24 Andre Martins 109'
67 Bartosz Kapustka 79'
20 Jose Kante 61'
Fabiano 40
76' Marinos Tzionis 21
Michael Luftner 6
Adam Lang 22
Jan Lecjaks 17
103' Vitor Gomes 8
Giannis Koussoulos 31
Jordi Gomez 16
112' Thiago 70
92' Eric Bautheac 11
Michal Duris 18
Charalabos Kyriakidis 98
112' Kiko 5
Kaly Sene 7
103' Charis Mavrias 35
92' Loizos Loizou 75
Charalabos Charalabous 76
76' Ernest Asante 88

Smutna rzeczywistość

Koniec marzeń Legii o grze w Lidze Mistrzów w tym sezonie. W 2. rundzie eliminacyjnej przeszkodą nie do pokonania okazała się być prowadzona przez Henninga Berga Omonia Nikozja. W regulaminowym czasie był bezbramkowy remis, natomiast w dogrywce gole dla gości zdobyli Jordi Gomes i Thiago.

Pierwsza dobra szansa dla Legii miała miejsce w 6. minucie gry. Prawą stroną ruszył Michał Karbownik, który chciał dośrodkować do Tomasa Pekharta, lecz Czech został w ostatniej chwili uprzedzony przez jednego z obrońców. Niewiele potem napastnik doszedł już do pozycji strzeleckiej. W szesnastce Omonii doszło do niemałego zamieszania, z którego powinien skorzystać Pekhart, ale w doskonałej sytuacji posłał piłkę ponad poprzeczką. Omonia starała się odpowiadać groźnie atakując skrzydłami. Wkrótce po raz pierwszy zmusili do wysiłku Artura Boruca, który musiał piąstkować groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W 26. minucie składna akcja gospodarzy na lewej stronie. Filip Mladenović przytomnie zgrał do środka, gdzie bliski szczęścia był Maciej Rosołek. Zmierzający do bramki strzał głową napastnika został wybity w ostatnim momencie przez jednego z defensorów. Przez następne kilkanaście minut gra nie porywała. Drużyny nie potrafiły stworzyć sobie dogodnych okazji do wyjścia na prowadzenie. Dopiero w końcówce pierwszej połowy dwie szanse miała ekipa z Nikozji. Najpierw po podaniu z lewej strony fatalnie chybił z półwoleja Eric Bautheac, a za moment próbę z dystansu Thiago bardzo dobrze wybił Boruc.

Niedługo po zmianie stron Legia była bardzo bliska bramki. Po wrzutce z rzutu rożnego główkował Pekhart, lecz trafił tylko w słupek. Blisko był jeszcze Rosołek, lecz nie zdołał wbić piłki do siatki. Kiedy wydawało się, że legioniści z biegiem czasu będą zdobywali coraz wyraźniejszą przewagę, nadeszła feralna 56. minuta. Wtedy za faul drugą żółtą kartką ukarany został Igor Lewczuka, co spowodowało, że do końca spotkania mistrzowie Polski musieli grać w osłabieniu. Od tamtej pory Omonia poczuła się pewniej. Już niebawem dwukrotnie zagrozili Borucowi po rzutach rożnych. Najpierw bramkarz wybił piłkę ponad bramkę, a za moment sparował dośrodkowanie na poprzeczkę.

W 73. minucie wreszcie groźnie było po akcji Legii. Domagoj Antolić dobrym podaniem wypatrzył wbiegającego w pole karne Mladenovicia, ten spróbował mocnego uderzenia, z którym z dużym trudem poradził sobie Fabiano. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry znów do interwencji zmuszony został Boruc. Bramkarz zdołał do boku zbić futbolówkę kopniętą przez jednego z rywali. Do końca regulaminowego czasu gry nic się już nie zmieniło, więc czekała nas dogrywka.

Dogrywka rozpoczęła się jednak fatalnie. Sędzia podyktował rzut karny dla gości za faul we własnym polu karnym Artura Jędrzejczyka. Kapitan stołecznego klubu nierozważnie zaatakował przeciwnika, który zastawił zmierzającą do niego piłkę. Do wykonania jedenastki podszedł Jordi Gomez i bardzo mocnym strzałem pokonał Boruca, który jednak zdołał wyczuć jego intencje. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy arbiter powinien podyktować rzut karny dla Legii, kiedy w szesnastce podcięty został Kante. Niestety, gwizdek sędziego milczał i to nie pierwszy raz już tego wieczoru.

Z biegiem czasu przewaga Cypryjczyków rosła, co udokumentowali w 107. minucie. Szybką kontrę prawą stroną sfinalizował Thiago, który z bliska głową podwyższył prowadzenie Omonii. Z Legii powoli uchodziło powietrze i przeciwnicy mieli na murawie coraz więcej miejsca. W 118. minucie z dystansu huknął wprowadzony Ernest Asante i dobrze piłkę do boku sparował Boruc.

18:53 - Dzień dobry, witamy serdecznie ze stadionu przy Łazienkowskiej 3. To kolejny raz, kiedy trybuny nie wyglądają tak, jak powinny. Pusto, bez kibiców. Bez specyficznej otoczki i atmosfery. W takich warunkach Legia Warszawa podejmie Omonię Nikozja na drodze do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
18:55 - Przyglądamy się wyjściowemu składowi gospodarzy. Słuchając przedmeczowej konferencji prasowej Aleksandara Vukovicia, można było wywnioskować, że Bartosz Kapustka może zacząć mecz w wyjściowym składzie. Nic z tego. Nowy nabytek Legii zacznie na ławce rezerwowych.
18:56 - Linię pomocy będą stanowić gracze, których oglądaliśmy w poprzednich trzech potyczkach. Generalnie można odnieść wrażenie, że skład wygląda na możliwie optymalny.
19:00 - Omonia Nikozja, choć ma uznaną markę w swoim kraju, to na próżno szukać w jej szeregach nazwisk znanych przeciętnemu kibicowi. Niemniej jednak powinniśmy uważać na duet stoperów Lang - Luftner oraz ofensywnych graczy - Bautheaca oraz Thiago.
19:12 - Rozgrzewkę rozpoczęli bramkarze Omonii.
19:20 - Jan Mucha czekał, czekał i się doczekał. Jego podopieczni, czyli Artur Boruc i Radosław Cierzniak ruszyli na rozgrzewkę, a z głośników popłynęło "Always the same" zespołu Whitesnake.
19:26 - Zespół Mötley Crüe i utwór "Wild Side" powitał legionistów na rozgrzewce. Kilka minut wcześniej przygotowania rozpoczęli podopieczni Henninga Berga.
19:44 - Henning Berg narzekał na terminarz, na kolejny wyjazd w ostatnich dniach. Jednak trzeba przyznać, że legioniści również nie mają łatwego życia. Jak nie Puchar Polski, to potyczka z Linfield, po której przeszliśmy do inauguracji ekstraklasy, żeby po kilku dniach podjąć ekipę z Cypru. A jeszcze emocje nie opadną dobrze po dzisiejszym spotkaniu, a trzeba będzie szykować się do sobotniej rywalizacji z Jagiellonią.
19:47 - Skromna grupa przedstawicieli cypryjskiego klubu brawami dodała otuchy graczom, którzy zeszli już do szatni. Legioniści wykonują jeszcze serię strzelecką i za chwilę udadzą się do budynku klubowego.
19:48 - "Deobson" i prezentacja składów obu ekip.
19:57 - "Mam tak samo jak Ty, miasto moje a w nim...".
19:57 - Najpierw Omonia, a po chwili Legia. Obie jedenastki już na murawie. Goście cali na czerwono. Gospodarze w zielono-czarnych strojach. Natomiast Artur Boruc, i to jest nowość - na fioletowo z zielonymi wstawkami na koszulce.

1' - Walerian Gwilia do Domagoja Antolicia. Gramy! Sędzia Nathan Verboomen z Belgii dał sygnał do rozpoczęcia zawodów.
2' - Igor Lewczuk w specjalnej osłonie na głowie. Podaje do Artura Jędrzejczyka, rozegranie przez Artura Boruca. Byle do przodu. I już jest faul na Tomasie Pekharcie na połowie przeciwnika.
3' - Filip Mladenović zostawił Antoliciowi. Chorwat zagrywa w pole karne szukając Jędrzejczyka, ale uprzedził go zawodnik gości.
4' - Tymczasem Bautheac przy piłce, szuka podania. Zagęściło się w polu karnym legionistów, ale czujność w defensywie zapobiegła stworzeniu groźnej sytuacji.
5' - Boruc w kierunku Pekharta, przy którym był Rosołek. Piłka dla legionistów. Mladenović z autu. Gospodarze w ataku pozycyjnym.
6' - Karbownik w pole karne... Zrobiło się groźnie, ale Cypryjczycy ratują się wybiciem poza obręb szesnastki.
6' - Fabiano od bramki. Wybicie na połowę boiska, ale to Slisz odnajduje się najlepiej w tej sytuacji.
7' - Lang do boku. Koussoulos na prawej stronie. Omonia próbowała wyjść z własnej połowy, ale bez powodzenia.
9' - Gomez rzuca ze środka do lewej strony. Piłka wraca, ale do Gomesa, który wrzuca w pole karne. Nic z tego. Za mocno. Od bramki Artur Boruc.
10' - Obie ekipy grają dość dynamicznie. Próbują się. zerwać, to jedną, to drugą stroną. Nie ma czasu, żeby trzymać długo piłkę. Trzeba grać.
11' - Karbownik... i choć Lecjaks był przed nim, to legionista zwiódł rywala, pokusił się o strzał lewą nogą. Piłka jeszcze odbiła się od rywala, dzięki czemu Pekhart spróbował uderzyć... Nie trafił czysto w piłkę z kilku metrów. Szkoda. To mogło się inaczej, lepiej zakończyć.
11' - Tymczasem Koussoulos na prawej stronie, ale piłka szybko wędruje do lewego boku, żeby po chwili wrócić do środka do Luftnera.
12' - Jędrzejczyk głową przerywa akcję przyjezdnych. Jednak nie ma czasu na rozmyślanie.
13' - Rosołek... Środkowa strefa boiska. Zawył z bólu gracz Omonii. Jednak wszystko na to wskazuje, że Bautheac będzie mógł kontynuować grę.
13' - Ba, mało tego, zawodnik z numerem 11 na plecach ruszył skrzydłem i zdołał dośrodkować. Na szczęście obyło się bez zagrożenia pod naszą bramką.
14' - Mladenović robi zwód, kładzie Bautheaca i zagrywa do Luquinhasa. Karbownik idzie mu z pomocą, ale zakończyło się to stratą w polu karnym.
15' - "Rossi" krzyknął Boruca i to do niego zagrał Jędrzejczyk. Włączył się Antolić, piłka szybko powędrowała pod pole karne Omonii. Był Gwilia, ale nie zdołał dojść do pozycji strzeleckiej.
15' - Gomes do kolegi... Nie zrozumiał się z Lecjaksem. Aut dla legionistów.
16' - Teraz Omonia ma głos. Legioniści zamknięci na własnej połowie aż do momentu, kiedy "Jędza" wyekspediował piłkę na stronę przyjezdnych.
17' - Kwadrans gry za nami i trzeba przyznać, że trudno powiedzieć, że któraś ze stron ma przewagę. Na razie obserwujemy dość wyrównaną rywalizację.
18' - Pekhart dostał piłkę, ale to nie jest gracz, który czaruje techniką. Szybko zaliczył stratę będąc osaczonym przez dwóch rywali.
18' - I mamy pierwszy rzut rożny w meczu. Omonia... Dośrodkowanie w pole karne, ale Boruc piąstkuje poza obręb szesnastki.
19' - Koussoulos . Prawa strona boiska. Gomez, Tzionis, ale Mladenović wybił rywala z rytmu.
19' - Tzionis uciekał się do faulu na Mladenoviciu, żeby móc dojść do piłki.
21' - Rzut wolny na lewej stronie boiska. Mladenović... Koledzy w okolicach 16 metra.
21' - Mladenović w pole karne, gdzie Pekhart poszedł na piłkę, ale zamiast ją trącić, poturbował rywala.
22' - Fabiano od bramki. Leckajs z nieudaną próbą przyjęcia. Legia z autu.
23' - Bautheac dostał ładne podanie na prawe skrzydło i od razu dośrodkował w pole karne. Lewczuk nie kalkulował. Mając kask ochronny, wybił głową oddalając zagrożenie.
23' - Tymczasem Gomez w narożniku boiska. Rzut rożny.
23' - Gomez... Płasko bita piłka i Slisz od razu wybija byle dalej. Inicjatywa po stronie przyjezdnych.
24' - Bautheac do Gomeza w środkowej strefie boiska, ale legioniści dobrze odczytali zamiary przeciwnika. Odzyskujemy futbolówkę.
25' - Jędrzejczyk chciał powalczyć o piłkę z Durisem. Przesadził. Przekroczył przepisy. Rzut wolny dla gości.
26' - Ajajajaj! Zakotłowało się pod bramką Fabiano! Mladenović w pole karne, próba zamknięcia akcji strzałem. Bronią się goście. Jeszcze Gwilia, ale gęsto było... Obił przeciwników. Omonia wychodzi obronną ręką!
27' - Bautheac do Tzionisa, ale był Mladenović. Jeszcze raz Tzionis... podaje do środka, ale tam był Slisz.
28' - Boruc wybija daleko, daleko, ale piłka trafia do graczy w czerwonych koszulkach. Legia stara się zmusić przeciwnika do błędu.
28' - Luquinhas faulowany przez Gomesa.
29' - Rosołek próbował zaczarować i sprytnie minąć rywala na prawej flance. Nic z tego. O mały włos, a goście przejęliby piłkę.
30' - Mladenović do Luquinhasa. Koussoulos opiera się o legionistę i to musiało skończyć się gwizdkiem sędziego.
31' - Luquinhas schodzi z lewej strony do środka, żeby rozkręcić akcję, ale cóż z tego, gdy rywale uciekają się do faulu. Sędzia gwiżdże, ale kartkę zostawił w kieszonce.
31' - Mladenović z Luquinhasem wymienili podania. Ładne to było, ale cóż z tego, skoro za chwilę była strata.
32' - Żółta kartka: Thiago (Omonia)
32' - Luquinhas potrzebował pomoc sztabu medycznego. Wszystko w porządku. Może grać dalej.
33' - Żółta kartka: Vitor Gomes (Omonia)
34' - Vitor Gomes może dziękować opatrzności i sędziemu, że zobaczył tylko żółtą kartkę po faulu na Gwilii. Zdecydowanie. To było wejście od tyłu.
35' - Żółta kartka: Igor Lewczuk (Legia)
35' - W odpowiedzi legioniści, a konkretniej Igor Lewczuk. Sędzia uznał, że przekroczył swe uprawnienia, gdy rywal pędził środkiem.
36' - Thiago z faulem na Karbowniku, który walczył o odzyskanie piłki.
37' - Boruc daleko na połowę rywala. Pekhart czaił się obok Langa, ale Węgier blokował legionistę do samego końca aż piłka trafiła do Fabiano.
38' - Omonia w ataku pozycyjnym. To prawą, to środkiem... Teraz Thiago, Bautheac... dośrodkowanie w pole karne. Legioniści przytomnie w defensywie.
39' - Dość często gramy przez Artura Boruca. Tak było i teraz. Dalekie zagrania w kierunku Pekharta mają zrobić ewentualną różnicę. Drobny błąd rywala i otworzyłaby się autostrada do celu.
39' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
40' - Luquinhas zabiera się na lewej stronie, ale Bautheac przerywa pomysły legionisty.
42' - Ojaaaaa... Thiago do Leckajsa, który zagrywa w pole karne. Batheac ma wyborną pozycję. Pusto dookoła niego. Pole karne i... uderza mocno, wysoko! Piłka poszybowała w sektor rodzinny. Wystarczyłaby odrobina precyzji, a mogło być 0-1.
42' - Boruc! Brawo! Gomez z dystansu, ale Artur zdołał zbić na róg! Dobra interwencja bramkarza Legii.
42' - Gomez z narożnika boiska... Boruc na posterunku. Przechwytuje piłkę w powietrzu.
43' - Karbownik traci na rzecz Lecjaksa. Omonia w pole karne... Rosołek wślizgiem czysto! Na róg!
44' - Thiago w pole karne... Za mocno. Jeszcze Lang starał się zgrać, zamknąć akcję, ale nic z tego. Głową uderzył poza plac gry.
44' - Boruc przeprasza kolegów za wybicie na aut.
45' - Tzionis urwał się Mladenoviciowi. Wydawało się, że lewy obrońca faulował, ale sędzia puścił dalej grę.
46' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Sędzia nie przedłużył pierwszej połowy choćby o minutę.
Pierwszy kwadrans był dość wyrównany. Jednak im bliżej końca pierwszej części gry, tym częściej, a raczej groźniej atakowali goście. Nie zmienia to faktu, że na tablicy nadal bezbramkowy remis.
FOTOREPORTAŻ Z MECZU
Wracamy do boiskowych wydarzeń. Obie ekipy przystąpią do drugiej połowy bez roszad w składzie.

47' - Gomez, Lecjaks na lewą stroną. Zawodnik Omonii próbował błyskawicznie dośrodkować. Zablokowany.
48' - Lewczuk, Jędrzejczyk do Mladenovicia. Wymiana podań między legionistami. Karbownik na prawej a przy nim Thiago.
49' - Jędrzejczyk w kierunku Luquinhasa. Górna piłka. Zawodnik Legii nie miał szans z rosłym Lecjaksem...
50' - Tymczasem Mladenović... Antolić ponownie do "Mlade". Dośrodkowanie w pole karne, ale Gomes wybija w samą porę.
51' - Gwilia, Luquinhas... Antolić na środku. Patrzy co zrobić, więc podaje do Mladenovicia, który posłał piłkę na wysokość Pekharta. Czech odcięty od podania.
52' - Bartosz Kapustka, Jose Kante i Andre Martins na rozgrzewce.
53' - Duris czaił się z przodu, ale Jędrzejczyk skutecznie w defensywie. Do Boruca.
54' - Akcja legionistów zakończona strzałem. Gwilia! I Antolić może iść do narożnika boiska.
55' - Chorwat wrzucił w pole karne.. Piłka adresowana do Pekharta, ten trąca piłkę. Rosołek machnął nogą i chyba nie dotknął futbolówki i to jest... słupek!
55' - Legioniści byli bardzo blisko objęcia prowadzenia! To była ich najgroźniejsza akcja ofensywna.
56' - Slisz, Mladenović, Slisz... Lewczuk, Jędrzejczyk uruchamia Mladenovicia. Lewa strona boiska i jest aut dla gości.
56' - Antolić z Gwilią... Antolić do Karbownika, którego Gomez powstrzymał czystym wejściem. Aj.
57' - Antolić z faulem na Thiago.
57' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Igor Lewczuk (Legia)
58' - I od tej chwili gramy w osłabieniu. Lewczuk sfaulował rywala i sędzia pokazał drugą żółtą kartkę.
59' - Trzeba przyznać, że decyzja sędziego mocno dyskusyjna.
60' - Szykuje się zmiana w Legii. Wejdzie Mateusz Wieteska.
61' - Jędrzejczyk do Mladenovicia... Jednak Koussoulos był do samego końca. Czysto odebrał piłkę we własnym polu karnym.
61' - Zmiana Legia: Walerian Gwilia Mateusz Wieteska
61' - Rozgrzewali się gracze o ofensywnych cechach, ale na boisku zameldował się Wieteska jako pierwszy. Za chwilę pojawi się Jose Kante.
62' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Jose Kante
62' - Druga roszada w zespole Legii. To musiało się tak skończyć.
64' - Tymczasem rzut rożny dla Omonii.
64' - Thiago w pole karne, ale żaden z zawodników gości nie strącił piłki w stronę Artura Boruca.
65' - Legia zepchnięta do defensywy. Kolejny rzut rożny.
65' - Dośrodkowanie... Boruc przerzuca nad poprzeczką. Zatem jeszcze raz...
66' - Gomez, Lang... To goście mają kilka atutów po swojej stronie. Grają w przewadze.
68' - Ajajajaj! Strzał z dystansu, ale zablokowany. Piłka trafiła w zawodników stojących w polu karnym.
68' - Podopieczni Henninga Berga napsuli trochę krwi legionistom. I nie jest to ich ostatnie słowo. Z pewnością.
69' - Przesuwamy się do przodu. Karbownik z autu nieopodal pola karnego.
69' - Kante, Slisz do Antolicia. Rzut do Mladenovicia, który od razu podaje do Rosołka. Rosołek w polu karnym i traci. Nie opanował.
70' - Kante... Nieprzygotowane, niesygnalizowane uderzenie zza pola karnego. To nie mogło się udać. Fabiano.
70' - Gomez do Gomesa, ale to Boruc przytulił futbolówkę do piersi.
71' - Lecjaks do Gomesa, Koussoulos do prawej strony. Tzionis... Jednak legioniści nie zrobili miejsca, żeby celnie dośrodkować. Omonia próbuje lewą stroną.
72' - Boruc w stronę Kante. Napastnik Legii faulowany w środku boiska.
73' - Slisz, Wieteska, Karbownik... Karbownik robi ładne kółeczko i zrywa się Thiago.
73' - Karbownik w pole karne... Zabrakło niewiele, żeby Kante sięgnął głową.
73' - Tymczasem nad Łazienkowską nadciągnęły chmury. Pada deszcz.
74' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
74' - Thiago w polu karnym! Szuka miejsca, próbuje oddać strzał, ale Luquinhas był blisko rywala. Odzyskał piłkę. Brawo!
75' - Najpierw Kante, a po chwili Mladenović! Broni się Omonia! Fabiano zbił na róg potężne uderzenie obrońcy Legii.
75' - Mladenović w pole karne. Wybijają to rywale. Jeszcze raz róg.
76' - Mladenović na bliższy słupek. Pojawiał się Jędrzejczyk, ale nie było mowy o kolejnym rzucie rożnym.
77' - Omonia... Strzał z dystansu! Przyjął to Jędrzejczyk.
77' - Zmiana Omonia: Marinos Tzionis Ernest Asante
79' - Asante przy piłce. Gomes... Wmieszał się Kante, który na chwilę przerwał akcję gości.
79' - Bartosz Kapustka pojawi się na murawie.
79' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
80' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Bartosz Kapustka
81' - Lang, Luftner, Gomes... Omonia konstruuje atak. Przerywamy te zapędy.
83' - Kapustka przyjął na połowie rywala. Antolić z Luquinhasem, który szukał Kante podaniem. Zabrakło komunikacji...
86' - Karbownik do Luquihnasa... Kante wyszedł, dostał podanie. Kapustka sygnalizował obecność. Poszło podanie w jego stronę, ale pomocnik Legii był kryty przez dwóch rywali. Nie miał zbyt wielu szans, żeby dojść do podania.
86' - Rzut rożny dla Cypryjczyków. Źle wykonany. Od bramki Artur Boruc.
87' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
87' - Slisz do Luquinhasa. Pomocnik Legii idzie środkiem, na przebój, ale był faulowany. To musiało się tak skończyć. Jednak sędzia nie karze kartką rywali. Kończy się na słownej reprymendzie.
88' - Antolić w pole karne do Wieteski. Zgranie głową w kierunku Kante. Ostry kąt... Ciężko było precyzyjnie uderzyć. Od bramki Fabiano.
89' - Karbownik nabiera prędkości. Pędzi skrzydłem. Wywalczył aut.
89' - Zryw legionistów w końcówce drugiej połowy.
90' - Legia... próbuje akcji oskrzydlających. Kante źle przyjmuje. Po chwili znowu Kante, ale tym razem na siłę szuka strzału. Obija rywali i futbolówka trafia w ręce Fabiano.
91' - Kapustka nie zabrał się z piłką. Strata na rzecz Koussoulosa. Jednak Omonia nie zrobiła użytku z piłki. Boruc od bramki.
92' - Uciekają cenne sekundy. Tymczasem sędzia dolicza 3 minuty.
92' - Lecjaks z lewej strony w pole karne, ale Wieteska przecina wybiciem na rzut rożny.
92' - Thiago... Na pierwszy słupek, a raczej na pierwszego zawodnika w zielonej koszulce.
93' - Legia zamknięta całkowicie na własnej połowie.
94' - Antolić faulowany w środkowej strefie boiska.
94' - Antolić do Wieteski na 16 metr. Wieteska głową, ale prosto w ręce Fabiano. To nie miało prawa nikogo zaskoczyć.
95' - Kante do Slisza... Slisz dośrodkowuje ze skrzydłą. Trafia rywala w brzuch i...
95' - Koniec drugiej połowy i nadal brak rozstrzygnięcia. Przed nami dogrywka!

I nie dane nam było wykonać rzut rożny. Sędzia zakończył drugą połowę. Czeka nas kolejnych 30 minut gry w osłabieniu.

91' - Początek pierwszej części dogrywki
92' - Zmiana Omonia: Thiago Loizos Loizou
92' - Rzut karny dla Omonii! Rywal się zastawił. Jędrzejczyk próbował zareagować, oddalić zagrożenie i... dopuścił się faulu.
92' - Gomez już trzyma piłkę, już ją ustawia...
92' - Gomez czy Boruc? Boruc czy Gomez?
93' - GOL! Omonia Nikozja
93' - Strzelec gola: Jordi Gomez (Omonia) z karnego!
93' - Tracimy bramkę... Artur Boruc wyczuł intencje Gomeza i zabrakło naprawdę niewiele, żebyśmy utrzymali czyste konto.
96' - Żółta kartka: Luquinhas (Legia)
96' - Przed legionistami trudna sztuka. Nie dość, że grają w osłabieniu, to jeszcze straciliśmy bramkę. Ciężkie zadanie, ale nie niewykonalne...
98' - Antolić rozciąga do Karbownika. Luquinhas poszedł mu z pomocą.
98' - Pomocnik Legii padł na murawę z głośnym krzykiem.. Lecjaks miał przekroczyć przepisy. Sędzia był innego zdania. Fabiano od bramki.
99' - Kapustka dostał piłkę. Chciał sprytnie minąć Koussoulosa. Nic z tego.
100' - Slisz do Antolicia. Antolić ucieka Loizou. Legia w ataku... Wrzutka w pole karne, ale Lecjaks pierwszy dopadł do piłki.
100' -
101' - Mladenović! Strzał! Prosto w rywala! Ajjjj! Szkoda, że nie poszło to w światło bramki.
103' - Luquinhas wyrzucił Karbownika. Wieteska w pole karne, ale Loizou i spółka oddalają zagrożenie.
103' - Zmiana Omonia: Vitor Gomes Charis Mavrias
104' - Męczą się rywale. Legia stara się dojść do głosu. Zrobić tu jedną kluczową akcję. Zryw. Cokolwiek co przyniesie wyrównanie.
104' - Teraz Cypryjczycy środkiem. Zastopowani przed polem karnym Legii.
105' - Slisz, Wieteska do Luquinhasa, który próbował dojść do piłki. Nic z tego. Wycięty!
105' - Żółta kartka: Jordi Gomez (Omonia)
105' - Kapitan gości ukarany żółtą kartką.
106' - Doliczone 2 minuty do tej części spotkania.
107' - Boruc do Mladenovicia. Legioniści przy piłce na połowie przeciwnika.
108' - Koniec pierwszej poł‚owy dogrywki. Za chwilę™ ostatnie 15 minut.

106' - Począ…tek drugiej części dogrywki
106' - Dobra. Wóz albo przewóz.
107' - GOL! Omonia Nikozja
107' - Strzelec gola: Thiago (Omonia)!
108' - A jednak.. Szybko poszło na początku dogrywki. Szybko poszło na początku drugiej części.
108' - Thiago zamknął akcję... Wykorzystał dośrodkowanie Asante z prawej strony.
109' - Zmiana Legia: Mateusz Wieteska Andre Martins
110' - Tym sposobem żegnamy się z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Swoją uwagę kierujemy na poziom niżej... na Ligę Europy.
111' - Kapustka zabierał się z piłką na lewej stronie... Aut.
112' - Thiago... Mógł ponownie wpisać się na listę strzelców. Nie dał rady. Odczuwa już trudy meczu.
113' - Zmiana Omonia: Thiago Kiko
114' - Antolić z Kapustką. Kante przed polem karnym, ale chciał obsłużyć Luquinhasa.
116' - Gomez... Omonia na połowie Legii. Jeszcze rywale w ataku.
117' - Mladenović, Slisz do Martinsa... Slisz do Mladenovicia, ale rywale byli na posterunku.
117' - Lecjaks, Lang do Luftnera... Legia biega, Omonia gra, podaje.
118' - Kiko, Kiko do Asante. Strzał, mocne uderzenie, ale Boruc zdołał zbić do boku!
119' - Kiko, lewa strona boiska. Włączył się Loizou... Faul.
120' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
120' - Kiko i koledzy na lewej flance. Loizou...
121' - Slisz przerywa atak przeciwnika. Chwilę cieszymy się z posiadania.
121' - Sędzia doliczył jeszcze 1 minutę. Profilaktycznie.
122' - Luquinhas w polu karnym... Jeszcze jedna akcja.
122' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
122' - Jędrzejczyk tak wracał, że sfaulował Asante..
122' - Koniec meczu!

Koniec. Koniec meczu i koniec marzeń o Lidze Mistrzów. Czas na eliminacje, ale III rundy Ligi Europy. Na zmagania poczekamy do drugiej połowy września.
Dziękujemy, że byliście z nami. Zapraszamy na kolejny mecz. W sobotę zagramy z Jagiellonią Białystok. Jednocześnie więcej materiałów z dzisiejszego meczu na stronie głównej Legionisci.com Dobranoc!