Mateusz Wieteska 4
Mateusz Hołownia 3
Josip Juranović 2
Bartosz Slisz 99
46' Andre Martins 24
Filip Mladenović 25
61' Bartosz Kapustka 67
Tomas Pekhart 9
92' Luquinhas 82
Cezary Miszta 35
Marko Vesović 29
61' Walerian Gwilia 8
Jasur Yaxshiboyev 7
Mateusz Cholewiak 17
46' Rafael Lopes 21
Kacper Skibicki 71
Ernest Muci 20
92' Paweł Wszołek 22

Wymęczone zwycięstwo zbliża do mistrzostwa

W meczu 27. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1-0. Spotkanie nie należało do najciekawszych, nie mieliśmy okazji oglądać zbyt wielu sytuacji bramkowych, a jedyny gol padł po rzucie karnym podyktowanym za faul na Luquinhasie.

Początkowe minuty spotkania były bardzo spokojne i wyrównane. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie ciekawej sytuacji. W 11. minucie gospodarze wykonywali pierwszy w tym meczu rzut rożny, ale i wówczas nie stworzyli zagrożenia pod bramką Artura Boruca. W 12. minucie mieliśmy pierwszą niezłą akcję Legii. Po rzucie rożnym piłkę na linii pola karnego przejął Filip Mladenović, oddał strzał, a Dusan Kuciak wybił piłkę poza boisko. 8 minut później dobrze zapowiadającą się akcję zmarnował Bartosz Kapustka. Pomocnik Legii wychodził prawą stroną, jednak jego strzał był zupełnie nieudany. Kolejne minuty przyniosły mało widowiskową grę w środku boiska, dużo podań i brak sytuacji bramkowych dla żadnej z drużyn. Dopiero w 33. minucie legioniści oddali celny strzał, ale i tym razem bez efektu bramkowego. W 37. minucie na uderzenie głową zdecydował się Tomas Pekhart, jednak został zablokowany. Do końca regulaminowych 45 minut nie wydarzyło się już nic zasługującego na uwagę. Pierwsza połowa tego spotkania bardzo rozczarowała - była nieciekawa, nieatrakcyjna dla oka i przede wszystkim nie doczekaliśmy się na groźne sytuacje.

W przerwie trener Legii zdecydował się na dokonanie jednej zmiany - w miejsce Andre Martinsa wszedł Rafel Lopes. Nie wpłynęło to jednak na obraz gry. Dość powiedzieć, że główną atrakcją początku drugiej części gry był gęsto sypiący śnieg, który błyskawicznie pokrył murawę. Sędzia nakazał więc wymianę piłki na pomarańczową. W 55. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Flavio, ale bardzo się pomylił. To był jedynie przerywnik w tej monotonii, którą mieliśmy okazję oglądać. W 59. minucie mieliśmy chyba najlepszą sytuację dla Lechii - Mateusz Hołownia pomylił się, co bezlitośnie wykorzystał Flavio. Wbiegający napastnik Lechii posłał piłkę z ostrego kąta w kierunku bramki, ale trafił jedynie w słupek. W 62. minucie dobre podanie otrzymał Mladenović, zbiegł w kierunku linii końcowej, dośrodkował, jednak obrońcy wybili futbolówkę na rzut rożny. Stały fragment nie przyniósł zagrożenia po bramką Lechii. W 68. minucie w polu karnym przewrócił się Luquinhas, faulowany przez Malocę. Legioniści głośno domagali się rzutu karnego, sędzia musiał skorzystać z pomocy VAR i ostatecznie wskazał jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się jak zwykle Tomas Pekhart. W 77. minucie źle interweniujący Mateusz Wieteska niemal skierował głową piłkę do własnej siatki. 3 minuty później Josip Juranović dobrze zagrał piłkę z prawej strony przed bramkę, jednak żaden z jego kolegów nie zamknął tej akcji. Chwilę później przed szansą stanął Rafael Lopes, ale piłka po jego uderzeniu została tylko wybita na rzut rożny. W 83. minucie Artur Boruc źle wyszedł z bramki, piłka zmierzała obok bramki, ale zwolniła na śniegu i było niebezpieczeństwo, że dopadnie do niej jeden z piłkarzy Lechii. Boruc szybko musiał wracać, wybił piłkę, a Zwoliński wpadł jeszcze w słupek i bardzo mocno ucierpiał w wyniku tego zderzenia.

W 89. dobry strzał z pola karnego oddał Lopes, jednak Kuciak był na posterunku. Sędzia Jarosław Przybył doliczył 6 minut do drugiej części spotkania. Lechia zmarnowała jeszcze doskonałą sytuację na wyrównanie, a potem niewiele się już wydarzyło na boisku i Legia mogła się cieszyć z wymęczonego zwycięstwa.

Witamy ze stadionu w Gdańsku. Pogoda dziś nie rozpieszcza - jest chłodno, zaledwie 3-4 stopnie na plusie, poza tym pada deszcz lub deszcz ze śniegiem.
Dusan Kuciak wybiegł już na rozgrzewkę.
Legia już na rozgrzewce. Teraz dosyć mocno pada śnieg i delikatnie osiada na murawie
Piłkarze są już na boisku. Legia dziś na zielono-czarno, Lechia na biało
oczywiście na stadionie nie ma kibiców, ale legioniści w pierwszej połowie będą atakować w stronę, gdzie normalnie znajduje się sektor gości

1' - Pekhart do tyłu i gramy!
2' - Luquinhas faulowany przez Makowskiego
4' - Conrado zagrywa do Paixao. Akcja przerwana, pozycja spalona Portugalczyka
4' - Martins fauluje Kubickiego
5' - Kapustka wyprzedził Conrado i został przez niego sfaulowany
6' - Mladenović w pole karne i bez problemów radzą sobie gospodarze
8' - Goście w ataku pozycyjnym
9' - Wieteska wybiega wysoko i fauluje Zwolińskiego
11' - Rzut rożny dla Lechii po interwencji Martinsa
14' - Rzut rożny, Mladenović, potworne zamieszanie i ostatecznie Kuciak broni strzał Luquinhasa
15' - Pekhart przyjmuje piłkę tyłem do bramki, obrót i strzał obok bramki
18' - Jędrzejczyk ruszył z piłką do przodu i po przekroczeniu linii środkowej został sfaulowany przez Paixao
20' - Slisz przewraca Paixao. Skończyło się na słownym upomnieniu legionisty.
21' - Techniczny błąd Kapustki i strata na rzecz Kubickiego
25' - Seria dośrodkowań gospodarzy w pole karne Boruca, które nie dały im wymiernego efektu
28' - Długie zagranie do Juranovica i pozycja spalona
29' - Żółta kartka: Jan Biegański (Lechia)
29' - Rzut wolny dla Legii po faulu na Luquinhasie
35' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
35' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego Lechii. Kilka szybkich podań na jeden kontakt przed polem karnym zakończonych celnym strzałem Luquinhasa. Kuciak wybija na rzut rożny
38' - Luquinhas zagrywa w pole bramkowe i piłkę łapie Kuciak
41' - Doskonałą okazję miał Hołownia i strzelił wysoko nad poprzeczką
42' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
45' - Jurnović w pole karne, Pekhart zblokowany i tylko korner
45' - Żółta kartka: Mateusz Hołownia (Legia)
46' - Spóźniony wślizg legionisty zakończony faulem na Paixao
46' - Koniec pierwszej połowy

Dużo walki w pierwszej połowie a mało konkretów pod bramkami

45' - Zmiana Legia: Andre Martins Rafael Lopes
46' - Zmiana Lechia: Joseph Ceesay Mykoła Musolitin
47' - Śniegowa aura towarzyszy zawodnikom w drugiej odsłonie meczu
48' - Murawa robi się biała
51' - Hołownia fauluje Paixao
51' - Mamy zmianę piłki na pomarańczowa
53' - Makowski decyduje się na bezpośredni strzał nad poprzeczką
53' - Żółta kartka: Tomas Pekhart (Legia)
55' - Nakładka Czecha i kartka
57' - Wracamy do standardowej piłki
61' - Paixao wykorzystuje błąd Hołowni, wpada w pole karne. Strzał w "bliższy" róg i słupek ratuje Legię!
61' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Walerian Gwilia
63' - Mladenović w pole karne i Maloca na rzut rożny
64' - Słabe dośrodkowanie i radzą sobie gospodarze
65' - Boruc wygrywa pojedynek sam na sam ze Zwolińskim!
65' - Zmiana Lechia: Conrado Żarko Udovicić
67' - Mladenović z narożnika pola karnego
70' - Zamieszanie w polu karnym Lechii. Legioniści domagają się rzutu karnego. Sędzia każe grać!
70' - VAR!
70' - Karny dla Legii!
71' - Żółta kartka: Mario Maloca (Lechia)
71' - Faulowany Luquinhas
72' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
72' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia) z karnego!
73' - Pewny strzał Tomasa. Kuciak liczył na strzał w środek i tam został
75' - Zmiana Lechia: Jan Biegański Maciej Gajos
75' - Zmiana Lechia: Flavio Paixao Kenny Saief
76' - Ostatni kwadrans przed nami
81' - Juranović w pole karne ale ani Luquinhas ani Pekhart nie zdołali przeciąć futbolówki
81' - Kolejna składna akcja Legii, Pekhart do Lopesa i zblokowane uderzenie Portugalczyka
86' - fot. Woytek / Legionisci.com
87' - Ufff... mogło być 1-1. Zwoliński wślizgiem przejmuje piłkę przed Borucem, szybko zbiera się, żeby dobić ale zostaje uprzedzony przez golkipera Legii. Siłą rozpędu napastnik gospodarzy zatrzymał się dopiero na słupku. Długo nie mógł się podnieść z murawy, ale ostatecznie gra dalej
87' - Zmiana Lechia: Tomasz Makowski Mateusz Żukowski
87' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
91' - Lopes przerzucił piłkę nad obrońcą, po czym huknął na bramkę. Fantastyczna interwencja Kuciaka utrzymuje Lechię w grze
91' - Druga połowa przedłużona o 6 minut
92' - Zmiana Legia: Luquinhas Paweł Wszołek
96' - Lechia głośno domagała się karnego a skończyło się na żółtej kartce dla członka ze sztabu szkoleniowego
97' - Kapitalną okazję miał Fila i strzelił obok bramki... uffff...
97' - Prawdopodobnie ostatni akcent meczu.