21 Rafael Lopes
34 Inaki Astiz
67 Bartosz Kapustka 67'
Faton Maloku 1
66' Vladica Brdarovski 77
Astrit Fazliu 27
74' Alamir Ajzeraj 17
56' Kastriot Rexha 24
Leutrim Rexhepi 94
Jamal Arago 3
Ergyn Ahmeti 8
66' Erjon Vucaj 20
56' Betim Haxhimusa 22
Drilon Islami 23
74' Festim Alidema 97

Plan wykonany

Legia Warszawa zrealizowała plan na 3. rundę eliminacji Ligi Europy, pewnie pokonując na własnym stadionie Dritę Gnjilane. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie, a ich autorami byli Paweł Wszołek oraz Tomas Pekhart. W kolejnej fazie rozgrywek na mistrzów Polski czeka już Qarabağ Ağdam.

Pierwsze minuty spotkania należały do Legii. Mistrzowie Polski wyglądali na tle mniej renomowanego rywala zdecydowanie lepiej. Gospodarze w ofensywie byli bardzo aktywni, jednak brakowało celnych strzałów oddanych na bramkę Drity. W 16. minucie po raz pierwszy było gorąco w polu karnym gości. Z rzutu wolnego przymierzył Filip Mladenović, jednak piłka odbiła się jedynie od poprzeczki. Osiem minut potem Serb ponownie pokazał, jak celnie potrafi kopnąć futbolówkę, lecz tym razem popisał się świetnym podaniem. Lewy obrońca dokładnie dośrodkował z lewego skrzydła, a w szesnastce odnalazł się Paweł Wszołek, który głową pokonał Fatona Maloku. Przez kolejne minuty przewaga "Wojskowych" nie podlegała dyskusji. Momentami brakowało jeszcze płynności w grze, szczególe pod polem karnym przeciwnika, lecz piłkarze Drity zostali i tak całkowicie zdominowani.

Tuż przed przerwą legioniści zasłużenie podwyższyli prowadzenie. Drugą asystę zanotował Mladenović, który dokładnie podał z rzutu rożnego do Tomasa Pekharta. Czech wyszedł w górę, mając obok siebie dwóch obrońców rywala, a następnie głową pokonał bramkarza Drity. Niebawem sędzia zakończył pierwszą połowę. Upłynęła ona zdecydowanie pod dyktando "Wojskowych", którzy dominowali na boisku, chociaż momentami widać było, że w ich grze pojawia się niedokładność.

Chwilę po przerwie Drita oddała pierwszy celny strzał na bramkę Legii. Swojego szczęścia spróbował Hamdi Namani, ale bardzo pewnie na linii zachował się Artur Boruc. Ta sytuacja nie zmąciła jednak dobrej gry gospodarzy. W 48. minucie z rzutu wolnego mocno strzelił Bartosz Slisz i końcówkami palców piłkę na rzut rożny wybił bramkarz przyjezdnych. Za moment świetnie skrzydłem urwał się Joel Valencia, wpadając w pole karne dograł do Wszołka, a jego mocny strzał świetnie obronił Maloku. Na drugą połowę zespół z Kosowa wyszedł nieco bardziej ofensywnie, dzięki czemu Legia zyskała okazję na przeprowadzanie szybkich kontrataków.

Po godzinie gry do wrzutki Josipa Juranovicia doszedł Jędrzejczyk, ale jego strzał głową przeleciał obok słupka. Przewaga legionistów utrzymywała się na tym samym poziomie, jednak wynik nie ulegał zmianie. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu groźne uderzenie z dystansu oddał Erjon Vucaj. Piłka szczęśliwie w bezpiecznej odległości minęła jednak bramkę Boruca. W 88. minucie wprowadzony Bartosz Kapustka dokładnie dośrodkował do Jose Kante, a jego strzał głową przeleciał obok celu. W samej końcówce sam na sam z Borucem znalazł się Festim Alidema, lecz na szczęście golkiper Legii wygrał ten pojedynek. Wkrótce sędzia zagwizdał po raz ostatni, zapewniając Legii awans do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. W spotkaniu z Dritą piłkarze Czesława Michniewicza zaprezentowali się o wiele lepiej od swoich przeciwników, jednak widać było, że w ich grze nadal jest sporo do poprawy.

19:09 - Witamy z Łazienkowskiej 3! Dziś przy pustych trybunach Legia powalczy o 4. rundę eliminacyjną Ligi Europy.
19:10 - Nie potrafimy sobie wyobrazić innego scenariusza niż wygrana, najlepiej wysoka.
19:10 - Nowy szkoleniowiec "Wojskowych" dokonał dwóch istotnych roszad. Po pierwsze w pomocy zagra Michał Karbownik, po drugie od początku zobaczymy Joela Valencię. Prawdopodobnie legioniści zagrają systemem 4-3-3.
19:42 - Dzisiejszym meczem legioniści kontynuują serię spotkań u siebie. W niedzielę będziemy gościć Śląsk Wrocław, a w przypadku dzisiejszej wygranej ponownie zawitamy w czwartek na Łazienkowską. Wtedy celem będzie faza grupowa Ligi Europy.
19:47 - Żadnego skandowania, żadnych braw. Artur Boruc, Radosław Cierzniak oraz Krzysztof Dowhań z Jano Muchą w ciszy pojawili się na rozgrzewce.
19:47 - Ostatnie przygotowania do meczu rozpoczęli również bramkarze Drity.
19:49 - Z głośników popłynęła muzyka, a na murawę ruszyli pozostali gracze kosowskiej ekipy.
19:54 - AC/DC i ich "Hells bells" witają legionistów na rozgrzewce.
20:15 - Do rozpoczęcia meczu pozostał jeszcze kwadrans. Legioniści oddają jeszcze serię strzałów na bramkę Artura Boruca.
20:17 - Trybuny w zasadzie puste, murawa również. Za kilkanaście minut zaczynamy zmagania w III rundzie eliminacji Ligi Europy.
20:22 - Deobson już przy mikrofonie. Na początek powitanie, garść podstawowych informacji oraz prezentacja składów.
20:26 - Piłkarze Legii Warszawa wychodzą na boisko. Gospodarze zagrają w białych strojach. Za nimi zawodnicy Drity w jednolitych niebieskich strojach.
20:26 - I tradycyjnie z głośników... "Sen o Warszawie".
20:28 - Kapitanem Legii jest Artur Jędrzejczyk. Natomiast opaskę kapitana w Dricie założył dziś Fidan Gerbeshi.

1' - Turecki sędzia daje znać i gramy! Tomas Pekhart zaczyna od podania do Bartosza Slisza.
2' - Jędrzejczyk rzucił w kierunku prawego skrzydła. Wszołek ruszył na pełnej prędkości, ale ostatecznie piłka opuściła boisko.
2' - Legia naciska, ale Drita stara się wyjść z własnej połowy. Namani zagrywa do przodu, ale gospodarze odzyskują piłkę w środkowej strefie boiska.
3' - Mladenović w polu karnym, zagrywa do środka po ziemi. Wbiegał jeszcze Luquihnas, ale goście wyszli z opresji w tej akcji.
4' - Gerbeshi do środka. Cuculi do lewej i w kierunku Rexkhy. Ciężar gry przeniesiony na prawą stronę, ale Shabani źle podaje. Valencia zalicza przechwyt.
4' - Wieteska, Luquinhas do Pekharta... Czech patrzy komu podać. Karbownik był za daleko. Jednak to nie koniec akcji. Mladenović wrzuca z lewej strony, ale piłka odbija się od Brdarovskiego i wychodzi na róg.
5' - Dośrodkowanie w pole karne... Bronią się przyjezdni.
5' - Juranović do Mladenovicia. Valencia do Luquinhasa...
6' - Ledwo co obrońcy Drity dostali piłkę a już Pekhart węszy, żeby ją przechwycić.
7' - Zagranie do Fazliu, ale legioniści na posterunku. Drita nie ustaje w atakach.
7' - Shabani w pole karne, ale Slisz głową przecina te zagranie. Zagrożenie oddalone.
7' - Jędrzejczyk, Wieteska, Juranović. Josip naciskany przez dwóch rywali. Legia przenosi ciężar gry na lewą stronę.
9' - "Slisz, Slisz" - krzyknął Luquinhas. Dostał podanie. Legia w ataku pozycyjnym.
9' - Jędrzejczyk faulowany na połowie rywala.
9' - Slisz, Wieteska do Wszołka... Przed nim Ajzeraj, ale Legia szuka sposobu.
10' - Szybkie rozegranie... "Luqui" do Pekharta, który uderza z pierwszej piłki. Był Gerbeshi i to on oberwał. Rzut rożny.
10' - Żle wykonany stały fragment gry. Piłka trafia pierwszego z brzegu gracza Drity, który stał przed polem karnym.
11' - Dośrodkowanie z lewej strony w wykonaniu legionistów. Maloku przejmuje piłkę. Na spokojnie.
14' - Maloku, Gerbeshi... Valencia i już Legia w ataku. Joel zaliczył szybki przechwyt.
15' - Legioniści szukają sposobu... Było dośrodkowanie. I był przed chwilą rajd Luquinhasa, a raczej zryw. Ruszył w kierunku pola karnego, ale został wycięty. Turecki arbiter nie miał złudzeń. Rzut wolny.
16' - Mladenović i Luquinhas przy piłce... Który z nich uderzy na bramkę Maloku?
16' - Poprzeczka! Mladenović uderzył bezpośrednio i trafił w poprzeczkę!
17' - Było jeszcze zamieszanie w polu karnym, ale gdyby nie przyjęcie...
18' - Żółta kartka: Mateusz Wieteska (Legia)
18' - Maloku od bramki. Skakał Slisz, ale piłka przeszła dalej.... Akcja przerwana za nieprzepisowe zagranie Wieteski.
19' - Rzut wolny dla Drity. Zawodnicy z Kosowa ustawiają się tuż przed linią pola karnego.
19' - Wrzutka w pole karne... Rexha sygnalizuje, że był faulowany. Jednak jeszcze próba zamknięcia akcji. Nic z tego. Legia oddala zagrożenie.
20' - Jędrzejczyk, Wieteska, Luquinhas... Piłka krąży legionistami. Gospodarze coraz bliżej celu.
20' - ...i niestety im bliżej celu, tym robi się gęściej od zawodników w niebieskich koszulkach. Przejście pod pole karne staje się coraz trudniejsze dla gospodarzy.
21' - Rexha siada na murawie w środkowej części boiska. Potrzebna jest pomoc sztabu medycznego.
22' - Drita będzie grać chwilowo w osłabieniu.
23' - Drita zamknięta na własnej połowie. Wieteska do Wszołka, ale minimalnie za mocno. Skrzydłowy Legii musiał ratować się próbą zgrania w ostatniej chwili.
24' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
25' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
25' - GOOOOOOOL! Tak się zamyka akcje! Mladenović zagrał w pole karne. Był Tomas Pekhart, ale to Wszołek uderzył głową z trudnej pozycji! Piłka wpadła do siatki i to jest 1-0 dla Legii!
26' - To co, worek z bramkami można uznać za rozwiązany? Idziemy po drugą czy może Drita spróbuje odpowiedzieć?
27' - Luquinhas faulowany na prawej stronie, tuż przed polem karnym. To musiał być rzut wolny dla Legii.
28' - Rzut wolny... Piłka w polu karnym, nieco przypadku w tej akcji, ale to Maloku przytulił futbolówkę do piersi.
28' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
30' - Trzeba przyznać, że legioniści od początku dominują na murawie i po prostu tym trafieniem przypieczętowali swą przewagę. Oby wyjście na prowadzenie dało jednocześnie nieco spokoju stołecznej ekipie.
30' - Mladenović urwał się Shabaniemu, ale już w polu karnym nie obsłużył Pekharta należycie. Czech odcięty od podania.
31' - Gubi się ekipa z Gnjilane... Maloku wybija na aut. Legioniści całym zespołem na połowie przeciwnika.
32' - Karbownik szukał podaniem Valencii. Bez powodzenia. Jeszcze raz "Karbo", tym razem krótko ze Sliszem. Udało się.
33' - Wieteska do Juranovicia na prawą stronę. Wrzutka w pole karne... Akcja przerwana przez gwizdek sędziego.
33' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
34' - Shabani... Zagranie do Brdarovskiego, ale Jędrzejczyk wślizgiem wyjaśnił sytuację.
35' - Mladenović... Rozciągnięcie na prawe skrzydło.
35' - Juranović, Wieteska do Jędrzejczyka. Piłka krąży między legionistami. Brakuje tego ruchu do przodu.
37' - Valencia elegancko w destrukcji... Luquinhas przy piłce, podanie do przodu, ale zabrakło dokładności.
37' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
38' - Legia próbowała akcji ze skrzydła. Jednak w polu karnym, ani Pekhart, ani Karbownik nie złożyli się do strzału.
39' - Wieteska po ziemi w pole karne do Pekharta. Czech nie zdołał dobiec.
40' - Mladenović, Valencia z lewej do środka. Slisz rozciągnął do prawej strony, gdzie Juranović spróbował dośrodkowania. Wywalczył rzut rożny.
41' - Mladenović z narożnika boiska... Mocno zagrana piłka na dalszy słupek. Slisz zamyka akcję i trafia prosto w rywala. Kolejny korner dla gospodarzy.
42' - Mladenović w pole karne... Wieteska wpada z impetem w Gerbeshiego. Nie ma strzału, był faul.
43' - Brawo Mladenović. Naciskał na rywala, że Shabani wyszedł z piłką poza boisko. Rzut rożny dla Legii.
43' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
43' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
44' - GOL !!! Klasyka gatunku. Mladenović z narożnika w pole karne. Pekhart kończy z bliska strzałem głową. I to jest 2-0. Klawo!
46' - Sędzia doliczył jeszcze 1 minutę.
47' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Zasłużone prowadzenie legionistów. Gospodarze są stroną dominującą. I choć ambicji gościom nie można odmówić, to Drita nie zagroziła poważnie bramce strzeżonej przez Artura Boruca.

46' - Obaj trenerzy wstrzymali się ze zmianami. Gramy! Po swoje Legio.
47' - Namani obraca się z piłką, strzela! Broni Artur Boruc. Zatrzymał futbolówkę w swoich rękach.
48' - Karbownik ruszył środkiem, ale rywal uciekał się do faulu. I to jest szansa dla legionistów.
48' - Mladenović gotowy do egzekucji rzutu wolnego. Przed nim mur Kosowian.
49' - A jednak Slisz! Bezpośrednie uderzenie i Maloku przeniósł piłkę nad poprzeczką.
49' - Mladenović w pole karne... Pekhart, ale przy nim rywale. Wszołek, ale zablokowany. To cyk na lewą flankę.
50' - Ciasno, ciasno, ale udało dośrodkować się z lewej strony. Gerbeshi wybija głową.
50' - Pekhart padł na murawę... Mladenović wybił na aut na wszelki wypadek. Niepotrzebnie. Czech szybko podniósł się z murawy.
51' - Jędrzejczyk, Slisz. Raz jeszcze Jędrzejczyk... Sporo akcji przechodzi przez doświadczonego obrońcę.
52' - Ajajajajaj! To mógł być gol. Valencia świetnie się pokazał, zagrał górną do Wszołka. Przyjęcie, strzał, ale Maloku zbił do boku. Jeszcze nie koniec, jeszcze Valencia, ale był na spalonym... Tuż obok celu. Szkoda.
53' - Valencia w kierunku Wszołka. Przerwane podanie przez Blakcoriego.
53' - Valencia... niedokładnie do partnera. To kończy się stratą. Goście próbują zaatakować.
54' - Wymiana podań, zagranie w pole karne, gdzie czaił się Rexha. Jednak Boruc wyszedł do piłki i zgasił atak rywali.
55' - Juranović nie dostał podania, więc pogonił za Ajzerajem. Dopadł go, przewrócił... Oczywisty faul na połowie przeciwnika.
55' - Valencia. Podłączył się Slisz, ale rozciągnięcie na prawą stronę zakończyło się niepowodzeniem. Ajzeraj był na posterunku.
56' - Jędrzejczyk faulowany na lewej stronie na wysokości pola karnego. I to jest szansa dla gospodarzy.
56' - Zmiana Drita: Kastriot Rexha Betim Haxhimusa
56' - Pierwsza roszada w zespole Drity.
57' - Mocna wrzutka ze stałego fragmentu gry i nieco zbyt mocna. Żaden z legionistów nie zamknął akcji strzałem.
58' - Jędrzejczyk, Karbownik... Jednak ledwo zabrał się z piłką, a już został sfaulowany.
58' - Juranović w pole karne... Nabiegał Jędrzejczyk, strzelił głową, ale piłka odbiła się od murawy i opuściła plac gry.
59' - Tymczasem Gwilia, Kapustka i Rafael Lopes na rozgrzewce.
59' - Żółta kartka: Hamdi Namani (Drita)
59' - Luquinhas ostro potraktowany w środkowej strefie boiska. To musiało skończyć się kartonikiem dla rywala.
60' - Slisz, Valencia... Mladenović podłączył się do akcji.
61' - Brawo Juranović. Dobrze zapowiadała się akcja gości. Piłka adresowana do Ajzeraja, ale Josip bez zastanowienia wszedł w linię podania i wybił byle dalej od bramki.
62' - Walerian Gwilia zamelduje się na boisku.
62' - Pekhart dobrze powalczył z Cuculim. Luquinhas aktywnie, chciał się przedrzeć, ale nie miał szans w sytuacji z rywalami obok.
63' - Zmiana Legia: Joel Valencia Walerian Gwilia
64' - Gwilia na boisku i już jego pierwszy kontakt z piłką na lewej stronie. Próbował zwodzić rywali, ale ostatecznie musiał uznać ich wyższość.
64' - Wieteska dobrze w destrukcji. Przerwał akcję rywali i będzie tylko rzut rożny dla Drity.
65' - Dośrodkowanie w pole karne Legii... Wieteska podbija głową. Zagrożenie oddalone. Jednak to jeszcze nie koniec, jeszcze próbują goście. Boruc wyjaśnia sytuację.
66' - Zmiana Drita: Vladica Brdarovski Erjon Vucaj
66' - Przed chwilą Karbownik ładnym podaniem do kolegi. Jednak nic za akcją dalej nie poszło. Spalony w wykonaniu legionistów.
67' - Juranović w pole karne, gdzie czaił się Pekhart. Chyba był spalony... Na pewno akcja przerwana z powodu faulu na zawodniku gości.
67' - Zmiana Legia: Luquinhas Bartosz Kapustka
68' - Luquinhas napracował się dzisiaj fest! Zasłużone brawa od nielicznych obserwatorów zebranych na stadionie.
68' - Cuculi może kontynuować grę. Obie ekipy w pełnych składach.
69' - Kapustka zrywa się prawą stroną. Rywal próbował go faulować, ale to nie było konieczne. Pomocnik Legii zaliczył niedokładne podanie.
70' - Tymczasem Gwilia w pole karne, a Gerbeshi głową na róg.
70' - Gwilia z narożnika boiska... Haxhimusa nie patyczkuje się, tylko wybija byle dalej.
71' - Legia w ataku... Próbuje Wszołek, po chwili Kapustka i kończy to się wywalczeniem rzutu rożnego przez gospodarzy.
72' - Mladenović zagrywa lewą nogą w pole karne, i choć w szesnastce Pekhart wyskoczył w powietrze, to ostatecznie piłka wyszła na aut.
72' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Jose Kante
73' - Kapustka do Slisza. Gwilia do Jędrzejczyka i piłka do Mladenovicia. Sporo podań w wykonaniu legionistów.
74' - Kapustka elegancko do Wszołka, który minimalnie spóźnił się...
74' - Zmiana Drita: Alamir Ajzeraj Festim Alidema
75' - Atak Drity. Alidema na lewej stronie... Tymczasem Kapustka dobrze w destrukcji. Przerwał atak przeciwników.
75' - Jeszcze Vucaj uderza z okolic pola karnego, ale futbolówka obiła bandy pod Żyletą.
76' - Wieteska do Kante. Napastnik Legii faulowany w środkowej części boiska.
76' - Wszołek z Kapustką ładnie wymienili się podaniami. Jednak odegranie Kapustki do środka było bardziej na pamięć... Nie było nikogo.
76' - fot. Woytek / Legionisci.com
77' - Cuculi myli się. Wszołek przejmuje piłkę, legioniści na 16. metrze. Drita czujna, Drita na posterunku, nie pozwala na zbyt wiele w tej sytuacji.
77' - Mladenović udaje się do narożnika boiska.
77' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
78' - Mladenović krótko do Kapustki. Mladenović na prawej stronie, więc szuka lepszej, lewej nogi. Udało się. Wrzucił w pole karne, gdzie był Kante i Wieteska. Maloku interweniuje i... "Wietes" ucierpiał. To mogło boleć.
80' - Kante z lewej strony, spod linii pola karnego. Zgranie do środka, ale Shabani głową przecina... To mogło być groźne.
81' - Legia dobrze operuje piłką. Gwilia, Wszołek... Drita próbuje doskoczyć, odebrać, ale legioniści wymieniają podania w iście hiszpańskim stylu. Ole!
81' - W końcu Mladenović obił Namaniego i skończyło się to rzutem rożnym.
84' - Drita w ataku. Fazliu na prawej stronie... Goście ruszyli całą bandą na połowę legionistów. Haxhimusa dostaje podanie na 16. metrze, ale nic z tego. Nie miał szans na oddanie strzału.
85' - Karbownik elegancko w obronie. Odzyskał piłkę i zagrał do Kante. Jednak Jose miał obok siebie trzech rywali. Bez szans na oddanie strzału.
87' - Wszołek na spalonym... A szkoda. Dobrze zapowiadała się akcja, którą zainicjował Juranović.
87' -
87' - Goście z prawej flanki. Niby Fazliu był z przodu, ale to Boruc miał bliżej do piłki.
88' - Ajajajajajaj! Kapustka zagrał ładnie do Kante. Jose sam w powietrzu a przed nim tylko Maloku. Strzał głową i... jakby na zwolnionym tempie. Piłka spada, odbija się od murawy i... mija dalszy słupek! Szkoda. Przy Łazienkowskiej nadal 2-0.
89' - Żółta kartka: Paweł Wszołek (Legia)
90' - fot. Woytek / Legionisci.com
91' - Brawo Boruc! Drita przedostała się pod pole karne... Zagranie do Alidemy, który stanął sam na sam z bramkarzem Legii. Jednak Artur zachował czyste konto. Górą Boruc!
91' - Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty.
92' - Kante do Kapustki... Zdecydował się na strzał zza pola karnego i Maloku zbił do boku!
93' - Ostatnie podrygi Kosowian. Zaraz zameldujemy się w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europy.
93' - Czekamy na ostatni gwizdek sędziego. Drita chce pozostawić dobre wrażenie, ale bez przesady. Zgranie do środka, ale Boruc był tam gdzie trzeba.
94' - Koniec meczu!

Koniec. Wygrywamy i awansujemy zasłużenie do kolejnej rundy. Dziękujemy, że byliście z nami. Zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com