Kacper Tobiasz 59
Lindsay Rose 29
Mateusz Wieteska 4
Maik Nawrocki 17
46' Kacper Skibicki 22
46' Andre Martins 8
Bartosz Slisz 99
38' Joel Abu Hanna 23
58' Ernest Muci 20
Tomas Pekhart 9
58' Luquinhas 82
Mateusz Kochalski 12
Mateusz Hołownia 3
38' Filip Mladenović 25
46' Josip Juranović 2
Jakub Kisiel 63
46' Josue 27
Maciej Rosołek 39
58' Rafael Lopes 21
58' Mahir Emreli 11

Wojna dla Radomiaka

Legia Warszawa przegrała w sobotę z Radomiakiem Radom 1-3. Beniaminek prowadził w pewnym momencie już 2-0, jednak mistrzowie Polski zdołali odpowiedzieć trafieniem Maika Nawrockiego. Obydwie drużyny spotkanie kończyły w niepełnych składach. Z boiska wylecieli Mladenović i Josue (Legia) oraz Filipe (Radomiak).

Radomiak odważnie wszedł w meczu i starał się narzucić swojemu rywalowi styl gry. Beniaminek miał przewagę w posiadaniu piłki, a w 13. minucie był o krok od wyjścia na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Filipe Nascimento i legionistów uratował słupek. Początkowo wydawało się, że Brazylijczyk bardziej chciał zacentrować przed bramkę, lecz ostatecznie wyszło mu całkiem niezłe uderzenie. Mistrzowie Polski z biegiem czasu zaczęli się rozkręcać. W 19. minucie przed świetną szansą stanął Luquinhas. Brazylijczyk po dobrym podaniu stanął oko w oko z Filipem Majchrowiczem, który wygrał ten pojedynek. Pomocnik Legii miał jednak nieco utrudnioną sytuację z racji ostrego kąta.

Kilkanaście minut przed przerwą trener Czesław Michniewicz musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Z powodu kontuzji z boiska zszedł Joel Abu Hanna, a zastąpił go na nim Filip Mladenović. Izraelczyk zasygnalizował, że ma zawroty głowy, więc nie było możliwości, aby kontynuował grę. W samej końcówce zobaczyliśmy dwie skromne okazje z obydwu stron. Najpierw zza pola karnego nieczysto uderzył Karol Angielski i spokojnie interweniował Tobiasz. W odpowiedzi po rzucie rożnym główkował jeden z legionistów i obrońcy Radomiaka w porę zażegnali niebezpieczeństwo. Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się skromnym 1-0 dla Legii... - jeśli chodzi o liczbę celnych strzałów.

Zaraz po zmianie stron na prowadzenie niespodziewanie wyszedł Radomiak Radom. Gospodarze sobotniego meczu otworzyli wynik za sprawą Mateusza Radeckiego, który z ostrego kąta mocnym półwolejem pokonał Tobiasza. Powtórki pokazały, że golkiper mistrzów Polski mógł zachować się nieco lepiej, gdyż strzał został oddany w kierunku bliższego słupka. Niebawem mogło być już 2-0. Świetne podanie do Radeckiego, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Legii, który tym razem stanął na wysokości zadania i odbił piłkę poza linię końcową. Pierwszy kwadrans drugiej odsłony należał do graczy Radomiaka, którzy częściej atakowali i skuteczniej bronili. Wobec złych informacji płynących z boiska szkoleniowiec zdecydował się wpuścić na murawę Rafaela Lopesa i Mahira Emrelego.

Nieco ponad po godzinie gry sędzia skorzystał z pomocy VAR-u, aby sprawdzić zachowanie przy jednej z akcji Filipa Mladenovicia. Po krótkiej analizie sędzia Jarosław Przybył słusznie wyrzucił Serba z boiska, który bez piłki uderzył ręką w twarz jednego z rywali. Po stracie zawodnika "Wojskowi" mieli na boisku jeszcze ciężej. Radomiak miał więcej przestrzeni i był coraz częstszym gościem pod bramką Legii. W 78. minucie z daleka piłkę kopnął Radecki i pewnie złapał ją Tobiasz. Za moment piłkarze z Radomia po raz drugi tego wieczoru trafili w słupek. Po wrzutce z rzutu rożnego o krok od gola był Radecki. Chwilę później gospodarze strzelili już jednak na 2-0, kiedy z dystansu Tobiasza zaskoczył Karol Angielski...

Na szczęście legioniści szybko zdołali odpowiedzieć. Sprawna kontra lewą stroną, dośrodkowanie w szesnastkę, gdzie był Maik Nawrocki, który mocnym uderzeniem pokonał bramkarza. Potem zaczął się festiwal czerwonych kartek. Z boiska wylecieli Filipe Nascimento oraz Josue. Każdy z nich został ukarany za niesportowe zachowanie. Gracz Radomiaka kopnął bez piłki Bartosza Slisza, a legionista chwilę wcześniej zdzielił łokciem w twarz jednego z rywali. W doliczonym czasie gry bliski ustalenia wyniki był Dominik Sokół. Zawodnik, który niewiele wcześniej wszedł na plac gry, fatalnie spudłował po podaniu z lewej strony od Miłosza Kozaka. Ten sam piłkarz w 96. minucie pokonał już jednak Tobiasza, wykorzystując szansę sam na sam.

Witamy ze stadionu w Radomiu, gdzie o godzinie 20 Legia Warszawa zmierzy się z Radomiakiem. Znamy już wyjściowy skład stołecznego zespołu.
18:54 - Zgodnie z zapowiedziami sztab szkoleniowy dokonał wielu rotacji.
Piłkarze obydwu zespołów wybiegli na rozgrzewkę powitani gromkimi brawami.
Kibice rozpoczęli już zgodowe śpiewy - Legia i Radomiak, Radomiak i Legia - niesie się po stadionie
Owację otrzymał także schodzący z rozgrzewki rezerwowy bramkarz Legii, Mateusz Kochalski
Piłkarze wychodzą na murawę, Radomiak na zielono, Legia na biało

4' - Spotkanie rozpoczęli gospodarze. Przez pierwszych kilka minut nic ciekawego się nie wydarzyło. Dzieje się za to na trybunach, gdzie kibice odpalili race
5' - Rzut rożny dla Radomiaka
7' - Rose zagrywa w pole karne do Pekharta, jednak ten nie sięgnął piłki
8' - Żółta kartka: Mario Rondon (Radomiak)
8' - Ostre starcie Rondona z Wieteską, piłkarz Radomiaka ukarany żółtą kartką
10' - próba dalekiego zagrania do Leandro, jednak ten nie doszedł do piłki i od bramki Tobiasz
10' - Rzut rożny dla Legii, przy piłce Abu Hanna
11' - Sporo zamieszania, z kontrą próbował ruszyć Radomiak, ale nic z tego nie wyszło
11' - Teraz pobiegł Angielski, ale zdecydował się na strzał z dystansu i piłka opuściła boisko, mijając bramkę
13' - Rzut wolny dla Radomiaka, dobre dośrodkowanie w pole karne i Wieteska wybija piłkę za linię końcową
13' - Nascimento... strzał głową i... słupek!!!
14' - Martins ostro naciska Leandro, ale z autu gospodarze
15' - Dalekie wprowadzenie piłki i bardzo niecelny strzał głową Rondona
17' - Daleka piłka z prawej strony, Leandro wpada w pole karne, ale Abu Hanna interweniował skutecznie
18' - Kibice śpiewają na dwie trybuny Legia i Radomiak, Radomiak i Legia
19' - Długie podanie i bardzo daleko wychodzi z bramki Tobiasz, ale skutecznie wybił piłkę
20' - Luquinhas dostał świetne podanie od Muciego, jednak jego strzał obronił bramkarz
20' - Tylko rzut rożny
20' - Płaskie dośrodkowanie i kolejny korner
21' - Teraz znacznie lepsze dośrodkowanie, głową uderzał Wieteska, jednak minimalnie przestrzelił
21' - Jeszcze na murawie leży jeden z piłkarzy Radomiaka, potrzebna jest pomoc medyczna
24' - Teraz na murawie leży Goncalo Silva, który musi opuścić murawę
24' - Zmiana Radomiak: Gonçalo Silva Raphael Rossi
25' - Rzut wolny dla gospodarzy, ofiarnie wybija Wieteska i Legia rusza z akcją
26' - Coś się stało z Abu Hanną, Nascimento ruszył mu na pomoc
26' - Pobiegli także wszyscy pozostali zawodnicy oraz sztab medyczny
26' - Żółta kartka: Filipe Nascimento (Radomiak)
27' - Na szczęście wszystko w porządku i Abu Hanna wstał z murawy o własnych siłach
27' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
28' - Faulowany Skibicki z prawej strony boiska, w środkowej strefie
28' - Niezłe dośrodkowanie Martinsa, ale nieudany strzał Wieteski głową
29' - Wysoko zagrał nogą Rose, sędzia puścił grę, ale po chwili wrócił do tej sytuacji
30' - Głębokie dośrodkowanie, wyszedł Tobiasz, ale spokojnie przepuścił tę piłkę
32' - Faul Skibickiego na Nascimento, Radomiak konstruuje akcję z własnej połowy
33' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
34' - Podanie do Muciego, jednak legioniści tracą piłkę
37' - Chyba jednak coś nie tak z Abu Hanną, teraz stanął, pochylił się
37' - Lekarze kazali mu usiąść
37' - Konieczna będzie zmiana, sygnalizują medycy
38' - Zmiana Legia: Joel Abu Hanna Filip Mladenović
38' - To już druga wymuszona zmiana w tym spotkaniu
40' - Przerzut Martinsa do Skibickiego, ten zdecydował się na strzał prawą nogą z ostrego kąta, jednak przestrzelił
41' - Świetne podanie do Rondona, ale ten źle złożył się do strzału i piłka poszybowała daleko od bramki
43' - Muci przejął piłkę, szybka akcja, jednak dośrodkowanie Mladenovicia zostało zablokowane
44' - Dośrodkowanie, próbował uderzać Pekhart, jednak piłka opuściła boisko
46' - Rondon próbował zagrywać przed bramkę, jednak bodajże Skibicki przeciął to podanie i mamy rzut rożny
46' - Nie, to był inny z legionistów
46' - Sędzia doliczył 5 minut do pierwszej połowy spotkania
47' - Na murawie leży faulowany Luquinhas
47' - Legionista trzyma się za rękę i nie wygląda to zbyt dobrze
48' -
48' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
49' - Zagranie Rose do Pekharta, jednak ten nie przejął piłki i w ataku Radomiak
49' - Ten strzał nie mógł jednak zaskoczyć Tobiasza
50' - Dobry strzał Mladenovicia z lewej strony, ale ofiarna interwencja i mamy rzut rożny
50' - Niezłe dośrodkowanie, legioniści uderzali dwukrotnie głową, ale ta akcja nie przyniosła gola
51' - Zbyt długie i niedokładne zagranie Wieteski do Luquinhasa
52' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia remisuje z Radomiakiem 0-0. Zapraszamy na drugą połowę spotkania.
Do gry szykują się Josue i Juranović

43' - Zmiana Legia: Andre Martins Josue
44' - Zmiana Legia: Kacper Skibicki Josip Juranović
46' - Bez zmian w drużynie Radomiaka
47' - GOL! Radomiak Radom
47' - Strata Slisza, pędzu Nascimento, odegranie do Rondona, zamieszanie i gol!
47' - Strzelec gola: Mateusz Radecki (Radomiak)!
48' - Strzałem z ostrego kąta piłkę w siatce umieścił Mateusz Radecki
48' - Czekamy jeszcze na decyzję VAR
49' - Bramka zdobyta prawidłowo i gramy dalej
50' - Rzut rożny dla Legii z prawej strony boiska, przy piłce Josue
51' - Dośrodkowanie Mladenovicia, jednak Muci nie zdołał posłać piłki w kierunku bramki
51' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
51' - Angielski zagrał przed bramkę, Radecki oddał strzał i Tobiasz musiał wybić piłkę na róg
52' - Zbyt mocne dośrodkowanie i w ataku legioniści
53' - Rondon popędził lewą stroną, ale skutecznie Juranović
54' - Leandro w pole karne, był tam niepilnowany Radecki, ale nie zdołał szybko opanować piłki i obrońcy Legii zdążyli wrócić
55' - Piłkarze sygnalizowali jeszcze zagranie ręką, sytuacja jest analizowana
55' - Będzie jednak tylko rzut sędziowski
56' - Żółta kartka: Ernest Muci (Legia)
56' - Muci wpada w pole karne, sędzia dopatrzył się faulu legionisty
57' - Emreli i Lopes pojawią się za chwilę na boisku
58' - Zmiana Legia: Ernest Muci Rafael Lopes
58' - Zmiana Legia: Luquinhas Mahir Emreli
58' - Pędzi Leandro, ale zdecydował się na strzał z bardzo dużej odległości, będzie jeszcze rzut rożny
59' - Emreli próbował wyjść z kontrą, ale faulował
60' - Mladenović agresywnie, sędzia próbuje uspokoić grę
62' - Przerzut Rose do Mladenovicia, ale ten dośrodkował niedokładnie i przy piłce gospodarze
63' - Angielski popędził lewą stroną, ale został skutecznie powstrzymany przez Slisza
63' - Wrzut z autu w pole karne, ale piłkę głową wybija Lopes
65' - Jakubik trzyma się za twarz, sygnalizuje, że został uderzony przez Mladenovicia, legionista prowadzi jeszcze ostrą dyskusję
66' - Trwa analiza VAR
66' - Czyżby czerwona kartka dla legionisty?
67' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
68' - Czerwona kartka: Filip Mladenović (Legia)
68' - Żółta kartka: Damian Jakubik (Radomiak)
68' - Schodząc do szatni, Mladenović posłał jeszcze kilka cierpkich słów w kierunku sędziego technicznego...
69' - Tymczasem na boisku rzut wolny dla Legii w narożniku pola karnego, przy piłce Josue
69' - Bardzo słabe dośrodkowanie, ale jeszcze przy piłce goście
70' - Żółta kartka: Mateusz Radecki (Radomiak)
70' - Josue wypuścił Lopesa, ale ten nie sięgnął piłki
71' - Dużo chaosu dzisiaj w poczynaniach Legii, której nie udało się opanować środka boiska
72' - Tobiasz pod presją wybija piłkę na aut
73' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
74' - Dużo chaosu w polu karnym, ale któryś z legionistów faulował
74' - Zablokowany strzał Lopesa
78' - Radecki uderzył lewą nogą z linii pola karnego, ale Tobiasz poradził sobie z obroną
79' - Pekhart faulował w ataku
80' - Świetna sytuacja dla Radomiaka, ponownie słupek ratuje Legię
81' - GOL! Radomiak Radom
81' - Po dośrodkowaniu Nascimento z rogu Radecki posłał piłkę w słupek
81' - Strzelec gola: Karol Angielski (Radomiak)!
82' - ale co się odwlecze.... bardzo prosta strata, Slisz nie upilnował Leandro, ten zagrał do Angielskiego, który skutecznie wykończył akcję z linii pola karnego
82' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
82' - Strzelec gola: Maik Nawrocki (Legia)!
83' - W odpowiedzi dobre podanie Emreliego do Lopesa, ten z lewej strony wyłożył piłkę, a Nawrocki ładnym strzałem lewą nogą posłał ją do siatki
84' - Ostro nam się zrobiło na boisku, na murawie leży dwóch piłkarzy Radomiaka, pozostali się przepychają
85' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
85' - Czerwona kartka: Filipe Nascimento (Radomiak)
86' - Zmiana Radomiak: Mario Rondon Miłosz Kozak
86' - Zmiana Radomiak: Mateusz Radecki Meik Karwot
87' - Trwa jeszcze analiza VAR tej sytuacji sprzed chwili
87' - Czerwona kartka: Josue (Legia)
88' - Josue nie może pogodzić się z decyzją sędziego, cały czas protestuje
91' - Zmiana Radomiak: Karol Angielski Dominik Sokół
91' - 7 minut doliczonych zostanie do drugiej części spotkania
91' - Żółta kartka: Mateusz Wieteska (Legia)
92' - Leandro przedarł się prawą stroną i Wieteska musiał popełnić faul taktyczny
92' - Rzut rożny dla Radomiaka zza linii bocznej pola karnego
92' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
93' - Niepewna interwencja Tobiasza, jeszcze dobitka Cichockiego, ale piłka ląduje na górnej siatce bramki
94' - Prosta strata Emreliego i pędzą piłkarze Radomiaka, tylko Wieteska w obronie, na szczęście stuprocentową sytuację zmarnował Sokół
96' - Kozak dostał idealną piłkę na wolne pole, ale jego strzał obronił Tobiasz, później jeszcze obronił kolejny strzał
97' - GOL! Radomiak Radom
97' - Strzelec gola: Dominik Sokół (Radomiak)!
98' - Sokół dostał piłkę sam na sam z Tobiaszem i pewnie pokonał bramkarza
99' - Koniec meczu!

Po dramatycznym meczu Legia Warszawa przegrała z Radomiakiem 1-3. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

Legia i Radomiak, Radomiak i Legia [VIDEO]

W sobotę po 36 latach przerwy Radom doczekał się meczu Radomiaka w najwyższej klasie rozgrywkowej. Domowa inauguracja w Ekstraklasie wywoływała dodatkowe zainteresowanie, bo beniaminkowi przyszło zmierzyć się z aktualnym mistrzem Polski.

Bilety na to spotkanie rozeszły się błyskawicznie. Chętnych było zdecydowanie więcej niż dostępnych wejściówek, dlatego też wielu kibiców zdecydowało się na oglądanie sobotniego widowiska zza płotu otaczającego miejski obiekt.

Bardzo liczną grupą do oddalonego o 100 km od Warszawy Radomia wybrali się fani Legii Warszawa, którzy przyjaźnią się z kibicami Radomiaka. Obie ekipy zajęły miejsca na jednej trybunie i wspólnie przez całe spotkanie dopingowały obie drużyny. "Legia i Radomiak, Radomiak i Legia" - niosło się na wiele różnych melodii. Do wspólnych śpiewów kilka razy włączała się także druga trybuna.

Fani Legii wywiesili cztery flagi: Warriors, Teddy 95 Boys, UZL i Legia. Tuż po rozpoczęciu spotkania rozpoczęło się wielkie odliczanie od 10 do 0, a następnie na całej trybunie odpalone zostały race oraz stroboskopy, a dłoniach kibiców powiewało mnóstwo biało-zielonych i kilka czerwono-biało-zielonych flag.

Jeśli chodzi o wydarzenia boiskowe, to zdecydowanie więcej powodów do radości mieli gospodarze, którzy trzykrotnie cieszyli się po trafieniach swoich zawodników. Legioniści odpowiedzieli jedynie bramką Maika Nawrockiego. Po zupełnie nieudanym spotkaniu zawodnicy szybko uciekli do szatni, nie podchodząc nawet do licznej grupy wyjazdowej. Z kolei gracze Radomiaka długo świętowali sukces ze swoimi kibicami.

W związku z tym, że Legia zapewniła sobie grę w fazie grupowej europejskich pucharów, jesienią czeka nas bardzo napięty kalendarz meczów. Najbliższe spotkanie podopieczni Czesława Michniewicza rozegrają w najbliższą środę o godzinie 20 w Zagrzebiu. Na ten mecz kibice Legii jednak nie wejdą, bo UEFA zakazała przyjmowania zorganizowanych grup kibicowskich do końca eliminacji. Ponadto działacze miejscowych planują mocno ograniczyć widownię tego dnia na stadionie Maksimira.