20 Piotr Skrobosiński
22 Kewin Komar
45 Bartłomiej Lisowski 83'
Artur Boruc 1
66' Michał Karbownik 14
Mateusz Wieteska 4
Artur Jędrzejczyk 55
71' Filip Mladenović 25
Paweł Wszołek 22
66' Domagoj Antolić 7
Bartosz Slisz 99
66' Luquinhas 82
Maciej Rosołek 39
66' Tomas Pekhart 9
Radosław Cierzniak 33
66' Josip Juranović 2
66' Mateusz Hołownia 3
71' Luis Rocha 16
66' Andre Martins 24
66' Kacper Kostorz 30

Mocne otwarcie

Legia Warszawa rozgromiła GKS Bełchatów w pierwszym spotkaniu sezonu 2020/21 aż 6-1. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Maciej Rosołek (trzy), Filip Mladenović, Paweł Wszołek i Damian Hilbrycht (trafienie samobójcze). Mistrzowie Polski pewnie awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Przez pierwsze minuty stroną przeważającą była Legia. Gracze Aleksandara Vukovicia atakowali głównie lewą stroną, gdzie po raz pierwszy w nowych barwach grał Filip Mladenović. Na początku Serb popisał się dwoma dokładnymi dośrodkowaniami w pole karne, gdzie niecelny strzał głową oddał Tomas Pekhart. Mistrzowie Polski starali się grać pressingiem. Efekt tego zobaczyliśmy kwadrans po pierwszym gwizdku. Obrońców GKS-u nacisnął Domagoj Antolić, piłkę wywalczył Pekhart, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Maciej Rosołek. Gospodarze tego wieczoru nie mieli w ofensywie kompletnie nic do powiedzenia. Defensywa przyjezdnych była bardzo dysponowana i nie pozwalała przeciwnikom na zbyt wiele. W 28. minucie legioniści trafili po raz drugi. Wszystko rozpoczęło się od dokładnego dośrodkowania z prawej strony do Pekharta, którego uderzenie głową trafiło w słupek. Na szczęście w pogotowiu był jeszcze Luquinhas, który wyłożył futbolówkę do Rosołka, a ten z bliskiej odległości po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W 35. minucie GKS po raz pierwszy poważnie zagroził Legii i od razu skończyło się to golem. Po wrzutce z głębi pola obrońcy "Wojskowych" nie potrafili kilkukrotnie wybić piłki poza szesnastkę, z czego skorzystał Damian Hilbrycht, strzałem z półobrotu pokonując Boruca. Na legionistach nie zrobiło to jednak większego wrażenia. Wiedzieli oni, że mają spotkanie całkowicie pod kontrolą i że lada chwila nadejdą kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Niewiele przed przerwą udało się wrócić do dwubramkowego prowadzenia. Po wrzutce z rzutu rożnego Mladenovicia niefortunnie we własnej szesnastce interweniował Michał Pawlik, który pokonał własnego bramkarza.

Kilka minut po przewie świetną indywidualną akcję przeprowadził Luquinhas, który przebiegł z piłką ponad połowę boiska, lecz na samym końcu został powstrzymany przez Pawła Lenarcika. W 53. minucie prowadzenie Legii podwyższył Paweł Wszołek. Pomocnik skorzystał z bardzo dobrego prostopadłego podania od Rosołka i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi GKS-u. Piłkarze Vukovicia nie zamierzali jednak zwalniać tempa. Szczególnie aktywny na lewej stronie był Mladenović, który po niespełna godzinie gry udokumentował swoją dobrą grę strzelonym golem. Obrońca znakomicie podłączył się do akcji i będąc w polu karnym pokonał Lenarcika mocnym uderzeniem.

W 67. minucie było już 6-1. Akcję rozpoczęli piłkarze, którzy przed momentem pojawili się na murawie. Josip Juranović miękko podał do Mateusza Hołowni, ten przytomnie wycofał piłkę do Rosołka, a ten skomplementował hat-tricka. Goście tego wieczoru prezentowali się naprawdę świetnie. Widać było, że pomimo krótkiego okresu przygotowawczego udało się wypracować w drużynie pewne schematy i zagrania. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry szansę z rzutu wolnego miał Luis Rocha. Portugalczyk celnie uderzył celnie i dobrą interwencją popisał się Lenarcik. W 88. minucie po raz pierwszy dobrze na linii zanotował Boruc, kiedy odbił mocną próbę jednego z przeciwników.

19:28 - Dobry wieczór! Mogliśmy mieć pierwsze sportowe emocje kilka dni temu. Niestety, mecz o Superpuchar został odwołany. Teraz nikomu nie przyszło do głowy, żeby przekładać pucharową rywalizację Legii z GKS Bełchatów. Czas zrobić pierwszy krok do majowego finału. Zaczynamy od I rundy!
19:45 - Znamy składy obu ekip i cóż tu wiele mówić. Oczy wielu kibiców oraz ekspertów będą zwrócone na Artura Boruca, który powraca do bramki legionistów. Mamy również debiutanta w stołecznym zespole. Filip Mladenović zajmie pozycję na boku obrony. Z kolei Josip Juranović może wejść na murawę z ławki rezerwowych.
19:56 - W zespole gospodarzy zagra m.in. Arkadiusz Najemski. Warto wspomnieć, że zawodnik bełchatowian w wieku 11 lat trafił na Łazienkowską i przez wiele sezonów uczył się piłkarskiego rzemiosła w naszym klubie.
20:04 - Mecz z GKS Bełchatów będzie nie tylko testem przed ligowymi spotkaniami, ale również przetarciem przed eliminacjami do Ligi Mistrzów. Już we wtorek czeka nas potyczka z Linfield z Irlandii Północnej.
20:27 - Gracze obu ekip już na murawie. Najpierw pojawili się legioniści w zielono-czarnych strojach, a za nimi GKS Bełchatów cały na biało.

2' - Gramy! Rozpoczynają gospodarze.
3' - Akcja legionistów lewą stroną. Luquinhas do Rosołka, ale ten został wybity z rytmu na połowie rywala.
3' - Legioniści w ataku pozycyjnym.
4' - Michalski do boku. Dalekie zagranie, ale piłka pada łupem legionistów. Boruc do partnerów.
5' - Mladenović dostał piłkę tuż przed polem karnym, ale nie zdołał oddać strzału. Nim opanował futbolówkę, już miał rywala u swego boku. Musiał oddawać do kolegów.
6' - Jeszcze raz Mladenović... Tym razem z lewej strony w pole karne, ale Pekhart nie oddał celnego strzału.
7' - Jędrzejczyk do Mladenovicia na lewą flankę... Za plecy.
10' - Legioniści przy piłce. Karbownik, Wieteska... Prawa strona boiska, ale strata po stronie Antolicia. Gospodarze ruszyli z atakiem, ale "Karbo" uciekał się do faulu.
11' - Magiera z wolnego w pole karne. To było mocne zagranie, ale jego koledzy nie zdołali oddać strzału.
12' - Mladenović... Aktywny na lewej stronie. Próbował pograć z Rosołkiem, ale komunikacja jest obszarem, nad którym muszą popracować.
13' - Rosołek z dystansu... Niecelnie, prosto w bandy. Od bramki Lenarcik.
13' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
13' - Strzelec gola: Maciej Rosołek (Legia)!
15' - GOOOOL !!! Pogubili się gospodarze. Grali blisko bramkarza, moment nieuwagi, strata. Najemski stracił piłkę po naciskach Antolicia, a po chwili Rosołek uderzył z kilku metrów i dał prowadzenie Legii. GKS Bełchatów 0. Legia 1!
16' - Mladenović, lewa strona. Próba wrzutki w pole karne, ale zablokowany obrońca Legii.
18' - Slisz, środek boiska... Próba obsłużenia Mladenovicia, ale zbyt mocno zagrał do nowego kolegi. Aut dla gospodarzy.
20' - Karbownik na prawej stronie. Podanie do środka, Pekhart gasi na klacie, ale nie oddaje strzału. Musi wycofać do kolegów.
22' - Mladenović z pole karne... Szukał Pekharta, ale to Michalski przecina lot piłki i mamy rzut rożny.
22' - Swoją drogą, Michalski był bliski wbicia swojaka.
23' - Mladenović z narożnika boiska... Odchodząca piłka, ale dopada do niej Rosołek. Strzał głową! Niestety, obok celu.
25' - Wszołek w pole karne, ale Lenarcik był na posterunku.. A szkoda, już szykował się tam Pekhart.
27' - Legioniści dobrze w destrukcji. Rosołek ruszył lewą stroną, a wraz z nim koledzy. Jednak młody legionista przekombinował. Rozciągnął do Antolicia i akcja straciła na dynamice.
27' - Jeszcze Antolić do Karbownika, ale zawodnik Legii nie opanował futbolówki w polu karnym.
29' - GKS zamknięty na własnej połowie... Mladenović z lewej mańki w pole karne, ale wcześniej sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.
29' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
30' - Strzelec gola: Maciej Rosołek (Legia)!
30' - GOOOOOOOOOOOOL !!! Najpierw Pekhart uderzył głową w słupek, ale Luquinhas zagrał przytomnie do Rosołka, który z bliska pakuje do siatki! GKS 0. Legia 2!
32' - Luquinhas zabrał się z piłką na lewej stronie. Mogło zrobić się groźnie pod szesnastką przeciwnika, ale gospodarze po prostu sfaulowali zawodnika Legii.
33' - "Luqui" do Antolicia. Strzał z 17 metrów, ale Chorwat został zablokowany w tej sytuacji.
34' - Wieteska z faulem na rywalu. Już jest szansa dla Magiery na zaliczenie asysty.
34' - GOL! GKS Bełchatów
35' - Strzelec gola: Damian Hilbrycht (Bełchatów)!
35' - Magiera w pole karne... Zakotłowało się w polu karnym. Próbują wybijać, próbują strzelać aż w końcu Hilbrycht strzelił z bliskiej odległości.
36' - Sędzia Sylwestrzak jeszcze nasłuchuje wieści z wozu.
36' - W akcji pełnej chaosu mogło dojść do przekroczenia przepisów. O faulu nie mogło być mowy. Jedynie spalony, któregoś z zawodników...
37' - Potwierdzone info. Gol uznany.
39' - Bramka doda skrzydeł gospodarzom, ale z drugiej strony, patrząc na dominację Legii, to można być na swój sposób spokojnym o wynik.
40' - Rzut rożny dla Legii. Mladenović na bliższy słupek. Jeszcze raz.
41' - Oj, oj... Wroński, blisko pola karnego. Gospodarze doszli do głosu, mieli swoich kilkanaście sekund, ale legioniści połapali się w obronie.
42' - Mladenović, Mladenović... I ponownie on. Nowy nabytek z lewej strony i mamy rzut rożny.
43' - Antolić rozciągnął kapitanie do Karbownika. Ładny przerzut, ale cóż z tego... Z autu bełchatowianie.
46' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
46' - Strzelec gola: Michał Pawlik (Bełchatów) trafia do swojej bramki!
46' - GOOOOL !!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Niefortunna interwencja Pawlika i skończyło się to... bramką dla Legii!
47' - Antolić z narożnika, ale piłka zastopowana w obrębie szesnastki.
47' - Sędzia doliczył 2 minuty.
48' - Akcja legionistów prawą stroną. Zgranie do Slisza, który... myli się fatalnie. Jeżeli to miał być strzał, to nie wyszło. Kompletnie. Od bramki Lenarcik.
49' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Worek bramek rozwiązany przez Macieja Rosołka i po trzech kwadransach mamy 3-1. Legia prowadzi zasłużenie, jest stroną przeważającą. Owszem, gospodarze wykorzystali moment nieuwagi, zamieszanie w polu karnym, ale to było jedyne, na co ich było stać.

46' - Zmiana Bełchatów: Arkadiusz Najemski Dawid Flaszka
46' - Zmiana Bełchatów: Damian Hilbrycht Patryk Winsztal
47' - Trener Marcin Węglewski sięgnął po rezerwowych. Czy liczy na odmianę wyniku? Niekoniecznie, ale, żeby przejrzeć swe kadry, dać szansę? Jak najbardziej tak.
49' - Rzut wolny dla ekipy z Bełchatowa. Wrzutka w pole karne, mocne, w kierunku dalszego słupka i nie udało się zamknąć akcji strzałem.
50' - Łapiński rzucił do Wrońskiego. Pojawił się Flaszka przed szesnastką, ale legioniści poradzili sobie z rywalem.
51' - Błyskawiczna odpowiedź! Luquinhas w indywidualnej akcji, wymienił podanie z Rosołkiem, strzał, ale Lenarcik zdołał wybić na róg!
51' - Antolić z narożnika... i choć wybijają rywale, to jeszcze legioniści w ataku.
52' - Karbownik, Wszołek... Prawa strona, ale legioniści nie mogą sforsować obrony gospodarzy.
52' - Dwa podania na lewej flance, piłka adresowana do Pekharta, ale Czech odcięty skutecznie od podania.
53' - Wszołek dostał podanie na prawą stronę. Ładnie wszedł w pole karne, ale jego koledzy nie zdołali zamknąć akcji...
53' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
53' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
54' - GOOOOL !!! Nie musieliśmy długo czekać. Karbownik, Rosołek i Wszołek. Pomocnik Legii dostał podanie, piłka minęła Szymorka i nie pozostało nic innego, jak tylko podwyższyć na 4-1!
57' - Legii mało... Karbownik prawą stroną, Wszołek nie odpuszcza, ale ostatecznie akcja legionistów zakończona tuż przed polem karnym.
60' - Ajajaj! Wszołek do Rosołka, było blisko, ale Rosołek uderzył tuż obok celu! To mogło być 5-1! Inna sprawa, że zawodnik Legii nie miał idealnej pozycji do oddania strzału.
60' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
60' - Strzelec gola: Filip Mladenović (Legia)!
61' - GOOOOOOOL !!! Mladenović zdobywa bramkę w debiucie! Luquinhas zagrał do kolegi, a ten wpadł w pole karne i po prostu podwyższył na 5-1!
61' - Zmiana Bełchatów: Szymon Łapiński Bartłomiej Eizenchart
61' - Zmiana Bełchatów: Przemysław Zdybowicz Damian Michalak
63' - Już cztery zmiany po stronie bełchatowian. A po stronie Legii nadal bez zmian. Jak zawodnicy Vukovicia strzelali, tak strzelają nadal.
65' - Szykują się roszady po stronie legionistów. Jednak najpierw Antolić zagra z rzutu rożnego.
66' - Antolić... Na raty, ale wrzucił w pole karne. Jeszcze Luquinhas pokusił się o strzał i będzie kolejny róg.
66' - Zmiana Legia: Domagoj Antolić Kacper Kostorz
66' - Zmiana Legia: Domagoj Antolić Andre Martins
67' - Zmiana Legia: Luquinhas Mateusz Hołownia
67' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
68' - Zmiana Legia: Michał Karbownik Josip Juranović
68' - Strzelec gola: Maciej Rosołek (Legia)!
69' - GOOOOL !!! Juranović do Hołowni. Obaj ledwo pojawili się na boisku i "Hołek" zalicza asystę. Zagrał do środka pola karnego, a Rosołek skompletował hattrick pakując do siatki z kilku metrów!
70' - A do końca jeszcze dobre 20 minut...
71' - Zmiana Legia: Filip Mladenović Luis Rocha
72' - Komplet zmian wyczerpany przez trenera Vukovicia.
72' - Żółta kartka: Mariusz Magiera (Bełchatów)
72' - Magiera ukarany za faul na Kostorzu.
73' - Tymczasem już mamy rzut rożny dla Legii. Luis Rocha w narożniku.
73' - Dośrodkowanie w pole karne... Wszołek uderza głową, ale piłka szybuje wysoko nad poprzeczką.
75' - Legia nie ustaje w atakach. Legia stara się o kolejne bramki. Akcja lewą stroną, ale Lenarcik przejmuje futbolówkę.
77' - Akcja w środkowej strefie boiska. Bełchatowianie przy piłce, ale zmuszeni wycofać do Lenarcika.
77' - Akcja ofensywna legionistów. Kostorz niedokładne do partnera na lewą stronę. Szkoda.
78' - Juranović z Wszołkiem na prawej stronie. Zgranie w pole karne, ale tam nikt nie domykał tej akcji.
80' - Rosołek zawinął z linii pola karnego, ale tym razem Lenarcik nie skapitulował
82' - Juranović, Slisz, Wszołek, Martins.. i już piłka na lewej stronie, ale legioniści nie oddali strzału po wymianie podań.
82' - Tymczasem rzut wolny dla Legii. Jest szansa, jest okazja, bo to jest tuż przed linią pola karnego.
83' - Rocha wykonawcą stałego fragmentu gry.
83' - Luis Rocha i... Lenarcik zdołał obronić. Piłka zbita do boku!
83' - Zmiana Bełchatów: Łukasz Wroński Bartłomiej Lisowski
84' - I jeszcze ostatnia zmiana po stronie gospodarzy.
85' - Rocha do Juranovicia. Pokazał się Wszołek. Legia nie odpuszcza. Legia szuka sposobu. Jak nie prawą, to lewą stroną.
86' - Eizenchart blokował zawodnika Legii na prawej stronie. Dośrodkować się nie udało, ale wywalczyć korner jak najbardziej tak.
87' - Rocha... Wysoko zawieszona futbolówka zmierzająca w kierunku dalszego słupka. Bełchatowianie oddalają zagrożenie.
88' - Jędrzejczyk myli się pod własną bramką, ale jego koledzy zdołali naprawić błąd.
90' - Wieteska do Juranovicia... Mocno bita piłka w szesnastkę. Pokazał się Hołownia, ale w zasadzie podbił piłkę głową.
91' - Pawlik leży na murawie po faulu Slisza.
91' - Koniec meczu!

Koniec. Sędzia nie doliczył już dodatkowego czasu w drugiej połowie. Legia odnosi zasłużone i okazałe zwycięstwo.
Meldujemy się w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Jednak nim dojdzie do meczu w 1/16 turnieju, to najpierw czekają nas emocje w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz w rodzimej ekstrklasie.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com