Mateusz Wieteska 4
Luis Rocha 16
Paweł Wszołek 22
Bartosz Slisz 99
83' Radosław Cielemęcki 67
58' Piotr Pyrdoł 31
Mateusz Cholewiak 17
76' Maciej Rosołek 39
Wojciech Muzyk 19
83' Ariel Mosór 15
Nikodem Niski 36
Damian Warchoł 95
58' Szymon Włodarczyk 21
76' William Remy 44

Senny remis

W przedostatnim spotkaniu ligowego sezonu Legia bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Drużyny zagrały w mocno przemeblowanych składach, a brak zgrania widać było na murawie. Klarowne sytuacje można było policzyć na palcach jednej ręki.

Kilka minut po rozpoczęciu spotkania na pierwsze uderzenie zdecydował się Maciej Gajos. Próba pomocnika Lechii poszybowała jednak ponad poprzeczką. Przez kolejne minuty walka toczyła się głównie w środku pola. Legioniści sporadycznie atakowali skrzydłami, jednak niewiele z tego wynikało. Wkrótce na odważny strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Slisz. Kopnięta przez niego piłka w znacznej odległości minęła jednak cel. W 22. minucie do obrony został zmuszony Radosław Cierzniak. Bramkarz Legii spokojnie interweniował po uderzeniu z rzutu wolnego Gajosa.

Kolejne kilkanaście minut to niestety spory zawód. Nie zobaczyliśmy żadnej ciekawej sytuacji, a jedyny wysiłek bramkarze podejmowali, kiedy wyłapywali dośrodkowania z bocznych stref boiska. Pierwsza połowa zakończyła się więc sprawiedliwym remisem 0-0.

Niedługo po zmianie stron dobrą szansę miał Paweł Wszołek. Skrzydłowy szybko pobiegł prawą stroną, ale w kluczowym momencie zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i ostatecznie z interwencją zdążył Mario Maloca. W 60. minucie wreszcie dobra szansa na gola. Z rzutu wolnego zaskakująco uderzył Slisz i z problemami piąstkował przed siebie Dusan Kuciak.

Potem na boisku dalej niewiele się działo. Goście bardzo rzadko byli pod bramką przeciwnika. Dopiero w 71. minucie do wysiłku został zmuszony Cierzniak. Bardzo ładnie w bocznej strefie boiska pokazał się wprowadzony Omran Haydary, dośrodkował na głowę Flavio Paixao, który był bardzo bliski wyprowadzenia Lechii na prowadzenie. Odpowiedź legionistów była szybka. Kilka minut potem z dystansu uderzył Radosław Cielemęcki i po rykoszecie Legia zyskała tylko rzut rożny.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry bardzo bliski swojego premierowego gola w Ekstraklasie był Szymon Włodarczyk. Napastnik dostał podanie od Wszołka i z bliskiej odległości nieczysto trafił w piłkę. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry świetna obrona Kuciaka uratowała gospodarzy od utraty bramki. Słowak końcówkami palców poza linię boczną sparował uderzenie z półwoleja Bartosza Slisza.

19:10 - Dobry wieczór! Witamy serdecznie kibiców mistrza Polski!
19:13 - Na taki mecz czekaliśmy od kilku, może kilkunastu dni. Aleksandar Vuković nie musiał się głowić, kogo wystawić do składu. W końcu miał pełen komfort. Dlaczego? Fakt, że zdobyliśmy mistrzowski tytuł pozwala większe manewry w wyjściowej jedenastce.
19:16 - Na boisku w Gdańsku zobaczymy m.in. Inakiego Astiza. Dla doświadczonego Hiszpana będzie to pierwszy występ od końcówki lutego. Piotr Pyrdoł ma już debiut za sobą, więc przyszedł czas na wyjściowy skład. Natomiast Radosław Cielemęcki w wieku 17 lat przekona się, co znaczy nosić koszulkę Legii w pierwszej drużynie.
19:18 - Piotr Stokowiec nie mógł sobie pozwolić na taki komfort jak "Vuko". Efekt? W podstawowym składzie Lechii są m.in. Dusan Kuciak, Karol Fila, Mario Maloca, Flavio Paixao oraz Łukasz Zwoliński.
19:59 - Lechia Gdańsk obok trójki spadkowiczów ma... ujemny bilans bramkowy w meczach u siebie. Ekipa z Pomorza w 17. meczach wygrała 7 meczów, zaliczyła 4 remisy i 6 porażek. Bramki? 20-22.
20:24 - Dobrze, gotowi? Za kilka minut zaczynamy! Wiadomo, że zwycięstwo byłoby mile widziane, ale biorąc pod uwagę okoliczności, skład, chcemy zobaczyć mecz dobry dla oka. A młodzi? Niech się pokażą.
20:28 - Legia na wyjeździe, ale zagra w zielono-czarnym komplecie. Natomiast gospodarze w biało-zielonych barwach.
20:29 - Losowanie stron mamy już za sobą. Czekamy na sygnał od arbitra Tomasza Musiała.

1' - Gramy! Rozpoczynają piłkarze Lechii.
2' - Wszołek przedziera się prawą stroną. Był blisko Rosołek, ale zagranie do napastnika okazało się zbyt słabe. Szczególnie, że skrzydłowy Legii był pilnowany przez rywali.
4' - Posiadanie gospodarzy. Wymiana podań na własnej połowie. Zagranie w kierunku Zwolińskiego. Środkiem atakują gospodarze. Gajos uderza z dystansu, ale futbolówka poszybowała nad bramką Cierzniaka.
5' - Fila faulowany na prawej stronie. Szybko rozegrany stały fragment gry. Prawa flanka... Gajos do przodu, dośrodkowanie, ale legioniści wybijają poza szesnastkę.
6' - Niedokładne podanie na prawą stronę w wykonaniu gopsodarzy. Aut dla Legii w środkowej strefie boiska.
7' - Tymczasem Stolarski... Dalekie zagranie w kierunku Wsozołka, ale Maloca nie dopuścił, żeby Legia stworzyła zagrożenie pod bramką.
8' - Paixao... Do niego adresowana piłka, ale doświadczony zawodnik znalazł się na pozycji spalonej.
9' - Lechia nie kwapi się do szaleńczych ataków. Z kolei legioniści nie starają się doskoczyć do rywali i szybko odebrać piłkę. Na spokojnie.
10' - Pietrzak, lewa strona, ale wycofuje do Gajosa. Pokazuje się Kobryń...
11' - Piłka do Paixao, ale Astiz był przy napastniku gospodarzy. Od bramki Cierzniak.
11' - Legioniści ruszają lewą stroną, ale ostatecznie Cholewiak wyjeżdża z piłką na aut.
13' - Pietrzak... Gajos w pole karne, ale Rocha wyjeżdża z piłką i próbuje zagrywać lewą stroną.
14' - Maloca, Kobryń... Posiadanie piłki po stronie Lechii.
15' - Stolarski dostaje podanie... Ma trochę miejsca, zagrywa mocno w pole karne. Jest Cholewiak, podaje do Slisza, który pokusił się o uderzenie z dystansu. Niecelnie.
16' - Slisz, Wieteska do Rochy.. Legioniści wymienili kilka podań, zagranie w pole karne, ale tam już Kuciak dobrze zainterweniował.
17' - Stolarski, Astiz, Wieteska... Ponownie Stolarski, ale z trudem utrzymał piłkę w boisku.
19' - Paixao, Gajos rzuca na prawą stronę. Fila zagrywa w pole karne, ale Wieteska wybija poza pole karne.
20' - Rocha do lewej strony. Cholewiak w pole karne, ale żaden z kolegów nie domknął akcji strzałem.
22' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
22' - Gajos na prawą stronę... Fila w pole karne, ale był tam Wieteska. Legioniści umiejętnie się bronią.
24' - Gajos uderza z rzutu wolnego. Jeszcze Slisz odbija głową, ale to nie zmyliło Cierzniaka.
26' - Rocha na lewej stronie... Chciał podać do środka, ale to było zagranie pod nogi rywala.
26' - Rocha do Cholewiaka. Pole karne, zagranie spod linii, ale legioniści nie oddali strzału. Zbyt gęsto było w szesnastce.
27' - Rosołek faulowany przez rywala. Rocha już gotowy, żeby podać kolegom na 16. metr.
27' - Zagranie... wyskakują gracze w biało-zielonych strojach. Bez zagrożenia.
28' - Jednocześnie Wieteska ucierpiał w tej akcji w walce o piłkę.
29' - Akcja lechistów... Podanie w pole karne, ale Cierzniak wyjaśnia sytuację.
30' - Cielemęcki, Pyrdoł.. Akcja na lewą stronę. Wszołek próbował obsłużyć Rosołka... Zabrakło niewiele.
32' - Pół godziny gry za nami. Oglądamy dość wyrównane spotkanie, ale ów wyrównanie wynika z faktu, że obie ekipy raczej nie szaleją z akcjami ofensywnymi. Żadna ze stron nie stworzyła poważnego zagrożenia. Efekt? Wciąż bez bramek w Gdańsku.
34' - Astiz, Cielemęcki do Wszołka. Próba dośrodkowania... Aut dla Legii. Stolarski do Wszołka, przerwana akcja przez Malocę i kolejny aut.
35' - Pyrdoł, Slisz na lewą stronę. Pokazał się Rocha. Portugalczyk chce się pokazać z dobrej strony.
36' - Wszołek.. Prawa strona pola karnego, zagrywa do środka, ale ponownie to gracze w biało-zielonych koszulkach są pierwsi przy piłce.
36' - Ponownie pole karne. Tym razem Pyrdoł. Zgrywa z prawej strony, ale sędzia przerywa grę. Pomocnik Legii wyjechał poza plac gry.
37' - Wieteska... Z faulem na Paixao przed polem karnym legionistów.
37' - Cierzniak instruuje partnerów z zespołu. Tymczasem Pietrzak ustawia sobie piłkę. Jeszcze ostatnie uwagi od arbitra i...
38' - ...Pietrzak z prawej strony w pole karne. Pierwszy legionista, wybija głową. Jeszcze nie koniec akcji. Jeszcze Paixao powalczył z Wszołkiem. Ostatecznie Lechia na połowie legionistów.
39' - Wszołek w kierunku Pyrdoła... Nie miał zbyt wielu szans na dojście do podania od kolegi z zespołu.
40' - Pyrdoł przy piłce... Zagranie do Rochy, ale nieco za plecy. Spowolniona akcja. Stolarski w pole karne, ale Kuciak wyskakuje najwyżej i wyjaśnia sytuację.
41' - Astiz z faulem na Paixao. Tym razem gospodarze będą mieli szansę z lewej strony boiska.
42' - Pietrzak w pole karne... Bez strzału gospodarze. Jeszcze prawa strona szesnastki, Cholewiak blisko. Piłka poza boiskiem.
43' - Kałuziński zwija się z bólu po zderzeniu z Rosołkiem. Jednak to nie było groźne...
43' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
44' - Teraz Slisz z faulem na Zwolińskim. Sędzia nie miał wątpliwości. To skończyło się żółtą kartką.
45' - Stolarski do Wszołka... Szczelne zasieki rozstawione przez lechistów.
45' - Wieteska do Rocy... Rocha, przy nim Urbański. Rzut rożny dla Legii.
46' - Rocha z narożnika... Piłka w rękach Kuciaka, ale wcześniej rozległ się odgłos gwizdka sędziego.
46' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Pierwsza połowa zakończona po regulaminowym czasie. Mogło się wydawać, że Lechia będzie miała znaczącą przewagę. Tymczasem oglądamy relatywnie wyrównane i jednocześnie nudne 0-0.
Wracamy na boisko. Najpierw piłkarze Lechii, a za nimi legioniści.

46' - Piotr Stokowiec i Aleksandar Vuković wstrzymali się ze zmianami w przerwie.
48' - Pyrdoł zabrał się z piłką. Zagrał do Slisza na lewą stronę. Odegranie do środka i to jest strata. Lechia ruszyła z atakiem, ale Cierzniak był na posterunku.
49' - Fila z prawej strony prosto w ręce bramkarza Legii.
49' - Cierzniak do Wszołka. Wyskoczył w powietrze z Gajosem i... oberwał pomocnik gdańszczan. Akcja przerwana.
51' - Wszołek z prawej strony... Dośrodkowanie nie dochodzi do partnera z zespołu. Te wrzutki nie przynoszą zagrożenia, po prostu.
52' - Lechia... nieudolny atak prawą stroną.
54' - Lechia lewą stroną. Próba zagrania do środka przed pole karne, ale Wieteska był na posterunku.
54' - W odpowiedzi Wszołek. Dostał podanie z głębi pola... Wpadł w pole karne i w decydującym momencie Maloca wybił mu futbolówkę.
55' - Wieteska... Dobra interwencja w polu karnym.
57' - Żółta kartka: Luis Rocha (Legia)
58' - Rocha ukarany za niesportowe potraktowanie Kałuzińskiego.
58' - Cierzniak interweniuje na raty, ale wygląd na to, że oberwał po rękach od Paixao.
58' - Zmiana Legia: Piotr Pyrdoł Szymon Włodarczyk
59' - I mamy kolejny debiut w dzisiejszym spotkaniu. Szymon Włodarczyk pojawił się na murawie.
60' - Slisz z rzutu wolnego! Bezpośrednie uderzenie na bramkę Kuciaka, ale Dusan był na posterunku. Zdołał wypiąstkować!
61' - I to był pierwszy strzał Legii w tym meczu...
62' - Włodarczyk z faulem na Pietrzaku.
62' - Żółta kartka: Szymon Włodarczyk (Legia)
63' - Gajos na lewej stronie... Bezpośredni strzał na bramkę Cierzniaka. Ostry kąt, ale mimo wszystko było groźnie.
64' - Była próba uruchomienia Cholewiaka. Bez powodzenia.
65' - Astiz ze Zwolińskim. Walka w powietrzu... Piłka dla przeciwników.
66' - Groźnie pod bramką Legii. Strzał! Tylko boczna siatka.
66' - Zmiana Lechia: Łukasz Zwoliński Jaroslav Mihalik
66' - Zmiana Lechia: Kacper Urbański Omran Haydary
67' - Podwójna zmiana w szeregach ekipy Piotra Stokowca.
69' - Lechiści na połowie legionistów. Mihalik próbował przedzierać się prawym skrzydłem. Bez powodzenia.
70' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
71' - Fila... Gdańszczanie bez pośpiechu. Piłka krąży... Gajos do przodu, po prawej stronie.
71' - Fila w pole karne... Cierzniak.
72' - Ajajajaj! Paixao głową z bliskiej odległości. Nieprzygotowany strzał napastnika Lechii. Obronił Cierzniak!
74' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
75' - Nieco ponad kwadrans do końca meczu. Widać, że Lechia przycisnęła jakby nieco mocniej. Czy dadzą radę strzelić jedyną bramkę w meczu?
77' - Cholewiak... Cielemęcki pokusił się o strzał z dystansu. Piłka odbija się od Kryeziu, Kuciak zmylony, ale futbolówka wychodzi poza plac gry. Rzut rożny.
77' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek William Remy
77' - Dośrodkowanie z narożnika boiska, ale gdańszczanie wybijają poza pole karne.
78' - Włodarczyk! Ajajajajaj! Dostał podanie od Wszołka na 6. metr, ale młody napastnik Legii uderzył nad poprzeczką! Szkoda. Zabrakło zimnej krwi.
80' - Cholewiak poza boiskiem... Leży po walce z Filą. Na szczęście to nic poważnego.
80' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
81' - Wieteska do Rochy... Za mocna wrzutka z lewej strony boiska. Jeszcze walczy Wszołek. Maloca przecina podanie do Włodarczyka. Rzut rożny dla Legii.
81' - Cielemęcki z narożnika boiska... Odchodząca piłka, zamieszanie w polu karnym i... Cholewiak z lewej strony uderza nad poprzeczką!
82' - Zmiana Lechia: Jakub Kałuziński Ze Gomes
82' - Limit zmian wyczerpany przez trenera Stokowca.
83' - Zmiana Legia: Radosław Cielemęcki Ariel Mosór
84' - Jak debiutować, to debiutować. Ariel Mosór melduje się na placu gry.
85' - Podanie do Cholewiaka, który zagrał do środka pola karnego. Niestety, był na pozycji spalonej.
86' - Rocha do Włodarczyka, ten do Slisza... Slisz strzela z dystansu, ale obija przeciwnika.
87' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
88' - Obie ekipy jakby czekają na końcowy gwizdek. Aczkolwiek, może błyśnie na ambicji Szymon Włodarczyk... Jeszcze chwila.
89' - Wszołek, Slisz... Wymienili podania. Slisz zza pola karnego i Kuciak dobrze interweniuje! Zdołał sparować na rzut rożny! To mogło być 1-0 dla Legii.
90' - Slisz w narożniku boiska. Poskakali, poskakali i wybili na róg.
90' - Astiz strzela po wrzutce w pole karne... Chybił!
91' - Sędzia doliczył 3 minuty.
92' - Pietrzak... Zagranie na lewo, wrzutka w pole karne, ale legijna defensywa nie pozwoliła na zbyt wiele w tej akcji.
93' - Walka w środkowej trefie boiska. Szala przechylona na korzyść Legii. Rocha do Cholewiaka. Pomocnik Legii ładuje w boczną siatkę.
94' - Cierzniak od bramki i...