Josip Juranović 2
Bartosz Slisz 99
Andre Martins 24
Filip Mladenović 25
81' Bartosz Kapustka 67
55' Walerian Gwilia 8
87' Rafael Lopes 21
Artur Boruc 1
Marko Vesović 29
Paweł Wszołek 22
87' Mateusz Cholewiak 17
55' Kacper Kostorz 30
81' Ernest Muci 20

Zacięta strzelba

Legia po raz drugi z rzędu zanotowała w lidze bezbramkowy remis. Tym razem jeden punkt legioniści przywieźli ze stadionu Stali Mielec. Z jednej strony to szósty mecz bez straconego gola, lecz z drugiej w tych spotkaniach mistrzowie Polski strzelili zaledwie dwie bramki.

W 8. minucie gry po raz pierwszy zagroziła Legia. Prawą stroną boiska popędził Josip Juranović, który dośrodkował piłkę do Filipa Mladenovicia. Ten na tyle nieczysto trafił w futbolówkę, że bramkarz Stali nie miał problemów z interwencją. Kilka minut potem mistrzowie Polski przeprowadzili kolejną ciekawą akcję. Ponownie wszystko zaczęło się na skrzydle, skąd Mladenović podał w szesnastkę do Kapustki. Jego strzał z powietrza odbił się od jednego z przeciwników i niestety nic z tej sytuacji pozytywnego nie wyszło. W 21. minucie zagrozili gospodarze. Robert Dadok minął na lewej stronie Mladenovicia i dośrodkował w kierunku dalszego słupka. Po zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości główkował Domański i świetną interwencję zanotował Cezary Miszta. Legia starała się atakować głównie skrzydłami, czyli stosowała dokładnie ten sam wariant gry, który sprawdzał się w ostatnich spotkaniach. W 30. minucie Juranović zdecydował się na oddanie uderzenie z dystansu, lecz pewnie na linii bramkowej interweniował Rafał Strączek.

W 33. minucie po raz pierwszy do większego wysiłku został zmuszony Cezary Miszta. Bramkarz Legii w dobrym stylu wybronił próbę Petteriego Forsella z rzutu wolnego. Tak naprawdę to była ostatnia bramkowa akcja w pierwszej połowie tego meczu. Piłkarze Legii w pierwszych 45 minutach kilkukrotnie zagrozili przeciwnikom, ale nie udało im się ani razu pokonać bramkarza Stali.

Zaraz po zmianie stron mistrzowie Polski nie wykorzystali najlepszej dotychczas okazji do wyjścia na prowadzenie. Josip Juranović pobiegł prawą stroną boiska, skąd wycofał piłkę do Andre Martinsa. Portugalczyk niestety nieczysto trafił w piłkę, a sytuację starał się ratować jeszcze Mladenović, którego strzał okazał się jednak niecelny. Chwilę potem przed dobrą szansą stanął także Walerian Gwilia. Gruzin spróbował zaskoczyć Strączka uderzeniem z okolic 20 metra, z którym Strączek spokojnie sobie jednak poradził. Po godzinie gry odgryźli się gospodarze. Wówczas Maciej Domański huknął z dystansu i na szczęście legionistów piłka przeleciała obok słupka bramki Cezarego Miszty. W 68. minucie po ładne kontrze na prawej flance do dobrej okazji doszedł Rafael Lopes, który gdyby czysto trafił w piłkę zagraną z prawej strony, to mógłby cieszyć się ze strzelonego gola. Niestety, piłka odbiła się na nierówności tuż przed Portugalczykiem, co znacząco utrudniło mu oddanie soczystego uderzenia.

W 77. minucie Grzegorz Tomasiewicz zakręcił na lewej stronie obrońcami, po czym oddał zaskakujący strzał. Piłka przez niego kopnięta leciała jednak wprost w bramkarza Legii, który nie miał wobec tego problemów z jej złapaniem. Trzy minuty później, po drugiej stronie boiska, swój zespół przed utratą gola uratował Rafał Strączek. Bramkarz gospodarzy obronił strzał głową Kacpra Kostorza. Pomimo tego, że napastnik Legii chciał pokonać golkipera rywali z najbliższej odległości, to ten jednak nie dał się zaskoczyć i znakomicie przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Witamy ze stadionu w Mielcu. Niestety, warunki do pracy są bardzo ciężkie - słońce świeci prosto w twarz :)
Piłkarze wychodzą już na boisko
Stal w białych koszulkach i niebieskich spodenkach
Gospodarze przywitają Legię szpalerem dla mistrzów
Legia w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach
Rozpoczną legioniści, którzy będą atakować pod słońce

3' - Na spalonym Lopes
6' - Niezłe dośrodkowanie Juranovicia, jednak Gwilia nie zamknął tej akcji
8' - Dośrodkowanie Juranovicia, Mladenović oddał strzał, ale nie zdołał zaskoczyć bramkarza
10' - Żółta kartka: Mateusz Hołownia (Legia)
10' - Faulowany Martins, ale sędzia wrócił do poprzedniej akcji i ukarał Hołownię kartką
17' - Na razie tempo spotkania nie jest zbyt wysokie, brak też klarownych sytuacji
18' - Rzut wolny dla Legii z lewej strony, zbyt mocne dośrodkowanie Mladenovicia i nikt nie sięgnął piłki
20' - Świetna sytuacja Stali, dobra wrzutka przed bramkę, nikt nie sięgnął piłki, jeszcze strzał głową, jednak Miszta obronił
20' - Strzał Forsella, będzie rzut rożny
21' - Grajmy piłką - pokrzykuje trener Stali do swoich piłkarzy
23' - Jeden z piłkarzy Stali przewraca się w polu karnym, czekamy na decyzję sędziego
23' - Od bramki Miszta
24' - Żółta kartka: Jonathan de Amo (Stal)
25' - Lopes zagrywa przed bramkę, ale strzał Martinsa bardzo niecelny
26' - będzie jeszcze rzut rożny
26' - Faulowany jeden z zawodników Stali, od bramki rozpocznie Strączek
28' - Niedokładne zagranie Gwilii do Juranovicia, ale legioniści mają aut
31' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
33' - Mocny strzał Stali z rzutu wolnego, ale Miszta był na posterunku
35' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
38' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
39' - Zamyśloną minę ma trener Legii obserwując poczynania swoich piłkarzy na boisku. Nie wygląda na zadowolonego
40' - Niecelny strzał Mladenovicia z lewej strony
43' - Kapustka próbował wyjść z szybką akcją, ale został powstrzymany nieprzepisowo
44' - Jura zagrywał przed bramkę, ale Lopes nie zorientował się w porę i nie zamknął podania
46' - Sędzia doliczył do pierwszej połowy 1 minutę
47' - Rzut rożny dla Legii
47' - Kiepskie wykonanie stałego fragmentu
47' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia Warszawa bezbramkowo remisuje ze Stalą Mielec. Zapraszamy na drugą połowę spotkania
Trenerzy Legii naradzają się przy ławce rezerwowych. Póki co, nie zeszli do szatni

47' - Legioniści zaczęli dobrze, ale Mladenović przestrzelił z bardzo bliskiej odległości
47' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
48' - Niespodziewany, ale niecelny strzał Stali
55' - Lopes zdołał oddać strzał, ale i tak był na spalonym
55' - Zmiana Legia: Walerian Gwilia Kacper Kostorz
57' - Kostorz walczył o piłkę z Żyrą, ale przegrał
60' - Zmiana Stal: Łukasz Zjawiński Aleksandyr Kolew
62' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
63' - Niecelny strzał Stali
66' - Kostorz przewraca się w polu karnym, ale sędzia pokazał spalonego
68' - Dużo gry piłką, mało akcji. Na boisku nie dzieje się zbyt wiele
68' - Rzut rożny dla Legii
69' - Jeden z legionistów faulował we własnym polu karnym
70' - Getinger zderzył się z Kostorzem. Obaj mocno ucierpieli
73' - ponownie na spalonym Kostorz
76' - Zmiana Stal: Petteri Forsell Mateusz Mak
77' - Slisz popędził, zagrał na prawą stronę do Kostorza, ten dośrodkował, jednak bramkarz złapał piłkę
79' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Legia)
79' - Mladenović ukarany żółtą kartką za kopnięcie piłki o bandę reklamową
80' - Lopes krzyczy: panie sędzio, ej i wskazuje na czas :D
81' - Świetne zagranie Lopesa na 5. metr, Kostorz oddał strzał głową i mamy rzut rożny
82' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Ernest Muci
82' - Zmiana Stal: Maciej Domański Andreja Prokić
83' - Zmiana Stal: Mateusz Matras Bożidar Czorbadżijski
83' - Żółta kartka: Aleksandyr Kolew (Stal)
84' - Niewielka awantura na boisku, po tym jak Kolew faulował Martinsa
84' - Żółta kartka: Grzegorz Tomasiewicz (Stal)
84' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
85' - Szykuje się jeszcze jedna zmiana w Legii - na boisko wejdzie Mateusz Cholewiak
87' - Zmiana Legia: Rafael Lopes Mateusz Cholewiak
91' - 5 minut zostało doliczone do drugiej części meczu
92' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
94' - Nieudane dośrodkowanie Wieteski