Jon Flanagan 15
Joe Aribo 17
Steven Davis 10
Ryan Jack 8
87' Scott Arfield 37
Sheyi Ojo 11
87' Alfredo Morelos 20
Wes Foderingham 13
Filip Helander 5
87' Jermain Defoe 9
87' Glen Kamara 18

Była walka, zabrakło goli

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Rangers FC w pierwszym meczu 4. rundy eliminacyjnej do Ligi Europy. To kolejny mecz, w którym polski zespół zagrał na zero z tyłu, lecz miał problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Szkoci nie pokazali na Łazienkowskiej nic wielkiego, więc przed rewanżem należy być optymistą.

Oszałamiający doping pełnych trybun towarzyszył piłkarzom obydwu drużyn od pierwszego gwizdka sędziego. Pierwsze minuty to ostra walka głównie w środkowej strefie boiska. W 8. minucie gry do bramkowej okazji doszli goście. Po wrzutce z prawej strony placu gry główkował Sheyi Ojo, lecz na szczęście chybił obok słupka. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Indywidualna akcja Luquinhasa zakończona strzałem, który z dużym trudem do boku zdołał sparować Allan McGregor. Z biegiem czasu Szkoci zdołali oddalić grę od własnej szesnastki. Zepchnęli nieco legionistów do defensywny i szukali powodzenia w akcjach oskrzydlających.

Legia długo nie mogła stworzyć kolejnej groźnej sytuacji. Piłkarze Rangers FC starali się utrzymywać przy piłce i nie pozwalać przeciwnikom rozwinąć skrzydeł. Dopiero w 30. minucie bardzo dobrze odnalazł się przed polem karnym oponenta Cafu, który huknął ile sił w nodze, jednak wprost w dobrze ustawionego McGregora. Cztery minuty przed przerwą Szkoci byli bliscy wykorzystania gapiostwa gospodarzy. Z prawej strony płasko dośrodkował jeden z rywali i tuż przed bramką niebezpieczeństwo zdołał zażegnać Paweł Stolarski.

Zaraz po zmianie stron ładna akcja Legii. Dośrodkowanie z lewej strony Luquinhasa, ale strzał Waleriana Gwilii przeleciał wyraźnie nad poprzeczką. Za moment jeszcze bliżej był Igor Lewczuk! Doświadczony obrońca dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę środkowego obrońcy, który pomylił się o kilkanaście centymetrów. Kwadrans drugiej połowy należał do gospodarzy. Co prawda nadal brakowało groźnych strzałów na bramkę McGregora, lecz Szkoci zostali wypchnięci ze środkowej strefy gry. Po godzinie znów znakomicie w polu karnym po dośrodkowaniu zachował się Lewczuk. Zawodnik wyskoczył najwyżej i znów zabrakło mu odrobiny celności.

W 63. minucie te niewykorzystane okazje mogły zemścić się na polskiej drużynie. Znakomite prostopadłe podanie otrzymał wychodzący na czystą pozycję Alfredo Morelos, który przegrał pojedynek sam na sam z Radosławem Majeckim. Za kilka minut po dograniu z rzutu rożnego bliski szczęścia był Connor Goldson, główkujący minimalnie ponad poprzeczką. 15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry z dobrej strony wreszcie pokazał się Sandro Kulenović ładnie wypuszczając w bój Luquinhasa. Brazylijczyk wpadł w pole karne Rangers, a jego mocny strzał nie trafił w światło bramki. Za chwilę jeszcze lepsza akcja. Vesović mocno z kilkunastu metrów i na wysokości zadania stanął McGregor, parując piłkę przed siebie. W 78. minucie niebezpieczny strzał w kierunku Majeckiego. Młody bramkarz poradził sobie jednak z nim bez najmniejszych kłopotów.

18:45 - Dzień dobry! Samopoczucie w porządku? Emocje? Napięcie? Jakkolwiek to brzmi, ale na taki mecz, a raczej na takiego rywala, który ma uznaną markę w europejskim futbolu czekaliśmy 2 lata. Spragnieni wrażeń kibice tłumnie dziś zasiądą na trybunach, żeby głośnym dopingiem wspierać Legię Warszawa. Wiemy, że o zwycięstwo będzie ciężko, ale... to przecież futbol!
18:49 - Piłkarze obu klubów wyszli kilka minut na murawę. Trybuny jeszcze puste, choć w sektorze gości jest już grupka fanatyków, którzy akcentują swą obecność flagami i śpiewami.
18:50 - Aleksandar Vuković nie zaskoczył nikogo składem. Są ci, których można było się spodziewać.
19:05 - Znamy wybrańców Stevena Gerrarda. Anglik nie odpuszcza. Postawił na sprawdzonych graczy. W środku pomocy zobaczymy duet Jack - Davis. Z kolei Radosław Majecki będzie nękany przez Ojo i Morelosa.
19:10 - Na rozgrzewce już bramkarze Rangers FC. Jeszcze kilka minut i pojawią się dwaj Radkowie - Majecki i Cierzniak.
19:18 - Są i oni. Bramkarze warszawskiej Legii, których godnie powitała publiczność.
19:37 - Rozgrzewka obu drużyn w pełni
19:41 - "CEEEEEEEEEEEEEEEEEE...."
19:42 - Spikerzy już przy mikrofonach. Tu nie trzeba nikogo dodatkowo nakręcać i motywować. Będzie głośno, będzie godnie!
19:46 - Prezentacja składów. Burza gwizdów towarzyszy wyczytywaniu nazwisk drużyny gości.
19:47 - Legioniści zeszli już do szatni, a wraz z nimi ekipa Rangers.
19:52 - Żyleta? Pełna! Cała na biało! Reszta? W gotowości, choć jest jeszcze trochę prześwitów.
19:53 - "MOJA! JEDYNA MIŁOŚĆ! TO JEST LEGIA !!!" na pełnej...
19:54 - Barwy w górę i wszyscy. "Sen o Warszawie"!
19:58 - Ruszyli. Cały stadion.. "Mistrzem Polski jest Legia! Legia najlepsza jest!"

1' - Zaczęli goście
2' - Jednak to Legia przeprowadziła pierwszy atak, który zakończył się stratą Vesovicia przed polem karnym
2' - Oczywiście na wyjście piłkarzy była okazała sektorówka odpowiednio przyozdobiona pirotechniką.
4' - Zawodnicy gości na połowie legionistów. Próba wznowienia gry z autu, ale bez szans. Gospodarze odzyskują futbolówkę.
5' - Legia nie pozwala rozwinąć skrzydeł przeciwnikom. Dobrze w defensywie popracował Martins. Jednak goście starają się dość szybko i płynnie przechodzić do ataku. Musimy być w pełni skoncentrowani.
10' - Luquinhas! Z 15. metra oddał strzał, ale McGregor zbił to boku. To odpowiedź Legii na strzał Ojo po dośrodkowaniu Taverniera.
10' - Legia w ataku... Zagranie w kierunku Kulenovicia. Blisko celu, ale... spalony.
11' - Luquinhas faulowany w środkowej strefie boiska? Nic z tego. Gramy dalej!
12' - Davis, Goldson... Goście wymieniają podania przy burzy gwizdów.
12' - Piłka do Taverniera, który posłał płaskie podanie, ale Legia radzi sobie z tym atakiem Rangersów.
13' - "Do boju Legio marsz, zwycięstwo czeka nas aejaaaooo..."
13' - Stolarski, Lewczuk, Jędrzejczyk... Legia spokojnie, bez pośpiechu. Szanuje piłkę i czas.
14' - Próba ataku prawą stroną, zagranie w kierunku Gwilii, ale futbolówka pada łupem przeciwników.
14' - Vesović, prawa flanka... Wywalczył aut mając dwóch rywali obok siebie. Legia w pobliżu pola karnego gości...
15' - Vesović schodzi z piłką do środka, ale dobrze ustawiony zespół gości wymusza rozegranie przez blok defensywy.
15' - Piłka powędrowała do Morelosa, ale napastnik gości został zablokowany przez Lewczuka. Rzut rożny.
16' - Davis z narożnika boiska...
16' - ...wysoka odchodząca piłka. Faulowany w polu karnym Gwilia, ale arbiter nie reaguje. Ostatecznie Majecki wznowi grę od bramki.
17' - Sędzia Jean Bastein z Francji pozwala na dość ostrą grę, bez pardonu.
18' - Tak jak kibice z Glasgow solidnie prezentowali się przed rozpoczęciem meczu, tak teraz... cichutko. W sumie mają czego słuchać.
18' - Lewczuk po profesorsku w defensywie. Nie dopuścił do groźnej akcji przyjezdnych.
19' - Goldson, Katić... Goście w posiadaniu. Jack do Taverniera, który będzie dzisiaj często się angażować w akcje ofensywne... Legia nie potrafi odebrać piłki rywalom.
20' - Podopieczni Stevena Gerrarda przez dobrych kilkadziesiąt sekund wymieniali podania. Aż w końcu Legia zmusiła ich do błędu. Aut dla gospodarzy.
20' - Jack faulowany od tyłu. Może nie było to groźne wejście, ale sędzia użył gwizdka.
21' - Rocha otrzymał reprymendę od sędziego z Francji. Gramy dalej.
21' - Legia zepchnięta do obrony. Adoyele-Aribo i spółka próbują wymiany podań. Jednak to dzieje się daleko od ich celu.
22' - Jędrzejczyk z faulem na Morelosie? Tak uznał arbiter. I to jest już akcja, po której goście mogą szukać bramki. Rzut wolny na prawej flance.
23' - Tavernier w pole karne, ale Kulenović wybija głową. Zagrożenie oddalone.
25' - Rocha, Jędrzejczyk, Lewczuk... Zagranie z głębi pola w kierunku Gwilii. Dobrze zastawia się pomocnik Legii. Jednak rywale wychodzą obronną ręką z tej akcji.
25' - Żółta kartka: Andre Martins (Legia)
25' - Martins z faulem na przeciwniku. A za tzw. faul taktyczny - żółty kartonik.
26' - Próba uruchomienia Ojo. Zagranie przez pół boiska, ale za mocno. Majecki przejmuje.
27' - Jack. Prawe skrzydło, zgranie do Arfielda i już futbolówka powędrowała na lewe skrzydło. Znów środek boiska. Goście nie kwapią się do ataku...
27' - Luquinhas naciskał na rywala, ale Goldson przy piłce. Stoi, patrzy komu podać, nikt do niego nie podchodzi.
28' - Ojo... Próba strzału z dystansu. Zablokowany przez Lewczuka. Jeszcze Rangersi nie zwalniają tempa, jeszcze próba wrzutki w pole karne, ale legioniści wybijają na róg.
28' - Davis w narożniku boiska. Wysoka wrzutka. Piłka odbija się od Arfielda, ale wchodzi poza plac gry. Majecki.
30' - Gwilia z rzutu wolnego. Piłka adresowana do Jędrzejczyka, ale rywale dobrze się orientują gdzie zmierza piłka. Jeszcze próba walki w powietrzu, ale zawodnik Legii przekroczył przepisy.
31' - Vesović po skrzydle do partnerów... Cafu! Wszedł w pole karne i huknął! Przyjął to McGregor, ale z trudem. Obronił skubaniec!
31' - To była dobra szansa legionistów, ale bramkarz Rangers stanął na wysokości zadania.
32' - Tavernier z ostrym faulem na Luquinhasie, ale... sędzia nawet nie daje żółtej kartki!
32' - Gwilia... Do bramki daleko, koledzy czekają na 18. metrze.
33' - Legia środkiem, ale za szybko, nerwowo i traci piłkę. Szczególnie, że blisko "Veso" było trzech rywali.
33' - Cafu! Faulowany? Gramy dalej! Tu nikt nie odpuszcza. Tu dla nikogo nie ma dziś straconych piłek!
34' - Rangers FC mają rzut rożny. Davis...
34' - Arfield z faulem na Majeckim. Złośliwości nie brakuje, oj...
36' - Rocha naciskany przez dwóch rywali, ale wychodzi obronną ręką. Wybicie, ale takie, że piłka spada u stóp jego kolegi. Gramy!
36' - Goldson z faulem na własnej połowie. Sędzia blisko, sędzia gwiżdże.
36' - Rocha do Luquinhasa, oddanie do Rochy. Zagranie w pole karne, ale za nisko wrzucana piłka. To nie było groźne.
38' - Davis, Jack do Taverniera, ale wystarczyło trochę przycisnąć i już wkradła się niedokładność w szeregi Szkotów.
39' - Jędrzejczyk, Cafu, Jędrzejczyk do Martinsa... Legia w posiadaniu, ale podopieczni Gerrarda dobrze się ustawili i to wystarczyło, żeby odzyskać inicjatywę.
39' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
40' - Ayodele-Aribo, ale podłączają się koledzy. Próba pójścia środkiem przez pomocnika gości, ale Jędrzejczyk zatrzymał nieprzepisowo rywala.
40' - Do bramki Majeckiego dobre 30-35 metrów. Miękka wrzutka czy może strzał?
41' - A jednak wrzutka w kierunku Goldsona, ale nie miał szans na oddanie strzału. Dobrze Legia w defensywie.
41' - Legia teraz wychodzi z opresji! Było groźnie pod bramką Majeckiego, ale podopieczni Vukovicia skutecznie odcinali przeciwników od podań.
42' - Cafu... Nieudana próba zabrania się z piłką. Już odzyskał Davis, który uruchomił swoich kolegów. Legia zamknięta na własnej połowie.
42' - Złości się Jack na siebie za niedokładne podanie na skrzydło do Taverniera. Majecki od bramki.
43' -
44' - Kulenović na prawej stronie... Dostał piłkę, ale nie potrafił dokładnie podać do partnera. Strata.
45' - Jędrzejczk z Morelosem na plecach. Widać, że napastnik gości pracuje rękami, ale "Jędza" poradził sobie z takim zachowaniem.
46' - Ekipa z Glasgow czeka na ruch Legii. Dobrze ustawiona powoduje, że gospodarze nie mają pomysłu na sforsowanie obrony.
46' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Jak na razie bez bramek. Legia miała swoją jedną szansę. A goście? Próbują, starają się, ale zawodnicy Vukovicia umiejętnie prezentują się w defensywie.

46' - Kulenović do Martinsa i gramy! Obaj trenerzy wstrzymali się ze zmianami w przerwie.
47' - Luquinhas z lewej strony... Gwilia z pierwszej piłki, ale uderza nad bramką. Było relatywnie groźnie. Od bramki McGregor.
48' - Martins mięciutko do Luquinhasa... jest przy nim Goldson, ale to my mamy rzut rożny.
48' - Gwilia. Rzut rożny dla Legii.
49' - Gwilia w pole karne, ale wybija Ayodele-Aribo. Jednak to Legia jest przy piłce.
49' - Stolarski do Vesovicia. Marko zablokowany, ale powalczył do końca i... wywalczył. Brawo chłopie!
49' - Gwilia ponownie w narożniku. Może teraz...
50' - ...wrzutka w pole karne. Odchodząca piłka. Lewczuk! Nad bramką!
50' - McGregor w kierunku Taverniera, ale ten nie opanował futbolówki. Legioniści odzyskują posiadanie.
51' - Żółta kartka: Paweł Stolarski (Legia)
51' - Ojo wpadł na Stolarskiego i... sędzia nie miał złudzeń.
52' - Kulenović wzięty w kleszcze, ale... piłka dla Rangers
53' - Legia środkiem... Podanie do Kulenovicia, ale widać było wcześniej, że Serb jest na pozycji spalonej. I sędzia to dostrzegł.
54' - Martins do Rochy, ale wmieszał się Tavernier. Ekipa z Glasgow w ataku, ale "Jędza" pięknie zastawił pułapkę offsideową.
55' - Martins górna piłka do Vesovicia, ale to nie jest dobry pomysł, aby tak atakować Szkotów. Strata.
55' - Wieteska, Nagy i Antolić już na rozgrzewce.
56' - Rocha, Gwilia... Może i chcieli wymienić podania, ale rywale na to nie pozwalają. Zagranie do przodu skończyło się przejęciem przez przyjezdnych.
57' - Stolarski do Cafu... Był pomysł, żeby rozegrać, ale nie było z kim. Strata.
57' - Martins trochę na pamięć i przez to... do nikogo. A powinien być na lewej Luis Rocha.
58' - Lewczuk, Stolarski, ale nadział się na Flanagana i to jest rzut wolny dla Legii na prawej stronie boiska. Tuż przy linii.
58' - Gwilia będzie wypatrywać kolegów. To on ustawia piłkę...
59' - Szybkie podanie do Vesovicia. Spalony. Frajerska strata.
59' - Stolarski nie patyczkuje się z Ojo. Piłka dla nas.
60' - Jack oszukał zawodnika Legii, zrobił sobie miejsce i posłał piłkę w szesnastkę, ale Majecki był ustawiony jak należy.
61' - Rangers schowani za podwójną gardą. Czekają na ruch. Czekają na błąd Legii. Legii, która stara się zaatakować.
61' - Żółta kartka: Jon Flanagan (Rangers FC)
61' - Flanagan musiał uciec się do faulu, żeby powstrzymać Stolarskiego na skrzydle.
62' - Gwilia. Prawe skrzydło. Rzut wolny i... Lewczuk głową wyskoczył najwyżej i posyła piłkę tuż obok celu! Tylko jęk zawodu na trybunach.
63' - Legia w ataku. Luquinhas do Kulenovicia, który mając piłkę na nodze został zablokowany! Nie miał szans na oddanie strzału.
64' - Morelos wypuszczony... Dostał piłkę, jest sam na sam i... Brawo Majecki!
64' - Bramkarz Legii stanął na wysokości zadania bronią w akcji sam na sam.
64' - Żółta kartka: Marko Vesović (Legia)
65' - Legia odpowiada szarżą. Pędzi Rocha. Faulowany? Ależ gdzie tam panie i panowie... Wręcz przeciwnie.
65' - Marko Vesović został ukarany za dyskusje z arbitrem.
65' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
66' - Ayodele-Aribo w kierunku Morelosa, ale Jędrzejczyk nie z takimi zawodnikami sobie radził. Czysto wyjaśnia sytuację.
67' - Jack, Davis... Ojo się rozpędza na skrzydle, ale Stolarski zablokował rywala wtedy, kiedy trzeba.
67' - Rzut rożny dla gości. Szkoci nie kwapią się do wykonywania stałego fragmentu gry.
67' - Davis w pole karne... Skacze Katić, ale uderza nad poprzeczką.
69' - Ayodele-Aribo próbował oszukać Lewczuka, oddał strzał zza pola karnego. Po ziemi. Prosto w ręce Majeckiego.
69' - Tymczasem do wejścia szykuje się Antolić. Natomiast na rozgrzewkę powędrował Carlitos.
70' - Arfield z faulem na Martinsie. Trochę za wolno zabierał się za rozgrywanie pomocnik Legii.
71' - Luquinhas z Rochą na lewej stronie. Dośrodkowanie ze skrzydła, ale piłka trafiła do rywali. Goście próbowali wyjść z akcją, ale Cafu zdążył z powrotem za Ojo.
71' - Zmiana Legia: Cafu Domagoj Antolić
71' - Pierwsza zmiana w meczu stała się faktem.
72' - Żółta kartka: Alfredo Morelos (Rangers FC)
73' - Lewczuk do Antoliicia, ale Chorwat za mocno zagrał na skrzydło do Stolarskiego. Aut dla Rangersów.
73' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
73' - Rocha do Kulenovicia. Chorwat świetnie wypuścił Luquinhasa... Ten wpadł na pełnej szybkości w pole karne, strzał, ale... obok!
74' - Martins do Stolarskiego... Podanie do Vesovicia. Strzał. Groźnie! McGregor!
75' - Kolejna udana interwencja doświadczonego bramkarza Rangers FC!
75' - "Nie poddawaj się, ukochana ma! Nie poddawaj się Legio Warszawa!"
76' - Lewczuk, Antolić, Jędrzejczyk, Rocha... Legia stara się zamknąć przeciwników na ich połowie.
77' - Przyjezdni wyczekują szansy, wyczekują błędu legionistów. Sami nie kwapią się do szaleńczych ataków. Wiedzą, że to może się źle skończyć.
78' - Rangers... Strzał z 17. metrów, ale broni Majecki. To już ponad 560 minut bez straty gola.
79' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
80' - Antolić, Vesović... Legia na połowie rywala. Wydawało się, że gospodarz przyspieszą.
80' - Szkoci umiejętnie wymieniają podania między sobą, czego nie można powiedzieć o legionistach. Odrobina presji i już się gubią chłopaki.
81' - Gwilia... Już był pod polem karnym gości, ale... nie miał wsparcia ze strony kolegów. Jednak to nie koniec akcji. Rocha w polu karnym i to jest rzut rożny.
81' - Gwilia. Może teraz. W końcu.
82' - Gwilia dośrodkował w szesnastkę.. Dobra wrzutka. Lewczuk strzela głową, ale... prosto w kolegę z zespołu!
82' - Podkręcają decybele kibice Legii. Kolejny rzut rożny.
82' - Gwilia w narożniku pod sektorem gości...
83' - ...odchodząca piłka w pole karne. Wyskakiwał Jędrzejczyk, ale zabrakło centymetrów!
83' - Zaraz wejdzie Dominik Nagy. Pewnie za Vesovicia.
84' - Lewczuk... nieczysto na lewą stronę.
84' - Zmiana Legia: Marko Vesović Dominik Nagy
85' - Morelos dobrze powalczył w powietrzu, zagrał do Ojo, który nabrał prędkości... Jednak został wybity z rytmu. Dobrze!
85' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
86' - Defoe wrócił z rozgrzewki. Być może zaraz pojawi się na boisku. Steven Gerrard jeszcze nie dokonał jednej zmiany.
87' - Zmiana Rangers FC: Scott Arfield Glen Kamara
87' - Zmiana Rangers FC: Alfredo Morelos Jermain Defoe
88' - Tavernier z faulem na rozpędzającym się Luquinhasie.
89' - Francuziku... okulary se kup chłopie! Aut dla Rangersów. Tak zdecydował arbiter.
89' - Carlitos już gotowy do wejścia...
90' - ..a jednak Hiszpan jeszcze przysiadł na ławce. Jest czas.
91' - Sędzia dolicza 2 minuty.
91' - Ojo leży na murawie po tym jak "Jędza" czysto odebrał mu piłkę.
91' - Potrzebna jest pomoc sztabu medycznego.
92' - "Legia walcząca, Legia walcząca do końca!"
93' - Legia... byle dalej od własnej bramki. Kulenović miał piłkę na nodze, ale nie potrafił się utrzymać.
94' - Koniec meczu!

FOTOREPORTAŻ Z MECZU
Koniec. Legia remisuje kolejny raz w europejskich pucharach. Nie tracimy bramki, choć Rangers nastrzelali goli w tym sezonie. Inna sprawa, że Szkoci nie kwapili się do szaleńczych ataków. Radosław Majecki nie miał zbyt dużo pracy. A Legia? Cóż, były przebłyski z przodu, ale to za mało, aby pokonać Allana McGregora.
Losy dwumeczu rozstrzygną się w Glasgow. Kto może, niech leci do Szkocji!
Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com.

Tylko dla odważnych

W ostatnich latach Legii nie udawało się awansować do czwartej rundy eliminacyjnej Ligi Europy, więc tegoroczny wynik można było uznać za sukces. W końcu przy Ł3 rozgrywany był mecz o wyższą stawkę, a i przeciwnik wydawał się nieco bardziej prestiżowy, dzięki czemu bilety schodziły jak świeże bułeczki. Wejściówki na mecz z Rangersami skończyły się dzień przed spotkaniem.

Klub z Glasgow zamówił dla swoich fanów 1700 wejściówek. Biorąc pod uwagę ich formę wyjazdową, wydawało się, że bez problemu wykorzystają przyznaną pulę. Na stadionie stawiło się ich wyraźnie mniej niż 1000. Już dzień wcześniej Szkoci byli widoczni na mieście, a wszędzie gdzie się udali, mogli liczyć na niemal prywatną ochronę ze strony funkcjonariuszy. Każdy pub, w którym rozsiadali się rozwieszając flagi, był natychmiast obstawiany przez policję. Jeden z nich, w samym centrum stolicy, znajdował się pod ciągłą obserwacją policji przez 24 godziny - nawet kiedy wszyscy Szkoci opuścili lokal i udali się w stronę stadionu.

Wydawało się, że Rangersi będą ekipą, która jako pierwsza od dawna w europucharach, pokaże coś więcej wokalnie. O tym, że mają potencjał, najlepiej świadczyły ich śpiewy przed meczem. Później jednak odzywali się sporadycznie i pozostawili po sobie raczej słabe wrażenie. W sektorze gości wywiesili 47 małych flag - typowych dla brytyjskich kibiców, a wśród nich "wyjazdówkę" Ultras Bears - ich głównej grupy, odpowiedzialnej m.in. za oprawy i organizację dopingu.

W pogodny czwartek w kierunku Łazienkowskiej zmierzały tłumy kibiców w białych koszulkach. Można się było zastanawiać tylko, gdzie byli ci wszyscy fani Legii byli przy okazji ostatnich spotkań, a także gdzie będą, kiedy za półtora tygodnia będziemy grali z Rakowem. No dobra, dość uszczypliwości. Tak nabitej Żylety, jak i wschodniej dawno nie widzieliśmy. Już przed meczem czuć było niewyobrażalną moc. Kiedy Żyleta ryknęła "Wojnaaaaaaa!", ciarki przechodziły po plecach.

Kilka minut przed meczem zgodnie z tradycją odśpiewaliśmy "Sen o Warszawie". Wcześniej nie brakowało ogólnego podniecenia związanego z wykonaniem tej jakże ważnej dla nas pieśni podczas środowego koncertu Metalliki na stadionie Narodowym. Trzeba jednak przyznać, że wykonanie pieśni Czesława Niemena przy Łazienkowskiej nie ma sobie równych.

Na wyjście piłkarzy na Żylecie zaprezentowana została oprawa. Z góry zjechała sporych rozmiarów sektorówka przedstawiająca wojownika oraz hasło inspirowane filmem "Only the brave" - "It's not what's in front of you, it's who's beside you". Całość pięknie dopełniły race odpalone na górze trybuny, dodając poświaty na twarzy namalowanej postaci.

Na naszej trybunie wywieszona została do góry kołami jedna skrojona flaga Rangersów. Od samego początku głośno skandowaliśmy "Hej Legio jazda z k...!". Doping stał na niesamowitym poziomie. Aby rozruszać także kibiców zasiadających na trybunie Deyny pojawiły się pieśni na dwie strony. Później doskonale wychodziła pieśń "Do boju Legio marsz", śpiewana od niedawna w nowej aranżacji. Akcje Szkotów kwitowane były przeciągłymi gwizdami, a kiedy ponownie piłkę przejmowali legioniści, płynnie wracaliśmy do naszego repertuaru - trzeba przyznać, że wychodzi to nam już perfekcyjnie.

Piłkarze Legii walczyli aż miło było patrzeć i zdzierać gardła. W drugiej połowie w sektorze gości kilkudziesięciu fanów zeszło na dolną kondygnację i tam wywiesiło kilka kolejnych flag. Jak nie było ich słychać na naszych trybunach w pierwszej połowie, tak samo było już do końca spotkania. Kapitalnie wychodziła nam pieśń "Nie poddawaj się, ukochana ma..." - czuć było, że stadion wręcz kipi. Do eksplozji brakowało tylko bramki dla naszej drużyny, a okazje ku temu były. Arbiter tego dnia wyraźnie sprzyjał zawodnikom w niebieskich koszulkach, co sprawiło, że dwukrotnie w trakcie meczu legioniści śpiewali dobrze znaną pieśń "Lalalalala Fuck UEFA".

Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a nasi piłkarze nagrodzeni zostali brawami. "Hej Legio dzięki za walkę" - niosło się z Żylety w kierunku zawodników. Trybuna wschodnia tymczasem postanowiła wyrazić swoje niezadowolenie z powodu nie wystawiania w składzie Carlitosa. Po przeciągłych gwizdach pod adresem Kulenovicia na ostatnim meczu, tym razem fani z tej trybuny po końcowym gwizdku zaczęli skandować "Carlitos, Carlitos, Carlitos". Trzeba przyznać, że już dawno nie mieliśmy sytuacji takiej, by publiczność przy Ł3 tak mocno angażowała się w sprawy "kadrowe".

Po meczu byliśmy w niezłych nastrojach, choć dało się wyczuć zawiedzenie co poniektórych z powodu niewypracowanej tzw. "zaliczki przed rewanżem". Przede wszystkim nie traćmy nadziei - wszystko rozstrzygnie się w rewanżu, na który chyba nikogo specjalnie namawiać nie trzeba. Wierzymy, że po spotkaniu na Ibrox Park trener Vuković będzie mógł wygłosić do swoich graczy sentencję z finałowej sceny "Only the brave" - "No one can be prouder, of his boys, than I am of you guys". Walczymy razem do końca!

Bilety na wyjazdowe spotkanie będą do kupienia w najbliższą sobotę - tylko w Warszawie. Wiadomo już, że do Glasgow poleci jeden czarter, który został zapełniony. Jeśli ktoś wciąż nie zdecydował się na wyjazd, w każdej chwili może znaleźć opcję przelotu do Szkocji. Stadion Rangersów, jak na niemal każdym spotkaniu, wypełni się po brzegi (50 tys.). W związku z tym musimy dać z siebie wszystko, aby przebić się z dopingiem. Zanim jednak ruszymy do Szkocji w niedzielę czeka nas wyjazdowe spotkanie z Łódzkim Klubem Sportowym. Pierwsze od dobrych kilku lat, a i w Łodzi zrobimy wszystko, żeby pomóc piłkarzom w wygranej.

P.S. Na Żylecie wywieszone zostały transparenty "Ś.P. Mikser 07.12.1979 - 12.08.2019" oraz "Zdrowia Ziąber! Legia & Zagłębie".

Frekwencja: 26 665
Kibiców gości: ok. 900