22 Wołodymyr Kostewycz
23 Filip Szymczak 83'
36 Filip Marchwiński 72'
Wojciech Muzyk 19
52' Paweł Stolarski 41
Walerian Gwilia 8
55' Luquinhas 82
68' Tomas Pekhart 9
Radosław Cierzniak 33
Mateusz Wieteska 4
52' Luis Rocha 16
Inaki Astiz 34
Piotr Pyrdoł 31
55' Mateusz Cholewiak 17
Radosław Cielemęcki 67
Bartosz Slisz 99
68' Maciej Rosołek 39

Mistrzostwo jeszcze nie teraz

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań 1-2. Oznacza to, że na świętowanie 15. w historii mistrzostwa Polski legioniści muszą jeszcze poczekać.

Obie drużyny rozpoczęły mecz spokojnie. Lechici długo rozgrywali piłkę, ale dzięki dobrze spisującej się linii obrony stołecznego zespołu, nie byli w stanie zagrozić bramce Muzyka. W 16. minucie po stałym fragmencie dla gospodarzy szybką kontrę wyprowadził Michał Karbownik, odegrał do Wszołka, a ten zagrał przed pole karne. Niestety, legioniści nie potrafili w tej sytuacji nawet oddać strzału. W odpowiedzi Timur Żamaletdinow odważnie wbiegł w pole karne, ograł trzech legionistów, a Dani Ramirez zakończył akcję strzałem. Na szczęście piłka przeleciała ponad poprzeczką. Lechici złapali jednak wiatr w żagle i chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się Kamil Jóźwiak, ale i on minimalnie się pomylił.

Legioniści pierwszy strzał oddali w 22. minucie, kiedy to Walerian Gwilia niecelnie uderzył głową. W 23. minucie zagotowało się pod bramką bronioną przez Muzyka, bowiem gospodarze domagali się rzutu karnego po starciu Lewczuka z jednym z zawodników Lecha. Chwilę później mogli się już jednak cieszyć z pierwszego gola. Po rzucie rożnym piłkę do siatki wpakował Kamil Jóźwiak. Dwie minuty później Muzyk popisał się dobrą interwencją, tym razem ratując swoją drużynę przed utratą bramki. Lechici nie zwalniali tempa. W 29. minucie było już 2-0. Świetnym uderzeniem w długi róg popisał się Jakub Kamiński. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. 5 minut później Dani Ramirez znowu zmusił Muzyka do efektownej interwencji. Na boisku zrobiło się nerwowo. Lechici mieli dwa rzuty wolne, sędzia pokazał także dwie żółte kartki. Nie ostudziło to jednak emocji. Po faulu na Luquinhasie w przepychanki wdał się Andre Martins, ale tym razem obyło się bez upomnień.

W 44. minucie na dobrą pozycję wychodził Żamaletdinow, ale został uprzedzony przez obrońców. Jeszcze przed przerwą niecelny strzał oddał Tomas Pekhart, Wszołek ostro sfaulował Jóźwiaka, sędzia sypnął kartkami i można było zejść do szatni. Do przerwy legioniści zasłużenie przegrywali 0-2.

Drużyny wybiegły na drugą część spotkania bez zmian w składach. W 53. minucie Luis Rocha zmienił na boisku Pawła Stolarskiego. Chwilę później Aleksandar Vuković dokonał drugiej zmiany - w miejsce Luuinhasa wszedł Mateusz Cholewiak. W 57. minucie Wszołek dobrze wyszedł prawą stroną, z niemal końcowej linii zagrał przed bramkę, ale Gwilia nie zdołał wykończyć tej akcji celnym strzałem. To jednak Lech, podobnie jak w 1. połowie, był drużyną prowadzącą grę. Legionistom się nie spieszyło, a i lechici, mając dwubramkową przewagę, także nie forsowali tempa. W 63. minucie Cholewiak dobrze zagrał z lewej strony w pole karne, jednak Pekhart nie doszedł do piłki. Dwie minuty później ofiarną interwencją popisał się Artur Jędrzejczyk i piłka wyszła poza boisko. W 67. minucie Rocha pobiegł lewą stroną, zgrał do Pekharta, który odegrał do Cholewiaka. Niestety, i tym razem strzał był niecelny. To był ostatni kontakt Czecha z piłką, ponieważ chwilę później opuścił boisko. Zastąpił go Maciej Rosołek, który od razu stanął przed szansą pokonania bramkarza, ale wywalczył tylko rzut rożny. Po stałym fragmencie w słupek uderzył Jędrzejczyk, a piłkę z bardzo bliskiej odległości do bramki wbił Igor Lewczuk. Po golu legioniści nieco się ożywili i częściej zaczęli zapuszczać się w pole karne Lecha. Czasu na zmianę losów spotkania było jednak coraz mniej.

W 82. minucie legioniści wykonywali rzut wolny. Do piłki podszedł Domagoj Antolić, piłkę zgrał jeszcze Jędrzejczyk, ale akcja zakończyła się tylko źle wykonanym rzutem rożnym. Chwilę później Tymoteusz Puchacz musiał ratować swoją drużynę przed kolejną groźną akcją. Końcówka należała do Legii. Po kolejnym stałym fragmencie Cholewiak z bliskiej odległości próbował pokonać van der Harta, ale bramkarz Lecha obronił ten strzał. Sędzia doliczył do drugiej połowy 4 minuty. Lechici robili co mogli, żeby zyskać cenne sekundy i nie pozwolić Legii na kolejne świętowanie mistrzostwa na własnym stadionie. To im się udało - Lech pokonał Legię 2-1.

Witamy ze stadionu Lecha przy ul. Bułgarskiej. Do rozpoczęcia spotkania pozostała niecała godzina. Stawka tego meczu jest niemała - legioniści już dziś mogą zdobyć mistrzostwo Polski.
Skład Legii na dzisiejszy mecz bez niespodzianek. W bramce zagra dziś 21-letni Wojciech Muzyk.
Legioniści wybiegli na rozgrzewkę. Przywitały ich przeciągłe gwizdy i tradycyjna okolicznościowa przyśpiewka. Miejscowi kibice zachęcają także swoich piłkarzy, żeby połamali legionistom kości.
Legia zagra dziś w czarnych strojach, Lech w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.
Piłkarze Legii już na murawie
Lechici także wybiegli już na boisko
Kibice Lecha przygotowali oprawę - sektorówkę z Pablo Escobarem i transparent "pelota o plomo" (piłka albo kulka), a całość uzupełnili pirotechniką
Dym zasłonił boisko, więc czekamy na rozpoczęcie meczu

1' - Mecz rozpoczynamy z lekkim opóźnieniem przez zadymienie, które wywołali kibice Lecha
3' - Legioniści mieli już pierwszy rzut rożny, jednak niecelnie dośrodkował Antolić
5' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
5' - Sporo niedokładności u piłkarzy obu ekip
6' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
8' - Mocna piłka w stronę Pekharta, którego uprzedził defensor poznaniaków
11' - Niezła próba prostopadłego podania piłkarza Lecha, jednak dobrze ustawiony był Lewczuk
12' - Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy
13' - Tiba świetnie wślizgiem przerwał rajd Wszołka prawą flanką
14' - Teraz faul warszawiaków. Antolić łokciem uderzył Tibę w środku pola
15' - Lewczuk agresywnie w powietrzu, a na murawę pada Jóźwiak
17' - Z szybką kontrą ruszył "Karbo", jednak ostatecznie piłkę ręką zagrał Pekhart
18' - Pierwsza niezła akcja Lecha, którą mocnym strzałem wykończył Ramirez. Futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką
19' - Ponownie groźnie poznaniacy. Tym razem strzał oddał Jóźwiak, jednak pomylił się
22' - Gorąco zrobiło się pod bramką Lecha, niestety piłka po główce Gwilli poszybowała nad bramką
24' - Mocno po ziemi uderzył jeden z poznaniaków, jednak dobrze interweniował Muzyk
24' - GOL! Lech Poznań
25' - Strzelec gola: Kamil Jóźwiak (Lech)!
27' - Niestety... Lech wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył Jóźwiak, który czyhał przy krótkim słupku
27' - Moder huknął z dystansu, na szczęście ze strzałem poradził sobie Muzyk
29' - GOL! Lech Poznań
29' - Strzelec gola: Jakub Kamiński (Lech)!
31' - Legioniści przegrywają już 0-2. Z okolicy szesnastego metra uderzył Kamiński. Piłka otarła się o Jędrzejczyka, po czym znalazła się w siatce
35' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
35' - Tiba uderzył z daleka, jednak dobrą interwencją popisał się Muzyk
36' - Legioniści mają problem, aby wyjść z własnej połowy
36' - Żółta kartka: Luquinhas (Legia)
37' - Żółta kartka: Dani Ramirez (Lech)
38' - Spięcie pomiędzy Luquinhasem i Ramirezem. Obaj piłkarze otrzymali żółte kartki
41' - Butko fauluje Luquinhasa na środku boiska. Zaraz legioniści rozpoczną grę ze stojącej piłki
44' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
45' - Z kontrą ruszyli gospodarze, jednak skutecznie przerwał ją dobrym wślizgiem Lewczuk
47' - Z rzutu wolnego dośrodkował "Antola", niestety piłka po strzale głową Pekharta wylądowała za bramką
49' - Legioniści w końcówce pierwszej połowy starali się zaskoczyć swojego rywala, jednak Lech skutecznie się bronił
49' - Żółta kartka: Pedro Tiba (Lech)
49' - Trener Vuković oraz Żuraw zobaczyli po żółtym kartoniku
49' - Koniec pierwszej połowy

Bardzo nerwowa pierwsza połowa, sporo fauli oraz niedokładności po stronie "Wojskowych"
Już za moment rozpocznie się druga część meczu. W obu ekipach bez zmian w składach

48' - W Krakowie zobaczyliśmy zupełną przemianę legionistów po przerwie, mamy nadzieję że dzisiaj w Poznaniu będzie podobnie
51' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
51' - Wszołek fauluje Jóźwiaka pod polem karnym poznaniaków
52' - Do wejścia szykuje się Rocha
53' - Zmiana Legia: Paweł Stolarski Luis Rocha
56' - Mecz Legii z Lechem z trybun ogląda 8167 widzów
56' - Zmiana Legia: Luquinhas Mateusz Cholewiak
57' - Ostry i odważny wślizg Rochy, który przerwał akcję poznaniaków
59' - Świetna akcja legionistów! Martins fenomenalnym podaniem znalazł Wszołka, który dograł piłkę do Gwilii. Gruzin nieźle uderzył, ale na torze lotu piłka stanął Cholewiak
61' - Po zmianie stron legioniści grają lepiej i odważniej
62' - Rocha nieźle minął kilku rywali, po czym zagrał piłkę do Gwilii. Gruzin dograł ją do "Karbo", który zagrał zupełnie niecelnie
65' - "Jędza" odważnie przedarł się na połowę rywali, po czym prostopadłym podaniem obsłużył Cholewiaka. Następnie skrzydłowy szukał dośrodkowaniem Pekharta, który nie zdołał dobiec do piłki
66' - Jędrzejczyk bardzo odważnie głową zablokował strzał Modera
68' - Do wejścia na murawę szykuje się Rosołek
68' - Piłka spadła pod nogi Cholewiaka, który zupełnie nie był na to gotowy. Strzał skrzydłowego był bardzo niecelny
69' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Maciej Rosołek
70' - Mocny strzał Tiby, jednak Portugalczyk tylko postraszył gołębie na stadionie
71' - Rosołek chwilę po wejściu uderzył z szesnastego metra, jednak trafił w golkipera
71' - Zmiana Lech: Jakub Kamiński Robert Gumny
71' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
71' - Strzelec gola: Igor Lewczuk (Legia)!
73' - JEEEST! Walczymy! Gwilia dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. Piłka idealnie znalazła Jędrzejczyka, który trafił tylko w słupek. Na szczęście futbolówkę w siatce z najbliższej odległości umieścił Lewczuk!
74' - Zmiana Lech: Dani Ramirez Filip Marchwiński
77' - Kwadrans do końca, a legionistom do mistrzostwa brakuje jednej bramki
80' - Legioniści starają się jak najszybciej zdobyć bramkę, co jak na razie skutecznie utrudniają przeciwnicy
83' - Martins groźnie podążał w stronę pola karnego Lecha, jednak faulem zatrzymał go rywal
84' - Zmiana Lech: Timur Żamaletdinow Filip Szymczak
85' - Cholewiak popisał się niezłym rajdem lewą flanką, jednak niecelnie dośrodkował
88' - Kolejny rożny legionistów
89' - Dobra wrzutka Gwilii, po czym głową strzelił Cholewiak, jednak zdecydowanie za lekko, aby zaskoczyć bramkarza
89' - Po chwili akcja z drugiej strony boiska. Na szczęście Szymczyk trafił tylko w boczną siatkę