z fanów. Ten zaś po kilku minutach został wywieziony przez medyków na noszach, ale nawet to nie przeszkodziło mu dopingować ze wszystkimi i machać rękami w rytm pieśni :)

Niestety, mimo usilnych starań, nasi zawodnicy nie zdołali zdobyć bramki na 2-1 i tylko zremisowali, dzięki czemu liderem został Piast. Piłkarze zostali zawołani pod Żyletę, która ryknęła głośne "Jazda z k...", "My kibice z Łazienkowskiej", a także "Będziemy z wami do końca".

Gra naszych zawodników i sytuacja w tabeli na dwa mecze przed końcem sezonu nie napawa optymizmem, ale jak wiadomo, w Ekstraklasie jest wszystko możliwe. Bez względu na to co stanie się w Białymstoku (gdzie rzecz jasna mamy zakaz), obowiązkiem każdego legionisty jest pojawić się w niedzielę na Łazienkowskiej podczas spotkania z Zagłębiem Lubin. Wspieramy Legię do końca!

legenda: pojedynki w powietrzu / pojedynki w powietrzu wygrane

Najwyższą notę za niedzielny mecz z Pogonią otrzymał Dominik Nagy. Występ Węgra oceniliście na 3,7 w skali 1-6. Poprawnie zaprezentował się też Jarosław Niezgoda. Pozostali zawodnicy otrzymali noty poniżej średniej, a najgorsze wystawiliście Medeirosowi i Cierzniakowi. W sumie oceniało 1068 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 2,5.