Josip Juranović 2
Igor Lewczuk 5
Artur Jędrzejczyk 55
Filip Mladenović 25
77' Paweł Wszołek 22
75' Bartosz Slisz 99
60' Walerian Gwilia 8
Domagoj Antolić 7
Joel Valencia 11
75' Tomas Pekhart 9
46' Cezary Miszta 35
Mateusz Cholewiak 17
60' Bartosz Kapustka 67
Luis Rocha 16
75' Andre Martins 24
Rafael Lopes 21
75' Maciej Rosołek 39
77' Paweł Stolarski 41

W Grodzisku bez niespodzianki

W zaległym meczu 6. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Wartą Poznań 3-0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a zdobyli je Paweł Wszołek, Filip Mladenović i Tomas Pekhart.

Legioniści szybko przeprowadzili groźną akcję. Prawą stroną popędził Josip Juranović, zdołał oddać strzał z ostrego kąta, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi mocno zaatakowała Warta. Gospodarze stworzyli kilka niezłych sytuacji, a w 7. minucie Kuzimski próbował silnego strzału zza pola karnego, jednak uderzenie to zostało zablokowane. W 12. minucie pierwszą bramkę dla Legii zdobył Paweł Wszołek, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki po świetnym podaniu Filipa Mladenovicia z lewej strony. Po golu tempo spotkania spadło. Przez dłuższy czas na boisku nie działo się nic ciekawego. Dopiero w 23. minucie dobre podanie dostał wychodzący na pozycję Joel Valencia. Odegrał do środka, a akcję wykończył świetnym uderzeniem Mladenović.

Chwilę później prawą stroną pobiegł Juranović, ale jego podanie do Wszołka nie sięgnęło celu. W 28. minucie piłka po uderzeniu Pekharta trafiła w słupek. Legia spokojnie konstruowała atak pozycyjny, coraz mocniej zaznaczając swoją przewagę na boisku. 2 minuty później w polu karnym przewrócił się Pekhart. Sędzia nie zareagował, akcja toczyła się dalej. Wreszcie nieudany strzał oddał Juranović, piłka trafiła jeszcze do Pekharta, a ten głową podwyższył wynik na 3-0. W 37. minucie mieliśmy kolejną niezłą sytuację gospodarzy, legioniści zdołali jednak wybić piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Trałki żaden z jego kolegów nie zamknął jednak akcji. W 42. minucie indywidualną akcją popisał się Paweł Wszołek. Dostał dobre podanie od Waleriana Gwilii, pobiegł prawą stroną boiska, oddał strzał, ale bramkarz nie miał problemów z obroną. Końcówka pierwszej połowy to okres spokojniejszej gry. Sędzia nie doliczył ani minuty do tej części spotkania.

Po przerwie Artura Boruca w bramce Legii zmienił Cezary Miszta. W 54. minucie na dobrą pozycję wybiegał Mladenović, został jednak nieprzepisowo powstrzymany przez rywala. Legioniści zdecydowali się na długie rozegranie, jednak gospodarze zdążyli wrócić do obrony. W 59. minucie Valencia posłał znakomite podanie do Mladenovicia, ten dośrodkował, ale żaden z legionistów nie zamykał tej akcji. Kolejne minuty to okres dominacji Legii - piłkarze z Warszawy zamknęli gospodarzy na własnej połowie. W 69. minucie strzał z prawej strony oddał Valencia, jednak Lis zdołał złapać piłkę. 2 minuty później Pekhart groźnie zderzył się ze Szmytem, na szczęście żadnemu z zawodników nic się nie stało i sędzia szybko wznowił grę. W 76. minucie mieliśmy jedną z nielicznych okazji dla Warty. Bardzo niepewnie interweniował w tej sytuacji Miszta, na szczęście zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 78. minucie dobry strzał oddali gospodarze, a Juranović wybił piłkę z linii bramkowej. Mogło być groźnie, bo Miszta z pewnością by nie sięgnął futbolówki. Chwilę później po akcji Kapustki i Stolarskiego Domagoj Antolić oddał strzał, jednak z bliskiej odległości trafił tylko w boczną siatkę. W 84. minucie Bartosz Kieliba sfaulował w środku boiska Macieja Rosołka. Kapitan Warty powinien zobaczyć w tej sytuacji swoją drugą żółtą kartę, jednak sędzia po kartonik nie sięgnął. W końcówce Warta jeszcze próbowała swoich szans, ale ofiarnie interweniował Artur Jędrzejczyk i skończyło się na rzucie rożnym. Sędzia nie doliczył ani minuty do drugiej części spotkania, więc chwilę później zakończył mecz. Legioniści wywieźli z Grodziska Wielkopolskiego pewne 3 punkty.

16:41 - Poznaliśmy wyjściowy skład Legii na mecz z Wartą
16:52 - W meczowej kadrze nie ma Michała Karbownika, który najprawdopodobniej został zakażony koronawirusem.
17:03 - Na ławce rezerwowych Warty dzisiaj Konrad Handzlik, który w przeszłości był graczem rezerw Legii.
17:40 - Początkowo mecz z Wartą miał odbyć się 4 października, lecz nie odbył się w zaplanowanym terminie z powodu zakażeń w zespole z Poznania.
17:45 - Przed tym spotkaniem Warta zajmuje 12. miejsce w tabeli z 7 punktami na koncie. Legia natomiast jest 6. i ma o 6 "oczek" więcej.
17:57 - Piłkarze Legii wychodzą na boisko jako pierwsi
17:58 - Trwa losowanie stron pomiędzy kapitanami - Jędrzejczykiem i Kielibą

1' - Gramy!
3' - Dośrodkowanie z prawej strony i dobrze ustawiony Lewczuk wybija piłkę poza pole karne
3' - Pierwsza groźna akcja Legii. Juranović wpadł w pole karne i z jego strzałem pewnie poradził sobie bramkarz Warty
5' - Teraz groźnie po drugiej strony boiska. Rodriguez przedarł się pomiędzy obrońcami Legii, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Będzie rzut rożny...
7' - Legia znów stara się rozgrywać akcje od ostatnich zawodników. Warta jest jednak na to przygotowana i atakuje wysokim pressingiem
8' - Znów było groźnie! Kuzimski dopadł do wybitej piłki, huknął ile sił, jednak ustrzelił tylko swojego kolegę z zespołu
10' - Niebezpieczne wejście w środku pola Kuzimskiego. Ostro potraktowany został Antolić
12' - Jak na razie Warta gra bez żadnych kompleksów. Widać, że beniaminek nie stara skupiać się tylko na defensywie
13' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
14' - GOOOOL!
14' - Ofensywne wejście Mladenovicia, który wypatrzył przed bramką niepokrytego Wszołka. Serb znakomicie obsłużył pomocnika, a ten nie miał kłopotów ze skierowaniem jej do siatki
14' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
16' - Bardzo ważne trafienie dla Legii. Od teraz mistrzom Polski będzie grało się dużo łatwiej
17' - Beniaminek stara się jednak nie załamywać i dalej śmiało atakuje
18' - Dobrze wygląda współpraca na lewej stronie Mladenovicia i Valencii. Ta dwójka brała udział w akcji bramkowej, a teraz po raz kolejny poprowadzili ciekawą akcję, która została jednak zatrzymana przez rywali
20' - Wydaje się, że Legia celowo oddaje przeciwnikom więcej pola gry, aby mieć miejsce na przeprowadzenie szybkiego kontrataku
21' - Faul w środku pola Mladenovicia na Szmycie. Od rzutu wolnego Warta
22' - Dośrodkowanie Trałki, ale faul w ataku popełnił jeden z gospodarzy i piłka dla Legii
24' - Pressing Warty sprawia legionistom dzisiaj niemałe problemy. Dwukrotne złe wybicie zanotował Artur Boruc
24' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
24' - Strzelec gola: Filip Mladenović (Legia)!
24' - I mamy drugiego gola!
25' - Nic nie zapowiadało bramkowej akcji, ale jednak! Mladenović dostał podanie od Gwilii i mimo oblężenia ze strony obrońców, zdołał skierować piłkę prawą nogą do siatki Warty!
26' - Dwie bramkowe okazje i dwie zdobyte bramki. Tak powinna wyglądać skuteczność mistrzów Polski
27' - Legia stara się grać długo piłką. Nie ma pośpiechu w budowaniu akcji ze strony graczy Czesława Michniewicza
28' - Wrzutka Mladenovicia okazała się za długo, ale akcję zdołał zamknąć jeszcze Wszołek. Dośrodkowanie strzelca pierwszego gola zostało wybite przez obrońców
29' - Ajajaj było blisko!
29' - Valencia świetnie podał do wybiegającego Antolicia, ten wrzucił do Pekharta, który uderzył piłkę głową i... trafił tylko w słupek
30' - Szkoda niewykorzystanej akcji, ale widać, że przewaga legionistów staje się coraz większa. To cieszy
31' - Wydawało się, że popchnięty w polu karnym został Pekhart, jednak sędzia nakazał grać dalej
31' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
31' - 30 minut i jest już 3-0 dla Legii!
32' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
32' - Ale sędzia sprawdza coś na VARze...
33' - Ale po chwili uznaje strzelonego gola, więc śpieszymy z informacją, jak do tego wszystkiego doszło
34' - Joel Valencia chciał dośrodkować do Pekharta, ale przeciągnął podanie na tyle szczęśliwie, że do piłki dopadł Josip Juranović. Chorwat z pierwszego piłki odegrał do Pekharta, a ten z bliska pokonał Adriana Lisa
35' - Warta nie ma tego wieczoru zupełnie nic do powiedzenia, jeśli chodzi o swoje akcje w ofensywie
37' - Prostopadłe podanie od Valencii do Pekharta. Czech zdołał opanować piłkę, ale dobrze zachował się jeden ze środkowych obrońców
38' - Rodriguez sprytnie do Grzesika, ten dośrodkowuje... Bardzo pewnie Jędrzejczyk i będzie rzut rożny
39' - Wrzutka Trałki niezbyt dobra. Jak na razie nie jest w ogóle groźna po stałych fragmentach gry
42' - Legia spokojnie rozgrywa akcję w środku pola
42' - Faul w ataku Pekharta
43' - Teraz znów groźnie pod bramką Warty. Gwilia prostopadle podał do Wszołka, ten pobiegł z piłką kilka metrów, oddał mocny strzał, z którym poradził sobie Lis
44' - Niecelne podanie Mladenovicia zaprzepaściło szansę na szybko kontrę lewą stroną
45' - Warta opadła z sił i nie atakuje już tak zaciekle pressingiem na połowie Legii
46' - Kuzdra łatwo zatrzymany na skrzydle przez Juranovicia
46' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Legia kontroluje to, co dzieje się na boisku i zasłużenie prowadzi z beniaminkiem. Mistrzowie Polski pokazuję bardzo dobrą skuteczność pod bramką przeciwnika.
Wracamy za 15 minut!
Do wejścia na boisko szykuje się, dosyć niespodziewanie, Cezary Miszta
Legioniści wracają na murawę
Wydaje się, że wobec korzystnego wyniku trener Legii chce dać zadebiutować Cezaremu Miszcie. W pierwszej połowie nie dało się zaobserwować u Boruca jakiegokolwiek urazu

45' - Zmiana Legia: Artur Boruc Cezary Miszta
45' - Zmiana Warta: Robert Janicki Michał Jakóbowski
47' - Po jednej zmianie w każdej drużynie
48' - Błąd Jakóbowskiego i aut dla Legii
50' - Wrzutka z prawej strony i dobrze w powietrzu zachował się Lewczuk
51' - Brzydki atak Sznyta na Mladenoviciu. Wolny dla Legii
52' - Pierwsza dobra interwencja Miszty, który pewnie złapał dośrodkowanie
53' - Mladenović dośrodkował wprost na nogę Kieliby i będzie rzut rożny dla stołecznego klubu
54' - Faul Pekharta na Trałce. Szkoda, bo była okazja do kontry
55' - Żółta kartka: Mario Rodriguez (Warta)
55' - Upomnienie dla Hiszpana, który ciągnął za koszulkę wyprzedzającego go Mladenovicia
56' - jak do tej pory w drugiej połowie Warta nie stwarza żadnego zagrożenia
56' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
58' - Valencia powstrzymany przez obrońcę i kolejny tego wieczoru rzut rożny
59' - Wszołek wpadł w pole karne, podał płasko przed bramkę Warty i niestety nikt nie zdołał zamknąć tej akcji
60' - Świetne podanie Valencii do Mladenovicia, ten dograł przed pole karne do Juranovica, Chorwat do Slisza, a ten niestety dał sobie wygarnąć piłkę... Szkoda, bo to naprawdę była bardzo ładna akcja legionistów
61' - Zmiana Legia: Walerian Gwilia Bartosz Kapustka
61' - Kapustka w miejsce Gwilii. Były reprezentant Polski ma 30 minut, aby pokazać się wreszcie z dobrej strony
62' - Akcja Legii prawą stroną. Mladenović wrzuca w pole karne i znów dobrze interweniuje Kieliba
63' - Wszołek odbił się od Trałki i gwizdek sędziego słusznie milczy
64' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
64' - Powalony przed polem karnym Pekhart. Sędzia nakazał grać dalej
66' - Piłka do Valencii, który dzisiaj gra naprawdę dobrze. Następnie akcja powędrowała na drugie skrzydło, gdzie dośrodkowuje Juranović. Obrońcy Warty zdołali zażegnać zagrożenie
67' - Wszołek najpierw dał się dogonić rywalowi, a za chwilę drugiego sfaulował. Niepotrzebne zachowanie pomocnika
68' - Prosty błąd Warty w rozegraniu akcji i aut dla gości
69' - Faul na Kapustce i będzie kartka dla piłkarza Warty
69' - Żółta kartka: Bartosz Kieliba (Warta)
69' - Zmiana Warta: Jan Grzesik Mateusz Spychała
70' - Strzał Valencii z ostrego kąta i po raz pierwszy po zmianie stron dobre zachowanie na linii Adriana Lisa
71' - Zmiana Warta: Mario Rodriguez Konrad Handzlik
71' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
72' - Na murawie pojawił się były piłkarz rezerw Legii - Konrad Handzlik
72' - Ostre starcie w środku pola. Na murawie leży Pekhart
73' - Na boisku pojawiły się służby medyczne, ale wszystko jest już w porządku. Czech jest już gotowy do gry
75' - Juranović przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, co zapowiadała ciekawą akcję, ale Chorwat wszystko zmarnował złym podaniem do Wszołka
75' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Andre Martins
75' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Maciej Rosołek
76' - Kolejny dwie zmiany w szeregach Legii. Kwadrans od trenera dostał Maciej Rosołek, który będzie teraz najbardziej wysuniętym piłkarzem w drużynie
76' - szybka kontra Warty, co zaowocowało rzutem rożnym
77' - Wrzutka na przedpole i nieco nerwowo Miszta piąstkuje poza linię boczną
78' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Paweł Stolarski
79' - Jędrzejczyk zablokował dośrodkowanie Jakóbowskiego. Kolejny korner
80' - Główka Kieliby po wrzutce Trałki i z linii bramkowej piłkę wybił Juranović!
80' - Powtórki pokazały, że gdyby nie Chorwat, to debiutujący Miszta musiałby wyciągnąć piłkę z siatki
81' - Teraz Miszta bardzo pewnie złapał piłkę kopniętą z dystansu
82' - Ależ okazja dla Antolicia! Pomocnik z najbliższej odległości posłał piłkę obok celu
84' - Żółta kartka: Domagoj Antolić (Legia)
85' - Na murawie leży Rosołek, który został ostro potraktowany przez Kielibę
87' - Na spalonym Valencia
88' - Stolarski dośrodkował w pole karne i o krok od dojścia do piłki był Rosołek. Futbolówkę sprzed nosa sprzątnął mu Spychała
90' - Handzlik wbiegł w pole karne, wypatrzył jednego z kolegów z drużyny, ale okazało się, że to sędzia
91' - Martins czysto wybił piłkę spod nóg Jakóbowskiego. Szybka jednak strata piłki i ponownie akcja buduje Warta
91' - Ostatnia kilkanaście sekund regulaminowego czasu gry
92' - Dośrodkowanie Trałka z prawej strony i o krok od bramki dla Warty
92' - Koniec meczu!

Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie, które zostało rozstrzygnięte już po pierwszej połowie. Po trafieniach Wszołka, Mladenovicia i Pekharta legioniści wywożą z Grodziska Wielkopolskiego komplet punktów
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! Po więcej materiałów pomeczowych zapraszamy na Legionisci.com