Bartosz Slisz 99
Walerian Gwilia 8
Bartosz Kapustka 67
Rafael Lopes 21
50' Szymon Włodarczyk 28
Ernest Muci 20
50' Tomas Pekhart 9

Legia odjeżdża rywalom

Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław. Jedynego gola strzelił w drugiej połowie Paweł Wszołek, który wykorzystał podanie od Bartosza Kapustki. Gospodarze kilkukrotnie zagrozili bramce rywali, lecz ogółem to piłkarze Czesława Michniewicza zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Dzięki temu powiększyli przewagę w tabeli nad Pogonią, która przegrała u siebie z Lechem.

W 6. minucie pierwsze groźne dośrodkowanie w pole karne Śląska, ale pewnie na przedpolu zachował się Matus Putnocky. Gdyby jeden z legionistów przeciął lecącą piłkę, to z całą pewnością otworzyłby we Wrocławiu wynik spotkania. Przez pierwszy kwadrans nieco lepiej w ofensywie wyglądali goście. Gracze Czesława Michniewicza mieli jednak ponownie problemy z doprowadzeniem do czystej sytuacji strzeleckiej. W 18. minucie czujność Artura Boruca ezostała sprawdzona przez Roberta Picha. Piłkarz Śląska główkował po wrzutce ze skrzydła, jednak uczynił to na tyle lekko, że doświadczony bramkarz nie miał problemów ze skuteczną interwencją. Przez kolejne minuty poziom meczu był mocno średni. Legia nieco lepiej prezentowała się w środku pola, lecz to wrocławianie ostatecznie skończyli pierwszą połowę z dwoma celnymi uderzeniami przy zerowej statystyce w tym aspekcie legionistów.

Na początku drugiej połowy trener Czesław Michniewicz zdecydował się dokonać zmiany w ataku. Szymona Włodarczyka zmienił powracający po kontuzji Tomas Pekhart, który miał za zadanie poprawić grę stołecznych graczy w ofensywie. Po kilkunastu minutach swojego pobytu na murawie napastnik był o krok od strzelenia gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Filipa Mladenovicia ustawiony na wysokości pierwszego słupka Czech uderzał głową, lecz niestety futbolówka odbiła się jedynie od słupka. Po godzinie gry dwie dobre szanse mieli wrocławianie. Najpierw po wrzutce ze skrzydła nieczysto w piłkę trafił Bartłomiej Pawłowski, a potem strzał z ostrego kąta Roberta Picha zdołał sparować poza linię boczną Boruc. W 64. minucie te niewykorzystane szanse zemściły się na gospodarzach. Wówczas Bartosz Kapustka dograł do urywającego się obrońcom Pawła Wszołka, zawodnik wpadł w pole karne przeciwnika, gdzie oddał bardzo mocny strzał po ziemi, nie dając żadnych szans Putnockiemu.

Niebawem błąd w obronie "Wojskowych" mógł wykorzystać Mathieu Scalet. Piłka niespodziewanie spadła od nogi pomocnika Śląska, jednak ten zbyt długo zbierał się do strzału i został w ofiarny sposób zablokowany przez Wieteskę. W 83. minucie przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Pekhart. Czech spróbował mocnego strzału sprzed pola karnego i obroną nogami swój zespół zdołał uratować bramkarz gospodarzy. Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie, chociaż w doliczonym czasie gry Śląsk parę razy znalazł się w szesnastce legionistów, skąd nie potrafił oddać groźnego uderzenia.

17:00 - Witamy i zapraszamy na mecz 20. ligowej kolejki, w którym Legia zagra we Wrocławiu ze Śląskiem. Do pierwszego gwizdka sędziego zostało już tylko 30 minut.
17:04 - Dzisiaj Czesław Michniewicz zdecydował się na inne ustawienie - tym razem z czterema obrońcami. Ponadto w ataku zobaczymy Szymona Włodarczyka
17:16 - W meczach ze Śląskiem Legii idzie ostatnio bardzo dobrze. Aktualnie legioniści notują z tym przeciwnikiem serię trzech zwycięstw i siedmiu nieprzegranych meczów z rzędu. Od 2013 roku klub z Dolnego Śląska pokonał aktualnych mistrzów Polski tylko dwukrotnie - w 2013 i 2017 roku. Zobacz bilans ostatnich spotkań
17:20 - Dzisiaj na rezerwie Legii znalazło się również miejsce dla Tomasa Pekharta, który był ostatnio kontuzjowany. W przypadku niekorzystnego wyniku można spodziewać się wejścia na boisko najlepszego strzelca stołecznego klubu.
17:22 - Pogoń Szczecin przegrała dzisiaj na własnym stadionie z Lechem Poznań 0-1. Wczoraj Raków bezbramkowo zremisował z Cracovią. Przed Legią szansa więc na odskoczenie drugiemu i trzeciemu zespołowi w tabeli na większą liczbę punktów.
17:26 - Obydwie jedenastki za moment zameldują się na murawie
17:27 - Pod nieobecność Artura Jędrzejczyka kapitanem Legii jest dzisiaj Artur Boruc

1' - Gramy! Zaczęła Legia
2' - Prawą stroną ruszył Kapustka, ale został powstrzymany przez obrońców
2' - Śląsk rozgrywa piłkę od linii defensywnej, dalekie podanie i... strata. Teraz przy piłce już goście
3' - Pawłowski dalekie podanie do Musondy. Akcja toczy się na prawej stronie boiska
4' - Cotugno dośrodkował do Musondy i ten fatalnie skiksował. To była bardzo dobra okazja dla Śląska!
4' - Gwilia prosto stracił piłkę w środku pola
6' - Pawłowski dobrze poradził sobie na skrzydle i znowu piłka trafia na prawą stronę
9' - Wszołek faulowany na własnej połowie przy linii bocznej
10' - Teraz Kapustka faulowany z prawej strony boiska. Legioniści ustawiają piłkę, ale bardzo daleko od bramki
11' - Putnocky piąstkuje
11' - Strzał Kapustki zza pola karnego - piłka przeleciała nad poprzeczką
12' - Teraz szczęścia próbował Gwilia, ale jego strzał z dystansu był niecelny
14' - Strzał z dystansu, Boruc nie miał problemów z obroną
14' - Rzut karny dla Legii!
15' - Żółta kartka: Łukasz Bejger (Śląsk)
15' - Filip Mladenović faulowany przez Bejgera.
16' - Po konsultacji z VAR sędzia zmienił decyzję - faul był przed polem karnym
16' - Rzut wolny z narożnika pola karnego, Gwilia wrzuca piłkę, legioniści domagają się rzutu karnego za zagranie ręką
17' - Sytuacja jest analizowana, chwila przerwy w grze
18' - Nic nie było, gramy dalej
19' - Musonda zagrywa piłkę w pole karne, jeden z piłkarzy Śląska oddał strzał, a Boruc popisał się świetną paradą
22' - Na stadionie we Wrocławiu puszczono nagrany doping kibiców. Niestety, brzmi on dosyć słabo
24' - Akcja Śląska - Esposito źle przyjął piłkę w polu karnym
27' - Zbyt lekkie dośrodkowanie Mladenovicia niemal z linii końcowej i żaden z jego kolegów nie przejął piłki
28' - Zagranie w pole karne do Gwilii, pomocnik Legii nie opanował piłki i z szybką akcją próbował wyjść Musonda
30' - Wszołek pobiegł prawą stroną, zgrał do środka, niestety niedokładnie, jeszcze próbował Kapustka i mamy rzut rożny
32' - 30 minut gry za nami, na razie bez ciekawszych akcji ze strony Legii
35' - Wrzutka w pole karne, Włodarczyk uprzedzony przez obrońcę
37' - Błąd Wieteski i Pawłowski przejął piłkę w polu karnym, na szczęście nie zdołał dobrze złożyć się do strzału
40' - Exposito faulowany ok. 25 m od bramki
40' - Wykonanie tego rzutu wolnego jednak zupełnie nieudane
41' - Slisz faulował Picha w środku boiska
42' - Kapustka próbował przedrzeć się w pole karne, ale odbił się od rywala
43' - Strzał Gwilii zza pola karnego, legioniści sygnalizują zagranie ręką
44' - I tym razem nic nie było
46' - Sędzia doliczył 2 minuty
48' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
48' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia remisuje bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław. Zapraszamy na drugą połowę spotkania.
Wszystko wskazuje na to, że legioniści rozpoczną drugą połowę w niezmienionym składzie
Na razie gra stołecznego zespołu wygląda słabo, mimo że Legia prowadzi grę, nie oddała ani jednego celnego strzału
Jednak będzie zmiana - na boisku pojawi się Tomas Pekhart, który właśnie rozpoczął intensywną rozgrzewkę
Można przypuszczać, że zmieni Szymona Włodarczyka, który nie może zaliczyć tego spotkania do udanych
Piłkarze wyszli na murawę, Pekhart nie pojawi się jednak od razu na murawie, nadal prowadzi rozgrzewkę

50' - Zmiana Legia: Szymon Włodarczyk Tomas Pekhart
51' - Wrzutka Lopesa nie trafiła ani do Gwilii, ani do Pekharta
53' - Żółta kartka: Artem Szabanow (Legia)
53' - Szabanow nieprzepisowo powstrzymał Musondę i będzie rzut wolny dla Śląska
54' - Niecelny strzał Janasika z dystansu
55' - Żółta kartka: Robert Pich (Śląsk)
55' - Tym razem faulowany Szabanow i sędzia ponownie sięgnął po kartonik
57' - Cotugno zderzył się z Lopesem, obaj leżą na murawie. Będzie rzut wolny dla Legii
58' - Akcja Legii i... słupek!
62' - Piłka po strzale Pawłowskiego minęła słupek bramki Boruca
63' - Dobry strzał Picha z prawej strony, doskonała obrona Boruca
64' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
65' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
66' - Wszołek dostał idealne podanie w tempo, przebiegł w pole karne i z ok. 10 m uderzył z ostrego kąta. 1-0 dla Legii!
67' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
68' - Wrzutka w piątkę, piłka minęła Pekharta
70' - Lopes faulowany z lewej strony boiska
71' - Zmiana Śląsk: Bartłomiej Pawłowski Marcel Zylla
74' - Szabanow uprzedził Musondę i wybił piłkę w polu karnym
76' - Wieteska faulował Musondę, daleko od bramki
77' - Scalet złożył się do strzału, ale jego uderzenie zostało zablokowane
78' - Żółta kartka: Guillermo Cotugno (Śląsk)
79' - Zmiana Śląsk: Erik Exposito Fabian Piasecki
79' - Zmiana Śląsk: Robert Pich Waldemar Sobota
80' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
81' - Slisz faulowany z prawej strony boiska
84' - Ale to była akcja!! Bejger tak wybijał piłkę, że ta trafiła do Pekharta, jednak napastnik Legii sam na sam trafił tylko w bramkarza!
85' - Rzut rożny, Pekhart główkuje - niecelnie
86' - Zmiana Śląsk: Guillermo Cotugno Mateusz Praszelik
90' - Niewiele brakowało by Kapustka przejął piłkę od Putnockyego
91' - Mladenović sygnalizuje uraz, położył się na murawie
91' - Sędzia doliczył 4 minuty
92' - Artur Boruc głośno pokrzykuje do kolegów
93' - Z Mladenoviciem wszystko w porządku, potrzebował tylko chwili przerwy
93' - Niecelny strzał Praszelika z bliskiej odległości
93' - Żółta kartka: Artur Boruc (Legia)
94' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
96' - Jeszcze rzut rożny dla Śląska
96' - Wszyscy zawodnicy w okolicy poola karnego Legii, włącznie z bramkarzem
96' - Koniec meczu!

Po niezbyt emocjonującym meczu Legia Warszawa wygrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1-0. Dziękujemy za uwagę, zapraszamy na kolejne relacje.