Masażyści: Jarosław Ołdakowski, Marcin Piechowski
Asystent trenera: Przemysła Małecki, Kamil Potrykus
Masażyści: Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski, Bartosz Kot
Asystent: Paweł Sokolnicki
Asystent: Adam Kupsik
Techniczny: Tomasz Marciniak

Na Podlasiu znów tylko punkt

W meczu 17. kolejki Ekstraklasy rozegranym w Białymstoku Legia Warszawa zremisowała 1-1 z Jagiellonią. Na trudny teren mistrzowie Polski jechali w roli faworytów, ale większość dość ostrożnie podchodziła do rywalizacji z "Jagą", ponieważ na Podlasiu nie udało się wygrać ostatnich siedmiu spotkań. Niestety ta seria została podtrzymana i choć to "Wojskowi" byli stroną przeważającą, to nie zdołali przechylić szali na swoją korzyść i nadal tracą dwa punkty do prowadzącej w tabeli Pogoni Szczecin.

W wyjściowej jedenastce miała zajść tylko jedna zmiana w porównaniu z ostatnim meczem ligowym. Chorego Mateusza Hołownię zastąpić miał Josip Juranović. Jednak przed samym meczem niespodziewanie ze składu wyjściowego wypadł Artur Boruc, który zgłosił trenerowi problem z plecami. Jego miejsce między słupkami zajął Cezary Miszta.

Początek meczu nie przebiegł po myśli Legii. Już w 2. minucie niepewnie w polu karnym interweniował Cezary Miszta, ale na szczęście napastnik gospodarzy posłał piłkę nad poprzeczką. Minutę później po kolejnym dośrodkowaniu w szesnastkę Cezary Miszta ruszył do piłki wraz z Jakovem Puljiciem. Napastnik Jagiellonii prawdopodobnie minimalnie szybciej dotknął głową piłki, po czym został uderzony przez nacierającego Misztę. Sędzia Szymon Marciniak po obejrzeniu powtórki na VAR zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Tę na gola zamienił Jesus Imaz, posyłając piłkę po ziemi tuż przy słupku. Bramkarz Legii wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki.

W 17. minucie prawą stroną ładnie przedarł się Paweł Wszołek. Zbiegł do linii końcowej i wyłożył piłkę Tomasowi Pekhartowi, który jednak uderzył niecno nieczysto, a piłka jeszcze trafiła w nogę obrońcy i wyszła na rzut rożny. Korner wykonał Andre Martins i posłał piłkę w stronę czeskiego napastnika, który był nieprzepisowo przytrzymywany przez Błażeja Augustyna. Sędzia wyłapał to zachowanie gracza Jagiellonii i drugi raz w tym spotkaniu wskazał na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał najskuteczniejszy zawodnik tego sezonu - Tomas Pekhart. W 22. minucie żółtą kartkę za dyskusje otrzymał Josip Juranović i było to... szóste napomnienie w tym meczu. Szymon Marciniak zdążył wcześniej pokazać "żółtka" Miszcie, Tiru, Cernychowi, Jędrzejczykowi i Augustynowi. W 26. minucie po kolejnej wrzutce w szesnastkę strzału z przewrotki próbował Pekhart, ale nieczysto trafił w piłkę. W 30. minucie błąd w linii defensywnej popełnił Mateusz Wieteska. Stoper za lekko dograł do Cezarego Miszty, który musiał wślizgiem ratować sytuację. W 32. minucie Filip Mladenović genialnie wypuścił na piąty metr Pekharta, który huknął nie do obrony, ale piłka trafiła w poprzeczkę i spadła tuż przed linią bramkową! W ostatniej minucie pierwszej połowy Jesus Imaz znalazł się w doskonałej sytuacji sam na sam z Cezarym Misztą, uderzył po ziemi, ale świetnie interweniował młody bramkarz Legii i uratował zespół przed stratą drugiego gola.

W przerwie szkoleniowiec Jagiellonii dokonał jednej zmiany, legioniści wrócili na boisko bez żadnych korekt w ustawieniu. W 52. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Slisz - uderzył mocno tuż nad murawą, ale obok bramki. W 58. minucie Slisz został sfaulowany dość blisko pola karnego. Futbolówkę ustawił sobie Filip Mladenović i oddał bardzo dobry strzał przy słupku, ale jeszcze lepiej zachował się bramkarz "Jagi" Xavier Dziekoński, który zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach podopieczni Czesława Michniewicza kontrolowali przebieg spotkania, próbowali przedzierać się w pole karne rywali i oddali kilka niegroźnych strzałów, ale ogólnie tempo meczu nie było tak porywające jak w pierwszej połowie. W 73. minucie akcję ofensywna napędził Juranović, który podał do Luquinhasa, ten zagrał na skrzydło do Mladenovicia. Serb dośrodkował prosto na głowę Pekharta, ale niestety piłka po uderzeniu Czecha przeleciała tuż obok słupka. Akcje Legii próbował napędzać Luquinhas, ale często brakowało ostatniego dobrego podania. W 83. minucie piłka trafiła w polu karnym do Luquinhasa, Brazylijczyk nieco zwlekał ze strzałem, ale ostatecznie huknął prosto w poprzeczkę. Trzy minuty później Brazylijczyk stanął przed szansą, uderzając zza pola karnego, ale świetnie obronił Dziekoński.

Po końcowym gwizdku pozostał spory niedosyt, bo gdyby skuteczność w ofensywie była lepsza, to trzy punkty pojechałyby do stolicy. Kolejne spotkanie "Wojskowi" rozegra w sobotę na własnym stadionie z Wisłą Płock.

16:22 - Dzień dobry w niedzielne popołudnie! Za nieco ponad godzinę legioniści wybiegną na murawę w Białystoku i będą walczyli o trzy punkty z Jagiellonią.
16:24 - W kadrze meczowej niespodziewanie zabrakło Artura Boruca. Jego miejsce między słupkami zajął Cezary Miszta. Ponadto nieobecny jest Mateusz Hołownia, który po spotkaniu z ŁKS-em zachorował. Zamiast niego zagra Josip Juranović. Na pozostałych pozycjach bez żadnych zaskoczeń.
17:18 - Arturowi Borucowi coś mu przeskoczyło w plecach po obiedzie i zgłosił uraz. Nie chcemy ryzykować i dokonaliśmy zmiany. W poniedziałek będziemy wiedzieli więcej - powiedział Czesław Michniewicz. na antenie Canal+.
17:24 - Legioniści zagrają dziś w zielono-czarnych trykotach.
17:26 - Jagiellonia na żółto-czerwono.
17:27 - Murawa w Białymstoku na pierwszy rzut oka prezentuje się dobrze.
Rozpoczną gospodarze

2' - Od razu faul Jędrzejczyka
2' - Cernych długo nie podnosi się z murawy
3' - Rzut wolny dla Jagiellonii z prawej strony, niedaleko linii bocznej
3' - Niezbyt dobra interwencja Miszty, który nie wybił piłki, na szczęście nie ma gola
4' - Puljić przewraca się w polu karnym, sędzia korzysta z pomocy VAR
4' - Żółta kartka: Cezary Miszta (Legia)
5' - Przedziwna sytuacja, bo piłkarz Jagiellonii nie był faulowany
5' - GOL! Jagiellonia Białystok
5' - Strzelec gola: Jesus Imaz (Jagiellonia) z karnego!
6' - Jesus Imaz posłał piłkę w lewy róg, Miszta był bliski obrony, ale niestety gospodarze zdobywają bramkę
9' - Wieteska faulowany we własnym polu karnym przez Olszewskiego
10' - Żółta kartka: Bogdan Tiru (Jagiellonia)
11' - Agresywne wejście Tiru w nogi Luquinhasa
12' - Żółta kartka: Fedor Cernych (Jagiellonia)
12' - Kolejny faul na Luquinhasie
12' - Rzut wolny dla Legii, dosyć daleko od bramki
14' - Dobre zagranie Mladenovicia do Slisza, ten zdecydował się na strzał, ale piłka mu zeszła i uderzenie było niecelne
16' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
18' - Dobre zagranie na prawą stronę do Wszołka, zagranie do środka, Pekhart oddał strzał, jeszcze będzie rzut rożny
19' - Żółta kartka: Błażej Augustyn (Jagiellonia)
19' - Pekhart przewraca się w polu karnym!! Rzut karny dla Legii!!
19' - Pekhart trzymany w pasie przez Augustyna, nie ma wątpliwości
19' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
19' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia) z karnego!
20' - Pewne wykonanie jedenastki, bramkarz zmylony. 1-1
20' - Wieteska faulowany przez Borysiuka
22' - Minęło dopiero 20 minut, a sędzia pokazał już 5 żółtych kartek i podyktował 2 rzuty karne
22' - Rzut rożny dla Legii, Maldenović... legioniści tracą piłkę
23' - Żółta kartka: Josip Juranović (Legia)
24' - Ponownie ostro faulowany Luquinhas, a Juranović zobaczył kartkę za dyskusję z arbitrem
24' - Borysiukowi rzeczywiście należała się kartka, bo już drugi raz agresywnie i nieprzepisowo powstrzymywał przeciwnika
24' - Na spalonym Pekhart
25' - Cernych strzela z 17 metrów, ale Miszta nie dał się zaskoczyć
27' - Rzut rożny dla Legii
27' - Z prawej strony dośrodkowuje Martins
28' - Pekhart próbował strzelać przewrotka, jeszcze zamieszanie przed bramką, przewraca się Jędrzejczyk, który starł się z bramkarzem
28' - Rzut rożny i świetna parada Dziekońskiego
30' - Ciekawa akcja Legii, Kapustka złożył się do strzału głową, ale uderzał niecelnie
31' - Nieporozumienie pomiędzy Wieteską i Misztą - obrońca zbyt lekko podał do własnego bramkarza i niewiele brakowało, by napastnik Jagiellonii przejął piłkę
32' - Faulowany Juranović, akcja szybko przeniosła się do przodu
33' - TO POWINNA BYĆ BRAMKA DLA LEGII!!!
34' - Pekhart doskonale wyszedł zza pleców na 5. metr, znalazł się sam na sam z bramkarzem, trafił jednak tylko w poprzeczkę
35' - Jędrzejczyk starł się z Cernychem, piłkarz Jagiellonii mocniej ucierpiał w tym zderzeniu w powietrzu
36' - Mladenović pognał lewą stroną, dośrodkowanie jednak trafiło do nikogo
37' - Wszołek przedarł się prawą stroną, zagrał na 5. metr, ale nikt nie zamykał tej akcji
40' - Niedokładne dośrodkowanie Wszołka
41' - Pospisil faulował Luquinhasa
43' - Zmiana Jagiellonia: Fedor Cernych Przemysław Mystkowski
44' - Juranović faulowany w środku boiska przez Twardka
45' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Jagiellonia)
45' - Tym razem Borysiuk już zobaczył upomnienie za faul
45' - Ponownie agresywnie potraktowany Luquinhas
46' - Imaz znalazł się sam na sam z Misztą, na szczęście bramkarz Legii wyszedł z tego pojedynku zwycięsko
47' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
47' - Rzut rożny dla Jagiellonii
47' - Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy
49' - Koniec pierwszej połowy

Po bardzo ciekawej pierwszej połowie Legia remisuje z Jagiellonią 1-1. Zapraszamy na drugą część spotkania.

46' - Zmiana Jagiellonia: Bojan Nastić Bartłomiej Wdowik
50' - Spokojny początek drugiej połowy spotkania
52' - Dobre, mocne uderzenie Slisza z dystansu, niestety - niecelne
53' - Za mocna wrzutka w pole karne do Pekharta i piłka padła łupem bramkarza
55' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
57' - Mystkowski fauluje Slisza
58' - Świetne uderzenie Mladenovicia i doskonała obrona Dziekońskiego
58' - Rzut rożny dla Legii
59' - Bardzo gęsto w polu karnym i legioniści nie zdołali oddać strzału
63' - Dużo spokojniejsza i mniej ciekawa ta druga część spotkania
68' - Zbyt lekki strzał Martinsa z dystansu nie mógł zaskoczyć Dziekońskiego
69' - Teraz z dystansu próbował Luquinhas, ale i tym razem bramkarz był na posterunku
70' - Kompletnie nieudane dośrodkowanie Mladenovicia
71' - Zmiana Jagiellonia: Kris Twardek Maciej Makuszewski
71' - Zmiana Jagiellonia: Jakov Puljić Maciej Bortniczuk
72' - Jagiellonia mocno cofnęła się do obrony, a Legia cały czas atakuje. Póki co, bez wymiernych efektów
74' - Świetne zagranie do Mladenovicia, ten popędził lewą stroną, dośrodkował piłkę w pole karne, ale Pekhart uderzył niecelnie
76' - Niecelny strzał Kapustki
80' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
81' - Luquinhas popędził lewą stroną i został sfaulowany przez Tiru
82' - Rzut rożny dla Legii
84' - Wygląda na to, że Pekhart nabawił się jakiegoś urazu
85' - Bardzo dobre uderzenie Luqinhasa, szkoda, że piłka uderzyła jedynie w poprzeczkę
86' - Pekhart co i rusz trzyma się za dół pleców i górną część uda. Nie wiadomo, czy dokończy to spotkanie
86' - Jednak konieczna była zmiana
86' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Rafael Lopes
87' - Doskonałe uderzenie Luquinhasa, ale świetną paradą popisał się Dziekoński
88' - Piłka niestety trafiła wyskakującego do główki Jędrzejczyka w rękę
88' - Zmiana Jagiellonia: Martin Pospisil Bartosz Kwiecień
89' - Faulowany Jędrzejczyk w środku boiska
91' - Próba strzału Mystkowskiego, jeszcze piłka skiksowała, ale ostatecznie padła łupem Miszty
91' - Sędzia doliczył 3 minuty
93' - Mimo dużej przewagi optycznej Legia nie jest w stanie zdobyć drugiej bramki.
94' - Wszystko wskazuje na to, że ten mecz zakończy się remisem
94' - Koniec meczu!

Dokładnie tak się stało. Legia kolejny raz nie wygrała w Białymstoku, choć okazji do strzelenia bramki miała sporo. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.