Mateusz Wieteska 4
81' Luis Rocha 16
Mateusz Cholewiak 17
Bartosz Slisz 99
46' Andre Martins 24
Walerian Gwilia 8
Luquinhas 82
57' Tomas Pekhart 9
Radosław Cierzniak 33
Ariel Mosór 15
Inaki Astiz 34
81' Paweł Stolarski 41
Radosław Cielemęcki 67
Piotr Pyrdoł 31
57' Paweł Wszołek 22
46' Maciej Rosołek 39

Koniec marzeń o pucharze...

Legia skompromitowała się w wyjazdowym meczu półfinałowym Pucharu Polski. Porażka 0-3 z Cracovią pogrzebała marzenia "Wojskowych" o finale krajowego pucharu. Dla gospodarzy gole zdobyli Michał Helik i Mateusz Wdowiak (dwa). O grze piłkarzy Aleksandara Vukovicia nie można niestety powiedzieć nic pozytywnego.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla Cracovii. Już w 5. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mateusz Wdowiak, który najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym i z bliska pokonał Wojciecha Muzyka. Pomocnik wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy przeciwników, dzięki czemu znalazł się niepilnowany zaledwie kilka metrów przed bramką. Kilka minut potem mogło nadejść wyrównanie. Luquinhas urwał się jednemu z defensorów i mając przed sobą już tylko bramkarza Cracovii... trafił wprost w niego! Wydawało się, że zimny prysznic zmobilizuje legionistów do lepszej gry, lecz niestety ich postawa tego dnia była daleka od oczekiwanej.

Blisko kwadrans po pierwszym gwizdku Cracovia podwyższyła prowadzenie. Mocno z prawej strony dośrodkował Pelle van Amersfoot, a Muzyk interweniował na tyle niefortunnie, że nastrzelił stojącego obok Michała Helika. Futbolówka odbita od obrońcy po chwili wturlała się do pustej bramki. Kolejne minuty nie przynosiły zmiany wyniku. Legia starała się atakować skrzydłami, jednak nic z tego nie wychodziło, ponieważ brakowało najmniejszego elementu zaskoczenia. W 29. minucie z dystansu odważnie uderzył Bartosz Slisz. Golkiper Cracovii pomimo drobnego rykoszetu nie miał jednak żadnych kłopotów ze skuteczną interwencją. Z biegiem czasu gra zaczęła się zaostrzać. Obydwie drużyny zaczęły mocniej walczyć szczególnie w środkowej strefie boiska. Mnożyła się liczba fauli, co spowodowało sporo przerw w grze.

Kilka minut po zmianie stron Cracovia miała szansę na trzeciego gola. Po prostopadłym podaniu sam na sam z Muzykiem znalazł się Wdowiak, jednak chybił. Sędzia za moment słusznie jednak podniósł chorągiewkę symbolizując pozycję spaloną. Wkrótce kolejna dobra szansa dla gospodarzy. Raz jeszcze wśród obrońców przedarł się Wdowiak i odważna interwencja bramkarza Legii pozwoliła uchronić jego zespół przed utratą trzeciego gola. Po godzinie gry odpowiedzieli wreszcie legioniści. Bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Walerian Gwilia i Hrosso instynktownie odbił futbolówkę przed siebie.

Kwadrans przed końcem dobrą obroną popisał się Wojciech Muzyk. Po rzucie z autu w dobrej sytuacji znalazł się Michał Helik, kopnął piłkę mocno w kierunku bramki, ale tam czujny był bramkarz stołecznego klubu. Legia starała się strzelić kontaktowego gola, ale jej próby na nic się zdawały. Brakowało nawet chociażby celnych uderzeń. W 82. minucie spotkanie zamknął Wdowiak. Pomocnik wyprzedził grającego jako ostatniego obrońcę Pawła Stolarskiego i strzałem w dolny róg pogrzebał marzenia Legii o finale Pucharu Polski. Co ciekawe "Stolar" kilka minut wcześniej pojawił się na murawie, a mimo to nie dał rady wyprzedzić grającego od początku spotkania Wdowiaka.

19:10 - Dobry wieczór! Jeszcze emocje nie opadły po sobotnim hicie ekstraklasy, a już legionistów czeka kolejny sprawdzian. Czas na półfinał Pucharu Polski. Tylko jeden mecz. Tylko starcie w Krakowie. Starcie, które trzeba po prostu wygrać, żeby realnie marzyć o dublecie.
19:12 - Można gdybać, jak mógłby wyglądać dzisiejszy skład, gdybyśmy byli mistrzami. Gdy z Lechem mogli odpocząć niektórzy zawodnicy. Ostatecznie Aleksandar Vuković dokonał pewnych roszad. Zobaczymy od początku Mateusza Wieteskę oraz Luisa Rochę w obronie. Szansę dostaną również Mateusz Cholewiak oraz Bartosz Slisz.
19:13 - Ciekawie ma się sytuacja z Michałem Karbownikiem, którego trener rzucił na prawy bok obrony. Warto zerknąć na listę rezerwowych, gdzie roi się od nazwisk młodzieżowców.
19:15 - Ekipa Cracovii zaliczyła dwie wygrane w ostatnim czasie. Szczególnie zwycięstwo 3-0 w Gdańsku może robić wrażenie na kibicach. Hanca, van Amersfoot czy Lopes, to nazwiska, na których powinni dziś uważać gracze ze stolicy.
19:25 - Nie ma co wyciągać zbyt pochopnych wniosków z wyników w ćwierćfinałach. To było dawno, w marcu, tuż przed przerwą na koronawirusa. Zarówno Legia, jak i Cracovia wygrały swoje mecze 2-1. Z tą różnicą, że "Pasy" potrzebowały dogrywki, aby wyeliminować GKS Tychy.
19:35 - W tym sezonie Legia wygrała już na stadionie przy Kałuży. We wrześniowym spotkaniu wystąpili m.in. Dominik Nagy, Cafu czy Jarosław Niezgoda. Zresztą ostatni z nich otworzył wtedy wynik spotkania.
19:52 - Legioniści nie mieli ostatnio dobrej passy. Trzy mecze bez zwycięstwa w lidze, a do tego zawirowania z kontuzjami. Z drugiej strony, Cracovia, choć naszpikowana obcokrajowcami, to umówmy się... To nie są najlepsi przedstawicieli swoich narodów. Po zwycięstwo!
19:57 - Piłkarze Legii już zameldowali się na murawie. Za chwilę dołączą do nich gracze gospodarzy.
19:58 - Cracovia zagra w tradycyjnych pasiastych koszulkach i białych spodenkach. Legioniści w zielono-czarnym komplecie.

2' - Gwizdek sędziego Frankowskiego. Gramy!
2' - "Puchar jest nasz" niesie się po trybunach, ale umówmy się. Nie tak prędko drodzy kibice "Pasów".
3' - Tymczasem legioniści w ataku. Slisz do Cholewiaka. Karbownik podłączył się na prawej flance. Wypychani legioniści... Od bramki Hrosso.
3' - Teraz podanie do przodu ze strony krakowian, ale Jędrzejczyk przejął zagranie.
4' - Luquinhas, Rocha, Luquinhas na lewej flance, ale był faulowany. Gwilia może ustawiać sobie piłkę.
5' - Lewa strona boiska, wysokość pola karnego. Walerian wrzucił w pole karne, ale gospodarze oddalają zagrożenie. Najpierw wybicie poza pole karne, a po chwili Hrosso uspokaja grę.
5' - Zagranie w stronę Lopesa, ale Muzyk wychodzi z bramki i uprzedza gracza rywali.
6' - GOL! Cracovia
6' - Strzelec gola: Mateusz Wdowiak (Cracovia)!
7' - Gol dla Craovii. Poszła wrzutka z autu w pole karne, jeszcze strzał z dystansu... Helik strąca głową w polu karnym, a Wdowiak pakuje piłkę z bliskiej odległości.
7' - Sędzia Frankowski weryfikuje jeszcze czy nie było pozycji spalonej, u któregoś z graczy "Pasów".
8' - Muzyk sygnalizował, że taka sytuacja mogła mieć miejsce... Poczekajmy.
8' - Potwierdzone info. Cracovia 1. Legia 0.
9' - To się rozpoczęło spotkanie po myśli ekipy Michała Probierza. Nie ma co...
10' - W odpowiedzi Legia. Gwilia zagrywa w pole karne z rzutu wolnego, ale krakowianie bronią się umiejętnie.
11' - Tymczasem Cracovia ani myśli odpuszczać. Ofensywna akcja lewą stroną... Ostatecznie liniowy podnosi chorągiewkę.
12' - Gwilia wypuszcza Luquinhasa. Brazylijczyk wpada w pole karne, strzela, ale prosto w bramkarza gospodarzy.
12' - Szkoda, to była całkiem niezła okazja do wyrównania.
12' - Tymczasem Cracovia... Piłka adresowana do Wdowiaka, ale Wieteska był przy rywalu. Asekuracja do końca.
14' - Rzut wolny dla Cracovii. Płaskie podanie, Hanca, Wdowiak... Ostatecznie akcja nie zakończyła się strzałem.
15' - GOL! Cracovia
15' - Strzelec gola: Michał Helik (Cracovia)!
16' - Akcja nie zakończyła się strzałem, bo piłka powędrowała do prawej strony. Poszło dośrodkowanie od van Amersfoota. Piłka przeszła przez trzech-czterech legionistów, Muzyk strącił piłkę, ale obok Karbownika czekał Helik, który wpakował piłkę z bardzo bliska. Zatem mamy 2-0.
17' - A jednak znowu mamy nasłuchiwanie wozu, ale wydaje mi się, że tu nie powinno być wątpliwości.
18' - Legia postawiona w bardzo trudnej sytuacji. Cóż, po prostu trzeba wygrać 3-2.
18' - Tymczasem Wieteska z faulem na Lopesie.
19' - Rzut rożny dla Legii. Gwilia w pole karne, ale Hrosso wyjaśnia sytuację.
21' - Martins z prawej strony w pole karne... Jest tam Gwilia. Piłka spada pod jego nogami, ale nie zdołał oddać solidnego strzału. Nic nie zrobił.
24' - Luquinhas, Martins... Legia widzi co się dzieje, czuje co się święci.
25' - Przed chwilą Luquinhas w pole karne... Kompletnie do nikogo.
26' - Rzut rożny dla Cracovii... Próby wrzutek z prawej strony, ale póki co Gwilia i spółka umiejętnie się bronią.
26' - Żółta kartka: Ivan Fiolić (Cracovia)
27' - Legioniści prawą stroną, ale nic z tego... Zablokowani.
28' - Wieteska do przodu. Jest Cholewiak z Gwilią, ale żaden z nich nie oddaje strzału sprzed linii pola karnego.
28' - Lopes pędzi sam... Włącza się Wdowiak. Jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.
29' - Slisz z dystansu i to jest celny strzał. Strzał, który pewnie broni Hrosso.
32' - Cholewiak wypchnięty pod linię końcową, ale utrzymał się przy piłce. Legioniści usiedli na połowie gospodarzy. Luquinhas na lewej stronie, ale Rapa był blisko.
34' - Karbownik do Gwilii, pokazał się Cholewiak, który pokusił się o strzał z dystansu. Piłka omija cel i trafia w bandy reklamowe.
36' - Slisz do przodu na 20. metr. Piłka przechwycona przez rywala.
38' - Środkowa strefa boiska. Rzut wolny dla Cracovii. Daleka wrzutka, ale Wieteska był na posterunku.
38' - Jędrzejczyk do Martinsa. Wycofanie do Gwilii przed pole karne, ale ten posyła w trybuuuuuny.
39' - Leży Wdowiak po walce z Jędrzejczykiem w powietrzu...
40' - Rzut wolny dla Cracovii. Wrzutka w obręb szesnastki, ale legioniści wybijają byle dalej.
41' - Slisz do Jędrzejczyka... Zapędził się nieco, oddał Rochy. Wieteska wychodzi wysoko, zagrywa do rogu, gdzie był Karbownik. Legia nie może sforsować obrony przeciwnika.
44' - Martins zabiera się z piłką... Faulowany przez Fiolicia.
45' - Gwilia w pole karne, ale rywale wybijają poza plac gry. Róg.
45' - Gwilia w pole karne... Pekhart podbija z głową. Do nikogo.
46' - Gwilia przedziera się z lewej strony do środka, ale fatalnie przestrzelił.
46' - Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty.
47' - Luquinhas dostał podanie od Waleriana, ale nie doszedł do podania... Był faulowany przez Wdowiaka.
47' - Żółta kartka: Mateusz Wdowiak (Cracovia)
48' - Gwilia w pole karne. Mocno wstrzelona piłka... Bez strzału. Jeszcze nie koniec akcji. Wieteska, Luquinhas. Pomocnik Legii szuka faulu w szesnastce, ale nic z tego. Helik nie przekroczył uprawnień.
49' - Martins uruchamia Karbownika. Luquinhas prawa strona... Wchodzi w pole karne.
49' - Koniec pierwszej połowy

Koniec. Nie dwa gongi, ale dwa dzwony dostała Legia od Cracovii. Wystarczył pierwszy kwadrans. Ekipa Aleksandara Vukovicia podkręciła tempo, ale to nie przełożyła się na klarowne sytuacje. To "Pasy" cieszą się z prowadzenia i są bliżej awansu do finału.
Piłkarze Legii już na murawie. Będzie zmiana w szeregach naszej drużyny.

45' - Zmiana Legia: Andre Martins Maciej Rosołek
47' - Przed stołecznym zespołem 45 minut na doprowadzenie do dogrywki.
48' - Slisz potraktowany nieprzepisowo przez Loshaja. Sędzia nie ma powodów, żeby już teraz wyciągnąć żółty kartonik.
48' - Tymczasem piłka adresowana do Lopesa. Była asekuracja do samego końca. Muzyk i piłka ponownie w grze.
50' - Rosołek dostał podanie... Zwleka, nie decyduje się na strzał. Zagrywa do Rochy, ale piłka nie dochodzi do Portugalczyka. Przecięcie i rzut rzut rożny.
50' - Zagranie w pole karne. Piłka adresowana do Slisza. Mamy kolejny korner.
51' - Gwilia.. Tym razem na bliższy słupek. Ponownie bez powodzenia. Niestety.
52' - Slisz myli się na środku boiska. Fiolić do Wdowiaka, który stanął sam na sam z Muzykiem. Strzał, ale tuż obok celu... A wcześniej właśnie Wdowiak był na pozycji spalonej.
53' - Fiolić do Rupy. Wrzutka w pole karne. Czekali gracze "Pasów". Lopes czaił się, ale legioniści nie czekają. Wybijają. Oddalają od bramki.
53' - Cracovia i jej gęste zasieki. Gwilia, Karbownik w pole karne, ale piłka wybita.
54' - Akcja Cracovii lewą stroną. Dośrodkowanie, ale Jędrzejczyk wybija głową na róg.
55' - Hanca dośrodkowuje... Odchodząca piłka. Jeszcze nie nie koniec akcji. Hanca, Rupa. Wrzutka w pole karne, ale Muzyk zrobił użytek ze swych pięści. Piłka wybita!
56' - Jędrzejczyk do Luquinhasa, który czaił się środkiem. Pokusił się o strzał. Zablokowany.
57' - Cholewiak zgrywa szukają Pekharta. Uprzedzony. Rzut rożny dla Legii.
57' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Paweł Wszołek
58' - Legia stara się podkręcić tempo, przyspieszyć, ale nie ma w tym za dużo konstruktywnej gry.
59' - Muzyk... Broni! Groźnie było przez chwilę pod bramką Legii.
60' - Rzut rożny dla Legii. Co przyniesie ten stały fragment gry... Gwilia w narożniku...
61' - Dośrodkowanie... bez zagrożenia.
62' - Karbownik, prawa strona... Nie zdołał dośrodkować.
62' - Luquinhas faulowany tuż przed polem karnym. Fiolić przewinił, ale sędzia Frankowski nie sięga po drugi żółty kartonik.
63' - Gwilia... Bezpośredni strzał, ale broni Hrosso.
64' - Cholewiak faulowany przez Loshaja.
65' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego przez Gwilię. Piłka kierowana do Slisza, ale Hrosso robi dobrą robotę między słupkami.
66' - Rocha, Rosołek... Powalczyli na boku pola karnego. Nic z tego.
66' - Szybka odpowiedź Cracovii, ale teraz to legioniści popisali się w defensywie.
66' - Żółta kartka: Pelle van Amersfoot (Cracovia)
66' - Zmiana Cracovia: Ivan Fiolić Milan Dimun
68' - Rosołek dobrze w destrukcji. Prawa strona boiska. Była próba zgrania do środka, ale kolejna przerwana akcja. Rzut rożny.
68' - Gwilia. Jędrzejczyk podbija głową. Hrosso.
69' - Rapa do Dimuna... Zawodnik gospodarzy nie przyjął dobrze tej piłki.
70' - Rosołek faulowany na prawej stronie boiska. Daleko od pola karnego.
71' - Rosołek oberwał. Tym razem na lewej stronie.
72' - Gwilia w pole karne... Piłka odbita. Jeszcze Karbownik wrzucił w poszukiwaniu kolegów. Ponownie nie kończymy tej akcji strzałem.
72' - Żółta kartka: Michał Karbownik (Legia)
72' - Zmiana Cracovia: Florian Loshaj Thiago
74' - Muzyk od bramki, ale to Lopes i spółka ponownie dochodzą do głosu.
75' - Luquinhas, czyżby z faulem? Sędzia uznał, że Rapa oberwał od legionisty.
75' - Dośrodkowanie w pole karne Legii. Goście oddalają zagrożenie na moment.
76' - Pestka w pole karne z autu. Jablonsky dopada do piłki, strzela i choć byli legioniści w pobliżu, to ostatecznie Muzyk zdołał zbić na rzut rożny.
76' - Hanca z narożnika boiska... Prosto w ręce Muzyka.
78' - Slisz do środka. Są tam partnerzy. Luquinhas, Wszołek. Prawa strona boiska, ale momentalnie został osaczony przez dwóch rywali.
79' - Karbownik zrobił kilka metrów z piłką. Wszołek. Luquinhas z Rosołkiem... Zakotłowało się nieco w polu karnym gospodarzy, ale nie udało się oddać precyzyjnego, mocnego strzału.
81' - Zmiana Legia: Luis Rocha Paweł Stolarski
82' - Kolejny rzut rożny dla Legii. Co teraz... Czym zaskoczy Gwilia...
82' - Niczym. Nic nowego. Strata i kontra...
82' - GOL! Cracovia
82' - Strzelec gola: Mateusz Wdowiak (Cracovia)!
83' - Poszła kontra Cracovii po tym stałym fragmencie gry. Stolarski na świeżości biegnie przy Wdowiaku, traci go, Wdowiak schodzi do środka, strzela... I to jest 3-0.
84' - Cracovia melduje się w finale. Choć na swój sposób było to jasne po pierwszym kwadransie.
84' - Jeszcze raz Wdowiak. Tym razem strzelił obok celu. To nie była klarowana sytuacja Cracovii.
85' - Luquinhas faulowany w środkowej strefie boiska.
85' - Kibice gospodarzy mają powody do radości. Mają powody do świętowania.
85' - Cracovia zagra w finale ze zwycięzcą pary Lech Poznań - Lechia Gdańsk.
86' - Żółta kartka: Thiago (Cracovia)
88' - Wdowiak rzucił na lewą stronę. Cracovia na połowie legionistów.
89' - Rozciągniecie gry do Karbownika, ale ten był na pozycji spalonej.
90' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
90' - Zmiana Cracovia: Mateusz Wdowiak Michal Siplak
90' - Wdowiak opuszcza boisko przy zasłużonych mu brawach.
91' - Sędzia dolicza 2 minuty.
92' - Żółta kartka: Sergiu Hanca (Cracovia)
92' - Jeszcze na koniec małe przepychanki, po faulu Hanki. Na Luquinhasie.
93' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
93' - Żółta kartka: Michal Siplak (Cracovia)
93' - Fani "Pasów" świętują w jedyny znany dla siebie sposób. Ubliżając Legii.
94' - Żółta kartka: Walerian Gwilia (Legia)
94' - Slisz na koniec... Niecelnie z dystansu.
94' - Koniec meczu!

Koniec. Cracovia melduje się w finale Pucharu Polski. A Legia? To jest czwarty mecz bez zwycięstwa. Czas na rewanż w sobotę. Tym razem w lidze. Tym razem na Łazienkowskiej.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com