Filip Mladenović 25
Paweł Wszołek 22
Bartosz Slisz 99
Walerian Gwilia 8
70' Michał Karbownik 14
64' Joel Valencia 11
Tomas Pekhart 9
Kacper Tobiasz 59
Paweł Stolarski 41
Luis Rocha 16
William Remy 44
70' Domagoj Antolić 7
Andre Martins 24
Jose Kante 20
64' Maciej Rosołek 39

Remis bez historii

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Pogonią Szczecin w spotkaniu 8. kolejki Ekstraklasy. Zdecydowanie ciekawsza była pierwsza połowa sobotniego meczu, w którym legioniści stworzyli sobie kilka okazji do wyjścia na prowadzenie.

Kilka minut po pierwszym gwizdku okazję miała Pogoń. Z prawej strony dośrodkował jeden z graczy gospodarzy, ale z najbliższej odległości przestrzelił Luka Zahović. Niebawem wreszcie przebudzili się "Wojskowi", ponieważ początkowo mieli spore problemy z wyjściem z własnej połowy boiska. Skrzydłem pobiegł Paweł Wszołek, dograł do niepokrytego Waleriana Gwilii, który niestety koncertowo zmarnował znakomitą okazję na strzelenie gola. Podobnie jak w ostatniej kolejce mistrzowie Polski starali się budować akcje od bramkarza, przez co czasami pojawiały się proste straty. W 20. minucie po raz pierwszy do wysiłku zmuszony został bramkarz Pogoni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Tomas Pekhart, jednak bardzo dobrze na linii zachował się Dante Stipica i wynik nie uległ zmianie. Wkrótce Czech sfinalizował składną akcję na lewej flance. Jego uderzenie było zdecydowanie zbyt słabe, aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

Z biegiem czasu przewaga legionistów rosła. Niewiele przed przerwą do okazji doszedł Josip Juranović. Chorwacki obrońca podłączył się do akcji ofensywnej, zdołał oddać strzał sprzed pola karnego i tym razem zawodnik Legii nie był tak precyzyjny jak chociażby w ostatniej ligowej kolejce. Ostatecznie do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po przerwie zespoły wyszły w niezmienionych składach. W 55. minucie przed stuprocentową okazją na gola stanął Pekhart. Napastnik otrzymał podanie od Joela Valencii, uderzył piłkę lewą nogą, ale świetną interwencją popisał się Stipica. Golkiper Pogoni niemal już leżał na ziemi, jednak wyciągniętą ręką zdołał uratować swój zespół przed stratą gola. Kolejne minuty to głównie walka w środku pola, z której jednak niewiele wynikało. Trzeba przyznać, że po zmianie stron nie można było opisać zbyt wielu pozytywnych akcji. Dopiero na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry pokazał się Maciej Rosołek, którego dośrodkowanie odbiło się od jednego z obrońców i omal nie zaskoczył Stipicy.

18:57 - Witamy w sobotni wieczór! Już za nieco ponad godzinę piłkarze Legii wybiegną walczyć o kolejne trzy ligowe punkty.
18:58 - W wyjściowym składzie zaszła tylko jedna wymuszona zmiana, w porównaniu z ostatnimi dwoma spotkaniami. Miejsce kontuzjowanego Luquinhasa zajął Joel Valencia.
18:59 - Jeszcze wczoraj pod znakiem zapytania stał występ Tomasa Pekharta. Czech poleciał z zespołem do Szczecina i zagra od pierwszej minuty.
19:28 - W oczekiwaniu na początek meczu piłkarzy mamy znakomite wieści z hali na Bemowie. Ósme zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze i samotnie prowadzą tabeli PLK! WIĘCEJ INFO
19:56 - Piłkarze już wychodzą na boisko. Legia zagra dziś na biało. Pogoń na granatowo-borodowo.

2' - Rozpoczęli szczecinianie.
3' - Strata Mladenovicia na własnej polowie i Gwilia faulował Gorgona.
4' - Pogoń krótko rozegrała rzut wolny, Kucharczyk posłał ładną piłkę na 3 metr, gdzie dziubnął ją Zahović, ale na szczęście nad poprzeczką!
6' - Zablokowany strzał Gwilii. Piłka wróciła pod nogi Slisza, który uderzył celnie, ale za słabo, by zaskoczyć Stipicę.
7' - Szybki atak Legii prawą stroną. Juranović bardzo dobrze zagrał na 10 metr do wbiegającego Gwilię, który przestrzelił obok słupka!
8' - Lewczuk starł się z Kowalczykiem w polu karnym... gracz Pogoni leży.
9' - Legia wznawia z rzutu sędziowskiego.
10' - Wszołek w polu karnym... po raz drugi wykonał zwód do środka, ale znowu zabrakło miejsca do oddania strzału.
11' - Dobry powrót Wszołka we własne pole karne i zablokowanie Kucharczyka.
12' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
14' - Za mocne podanie w kierunku Dawida Steca. Od bramki zaczyna Boruc.
15' - Josip Juranović wywalczył pierwszy rzut rożny w tym meczu.
16' - Zablokowany strzał Matyni zza pola karnego.
17' - Legia w ataku pozycyjnym, ale na razie nie ma miejsca by przedrzeć się w pole karne.
18' - Za mocne prostopadłe podanie od Karbownika do Pekharta.
19' - Nieudane dośrodkowanie Juranovicia.
20' - Próba dośrodkowania Valencii zablokowana, ale mamy rzut rożny.
21' - Dośrodkowanie Juranovicia prosto na głowę Pekharta. Celne uderzenie Czecha, ale świetnie piłkę odbił Stipica!
23' - Kowalczyk wpada w pole karne, ale bardzo dobrze Lewczuk go uprzedził i wybił piłkę na aut.
23' - Rzut rożny dla Pogoni.
24' - Zagranie po ziemi do Kucharczyka na 16 metr. Zaskoczeni legioniści... ale udało się zablokować strzał pomocnika Pogoni.
25' - Długa piłka na skrzydło do Karbownika, ale legionista nawet nie wywalczył rożnego.
26' - Lewczuk faulowany przez Gorgona.
29' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego Pogoni.
29' - Legioniści wznowili mocno do tyłu i znów trzeba budować cały atak pozycyjny.
29' - Dośrodkowanie Juranovicia, ale niestety do nikogo.
29' - Rzut rożny dla Legii po akcji Valencii.
30' - Kolejny stały fragment gry bez efektu.
32' - Ładna i szybka akcja Legii w polu karnym. Mladenović wymienił piłkę z Gwilią, następnie podał do Pekharta, który uderzył z pierwszej piłki ale Stipica obronił.
34' - Pekhart faulowany z lewej strony pola karnego.
35' - Dośrodkowanie Juranovicia i Stipica mocno wypiąstkował piłkę.
38' - Dwie straty legionistów na własnej połowie. Pogoń teraz mocniej pressuje "Wojskowych".
39' - Karbownik ruszył do przodu, ale nie poradził sobie z trzema rywalami na plecach.
40' - Faul na Valencii przy linii bocznej.
41' - Prostopadła piłka od Gwilii do Wszołka... mamy rzut rożny.
43' - Wszołek wpada w pole karne... może uderzać z ostrego kąta... ale jednak podał do tyłu i niestety nikt nie przejął piłki.
44' - Dośrodkowanie Wszołka przeleciało z prawej na lewą stronę pola karnego i piłka wycofana przez Mladenovicia.
45' - Gwilia lobem w pole karne do Pehkarta, Czech przewraca się... wysoko uniesiona noga zawodnika Pogoni, ale gra toczy się dalej.
46' - Strzał Juranovicia z 16 metrów - mocno niecelny.
46' - Sędzia dolicza 1 minutę.
47' - Koniec pierwszej połowy

Piłkarze wrócili na boisko

46' - Obie drużyny bez zmian.
48' - Zahović faulował Jędrzejczyka w polu karnym Legii.
50' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
51' - Juranović zagrywał do Pekharta, ale Czech przegrał pozycję.
52' - Mocne dośrodkowanie po ziemi, ale piłka trafiła w nogę obrońcy.
54' - Legioniści nie za bardzo radzą sobie na własnej połowie z pressingiem Pogoni.
54' - Wszołek faulowany na wysokości pola karnego Pogoni z prawej strony.
55' - Dośrodkowanie Mladenovicia... próbował zamykać Wszołek, ale wszystko wyjaśnili obrońcy Pogoni.
55' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
57' - Przechwyt Valencii na połowie Legii. szybkie podanie do Karbownika który popędził do przodu, dograł do Valencii. Ekwadorczyk wypatrzył w polu karnym Pekharta. Czech miał dużo miejsca i czasu, odwrócił się i oddał bardzo mocny strzał z 11 metrów, ale Sipica znakomicie przeniósł piłkę nad poprzeczką.
57' - Nieudany rzut rożny w wykonaniu Legii.
58' - Strata Valencii na własnej połowie.
58' - Jędrzejczyk w ostatniej chwili blokuje Zahovicia w polu karnym. Rożny dla Pogoni.
59' - Dośrodkowanie Kucharczyka, strzał z główki Gorgona spokojnie broni Boruc.
60' - Faul Lewczuka na Zahoviciu - daleko od bramki Legii.
62' - Kucharczyk wpakowuje piłkę do siatki Legii, ale sędzia gwiżdże spalonego!
64' - Celne uderzenie Mladenovicia z dalszej odległości, ale Stipica bez problemów złapał piłkę
65' - Zmiana Legia: Joel Valencia Maciej Rosołek
65' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
68' - Legia rozgrywa piłkę po ziemi od bramkarza i chce wciągnąć rywali na własną połowę, a następnie przejść do ataku, ale na razie notujemy zbyt wiele strat w tym obszarze. Teraz piłkę stracił Slisz.
69' - Strzał Kucharczyka trafił w głowę Lewczuka - rożny dla Pogoni.
69' - Faulowany Karbownik.
70' - Zmiana Pogoń: Alexander Gorgon Kacper Kozłowski
70' - Zmiana Pogoń: Michał Kucharczyk Kamil Drygas
71' - Zmiana Legia: Michał Karbownik Domagoj Antolić
71' - Seria zmian za nami, gramy dalej.
72' - Brzydki faul Lewczuka.
73' - Żółta kartka: Igor Lewczuk (Legia)
74' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
75' - Przerwa w grze bo dwóch zawodników opatrywanych po zderzeniu głowami.
76' - Zmiana Pogoń: Luka Zahović Adrian Benedyczak
76' - Zmiana Pogoń: Kacper Smoliński Santeri Hostikka
78' - Dośrodkowanie Mladenovicia... Gwilia zamykał akcję, ale źle przyjął piłkę.
80' - Dośrodkowanie z lewej strony Macieja Rosołka na głowę Pekharta, ale fatalne uderzenie wysoko nad bramką.
81' - Faul Mlaedenovicia na Dąbrowskim ok. 25 metrów przed bramką Legii.
81' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Legia)
82' - Drygas trafił z rzutu wolnego w mur.
84' - Odbiór Mladenovicia, a następnie pogubili się legioniści...
84' - Faul taktyczny Rosołka na środku boiska.
84' - Żółta kartka: Maciej Rosołek (Legia)
86' - Strata Slisza na środku boiska, ale dobry powrót legionisty i odbiór.
86' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego Pogoni. Juranović szybko o Rosołka, ten uderzał podawał z ostrego kąta, ale piłka odbiła się od nogi obrońcy i Stipica wybił ją na rzut rożny.
87' - Benedyczak uprzedził Jędrzejczyka po dośrodkowaniu z rożnego.
88' - Jeszcze Legia w ataku.... Nieudane dośrodkowanie Mladenovicia... następnie nieudana kontra Pogoni.
88' - Dośrodkowanie Juranovicia wybili obrońcy.
88' - Znowu próba szybkiego ataku Pogoni zablokowana przez Mladenovicia.
89' - Tempo meczu w drugiej połowie nie powala...
90' - Pogoń w ataku pozycyjnym, ale nie potrafi się zbliżyć do pola karnego.
91' - Strzał/dośrodkowanie Kowalczyka z ostrego kąta - nieudany.
92' - Sędzia dolicza 6 minut
92' - Zmiana Pogoń: Sebastian Kowalczyk Tomas Podstawski
94' - Strzał Antolicia z 16 metrów zablokowany.
95' - Benedyczak pędzi na bramkę Legii ale ma trzech obrońców i wstrzymuje akcję... jeszcze Pogoń, ale Slisz wyjaśnia sytuację.
95' - Wszołek wywalczył jeszcze rzut rożny.
97' - Jeszcze dośrodkowanie Wszołka w kierunku Pekharta... ale Stipica łapie piłkę.
98' - Drygas jeszcze wywalczył rzut rożny.
98' - Koniec meczu!

Druga część meczu rozgrywana była w słabym tempie. Na koniec obu drużynom zabrakło sił, by w jakikolwiek sposób zmienić rezultat spotkania.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na legionisci.com na pomeczowe materiały!