Jakub Rzeźniczak 25
Anton Krywociuk 5
Piotr Tomasik 77
Damian Rasak 6
46' Dusan Lagator 94
65' Mateusz Szwoch 14
78' Rafał Wolski 10
78' Dawid Kocyła 9
72' Patryk Tuszyński 8
Bartłomiej Gradecki 99
Damian Michalski 2
78' Radosław Cielemęcki 7
Kristian Vallo 15
78' Luka Susnjara 22
Filip Lesniak 23
65' Marko Kolar 24
46' Dominik Furman 92
72' Damian Warchoł 95

Piękny gol dał trzy punkty

Legia Warszawa pokonała w swoim pierwszym meczu w nowym sezonie ligowym Wisłę Płock. Jedynego gola strzelił w pierwszej połowie Ernest Muci, który popisał się świetnym uderzeniem z dystansu.

Legia na pierwszy strzał w kierunku bramki Krzysztofa Kamińskiego zdecydowała się w 5. minucie gry. Odważna próba z dystansu Bartosza Slisza była jednak bardzo niedokładna. Niebawem gospodarze zmusili już golkipera Wisły do interwencji. Prostopadłe podanie do wychodzącego na czystą pozycję Macieja Rosołka, który oddał płaski strzał wprost w Kamińskiego. Kwadrans po pierwszym gwizdku do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, a bliski otwarcia wyniku był Patryk Tuszyński. Napastnik płocczan główkował po dośrodkowaniu z prawej strony i szczęśliwie futbolówkę z linii bramkowej zdołał wybić debiutujący w Ekstraklasie Maik Nawrocki. Z biegiem czasu "Wojskowi" grali coraz lepiej. Pojawiła się w ich szeregach większa pewność siebie, co powodowało lepszą grę w ofensywie.

W 28. minucie stadion przy ulicy Łazienkowskiej w szał radości wprawił Ernest Muci. Albańczyk fantastycznie huknął z dystansu, zdobywając swojego premierowego gola dla Legii - i to jakiego! Od czasu wyjścia na prowadzenie legioniści zaczęli kontrolować boiskowe wydarzenia. Wisła wydawała się być nieco podłamana i nie potrafiła już poważnie zagrozić bramce strzeżonej dzisiaj przez Kacpra Tobiasza. Dopiero w 42. minucie młody bramkarz został sprawdzony przez zawodników Wisły. Walkę o górną piłkę na piątym metrze wygrał Jakub Rzeźniczak lecz były legionista na szczęście trafił wprost w golkipera Legii.

Niedługo po zmianie stron ładnie z linii pola karnego przymierzył Mateusz Szwoch. Piłka szczęśliwie przeleciała w bezpiecznej odległości od lewego słupka. Potem gra wyrównała się i zawodnicy walczyli głównie w środka pola. Po godzinie od rozpoczęciu meczu dwukrotnie dobrze w bramce spisał Tobiasz. Młody bramkarz raz odbił do boku silne uderzenie, a potem pewnie złapał lecąca piłkę. W 68. minucie powinno być 2-0 dla Legii. Podanie z prawej strony dostał Ernest Muci i tym razem fatalnie chybił będąc niepilnowanym w szesnastce.

Kolejne minuty nie przyniosły wielu ciekawych podbramkowych akcji. Z biegiem czasu trener Michniewicz wprowadzał na boisko bardziej doświadczonych zawodników, dzięki czemu gra nieco się uspokoiła. Dopiero na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry bliski wyrównania był Radosław Cielemęcki. Były zawodnik Legii kopnął piłkę lewą nogą w kierunku dalszego słupka, lecz tym razem Tobiasza i spółkę uratowała poprzeczka.

Dzień dobry! Witamy ze stadionu przy ul. Łazienkowskiej, gdzie dziś w meczu 1. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa podejmie Wisłę Płock. Do rozpoczęcia spotkania została jeszcze około godzina. Znamy już składy, w jakich wystąpią obydwa zespoły.
Piłkarze Legii wybiegli na rozgrzewkę w koszulkach zadedykowanych kontuzjowanemu Bartoszowi Kapustce
Tak, jak zapowiadaliśmy, wiele zmian dziś w zespole Legii. 3 zawodników debiutuje w pierwszym zespole stołecznego zespołu
Piłkarze wychodzą już na boisko
Legioniści zagrają dziś w nowych, zielonych strojach
Kapitanem w dzisiejszym meczu będzie Rafael Lopes
Chwila opóźnienia, ponieważ z płyty boiska nie została jeszcze zdjęta reklama

1' - Rozpoczęli goście
1' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
4' - Rzut rożny dla Wisły, na szczęście nie został zakończony strzałem
7' - Legioniści długo rozgrywają piłkę i prosta strata Abu Hanny
9' - W ataku Legia, ale bardzo nieudane dośrodkowanie z prawej strony i od bramki rozpocznie Kamiński
10' - Próba wyjścia wiślaków z akcją dobrze powstrzymana przez Rose, który jeszcze był faulowany
12' - Dobra piłka do Rosołka, ale strzał nie mógł zaskoczyć bramkarza
13' - Kocyła mocno naciskał, ale Tobiasz dobrze wyszedł i złapał piłkę
14' - Groźna sytuacja, zupełnie niepilnowany zawodnik Wisły zagrał z lewej strony i niewiele brakowało, by jego kolega skierował piłkę do siatki
15' - Nawrocki wybija piłkę z linii bramkowej!!!!!
15' - Rzut rożny dla Wisły
16' - Muci łatwo stracił piłkę w ofensywie
18' - Bardzo dobrze wychodził do piłki z głębi Lopes, ale ostatecznie nie przyjął jej, tylko od razu oddał bardzo słaby strzał
20' - Prostopadła piłka posłana przez Josue nie została przejęta przez żadnego z jego kolegów
21' - Kolejny rzut rożny dla Wisły, ale złe wykonanie i z autu wznowią legioniści
23' - Legioniści długo grają piłką, wymieniają sporo podań, ale na razie nie przynosi to wymiernego efektu
24' - Dobra interwencja Rose w obronie
29' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
29' - Strzelec gola: Ernest Muci (Legia)!
29' - Świetny, niesygnalizowany strzał Muciego z dalszej odległości i piłka ląduje w siatce. 1-0!!!
30' - Żółta kartka: Dusan Lagator (Wisła P.)
31' - Wychodzący z piłką Josue był mocno przytrzymywany przez Lagatora
31' - Żółta kartka: Piotr Tomasik (Wisła P.)
32' - Przy linii końcowej leży jeden z legionistów, rzut wolny dla Legii z boku pola karnego
32' - próba bezpośredniego uderzenia, ale bramkarz złapał piłkę
33' - Wracający Abu Hanna faulował przeciwnika w środkowej strefie boiska
34' - Seria fauli z obu stron w środku boiska
35' - Żółta kartka: Maik Nawrocki (Legia)
35' - Wychodzący na pozycję Tuszyński faulowany przez Nawrockiego. Rzut wolny dla Wisły z prawej strony boiska na wysokości pola karnego
36' - Zablokowane uderzenie wiślaka głową i Legia wychodzi z szybką kontrą
37' - Strzał Skibickiego z bardzo dużej odległości - piłka minęła bramkę
38' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
38' - Bardzo nieudany strzał Josue z ok. 25 metrów
43' - Strzał Rzeźniczaka z bliskiej odległości, Tobiasz łapie piłkę
45' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
45' - Szybka akcja Wisły, zablokowane dośrodkowanie Zbozienia
46' - Slisz z niewielkimi problemami wybił piłkę z własnego pola karnego
47' - Koniec pierwszej połowy
73' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
77' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

Głośne Kacper Tobiasz niesie się z Żylety

46' - Zmiana Wisła P.: Dusan Lagator Dominik Furman
51' - Dobre wejście Wisły pod bramkę Legii, strzał Szwocha z linii pola karnego, na szczęście piłka minęła słupek bramki Legii
52' - Zagranie na prawą stronę i Abu Hanna dobrze blokuje próbę dośrodkowania
54' - Faul Josue w ataku
56' - Niedokładne dalekie zagranie Lopesa do Rosołka
57' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Josip Juranović
58' - Ostre wejście Josue, piłkarz Legii słownie upomniany przez sędziego
60' - Na boisku leży jeden z piłkarzy Legii i jeden z wiślaków, ale ucierpieli oni w dwóch różnych sytuacjach
61' - Wszystko wydaje się być w porządku, Abu Hanna powinien za chwilę wrócić do gry
62' - Zbyt mocne zagranie do Skibickiego i od bramki rozpocznie Kamiński
63' - Furman faulował Juranovicia
65' - Zmiana Wisła P.: Mateusz Szwoch Marko Kolar
66' - Dobry strzał Kocyły, ale Tobiasz poradził sobie w tej sytuacji
68' - Strzał Rasaka z dystansu broni Tobiasz
69' - Rosołek przewraca się w polu karnym, sędzia nie reaguje
70' - Strzał Muciego z pola karnego - piłka minęła jednak słupek
71' - Bardzo nieudane uderzenie Wolskiego, który domagał się jeszcze rzutu rożnego
72' - Nieporozumienie w akcji ofensywnej Legii, ale wiślacy mają problem z wyprowadzeniem piłki przez wysoki pressing legionistów
72' - Kocyła wbiegł w pole karne, w ostatniej chwili piłkę na róg wybił Rose
73' - Zmiana Wisła P.: Patryk Tuszyński Damian Warchoł
74' - Mocny ale bardzo niecelny strzał Rosołka z dystansu
76' - Rzut rożny dla Wisły
77' - Zmiana Legia: Kacper Skibicki Artur Jędrzejczyk
77' - Josue faulowany w środku boiska
78' - Zmiana Wisła P.: Dawid Kocyła Radosław Cielemęcki
78' - Zmiana Wisła P.: Rafał Wolski Luka Susnjara
81' - Zmiana Legia: Ernest Muci Luquinhas
81' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Tomas Pekhart
82' - Zmiana Legia: Joel Abu Hanna Filip Mladenović
82' - Trochę zamieszania ze zmianami w Legii, ale już wszystko ok i gramy
82' - Rozpędzony Luquinhas przewraca się, sędzia nie dopatrzył się faulu
83' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
83' - Za to teraz przewinienie Jędrzejczyka na Tomasiku w środku boiska i mamy żółtą kartkę
89' - Poprzeczka ratuje Legię!
89' - Rzut rożny dla Wisły
90' - Bardzo niecelny strzał Rzeźniczaka głową
91' - Luquinhas do Josue, ten faulowany i trzeba spowolnić akcję
91' - Sędzia doliczył 5 minut
92' - Faul bramkarza Wisły poza polem karnym
92' - ale chyba był spalony
93' - Wisła domaga się karnego po interwencji Jędrzejczyka
93' - Chwila przerwy, sędzia słucha
93' - ale nic nie ma, gramy dalej
96' - Koniec meczu!

Mimo bardzo zmienionego składu, Legia wygrała na inaugurację z Wisłą Płock 1-0. Dziękujemy i zapraszamy na wtorkową relację z Tallina.

Kacper Tobiasz, czyli marzenia się spełniają!

Mecz z Wisłą Płock, chociaż nie zgromadził największej publiczności, na pewno zapadnie w naszej pamięci. Zresztą nie tylko naszej - w bramce pierwszego zespołu Legii zadebiutował tego dnia Kacper Tobiasz, chłopak, który do niedawna sam dopingował Legię z Żylety. Nic dziwnego, że w sobotni wieczór Kacper mógł liczyć na nasze wsparcie, a na murawie zachował czyste konto. Ten przykład pokazuje, że ciężką pracą, można spełniać marzenia.

W sobotni wieczór na naszym stadionie pojawiło się niewiele ponad 10 tysięcy kibiców - aż o 6 tys. mniej niż trzy dni wcześniej na meczu z Florą Tallin. Słaby wynik, nawet biorąc pod uwagę okres wakacyjny, przeciwnika, czy nawet (choć mamy nadzieję, że tego nikt nie bierze pod uwagę wybierając się na stadion) rezerwowy skład wystawiony na ten mecz. Słaby wynik przede wszystkim znając nasze możliwości. Na szczęście, jak to zwykle bywa, mniejsza liczba (również w młynie), nie oznacza słabszego dopingu. Jeszcze przed meczem, kiedy spiker informował zebranych o stanie zdrowia Bartka Kapustki. Pomocnik, który w meczu z Estończykami zerwał więzadło krzyżowe, doczekał się po raz kolejny skandowania imienia i nazwiska ze strony warszawskiej publiczności.

Przed meczem Żyleta skandowała jeszcze "Kacper Tobiasz", aby wesprzeć chłopaka z trybun - naszego człowieka, który od lat wiernie kibicował Legii z najbardziej fanatycznej trybuny przy Ł3. A miłość do Legii zaszczepiona została przez rodziców, którzy oczywiście nadal regularnie uczestniczą w życiu kibicowskim. Piękna sprawa i oby był to tylko piękny początek wielkiej sportowej kariery Kacpra - oczywiście w najwspanialszym klubie na świecie.

Kibice Wisły Płock do Warszawy przyjechali autokarami. W sektorze gości na górnej kondygnacji zasiedli z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym w ok. 300 osób. Przyjezdni wywiesili siedem flag - trzy poświęcone poszczególnym kibicom Wisły, którzy odeszli z tego świata i cztery niewielkie flagi klubowe. Ponadto wiślacy wywiesili transparent z pozdrowieniami do więzienia. Dopingowali przez cały mecz, ale na Żylecie nie dało się usłyszeć co dokładnie śpiewali. Na pewno najbardziej zaangażowani - biorąc pod uwagę "ekspresję" i głośność wybijanego bębna - byli na samym początku spotkania oraz w doliczonym czasie gry.

Z naszej strony oczywiście mogli liczyć na co nieco uprzejmości, ale tych nie było zbyt wiele. Wszak płocczanie nie są ekipą, którą należy zaprzątać sobie głowę. Tego dnia zdecydowanie skupiliśmy się na wspieraniu naszego klubu. Legioniści, będący skazywani na porażkę, grając z wybitnie rezerwowym i młodzieżowym składzie, na murawie pokazywali ambicję i robili wszystko, aby wywalczyć trzy punkty. Zupełnie niespodziewanie w 28. minucie kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Ernest Muci, który zaskoczył nie tylko bramkarza Wisły, ale i publiczność przy Łazienkowskiej. W trakcie meczu kilka razy inicjowaliśmy "dialog" z trybuną Deyny, co wychodziło bardzo fajnie. Cieszy, że i na tej trybunie coraz więcej osób angażuje się do regularnego dopingu. Najlepiej w trakcie pierwszej połowy wychodziła nam pieśń wykonywana w końcówce tej części gry - "Nasza Legio, będziemy zawsze z Tobą!".

Przed rozpoczęciem drugiej połowy Żyleta pozdrowiła Dominika Furmana, który obecnie występuje w zespole z Płocka. Później naprawdę kapitalnie ryknęliśmy "Mistrzem Polski jest, ukochana ma, mistrzem Polski jest, Legia Warszawa". Pieśń tę wykonywaliśmy przez dobrych kilka minut i biorąc pod uwagę nasz potencjał - była miazga! Pod sam koniec spotkania również na maksymalnych obrotach pojechaliśmy "Hitem z Wiednia", a piłkarze dowieźli wygraną do końca.

Dzięki temu w bardzo dobrych nastrojach podziękowaliśmy zawodnikom za walkę i trzy punkty. "Śpiewajmy hej sialala, Legia dziś trzy punkty ma..." - ryknęła Żyleta, a po chwili zaśpiewaliśmy z piłkarzami "Warszawę". No i oczywiście nie mogliśmy kolejny raz tego dnia nie pozdrowić Kacpra Tobiasza - raz jeszcze gratulacje chłopaku i cały czas do przodu!

Co przed nami? We wtorek piłkarzy czeka wyjazdowy mecz w Tallinie, którego oficjalnie nie będą mogli zobaczyć kibice z Łazienkowskiej. Za tydzień z kolei czeka nas mecz przyjaźni w Radomiu, na którym oczywiście nie może nas zabraknąć.

P.S. Na Żylecie wywieszony został transparent "Dzidziuś WFH PDW Śród Płn.".

Frekwencja: 10 260
Kibiców gości: ok. 300