Artur Boruc 1
Artur Jędrzejczyk 55
Mateusz Wieteska 4
Maik Nawrocki 17
46' Kacper Skibicki 22
67' Bartosz Slisz 99
Andre Martins 8
87' Yuri Ribeiro 5
46' Rafael Lopes 21
Tomas Pekhart 9
73' Luquinhas 82
Cezary Miszta 31
Mateusz Hołownia 3
87' Joel Abu Hanna 23
Lindsay Rose 29
Mattias Johansson 6
67' Ihor Charatin 14
46' Lirim Kastrati 7
73' Ernest Muci 20
46' Mahir Emreli 11

Z Wrocławia na tarczy

W meczu 7. Kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0-1. Jedyna bramka padła w 84. minucie, a zdobył ją Victor Garcia Marin.

Początkowe minuty spotkania były dosyć spokojne, podobnie zresztą jak cała pierwsza połowa. Niestety, nie doczekaliśmy się zbyt wielu ciekawych sytuacji. W 12. minucie legioniści stworzyli pierwszą dobrą sytuację. Andre Martins dośrodkował piłkę w pole karne, tam próbował dopaść do niej Tomas Pekhart i wbić ją nogą do bramki, jednak nie udało się. W 23. minucie przed szansą na zdobycie bramki stanęli gospodarze. Exposito zdołał oddać celny strzał, na szczęście na posterunku był Boruc. Kilka minut później Tomas Pekhart wpadł w pole karne, przewrócił się, jednak sędzia Bartosz Frankowski nie dopatrzył się przewinienia i nie odgwizdał rzutu karnego. Jeszcze tuż przed przerwą piłkę głową uderzył Andre Martins, jednak golkiper Śląska poradził sobie w tej sytuacji i można było zakończyć tę niezbyt interesującą część spotkania.

W przerwie w zespole Legii nastąpiły dwie zmiany – Rafaela Lopesa zastąpił Mahir Emreli, a Kacpra Skibickiego debiutujący Lirim Kastrati. Na trybuny natomiast odesłany został Czesław Michniewicz.

Nie zmienił się natomiast obraz gry. Początek drugiej połowy nie przyniósł zbyt wielu dogodnych sytuacji. Ciekawie zrobiło się dopiero w 60. minucie, kiedy to Pekhart oddał bardzo dobry strzał po podaniu Kastratiego. Szromnik uratował swój zespół przed utratą bramki, wybijając piłkę na rzut rożny. 6 minut później na murawie pojawił się Ihor Charatin. Wciąż brakowało dogodnych sytuacji. Mogliśmy za to oglądać agresywną, bezpardonową grę i mnóstwo fauli. Sędzia co i rusz sięgał do kieszonki po żółtą kartkę. Z urazem z murawy zszedł Luquinhas.

W 79. bardzo bliski strzelenia bramki był Bartłomiej Pawłowski, który zbiegł na krótszy słupek i uderzył po długim rogu. Piłka tylko nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Artura Boruca. Chwilę później świetnym uderzeniem popisał się Exposito. Na szczęście na posterunku był golkiper Legii, który zdołał przenieść piłkę ponad poprzeczką. Śląsk nie ustawał jednak w atakach i w 84. minucie mógł cieszyć się ze zdobycia bramki. Legioniści mocno protestowali, zarówno wszyscy piłkarze, jak i sztab. Doszło nawet do awantury kierownika zespołu z arbitrami. Na nic to się zdało, Bartosz Frankowski wskazał na środek boiska. Sędzia uznał, że nie było spalonego. Część zawodników Legii stanęła, bo arbiter liniowy podniósł chorągiewkę. Garcia poszedł z akcją, uderzył po ziemi. Piłka minęła Wieteskę i wpadła do siatki. Nieco kuriozalna sytuacja. Chwilę później jeden z piłkarzy Śląska chciał wyjść sam na sam z Borucem, jednak został powstrzymany przez czysty wślizg Charatina.

Sędzia doliczył jeszcze 7 minut. Trochę gotowało się pod bramką Legii. Boruc momentami dwoił się i troił, żeby uratować swój zespół przed stratą kolejnych goli, kiedy Śląsk wychodził z groźnymi kontrami. Legioniści również mieli swoją sytuację, jednak nie udało im się pokonać golkipera Śląska. Niestety, to gospodarze podwyższyli prowadzenie tuż przed końcem spotkania, kiedy Boruc został przelobowany. Sędzia jednak bramki nie uznał i mecz zakończył się wynikiem 1-0.

19:10 - Dobry wieczór. Przerwa na mecze reprezentacji już za nami. Czas wrócić na ligowe tory. Nie ma czasu, ani punktów do stracenia. Najwyższa pora, żeby zacząć punktować. Jednak legionistów czeka wymagający rywal. Śląsk Wrocław nie przegrał jeszcze w lidze, a co jak co, ale trener Jacek Magiera wie, jak poukładać zespół.
19:12 - Znamy wyjściowe składy obu ekip. Czy może dziwić, że Tomas Pekhart znalazł się w pierwszej jedenastce? Absolutnie nie. Czech zaczynał mecz od pierwszej minuty z Wartą Poznań czy ostatnio z Wisłą Kraków.
19:13 - Natomiast Yuri Ribeiro ma już debiut za sobą. Zaliczył 7 minut w Krakowie przeciw Wiśle, ale dopiero dziś będzie miał prawdziwą szansę wykazać się na skrzydle.
19:30 - Trzy mecze u siebie i... trzy remisy. To bilans gospodarzy dzisiejszego meczu. Śląsk dzielił się punktami z Wartą Poznań, Lechią Gdańsk oraz Górnikiem Łęczna. Bilans bramek to 3-3.
19:34 - Śląsk zdobył jak dotąd 9 bramek, ale to Erik Exposito i Robert Pich byli odpowiedzialni za 2/3 z nich. I to Hiszpan jest obecnie najlepszym strzelcem ekstraklasy mając na koncie jak na razie 4 bramki.
19:44 - Już w środę czeka nas pierwsze spotkanie w Lidze Europy. Legioniści polecą do Moskwy na rywalizację ze Spartakiem, który właśnie pewnie zmierza po zwycięstwo w lidze prowadząc 3-0 z Chimki Moskwa. Aczkolwiek umówmy się. Koncentrujemy się na razie na lidze.
19:56 - Wychodzą. Nie jedni za drugimi, tylko jednocześnie. Legioniści cali na biało, a Śląsk w jednolitych zielonych strojach.
Kibice Legii opuścili sektor na kilka minut w proteście. Gospodarze nie wpuścili oprawy przygotowanej przez legijnych ultrasów. Legioniści wrócili już jednak na trybunę i wznowili doping.

1' - Bartosz Frankowski dał znak do rozpoczęcia zawodów. Gramy! Rozpoczynają legioniści.
2' - Oczywiście na trybunach zameldowali się kibice ze stolicy, którzy zaakcentowali swoją obecność od "Mistrzem Polski jest Legia..." na wyjście piłkarzy.
2' - Tymczasem na boisku legioniści przy piłce i próbują skonstruować akcję ofensywną.
4' - Rzut wolny dla legionistów. Dośrodkowanie w pole karne, ale sędzia przerwał akcję gwizdkiem.
6' - Akcja gospodarzy. Nawrocki poszedł za akcją. Asekurował, ale był nieprzepisowo powstrzymany przez przeciwnika w walce o futbolówkę.
7' - Garcia wrzucił z lewej strony w pole karne, ale za głęboko. Od bramki Boruc.
7' - Tymczasem Luquinhas zabrał się z piłką. Jest Martins, uspokoili legioniści.
8' - Tymczasem Garcia. Ciężar gry przeniesiony na prawą flankę. Pawłowski na skrzydle, zagrał do partnera, ale minimalnie niedokładnie.
9' - Wieteska, Slisz, Jędrzejczyk do boku.
9' - Luquinhas na lewej stronie, obok niego Nawrocki, ale nieudane dośrodkowanie obrońcy Legii.
10' - I już Śląsk próbuje przejąć inicjatywę. Wrocławianie coraz bliżej. Exposito pokazał się w polu karnym, próbował zagrywać Schwarz, ale niedokładnie. Boruc od bramki.
11' - Prostopadłe podanie do Lopesa. Dobry pomysł, świetne wykonanie. Lopes już w polu karnym, ale rywale wybili na róg.
12' - Martins z narożnika, gdzie Ribeiro zagrał głową i... Pekhart minimalnie minął się z piłką próbując wpakować ją do siatki nogą.
13' - Tymczasem kibice Legii opuszczają swój sektor.
14' - Garcia przed pole karne, gdzie jest Mączyński. Jeszcze Pich walczy o piłkę, ale Jędrzejczyk był górą w tej akcji.
15' - Legia gubi piłkę w środkowej strefie boiska. Piłka posłana momentalnie do Garcii na lewą flankę. Ruszył Pich. Gospodarze szukali okazji do strzału... To nie podoba się Borucowi. Za łatwo rywale przedarli się pod pole karne.
17' - Pich w polu karnym Legii. Próbuje znaleźć przestrzeń do oddania strzału. Piłka trafia do Lewkota, który po rykoszecie wywalczył rzut rożny.
17' - Dośrodkowanie z narożnika, ale legioniści oddalają zagrożenie od własnej bramki.
17' - Martins do Luquinhasa, który zatrzymał się na Schwarzu. Mimo to goście wciąż na połowie rywala.
19' - Tamas, Bejger, Pawłowski... Piłka powędrowała na prawy sektor boiska, ale legioniści poradzili sobie z zapędami rywali.
19' - Pekhart. To on był adresatem zagrania. Jednak Śląsk był czujny w defensywie.
20' - Ribeiro z Luquinhasem na lewej stronie. Był Bejger do samego końca i to dzięki niemu jest tylko rzut rożny.
21' - Martins w pole karne... Wrzutka nie przyniosła większego zagrożenia pod bramką Szromnika.
21' - Jeszcze nie koniec, jeszcze wrzutka z prawej strony, ale żaden z legionistów nie zdołał skierować piłki w światło bramki.
22' - Fani z Warszawy powracają na trybuny. Te 10 minut przerwy było formą sprzeciw wobec zakazu wnoszenia sektorówki.
23' - Exposito! Miał chęć na piątego gola w lidze. Uderzył celnie, choć miał Jędrzejczyka obok siebie. Boruc stanął na wysokości zadania.
23' - Tymczasem Pekhart trzyma się za głowę, leży na murawie w środkowej strefie boiska. Golla nie patyczkował się w walce o piłkę.
26' - Skibicki, Wieteska do Luquinhasa, ale musiał odegrać, bo momentalnie doskoczyli do niego rywale.
26' - fot. Woytek / Legionisci.com
27' - Ribeiro na lewej flance. Miał przed sobą dwóch rywali, więc nie decydował się na dośrodkowanie. Odegrał do Luquinhasa, który za mocno posłał piłkę w pole karne. Od bramki Szromnik.
27' - Slisz... Za lekko do Lopesa. Strata.
28' - Tymczasem Pekharta potraktował bez pardonu Pekharta. Czech dziwi się reakcji, ale i tak został ukarany żółtą kartką.
28' - Żółta kartka: Tomas Pekhart (Legia)
29' - Mączyński... Prostopadłe zagranie w pole karne, ale w zasadzie do nikogo. Ani Exposito, ani Pawłowski nie ruszyli za akcją.
29' - Luquinhas... Znowu musi się podnieść z murawy. Był faulowany w środkowej strefie boiska.
30' - Żółta kartka: Szymon Lewkot (Śląsk)
31' - Bejger na aut. Legioniści zdobywają cenne metry boiska.
32' - Tymczasem Śląsk rusza z akcją. Pich do Mączyńskiego, ale Nawrocki był na posterunku. Atak przerwany... Garcia już w narożniku boiska.
32' - Garcia w pole karne, ale to Wieteska wyskoczył najwyżej i wybił głową na aut.
34' - Garcia dostaje podaje z głębi pola i po minięciu legionisty zagrał w pole karne. Zagrożenie zażegnane...
35' - Garcia zszedł do środka... Tym razem piłka przez Lewkota do przodu, ale nastąpił moment zawahania i goście szybko wyczyścili przed szesnastką.
36' - Pekhart wpadł w pole karne... Przy nim Golla. Piłka wypuszczona, Czech padł na murawę, ale sędzia Frankowski nie dostrzegł rzutu karnego.
37' - Akcja też nie była analizowana na taśmie wideo.
37' - Martins w pole karne, ale Tamas wyskoczył najwyżej w powietrze i wybił głową daleko poza pole karne. Jednocześnie Węgier nieco ucierpiał w tej akcji po styku z Nawrockim.
39' - Wieteska daleko do Ribeiro. Wpadł w pole karne, gdzie Szromnik wykazał przytomność umysłu.
40' - Legia środkiem. Wymiana podań. Lopes, Pekhart, próbują legioniści, szukają sposobu do oddania strzału, ale nic z tego. Zabrakło konkretów, precyzji i miejsca do oddania strzału.
40' - Jędrzejczyk w pole karne... Pogłówkowali jedni i drudzy. Efekt? Piłka znowu w posiadaniu Legii.
41' - Skibicki wzięty w kleszcze przy narożniku. Aut dla gospodarzy.
41' - Zmiana Śląsk: Szymon Lewkot Rafał Makowski
42' - Na boisku melduje się Rafał Makowski. Zawodnik z bogatą przeszłością w Legii Warszawa, gdzie uczył się piłkarskiego rzemiosła.
42' - Martins wykonawcą rzutu rożnego.
43' - Portugalczyk w pole karne... Podbita piłka i to jest kolejny rzut rożny.
44' - Martins... Odchodząca piłka. Wieteska złożył się do strzału, ale obok celu.
46' - Garcia, Pich, Pawłowski z prawej strony, ale piłka nie dotarła do odbiorcy. Jeszcze nie koniec... Jeszcze Pich, ale był na pozycji spalonej.
46' - Tymczasem sędzia doliczył 1 minutę.
47' - Martins! Głową zamknął akcję. Dośrodkowanie z lewej strony... Uderzył, ale Szromnik był na posterunku. Pewna interwencja bramkarza Śląska.
47' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Jak na razie 0-0 we Wrocławiu i jak najbardziej jest to rezultat adekwatny do wydarzeń na boisku.

45' - Zmiana Legia: Rafael Lopes Mahir Emreli
45' - Zmiana Legia: Kacper Skibicki Lirim Kastrati
47' - I mamy dwie zmiany. Jest debiutant Kastrati oraz Mahir Emreli. I to są roszady, które poczynił Czesław Michniewicz odesłany na trybuny przez sędziego Frankowskiego. To konsekwencja dwóch żółtych kartek. To stamtąd obejrzy drugie 45 minut.
47' - Natomiast dla dopełnienia formalności - Śląsk bez zmian.
48' - Luquinhas próbował zakręcić Bejgerem, ale obrońca Śląska zdołał wybić na róg.
49' - Martins w pole karne z narożnika, ale Szromnik zdołał wypiąstkować poza pole karne. Jeszcze nie koniec... Jeszcze próba Wieteski po dośrodkowaniu, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
51' - Martins... Elegancko prowadzi piłeczkę, ale Mączyński nie przebierał w środkach.
52' - Bejger siedzi na murawie. Będzie potrzebna pomoc lekarzy.
54' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
54' - Ajajajaj! Kastrati do Emreliego. Skleił piłkę, obrócił się, oddał strzał, ale prosto w rywala. Szkoda.
55' - Luquinhas na lewej stronie... Przy nim Pawłowski. Emreli, Slisz, Kastrati, Jędrzejczyk. Legioniści szukają sposobu. Na spokojnie.
55' - Nawrocki w pole karne, w kierunku Pekharta, ale niedokładnie.
55' - Żółta kartka: Lirim Kastrati (Legia)
55' - Kastrati już ukarany za faul na Makowskim.
56' - Żółta kartka: Rafał Makowski (Śląsk)
57' - I teraz Makowski ukarany. Nieprzepisowo potraktował Wieteskę.
58' - Pawłowski schodzi do środka, pokusił się o strzał... Niecelnie.
58' - Zmiana Śląsk: Łukasz Bejger Mateusz Praszelik
58' - Zmiana Śląsk: Petr Schwarz Diogo Verdasco
59' - Podwójna roszada w szeregach Śląska. Wygląda na to, że Bejger nie był w stanie kontynuować gry ze względu na uraz.
60' - Garcia... Uprzedził wbiegającego zawodnika Legii w pole karne.
60' - Pekhart! Szromnik! Piękny strzał po dośrodkowaniu Kastratiego, ale bramkarz Śląska popisał się interwencją. Tylko róg!
62' - Teraz to Śląsk przesiaduje na połowie Legii. Pawłowski do Makowskiego. Uderzył zza pola karnego, ale prosto w Slisza.
64' - Nawrocki, ale blisko niego Pich. Obrońca Legii musiał wspomóc się Borucem.
64' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
64' - Ribeiro do Martinsa, który miękko, technicznie zagrał w pole karne. Do nikogo. Kompletnie.
65' - Luquinhas do Slisza. Nie opanował przed polem karnym. Poślizg...
66' - Exposito dostał podanie na prawą stronę, ale do końca był Nawrocki. Zablokowany Hiszpan.
67' - Szykuje się kolejny debiut w Legii. Charatin czeka przy linii boiska.
67' - Jednak najpierw Mączyński huknął na wiwat. Ole!
67' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Ihor Charatin
69' - Mogło być groźnie... Exposito urywał się Wietesce, ale wcześniej napastnik Śląska faulował obrońcę Legii.
70' - Praszelik środkiem... Podał do Boruca.
71' - Nawrocki... Najpierw odzyskał piłkę na połowie rywala i ruszył przebojem. Przekombinował. Zatrzymany przed polem karnym.
72' - Jędrzejczyk z Exposito. Obaj panowie mają sobie coś do powiedzenia.
72' - Żółta kartka: Erik Exposito (Śląsk)
72' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
72' - Frankowski stara się studzić zapędy obu graczy.
73' - Luquinhas potrzebuje wsparcia medycznego. Co i rusz jest powalany przez rywali.
73' - Niestety, będzie potrzebna zmiana.
73' - Zmiana Legia: Luquinhas Ernest Muci
74' - Charatin, Emreli, Muci w polu karnym, ale przed nim dwóch rywali. Szukał Mahira, ale odegrał niedokładnie.
75' - Charatin do Pekharta. Czech utrzymał piłkę w boisku, ale padła łupem rywala.
76' - Śląsk ruszył z akcją, ale gospodarze pogubili się z przodu.
77' - Exposito leży na murawie, ale dopiero po kilkunastu sekundach sędzia przerwał grę. Napastnik Śląska ucierpiał podczas walki z Wieteską.
78' - Gracz Śląska może kontynuować grę. Zatem grajmy dalej.
79' - Muci, Martins... Śląsk zamknięty na własnej połowie. Legia w posiadaniu, ale niewiele z tego wynika.
80' - Pawłowski! Ależ akcja Śląska, a raczej próba strzału. Uderzył w kierunku dalszego słupka... Chybił nieznacznie.
82' - Martins z głębi pola do Ribeiro... Martins ponownie w roli rozgrywającego. Piłka na prawej stronie.
82' - Kastrati do Pekharta! Problemy z opanowaniem... Próbował ją dziubnąć do sitki z bliskiej odległości. Aj! Obok celu!
84' - Exposito kolejny raz przed szansą! Piłka poszybowała, Boruc wyciągnął się jak struna, ale jeszcze po poprzeczce... Róg! Tylko róg, uf.
84' - Żółta kartka: Ihor Charatin (Legia)
84' - Jeszcze Pich w pole karne, ale Ribeiro poza boisko.
85' - GOL! Śląsk Wrocław
85' - Strzelec gola: Victor Garcia Marin (Śląsk)!
85' - Żółta kartka: Artur Boruc (Legia)
86' - Spalony? Sędzia uznał, że nie było spalonego. Część zawodników Legii stanęło, bo liniowy podniósł chorągiewkę. Część brało udział w akcji. Gwizdka nie było... Garcia poszedł z akcją, uderzył po ziemi. Piłka minęła Wieteskę i wpadła pod Borucem do siatki.
87' - Boruc protestował od razu... Został za to ukarany. Legioniści sprzeciwiają się, ale sędzia pozostaje niewzruszony.
87' - Żółta kartka: Andre Martins (Legia)
87' - Zmiana Legia: Yuri Ribeiro Joel Abu Hanna
88' - Sędzia nie cofnął już swojej decyzji. Zatem Śląsk prowadzi 1-0
89' - Czyściutko Charatin na Praszeliku. Mateusz turla się, więc Boruc podbiegł mu pomóc, żeby się nie wygłupiał.
90' - Legia szuka teraz sposobu dośrodkowując w pole karne. Jest korner.
90' - Wieteska głową, ale prosto w rywala.
91' - Exposito już zabierał się z piłką, ale Kastrati wrócił do obrony w samą porę.
91' - Sędzia doliczył jeszcze... 7 minut.
91' - Exposito sam a przed nim dwóch rywali. Huknął, ale bardzo niecelnie.
93' - Pich, Exposito, próba odegrania. Boruc jeszcze uratował zespół od rzutu rożnego.
94' - Kastrati ruszył prawą stronę. Zatrzymany przez rywala i już Śląsk przy piłce. Jednak krótko rywale cieszyli się z posiadania.
95' - Makowski zza pola karnego. A tak sobie strzelił. W sam środek. Boruc bez problemu złapał futbolówkę.
95' - Muci zza pola karnego. Trudna pozycja, ale... trafił w słupek! Ajajaj! Szkoda, że Pekhart nie dopadł do tej piłki.
96' - Pich. Jeszcze Pich. Uderzył, ale piłka odbija się od legionisty. Zmylony Boruc, ale orientuje się w porę i ratuje zespół.
96' - Rajd Pawłowskiego... Zagrał w pole karne, ale Nawrocki na róg.
97' - Boruc wychodzi przed pole karne. DAlekie zagranie w kierunku Jędrzejczyka.
97' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
98' - Strzelec gola: Erik Exposito (Śląsk)!
98' - GOL ANULOWANY!
98' - Exposito dostał podanie na 30. metrze... Był na spalonym.
98' - Koniec meczu!

Koniec. Kuriozalny mecz. Śląsk wygrywa 1-0 i to jest ich pierwsze zwycięstwo u siebie w tym sezonie. Legia trzeci raz wraca pokonana do Warszawy.
Cóż, jedno jest pewne, o tym meczu będziemy jeszcze rozmawiać przez najbliższych kilka dni. Powód? Decyzje Bartosza Frankowskiego.
Tymczasem dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na więcej na Legionisci.com

Czemu legalnych sektorówek zakazuje z policji półgłówek?

W tym sezonie piłkarze Legii nie rozpieszczają nas na wyjazdach. W sobotę po raz trzeci wracaliśmy z ligowego wyjazdu po porażce. Do Wrocławia zdecydowana większość wyjazdowiczów udała się pociągiem specjalnym. Niestety z powodu widzimisię policji w sektorze gości nie udało się zaprezentować przygotowanej choreografii.

Do Wrocławia ruszyliśmy kilka minut po godzinie 14 z dworca Warszawa Gdańska. Podróż przebiegała bardzo sprawnie i na stacji Wrocław Stadion zameldowaliśmy się sporo przed planowaną godziną przyjazdu. Tym razem pula biletów na największy sektor gości w Polsce nie była taka jak parę lat temu - przypomnijmy, że w listopadzie 2019 roku pojawiliśmy się we Wrocławiu w 3421 osób. Ze względu na obostrzenia covidowe pula wejściówek na ten mecz była znacznie mniejsza, a w sektorze gości stawiło się nas ostatecznie 946.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego zaznaczyliśmy swoją obecność kilkoma okrzykami, a następnie dopingowaliśmy w asyście dwóch bębnów. W 10. minucie spotkania cała nasza grupa opuściła sektor gości w ramach protestu przeciwko durnym wymysłom policji, która uzurpuje sobie prawo do stanowienia zasad stojących ponad prawem. Przygotowana przez legionistów oprawa nie została wpuszczona na stadion bez podania przyczyny. Stąd też odpowiedni transparent na pustym sektorze gości, który zostawiliśmy: "Czemu legalnych sektorówek zakazuje z policji półgłówek?" oraz okrzyki "Zawsze i wszędzie...".

Po dziesięciu minutach wróciliśmy na trybuny - wywiesiliśmy w sektorze gości 8 flag i ponownie ruszyliśmy z dopingiem dla naszego zespołu. Najlepiej w pierwszej części spotkania wychodziła nam pieśń "Mistrzem Polski jest, ukochana ma, mistrzem Polski jest, Legia Warszawa" oraz zarzucane kilkakrotnie - "Jesteśmy zawsze tam". W drugiej połowie dłużej śpiewaliśmy "Nasza Legio będziemy zawsze z Tobą...", co z każdym kolejnym wykonaniem wychodziło nam lepiej. Z drugiej strony tego dnia słychać było, że nie wykorzystywaliśmy naszego potencjału, bo prawdziwe pier...cie było tylko raz na jakiś czas.

Gospodarze tego dnia zaliczyli zdecydowanie najwyższą frekwencję w obecnym sezonie - na trybunach było blisko 22 tys. widzów. Fani WKS-u wystawili liczny młyn, gdzie wywiesili m.in. płótna swoich zgodowiczów - Motoru, Lechii i Miedzi. Oczywiście z obu stron nie mogło zabraknąć "uprzejmości", ale tych było naprawdę niewiele. Wrocławianie bez żadnych akcentów ultras. Pod koniec spotkania dopingowali bez koszulek w młynie.

Przez całą drugą połowę zdzieraliśmy gardła, licząc że w końcu doczekamy się wygranej naszej drużyny na wyjeździe. Przez ostatnich kilkanaście minut śpiewaliśmy bez koszulek, a z sektora gości niosło się głośne "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Niestety kilka minut przed końcem meczu gospodarze zdobyli gola, który wzbudził mnóstwo kontrowersji i to miejscowi mieli powody do radości. Staraliśmy się wykrzesać maksimum możliwości w ostatnich minutach, ale nasz śpiew tym razem nie pomógł piłkarzom. Po raz trzeci w tym sezonie byliśmy świadkami porażki naszych graczy w meczu ligowym.

Mimo słabszego występu podziękowaliśmy piłkarzom za walkę. Z naszego sektora niosło się również głośne "Artur Boruc", który przywołał do porządku zagraniczną część graczy, która po końcowym gwizdku zaczęła kierować się do szatni. Na opuszczenie trybun przyszło nam czekać około 40 minut, po czym sprawnie udaliśmy się do podstawionego "specjala", ruszyliśmy w kierunku stolicy. W Warszawie zameldowaliśmy się około 3:30 nad ranem.

Niestety wiadomo już, że środowy mecz Legii w Lidze Europy w Moskwie odbędzie się bez naszego udziału. Wjazd do Rosji jest obecnie niemożliwy dla turystów. Wielka szkoda, że przejdzie nam koło nosa ciekawy wyjazd na Spartaka. Z kolei w niedzielę przy Ł3 gramy z Górnikiem Łęczna. Przychodzimy licznie na stadion - bez względu na "rangę" przeciwnika.

P.S. W naszym sektorze wywieszony został transparent "Foxx wracaj do zdrowia".

Frekwencja: 21 997