Hubert Matynia 15
Tomas Podstawski 28
65' Kamil Drygas 14
Marcin Listkowski 29
75' Sebastian Kowalczyk 27
69' Paweł Cibicki 25
Adam Frączczak 9
Jakub Bursztyn 26
Kryspin Szcześniak 74
65' Damian Dąbrowski 8
75' Kacper Smoliński 61
69' Maciej Żurawski 54

Przegrana na koniec mistrzowskiego sezonu

Legia przegrała w pożegnalnym meczu mistrzowskiego sezonu z Pogonią Szczecin 1-2. Pierwszego gola strzelił w pierwszej połowie Marcin Listowski, który precyzyjnym strzałem pokonał Radosława Cierzniaka. W drugiej połowie wynik podwyższył Adam Frączczak, a honorowe trafienie zaliczył Warchoł. Legioniści ponownie zagrali w mocno przebudowanym składzie, lecz potrafili stworzyć sobie kilka dobrych okazji na doprowadzenie do remisu.

Drugi mecz z rzędu Legia rozpoczęła w mocno zmienionym składzie. Ponownie na murawie zobaczyliśmy kilku młodych zawodników, którzy mogli sprawdzić się na tle ekstraklasowego przeciwnika. Pierwsze kilkanaście minut nie porwało. Pogoń oddała jedno uderzenie na bramkę gospodarzy, z którym spokojnie poradził sobie Radosław Cierzniak. Potem szczecinianie spokojnie rozgrywali swoje ataki, czekając na błąd przeciwników. W 20. minucie znów było groźnie pod polem karnym Legii, kiedy próba jednego z gości została zablokowana i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Niebawem, bo w 25. minucie Hubert Matynia prostym zwodem oszukał Pawła Stolarskiego, wpadł w szesnastkę, gdzie chciał zaskoczyć bramkarza, lecz ten był czujny i nie dał się pokonać.

Przewaga gości została udokumentowana na kilka minut przed przerwą, kiedy pierwszego gola strzelił Marcin Listkowski. Akcja rozpoczęła się od Benedikta Zecha, który po dobrym podaniu od razu wypatrzył swojego kolegę z drużyny. Listowski po otrzymaniu piłki przymierzył w kierunku dalszego słupka, wyprowadzając swój klub na prowadzenie. Tuż przed zejściem piłkarzy na przerwę do remisu powinien doprowadzić Mateusz Cholewiak. Pomocnik dostał podanie od Macieja Rosołka i w bardzo dobrej sytuacji przestrzelił... Za moment arbiter zagwizdał po raz ostatni w pierwszych 45 minutach. Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu gospodarzy, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na przełamanie obrony Pogoni. Goście z kolei wykorzystali jedną ze swoich szans i zasłużenie objęli prowadzenie.

Na drugą połowę Legia wyszła bez zmian. Niedługo po przerwie na strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Slisz, jednak zabrakło mu precyzji. Piłkarze Aleksandara Vukovicia starali się grać bardziej ofensywnie niż wcześniej, jednak kiedy dochodzili pod pole karne Pogoni, to zazwyczaj w ich poczynania wkradały się błędy. Po godzinie gry składna akcja młodych graczy gospodarzy. Rosołek dograł do Szymona Włodarczyka, który nie zdołał opanować piłki na tyle, aby oddać strzał na bramkę Dante Stipicy.

Wkrótce na boisku pojawił się debiutujący w pierwszym zespole Damian Warchoł, a legioniści stworzyli sobie kolejne dwie dobre szanse na doprowadzenie do remisu. Dwukrotnie góra był jednak bramkarz Pogoni, który najpierw złapał piłkę kopniętą przez Rosołka, a za moment również dobrze zachował się broniąc próbę Warchoła, mogące zaliczyć prawdziwe wejście smoka. Po kolejnych kilku minutach Pogoń uspokoiła grę i mecz przeniósł się do środkowej strefy boiska. W 82. minucie losy meczu rozstrzygnął Adam Frączczak. Pomocnik skorzystał z podania ze skrzydła i podwyższył prowadzenie Pogoni.

Potem szansę miał jeszcze Warchoł. Napastnik główkował po rzucie wolnym i świetnie na linii zachował się Stipica, lecz... po konsultacji VAR sędzia uznał jednak bramkę! Wkrótce arbiter zakończył ostatni mecz sezonu 2019/20.

16:49 - Witamy ze stadionu mistrzów Polski!
16:50 - Dziś ostatni akcent sezonu i jak to określiliśmy w zapowiedzi: "runda honorowa z medalami i pucharem". Po raz kolejny na murawie zobaczymy zmienników.
16:51 - Tym razem od pierwszej minuty wystąpią młodzieżowcy: Ariel Mosór, Szymon Włodarczyk i Radosław Cielemęcki. Mateusz Wieteska zagra na pozycji defensywnego pomocnika obok Bartosza Slisza.
16:54 - Bramkarze Legii rozpoczęli już rozgrzewkę, na trybunach są pierwsi kibice. Ok. 30 stopni Celsjusza na termometrach i świeci mocne słońce.
17:24 - Barwy w górę! "Sen o Warszawie"!
17:27 - Zawodnicy Pogoni przygotowali szpaler dla mistrzów Polski. Brawo!
17:28 - Już za moment rozpoczniemy ostatnie spotkanie w tym mistrzowskim sezonie.

1' - "Włodar" do Slisza. Ruszyli!
2' - Stolarski dwukrotnie starał się zagrać prostopadle, jednak zagrywał niedokładnie
3' - Rocha świetnym wślizgiem powstrzymał rozpędzonego Frączczaka. Aut dla "Portowców"
3' - Pierwszy strzał przyjezdnych, jednak piłkę pewnie wyłapał Cierzniak
6' - Slisz bardzo dobrze przerwał atak przyjezdnych, po czym z kontrą ruszył Cielemęcki. Niestety młody zawodnik za wolno ruszył z akcją
7' - "Stolar" agresywnie, ale skutecznie. Niestety kontra legionistów została przerwana
9' - Kowalczyk zakręcił na skrzydle Cholewiakiem, jednak na nasze szczęście piłkarz "Portowców" wyszedł poza linię końcową
10' - Rocha agresywnie potraktował Drygasa. Pogoń będzie miała rzut wolny
11' - Wrzutka w pole karne legionistów, jednak Mosór pewnie głową wydelegował futbolówkę
13' - Pogoń długo rozgrywała atak na połowie legionistów, jednak skończyło się na niecelnym przerzucie
14' - Mosór ponownie czujny w defensywie, ponownie przerwał przerzut "Portowców"
15' - Niefortunnie piłką dostał jeden z piłkarzy Pogoni, będzie potrzebna pomoc medyczna
16' - Zech wstał i udał się poza linię boczną. Już wraca na murawę
20' - Strzał piłkarza Pogoni, futbolówka otarła się o legionistę. Będzie rzut rożny
21' - Mocno bita piłka w pole karne legionistów, którą pewnie wyłapuje Cierzniak
22' - Wieteska szybko rozegrał rzut wolny, po czym z akcją chciał ruszyć Cielemęcki. Legionistę zatrzymał rywal
23' - Dużo miejsca mieli teraz legioniści. "Stolar" ruszył prawą flanką, jednak jego dośrodkowanie było fatalne
24' - Dużo niedokładności w grze "Wojskowych"
25' - Stolarski łatwo ograny przez Matynie, jednak jego uderzenie z łatwością wyłapał golkiper warszawiaków
29' - "Portowcy" dośrodkowali piłkę z rzutu rożnego, ale pewnym piąstkowaniem popisał się Cierzniak
30' - Astiz chciał się podłączyć do ofensywy, jednak zgubił piłkę
31' - Kolejny bardzo dobry wślizg Rochy, który przerwał groźny atak "Portowców"
31' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
33' - Cibicki wpadł w pole karne, po czym jego dośrodkowanie zablokował Rocha. Pogoń domagała się rzutu karnego, jednak sędzia po konsultacji z VAR-em nie przerwał gry
33' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
35' - Slisz wpadł w pole karne, po czym podaniem szukał "Włodara". Uderzenie młodego napastnika zostało zablokowane
36' - Rosołek... i próba niecelna
38' - GOL! Pogoń Szczecin
38' - Strzelec gola: Marcin Listkowski (Pogoń)!
40' - Niestety... Nieatakowany Listkowski opanował piłkę, po czym uderzył w kierunku dalszego słupka, od którego odbiła się futbolówka i wpadła do siatki
41' - Żółta kartka: Kamil Drygas (Pogoń)
42' - Z murawy nie podnosi się golkiper zespołu ze Szczecina. Na murawę wbiegła pomoc medyczna, a do rozgrzewki udał się drugi golkiper
43' - Stipica wrócił do gry, a legioniści ciekawie chcieli rozegrał rzut rożny. Ostatecznie szczecińska defensywa wydelegowała piłkę
45' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
46' - Najlepsza sytuacja legionistów! Rosołek wpadł w pole karne, po czym podał piłkę do Cholewiaka. Ten bez przyjęcia uderzył, lecz przestrzelił
47' - Sędzia do pierwszej połowy doliczył co najmniej dwie minuty
48' - Koniec pierwszej połowy

Słaba pierwsza połowa w wykonaniu legionistów. Sporo niedokładności i głupich strat
Piłkarze obu drużyn pojawili się już na płycie boiska
"Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest..."!

46' - Drugą połowę od środka rozpoczyna Pogoń
49' - "Stolar" zagrał ze stoickim spokojem, jednak po chwili piłkę stracił Slisz
50' - Świetny odbiór Rochy, po czym na strzał zdecydował się Slisz. Były piłkarz Zagłębia Lubin przestrzelił
52' - Astiz odważnie głową uprzedził rywala, dzięki czemu wydelegował futbolówkę poza linią końcową
55' - Głupia strata szczecinian od aut rozpoczęli "Wojskowi"
56' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
57' - "Włodar" świetnie powalczył o piłkę, po czym zagrał ją do niepilnowanego Cielemęckiego, który dośrodkował niedokładnie
59' - Żółta kartka: Hubert Matynia (Pogoń)
59' - Matynia bardzo ostro wszedł w Rosołka. Piłkarz Pogoni obejrzał żółtą kartkę
61' - Astiz do Cholewiaka, którego dośrodkowanie zablokował rywal. Legioniści będą mieli rzut rożny
62' - Niezła akcja warszawiaków. Cholewiak do Rosołka, który zagrał piłkę w pole karne. Tam nie dał rady opanować jej Włodarczyk
63' - Żółta kartka: Adam Frączczak (Pogoń)
63' - Zmiana Legia: Ariel Mosór William Remy
63' - Zmiana Legia: Szymon Włodarczyk Damian Warchoł
64' - W zespole legionistów dwie zamiany. Na boisko wszedł Warchoł, dla którego jest to debiut z "eLką" na piersi
65' - Strata Wieteski, jednak sytuację wyjaśnił Remy
65' - Zmiana Pogoń: Kamil Drygas Damian Dąbrowski
66' - Remy fenomenalnym podaniem znalazł Rosołka, którego płaski strzał nogą wybronił bramkarz Pogoni
67' - Próba Slisza, lecz piłka poszybowała bardzo wysoko nad poprzeczką
68' - Warchoł mógł zaliczyć wejście smoka, jednak jego lekką próbę obronił Stipica
69' - Zmiana Pogoń: Paweł Cibicki Maciej Żurawski
70' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
71' - Wielkie oklaski z trybun otrzymał Warchoł. Piłkarz stracił piłkę, jednak do końca starał się utrzymać ją na boisku
73' - Żółta kartka: Paweł Stolarski (Legia)
74' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
75' - Zmiana Pogoń: Sebastian Kowalczyk Kacper Smoliński
76' - 7680 - liczba sprzedanych biletów na dzisiejsze spotkanie
76' - Daleka piłka do Warchoła, jednak tym razem szybszy był Stipica
78' - Warchoł kolejny raz ciężko popracował i odebrał piłkę na połowie rywali
81' - Zmiana Legia: Radosław Cielemęcki Mateusz Grudziński
81' - Pierwszy raz w drużynie seniorskiej na murawie pojawił się Grudziński
82' - GOL! Pogoń Szczecin
82' - Strzelec gola: Adam Frączczak (Pogoń)!
83' - 0-2. Stolarski dał się z łatwością ograć, po czym rywal dośrodkował piłkę na głowę Frączczaka. Kapitan szczecinian umieścił futbolówkę w siatce
85' - Rocha dograł piłkę w pole karne, z którą minął się Rosołek. Blisko było bramki kontaktowej
89' - Żółta kartką ukarany został trener Aleksandar Vuković
90' - Astiz ofiarnie głową zablokował dośrodkowanie jednego z rywali. Szczecinianie będą mieli rzut rożny
91' - Druga połowa spotkania została przedłużona o co najmniej trzy minuty
92' - Gorąco zrobiło się w polu karnym Pogoni! Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Rocha, a głową do siatki chciał wpakować ją Wieteska. Stipica wybił futbolówkę z samej linii bramkowej
93' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
93' - Strzelec gola: Damian Warchoł (Legia)!
95' - JEEEST! Sędzia po konsultacji z VAR-em wskazał na środek boiska. Piłka przekroczyła linię pełnym obwodem!
95' - Koniec meczu!

Legioniści przegrywają ostatni mecz w tym sezonie. Nie zmienia to faktu, że "MISTRZEM POLSKI JEST LEGIA"!
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live, a po materiały pomeczowe zapraszamy na Legionisci.com

Mistrzem Polski jest ukochana ma...

W niedzielę po raz ostatni dopingowaliśmy Legię w sezonie 2019/20. Był to najdłuższy w historii sezon, który trwał dokładnie ze względu na przerwę z powodu koronawirusa. Ostatnie spotkanie rozgrywane było w bardzo ładnych okolicznościach przyrody, niestety w obecności nieco ponad 6 tysięcy kibiców, czyli o 1,5 tys. mniej niż miało możliwość wstępu na stadion i to pomimo możliwości udostępnienia swojego miejsca innym osobom. Wiadomo, sezon urlopowy w pełni, przedłużona liga zaskoczyła niektórych, ale oddanie swojego biletu dla innych, powinien być moralnym obowiązkiem każdego z "pauzujących" na danym meczu.

O ile mistrzowska feta przed tygodniem miała miejsce w zdecydowanie chłodniejszych okolicznościach, tym razem było bardzo ciepło. Sporo kibiców pojawiło się na trybunach w okolicznościowych koszulkach przygotowanych z okazji zdobycia przez Legię piętnastego tytułu mistrza Polski. Przy wejściu na stadion znajdowały się puszki Nieznanych Sprawców, do których każdy mógł dołożyć coś od siebie, aby wesprzeć legijny ruch ultras. NS-i sprzedawali również koszulki z motywem ostatniej oprawy "M15TRZ" (tzeszły na pniu).

Piłkarze Pogoni zrobili szpaler dla graczy Legii, co należy uznać za bardzo miły gest z ich strony. Na Żylecie tego dnia zawisło płótno "Mistrz Polski". W pierwszej połowie na naszej trybunie powiewało ok. 40 flag na kijach. Doping rozpoczęliśmy od "Mistrz, Mistrz, Legia Mistrz", skandowanego na dwie strony. Następnie ruszyliśmy z pieśnią "Do boju Legio marsz, zwycięstwo czeka nas...". Wierzyliśmy bowiem, że pomimo gry mocno młodzieżowym składem, piłkarzom uda się wygraną zakończyć mistrzowski sezon. Sezon udany, przynajmniej na krajowym podwórku.

Później z kolei śpiewaliśmy "Do boju Legio marsz, mistrzostwo Polski masz...", często zachęcając fanów z pozostałych trybun okrzykami do większego wysiłku wokalnego. I chociaż na murawie na prowadzenie wyszła Pogoń, nie wpłynęło to ani na nasze nastroje, ani na poziom decybeli. Fakt, że ten tylko momentami był na takim poziomie, na jaki nas stać, nawet w ograniczonej liczbie. W drugiej połowie spotkania dłużej pośpiewaliśmy pieśń, która miała swoją premierę kilka tygodni wcześniej - "Nasza Legio, będziemy zawsze z Tobą. Zawsze z Tobą, do końca naszych dni...". Kilka "ciepłych" słów usłyszał "Hanior". Pod sam koniec meczu bardzo głośno odśpiewaliśmy "Mistrzem Polski jest Legia" oraz "Mistrzem Polski jest, ukochana ma...".

Po zakończeniu meczu zdecydowana większość kibiców pozostała na swoich miejscach, oczekując na dekorację mistrzów Polski. Nieliczni udali się wcześniej do domów. Trochę szkoda, bo w końcu nie na co dzień mamy okazję świętować tytuł, a w długiej historii klubu miało to miejsce dopiero po raz 15. Po kilkunastu minutach oczekiwania na przygotowaną scenę wybiegali najpierw zawodnicy nagrodzeni przez Ekstraklasę indywidualnymi wyróżnieniami, z których największe brawa (oraz skandowanie nazwisk) otrzymali "Jędza" i "Vuko". Później na scenie pojawiali się kolejni gracze i sztab szkoleniowy. Owacje otrzymał Lucjan Brychczy - legenda naszego klubu, skandowano również nazwisko Marka Saganowskiego (jeden z asystentów), a jedynym graczem, którego przywitały przeciągłe gwizdy był Jose Kante (za incydent sprzed paru tygodni, kiedy kopał legijną koszulkę zmierzając do szatni). Pomimo nagranego później naprędce filmiku z przeprosinami Gwinejczyka, Żyleta pokazała, że takich grzechów tak łatwo nie wybacza. Na scenę wyczytano jeszcze zarząd klubu, kilku pracowników i cały zastęp sztabu szkoleniowego, medycznego i bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny. Na medale nie załapało się dwóch piłkarzy debiutujących w barwach Legii w meczu z Pogonią, w tym strzelec jedynej bramki dla naszej drużyny, Damian Warchoł. Później zawodnicy zrobili rundę honorową wokół murawy, najdłużej oczywiście zatrzymując się przy Żylecie. Wspólnym śpiewom nie było końca. "Mistrz, mistrz, Legia mistrz" - niosło się raz po raz, inicjowane zarówno z gniazda, jak i przez piłkarzy na murawie. Fani głośno skandowali również "Vuko", w podziękowaniu dla trenera, związanego z Legią od wielu lat.

Przed nami trzytygodniowa przerwa. 9 sierpnia na naszym stadionie pojawimy się przy okazji meczu o Superpuchar Polski - z Cracovią, bądź Lechią. Z kolei sezon 2020/21 rozpoczniemy 18 lub 19 sierpnia meczem I rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów (niestety bez udziału publiczności), a w kolejny weekend ruszą rozgrywki ekstraklasy.

Przypominamy, że w następną sobotę, 25 lipca w godzinach 9-14 na naszym stadionie Krewcy Legioniści wraz z SKLW organizują honorową zbiórkę krwi.

P.S. Na Żylecie wywieszony został transparent "Kaczor PDW".