Artur Jędrzejczyk 55
Mateusz Wieteska 4
Artem Szabanow 13
Josip Juranović 2
69' Bartosz Slisz 99
55' Andre Martins 24
Filip Mladenović 25
Bartosz Kapustka 67
46' Rafael Lopes 21
87' Luquinhas 82
Cezary Miszta 35
Mateusz Hołownia 3
87' Paweł Wszołek 22
69' Walerian Gwilia 8
Jakub Kisiel 63
Jasur Yaxshiboyev 7
Kacper Skibicki 71
46' Ernest Muci 20
55' Kacper Kostorz 30

Zrewanżowali się za jesień

Po dosyć wyrównanym spotkaniu Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2-1. Tym samym legioniści zrewanżowali się za jesienną porażkę przy Łazienkowskiej 1-3.

Już 3. minucie mocnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Filip Mladenović, ale akcja zakończyła się tylko rzutem rożnym. W 5. minucie było już jednak 1-0 dla Legii. Świetne podanie otrzymał Juranović, który dograł do wychodzącego na czystą pozycję Kapustki, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Chudego. W 12. minucie Kapustka po raz kolejny oddał strzał na bramkę. Tym razem skończyło się tylko na rzucie rożnym. Górnik w tej części gry nie zapuszczał się zbytnio pod pole karne stołecznego zespołu. Pierwszy wart odnotowania strzał rywale oddali w 19. minucie, a jego autorem był Bartosz Nowak. Artur Boruc nie miał jednak problemu ze złapaniem uderzonej z dystansu piłki. Kilka minut później Andre Martins musiał ratować się faulem na Krzysztofie Kubicy. Legionista został za to przewinienie ukarany żółtą kartką, co oznacza, że nie będzie mógł wystąpić w wyjazdowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

W 34. minucie doszło do nieporozumienia w defensywie pomiędzy Martinsem i Jędrzejczykiem, co wykorzystał Jesus Jimenez i znalazł sam na sam z Borucem. Sędzia dopatrzył się jednak przewinienia napastnika Górnika. W 40. minucie doszło do kolejnego nieporozumienia w linii defensywnej Legii, w zamieszaniu na strzał zdecydował się jeden z zawodników Górnika. Na szczęście piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Boruca. W odpowiedzi Mladenović dośrodkował w pole bramkowe do Josipa Juranovicia, jednak ten nie zdołał zamknąć tej akcji. Chwilę później znowu mieliśmy sytuację dla gospodarzy. Nieupilnowany przez Mateusza Wieteskę Bartosz Nowak dobrze złożył się do strzału, ale na szczęście uderzył niecelnie. Tuż przed przerwą Jędrzejczyk w swoim stylu złapał rywala i przewrócił na murawę. Sytuacja miała miejsce w polu karnym i Bartosz Frankowski nie miał innej możliwości, niż wskazać na jedenasty metr. Artur Boruc został zmylony przez Jimeneza. Do przerwy na tablicy widniał wynik 1-1.

W przerwie Czesław Michniewicz dokonał jednej zmiany - Rafaela Lopesa zastąpił na placu gry Ernest Muci. W 54. minucie niezłą akcję przeprowadzili gospodarze. Legioniści zdołali wybić piłkę na rzut rożny. Chwilę później na placu gry pojawił się Kacper Kostorz, który zmienił Andre Martinsa. Gra się wyrównała, a swoja czwartą żółtą kartkę w tym sezonie zobaczył Luquinhas, co oznacza, że on również nie zagra w meczu ze Śląskiem.

W 60. minucie Muci otrzymał świetne podanie od Juranovicia, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę. Kilka minut później Mladenović dobrze zagrał przed bramkę, jednak Kostorz nie skierował piłki do siatki.

Ok. 70. minuty na placu gry pojawił się Walerian Gwilia. Dobrze zagrał do Juranovicia, który odegrał do Luquinhasa, jednak strzał Brazylijczyka został zablokowany. W odpowiedzi w polu karnym przewrócił się Jimenez, ale tym razem o faulu nie mogło być mowy. Chwilę później w narożniku pola karnego nieprzepisowo powstrzymywany był Luquinhas. Gwilia zdecydował się na bezpośredni strzał, ale rywale nie zostali zaskoczeni i uderzenie zablokowali.

Legioniści nie ustawali w atakach. W polu karnym w sporym zamieszaniu znalazł się Mladenović, jednak gospodarze zdołali wybić piłkę. Zadowolony z rezultatu Górnik ewidentnie grał na czas. Kolejni piłkarze co i rusz kładli się na murawę, sygnalizując urazy czy ból. Swoją drogą, spotkanie do najczystszych nie należało - sędzia pokazał aż 7 kartek.

W 82. minucie legioniści po raz drugi mogli cieszyć się ze zdobycia bramki. Z bardzo bliskiej odległości piłkę do siatki Chudego skierował niewidoczny do tej pory Kostorz. Napastnik Legii otrzymał świetne podanie od Luquinhasa, ominął Paluszka i znalazł się sam na sam z golkiperem. Swoją bramkę zadedykował zmarłemu niedawno ojcu.

Końcowe minuty nie różniły się od pozostałej części meczu. Spotkanie było wyrównane, a po początkowej dominacji Legii, Górnik również stwarzał groźne sytuacje. Tak było choćby w 92. minucie, kiedy Boruc doskonałą interwencją zablokował zmierzającą do bramki piłkę. Chwilę później doszło do zderzenia dwóch zawodników. Obydwaj długo nie podnosili się z murawy. Michał Koj ucierpiał jednak bardziej w tym starciu niż Artem Szabanow. Piłkarz Górnika musiał zejść z boiska i już na nie nie wrócił. Sędzia przedłużył jeszcze nieco spotkanie, ale wynik nie uległ już zmianie i Legia może dopisać sobie kolejne 3 punkty, dzięki czemu pozostanie po tej kolejce liderem tabeli Ekstraklasy.

19:35 - Witamy i zapraszamy na relację LIVE z sobotniego starcia w Zabrzu. Na tym stadionie bilans ostatnich meczów legionistów nie jest zadowalający. Z sześciu wizyt przy ul. Roosevelta Legia wygrała tylko jeden raz, dwa razy zremisowała i zanotowała trzy porażki.
19:41 - Dzisiaj na rezerwie obydwu klubów zimowe zakupy do linii ataku. W Górniku mowa o Richmondzie Boakye, a w Legii Jasurze Yaxshiboyevie oraz Erneście Mucim.
19:47 - W Legii po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce zagra Artem Szabanow. Jego występ przeciwko Wiśle Płock był na tyle udany, że trener Czesław Michniewicz postanowił tym razem dać Ukraińcowi szansę pokazania się od początku spotkania.
19:57 - Na początku na boisku pojawiają się piłkarze Górnika. Zaraz za nimi wychodzą legioniści.
Kibice Górnika prowadzą glośny doping przed stadionem.

1' - Gramy!
2' - Luquinhas przedarł się środkiem pola, gdzie został sfaulowany. Będzie okazja z rzutu wolnego
3' - Przy piłce stoi Mladenović... strzał i broni Chudy! Będzie rzut rożny
4' - Bramkarz Górnika końcówkami palców zbił piłkę poza linię końcową
5' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
5' - Strzelec gola: Bartosz Kapustka (Legia)!
5' - No i mamy otwarcie! 1-0 dla Legii
6' - Świetne podanie do Juranovicia, który dograł do wychodzącego na czystą pozycję Kapusti, który w sytuacji sam na sam pokonał Chudego
7' - Golkiper Górnika poślizgnął się wychodząc do piłkarza Legii, co spowodowało, że był minimalnie spóźniony. To przesądziło o golu dla mistrzów Polski
8' - Górnik chce szybko odpowiedzieć, ale piłkarza gospodarzy spokojnie zatrzymuje Szabanow
8' - Pierwsza interwencja Boruca, który wyłapał prosty strzał Wiśniewskiego
9' - Luquinhas faulowany na lewej stronie boiska
10' - Atak Górnika środkiem pola i udany powrót zaliczył Slisz, który odebrał piłkę jednemu z rywali
11' - Jak na razie bardzo aktywny na prawej stronie jest Josip Juranović. Teraz po jego dośrodkowaniu legioniści zyskali kolejny rzut rożny
12' - Legia spokojnie buduje kolejny atak od formacji obronnej
12' - Znów było blisko!
13' - Luquinhas pobiegł środkiem pola, podał do Kapustki, który przełożył sobie z łatwością jednego z rywali i oddał groźny strzał. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy, co znacząco utrudniło interwencję Chudemu
14' - Na spalonym Alex Sobczyk
15' - Legia zdecydowanie lepiej prezentuje się w środku pola, gdzie wygrywa większość piłek
16' - Dobre podanie do Jimeneza, którego zdołał uprzedzić Mladenović. Będzie korner dla gospodarzy
17' - Mladenović dośrodkowuje w pole karne i niepewne zachowanie obrońcy Górnika. Znów będziemy mieli rzut rożny dla Legii
17' - Martins zbyt mocno wrzuca w pole karne i będzie aut
19' - Błąd Wieteski w wyprowadzeniu piłki, przez co Górnik miał okazję do kontry. Na szczęście złe rozwiązanie Prohazki spowodowało, że gospodarze znów muszą zacząć budowanie akcji
19' - Strzał Nowaka zza pola karnego i brawo Artur Boruc!
19' - Bramkarz Legii pewnie złapał mocne uderzenie przeciwnika
20' - Gospodarze powoli zaczynają dochodzić do głosu. Legia zaczyna oddawać im zbyt dużo pola gry
22' - Fatalne zagranie Kubicy, który zamiast do kolegi z zespołu, podał piłkę do Boruca
22' - Bardzo brzydki faul na Luquinhasie
22' - Żółta kartka: Roman Prochazka (Górnik Z.)
23' - Brazylijczyk wyminął w środku pola dwóch rywali, a Prohazka zdecydował się ratować sytuację faulem
23' - Luquinhasowi musiała zostać udzielona pomoc medyczna...
24' - Na szczęście wszystko jest już ok i możemy grać dalej
25' - Szabanow do Boruca, a ten daleko wybija w kierunku Lopesa. Jak na razie Portugalczyk przegrywa jednak pojedynki z obrońcami
26' - Juranović, Mladenović... Mocne uderzenie Serba trafia w piłkarza Górnika. Szkoda, bo to była dobra okazja na podwyższenie prowadzenia
26' - Żółta kartka: Andre Martins (Legia)
27' - Martins ratował się faulem na Kubicy.
28' - To napomnienie oznacza, że Martinsa zabraknie w kolejnym ligowym spotkaniu
29' - Tempo gry mocno spadło w ostatnich minutach. Po szybko strzelonym golu Legia ograniczyła swoje ataki
30' - Dobry pressing Górnik spowodował stratę Legii w środku pola
31' - Jimenez wyjechał z piłką poza linię końcową i od bramki zacznie Boruc
32' - Mladenović niedokładnie do podwojonego Luquinhasa, który zanotował stratę. Z kontrą ruszył Wiśniewski, ale wszystko zakończył złym podaniem
32' - Wiśniewski sfaulował Luquinhasa
33' - Juranović do Lopesa i ten fatalnie skiksował. Szkoda.
33' - Jak na razie napastnik Legii nie może odnaleźć na boisku swojego miejsca
34' - Faul na Kapustce
34' - Żółta kartka: Adrian Gryszkiewicz (Górnik Z.)
35' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego wprost w ręce Chudego
36' - Fatalne wyprowadzenie piłki przez Wieteskę, który w prostej sytuacji posłał futbolówkę w aut
38' - Mladenović chciał posłać podanie wzdłuż boiska, co zakończyło się stratą. Zła decyzja obrońcy nie skończyła się jednak źle, bo Górnik popełnił za chwilę faul w ataku
39' - Bardzo dobrze prezentuje się natomiast jak na razie Artem Szabanow. Do tej pory Ukrainiec jest w tym meczu bezbłędny
40' - Zamieszanie w polu karnym Legii. Strzał Sobczyka z półwoleja, piłka odbija się od Wieteski i w niewielkiej odległości mija słupek
40' - Żółta kartka: Erik Janża (Górnik Z.)
40' - Janża dostał żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem, a tymczasem na boisku znowu leży Luquinhas
41' - Na żółtą kartkę złożyły się nie tylko dyskusje, ale również kolejny brutalny faul na Brazylijczyku
42' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
42' - Teraz Szabanow uderzony w głowę przez rywala
43' - Jak tak dalej pójdzie, to gospodarze nie skończą tego meczu w komplecie
44' - Mladenović dośrodkował do Juranovicia, któremu zabrakło kilku centymetrów, aby sięgnąć ją głową...
44' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
44' - A teraz było o krok od wyrównania. Nowak dostał podanie z lewej strony, oddał mocne uderzenie z półwoleja i piłka przeleciała obok słupka
45' - Gdyby pomocnik był bardziej dokładny, to Boruc nie miałby kompletnie nic do powiedzenia
45' - Rzut karny!
46' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
46' - Jędrzejczyk, zdaniem sędziego, przytrzymał wyskakującego do główki rywala
47' - Żółtą kartką ukarany także Michniewicz
47' - To drugi mecz z rzędu, kiedy Legia gubi się w końcówce pierwszej połowy...
47' - GOL! Górnik Zabrze
47' - Strzelec gola: Jesus Jimenez (Górnik Z.) z karnego!
47' - I niestety mamy wyrównanie
48' - Spokojne uderzenie napastnika i mamy remis
48' - Gospodarze nie grali nic wielkiego, ale do remisu doprowadzili
49' - Żółta kartka: Bartosz Nowak (Górnik Z.)
49' - Znów powalony na murawę Luquinhas
49' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Legia prezentowała się lepiej od Górnika, ale przez błąd w końcówce pierwszej części gry straciła gola
Wracamy za 15 minut
Piłkarze wracają na boisko
W drugiej połowie po raz pierwszy w barwach Legii zobaczymy Ernesta Muciego

44' - Zmiana Legia: Rafael Lopes Ernest Muci
47' - Górnik odważnie zaczął drugą połowę. Dośrodkowania Janży i dobra interwencja Jędrzejczyka
48' - Kapustka pokazał się na prawej stronie, skąd podał w pole karne Górnika. Tam niespodziewanie znalazł się Jędrzejczyk, który jednak nie opanował piłki
48' - Martins sfaulowany przez Jimeneza
49' - Mladenović wstrzelił piłkę w szesnastkę, ale niestety spóźniony był Muci
50' - Janża nastrzelił Jędrzejczyka i rzut rożny dla Górnika
51' - Zamieszanie po rzucie rożnym. Po chwili przewrotka Kubicy i na szczęście ta próba daleka była od ideału
51' - Slisz sfaulowany w powietrzu i jak na razie pomocnik nie podnosi się z boiska
52' - Strata Mladenovicia na lewej stronie. Legia ma problemy z pressingiem Górnika
53' - Za moment na boisko wejdzie Richmond Boakye
53' - Kapustka poradził sobie na prawej stronie z dwójką obrońców, ale niedokładnie podał do Juranovicia. Zdecydowanie zbyt wiele prostych błędów Legia popełniła na połowie Górnika
55' - Nowak dostał świetne otwierające podanie, wbiegając w pole karne odegrał do Sobczyka, który w ostatniej chwili został zablokowany!
55' - Zmiana Górnik Z.: Alex Sobczyk Richmond Boakye
55' - Dośrodkowanie do Michała Koja. Ten głową odegrał do Gryszkiewicza i na szczęście jego strzał był bardzo niecelny
56' - Zmiana Legia: Andre Martins Kacper Kostorz
57' - Dużo niedokładności w obydwu zespołach, ale przy piłce utrzymuje się Legia
57' - Żółta kartka: Luquinhas (Legia)
58' - Faulowany był raz, drugi, trzeci. Teraz Luquinhas zderzył się z Kojem i od razu arbiter ukarał legionistę żółtą kartką
59' - Luquinhasa również zabraknie w kolejnym meczu ligowym
60' - Kapustka tym razem na prawej stronie, piłka ostatecznie trafiła do Luquinhasa, który przebiegł z nią kilkanaście metrów i... został sfaulo... nie! Frankowski nakazał grać dalej
61' - Zablokowane dośrodkowanie Luquinhasa
61' - Na murawie leży jeden z piłkarzy Górnika
63' - Zmiana Górnik Z.: Adrian Gryszkiewicz Aleksander Paluszek
63' - Gryszkiewicz opuścił boisko z powodu kontuzji
64' - Kolejny atak Legii. Może tym razem?
64' - Mladenović dośrodkował do Juranovicia i ten uprzedzony przez rywala
65' - Boakye oddał bardzo słaby strzał z dystansu
66' - Prohazka do Kubicy, ten główkuje, ale na szczęście niecelnie. Górnik po raz kolejny doszedł jednak do sytuacji strzeleckiej
67' - Zły drybling Slisza, co poskutkowało stratą piłki i z kontrą sunie Górnik
68' - Faul Kapustki i rzut wolny dla Górnika...
68' - Paluszek zablokowany i rzut rożny dla gospodarzy
69' - Czas ucieka, a niestety brakuje sytuacji bramkowych dla Legii w drugiej połowie
69' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Walerian Gwilia
69' - Kolejna zmiana w drużynie Legii
70' - Kostorz wyraźnie pociągany za koszulkę, ale gwizdek sędziego milczy. Sędzia dzisiaj w wyjątkowo słabej formie
72' - Szabanow ostre starcie z rywalem i piłkarz gospodarzy na razie nie podnosi się z murawy
73' - Bardzo dużo niedokładności prezentuje Legia pod polem karnym przeciwnika. Po przerwie nie zobaczyliśmy żadnego groźnego strzału na bramkę Martina Chudego
73' - Luquinhas sfaulowany przez Massourasa tuż przed linią pola karnego
74' - Gwilia z wolnego niestety prosto w mur
75' - Zmiana Górnik Z.: Roman Prochazka Daniel Ściślak
75' - Zmiana Górnik Z.: Bartosz Nowak Alasana Manneh
77' - Dobra kontra zainicjowana odbiorem Muciego, który podał do Luquinhasa. Brazylijczyk uruchomił Mladenovicia i ten zblokowany w polu karnym
77' - Będzie jednak jeszcze rzut rożny... Niestety nic z tego nie wyszło
77' - Wrzutka Mladenovicia wprost w ręce bramkarza Górnika
78' - Na murawie leży Massouras, ale pomoc medyczna nie będzie potrzebna
78' - Zagranie ręką Mladenovicia w środku pola i rzut wolny dla Górnika
79' - Do końca meczu nieco ponad 12 minut
80' - Tym razem bardzo złe dośrodkowanie Mladenovicia. Serb nie dał żadnych szans Juranoviciowi na dojście do piłki
82' - Massouras wpadł w pole karne po podaniu od Jimeneza i skutecznie interweniowali obrońcy
82' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
82' - Strzelec gola: Kacper Kostorz (Legia)!
83' - Jeeeest! Mamy to! Kacper Kostorz i 2-1 dla Legii!
83' - Świetne podanie od Luquinhasa, Kostorz ma przed sobą Paluszka, zwiódł do prostym zwodem i w sytuacji sam na sam pokonał Chudego. Brawo!
85' - Interwencja obrońcy Górnika i aut dla Legii
85' - Do wejścia na boisko gotowy z kolei Paweł Wszołek
86' - Szabanow wyjaśnił sytuację daleki wykopem. Od bramki zacznie Chudy
87' - Muci niepotrzebnie wdał się w drybling i stracił piłkę. Na szczęście jego koledzy szybko ją odzyskują
87' - Zmiana Legia: Luquinhas Paweł Wszołek
88' - Zszedł z boiska Luquinhas. Brazylijczyk zakończył swój udział w spotkaniu z dwiema nogami
89' - Kostorz swojego gola zadedykował zmarłemu tacie
90' - Dalekie podanie do Wszołka, ale piłka zdążyła wyjść poza boisko
91' - Kostorz spróbował tym razem strzału z dystansu, jednak zabrakło mu precyzji
91' - Sędzia doliczył pięć minut
92' - Faul Kapustki na swojej połowie
93' - Górnik bliski wyrównania! Paluszek znalazł się w polu karnym, ale Boruc świetnym wyjściem uratował Legię
93' - Bardzo groźne zderzenie piłkarzy na boisku
94' - Na murawie pojawili się lekarze, którzy są przy Szabanowie i jednym z piłkarzy Górnika
95' - Szabanow i Koj podnoszą się już na szczęście z boiska
96' - Solidny guz na głowie piłkarza Górnika, który nie wróci już na boisko
97' - Wszołek pobiegł prawą stroną, gdzie został zablokowany. Rzut rożny
97' - Szabanow jest już na boisku
98' - Na spalonym Wszołek
99' - Ostatnie chwile meczu, ale to Górnik jest w natarciu
99' - Koniec meczu!

Mamy to! To nie był łatwy mecz dla Legii, ale trzy punkty jadą do Warszawy, dzięki trafieniu Kacpra Kostorza z drugiej połowy
Kolejne spotkanie już w środę, kiedy Legia zagra w Pucharze Polski z Piastem Gliwice
Tymczasem dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów pomeczowych zapraszamy na stronę główną Legionisci.com