23 Joel Abu Hanna 78'
29 Lindsay Rose
30 Kacper Kostorz
Kasper Schmeichel 1
77' Daniel Amartey 18
Jannik Vestergaard 23
Çağlar Söyüncü 4
Timothy Castagne 27
Boubakary Soumaré 42
Youri Tielemans 8
67' Kiernan Dewsbury-Hall 22
Luke Thomas 33
67' Ayoze Pérez 17
82' Patson Daka 29
Danny Ward 12
Eldin Jakupović 35
Ryan Bertrand 5
67' Harvey Barnes 7
82' Jamie Vardy 9
67' James Maddison 10
Marc Albrighton 11
Hamza Choudhury 20
Ricardo Pereira 21
Filip Benković 34
77' Ademola Lookman 37

Przechytrzyli Lisy!

Legia Warszawa z drugim zwycięstwem w fazie grupowej Ligi Europy! W czwartkowy wieczór mistrzowie Polski pokonali na własnym stadionie Leicester City po bramce Mahira Emreliego, który wpisał się na listę strzelców w 31. minucie po świetnym uderzeniu z dystansu. Tego dnia zobaczyliśmy świetną dyspozycję graczy Czesława Michniewicza, którzy zasłużyli na wielkie słowa uznania.

Zaraz po starcie meczu w pole karne wpadł Mattias Johansson, Szwed końcówką buta chciał oddać strzał, który został ręką zablokowany przez jednego z rywali. Sędzia po analizie VAR nie zdecydował się jednak na podyktowanie rzutu karnego dla gospodarzy. W 6. minucie pierwsze celne uderzenie oddał Andre Martins. Portugalczyk dostał niespodziewane podanie z prawej strony, ale niestety kopnął piłkę zdecydowanie zbyt słabo, aby zaskoczyć Kaspera Schmeichela. Potem spotkanie wyrównało się, jednak gra Legii nadal była zadowalająca. Leicester jedyne sytuacje stworzyło sobie po błędach indywidualnych w szeregach mistrzów Polski. Raz niedobrze lot piłki obliczył Cezary Miszta, a potem stratę piłki podczas jej wyprowadzenia popełnił Mateusz Wieteska. Legioniści nie dali się jednak zepchnąć do obrony, starali się atakować, czego efektem było gol w 31. minucie! Futbolówkę w środku pola wywalczył Martins, podał ją do Mahira Emreliego, który stoczył bój bark w bark z jednym z obrońców. Po chwili zdecydował się na mocne uderzenie po ziemi, które kompletnie zaskoczyło Schmeichela. Piłka po odbiciu się od słupka zatrzepotała w siatce!

Do końca pierwszej połowy stroną przeważającą byli Anglicy. Za każdym razem na wysokości zadania stawali jednak defensorzy z Warszawy. Kiedy jednak nie zdołali oni jednak zapobiec niebezpiecznej sytuacji, to gospodarzom ponownie dopisało szczęście. Tuż przed przerwą sam na sam z Misztą znalazł się Ayoze Pérez, który trafił jedynie w bandy reklamowe. Ostatecznie do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Do szatni piłkarze Legii zeszli przy bardzo dobrym dla siebie rezultacie.

Kilka minut po przerwie ponownie z dystansu bramkarza chciał zaskoczyć Emreli. Azer huknął z półwoleja, lecz piłka poszybowała ponad celem. Niebawem strzelec pierwszego gola mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Emreli wpadł w szesnastkę przeciwnika po otwierającym dograniu od Slisza, jednak jego strzał z ostrego kąta padł łupem Kaspera Schmeichela. W 65. minucie Legię przed utratą gola uratował świetną interwencją Miszta! Młody golkiper instynktownie odbił uderzenie głową z najbliższej odległości jednego z graczy Leicester City. Anglikom czas uciekał wyjątkowo szybko. Goście robili co mogli, aby przedrzeć się skrzydłami w okolice pola karnego, jednak defensorzy nie dawali się zaskoczyć.

W 81. minucie piłkę w środku pola dostał Emreli. Niezwykle zmotywowany Azer przymierzył w kierunku dalszego słupka, ale został zablokowany. Kilka minut potem odpowiedź Anglików. Po wrzutce z prawej strony w świetnej sytuacji znalazł się Ademola Lookman, lecz piłkę z linii bramkowej zdołali wybić obrońcy. W 89. minucie powinno być 2-0 dla Legii! Liram Kastrati wyprzedził dwóch obrońców, znalazł się w sytuacji sam na sam bramkarzem, który końcówką buta zdołał sparować futbolówkę na słupek... W doliczonym czasie gry stuprocentową szansę zmarnował Tomas Pekhart. Czech po dograniu od Kastratiego, mając przed sobą tylko bramkarza, nie trafił w światło bramki.

18:20 - Dzień dobry, witam prosto z Łazienkowskiej 3, gdzie już za 25 minut Legia podejmie Leicester w drugim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Gospodarzy czeka nie lada wyzwanie. To goście są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Jednak w Moskwie to Spartak miał wygrać, a wiadomo jak to się skończyło. Liczymy zatem na walkę, na godną postawę ekipy Czesława Michniewicza!
18:20 - "CEEEEEEEEEEEEEE" poniosło się z gardła Jurasa. Żyleta zgodnie odpowiedziała tak, jak do niej należy.
18:21 - Trybuny sukcesywnie zapełniają się. Pojawiła się delegacja kibiców z Anglii. Fani "Lisów" mieli wykupić 800 wejściówek z przysługującej im puli. Na razie wywiesili kilka flag zajmując przy tym dolną i górną część swojego sektoru.
18:22 - "a Oooona gra! La laaa la la la la la la laaaa la la hej CWKS, CWKS, CWKS!"
18:25 - Jest kilku wybrańców Brendana Rodgersa, którzy dobrze są znani fanom Premier League i zasiedli na ławce. Bertrand, Barnes, Vardy, Maddison czy Albrighton, to nazwiska, których nasz zespół może się obawiać.
18:28 - Rozgrzewka obu ekip trwa w najlepsze. Kibice również nie próżnują przygotowując oprawę.
18:30 - "Krzysztof! Dowhań!" poniosło się z trybun w uznaniu dla dokonań trenera, który świętuje 20 lat pracy w Legii.
18:33 - Murawa już opustoszała. Czas na prezentacje składów. Najpierw goście - gwizdy, za chwilę Legia - ole!
18:34 - Co prawda ekipie Leicester ostatnio wiedzie się w kratkę, ale to nie zwalania ich z obowiązku, żeby powalczyć o zwycięstwo. Pytanie, czy stołeczny zespół zdoła wykorzystać problemy ekipy Rodgersa.
18:35 - "Mam tak samo jak Ty...".
18:37 - Na "Żylecie" godna oprawa... Sektorówka z królem i hasło: Kneel before his majesty. To trzeba zobaczyć.
18:41 - Atmosfera wyczekiwania na trybunach...
18:43 - Obie ekipy już na murawie. Legia zagra na biało. Goście cali na niebiesko.

2' - Gramy! Rozpoczęli gracze gości, którzy przed meczem klęknęli jak na nich przystało. Pokłonili się królowi wręcz.
3' - Pierwsza akcja legionistów. Johansson wpadł w pole karne, próbował oddać strzał, ale nieco wytracił impet. Piłkarze sygnalizują jeszcze, że była ręka... Karny? Nie ma karnego. Jest za to rzut rożny.
3' - Josue w narożniku boiska..
3' - Nisko bita piłka i na dodatek na bliższy słupek. Bez zagrożenia. Aczkolwiek Legia wciąż w posiadaniu.
5' - "Do boju Legio marsz, zwycięstwo czeka nas..."
6' - Miszta od bramki w środkowy sektor boiska. Piłka wraca po chwili do bramkarza. Jeszcze raz. Tym razem Nawrocki, Martins już jest Jędrzejczyk.
7' - Johansson walczy na prawej stronie. Zagrał do środka końcami palców. Martins jakby zaskoczony... podał tylko do Schmeichela. Dobrze!
7' - Josue, Slisz do Johanssona... Legioniści prawą stroną, ale Soyuncu wybił Slisza z rytmu.
8' - Schmeichel w stronę Thomasa, ale Jędrzejczyk był przy rywalu.
9' - Jeszcze raz "Jędza", ale tym razem z faulem na Dace.
9' - Tielemans... Prawa flanka. Perez próbuje zagrać do środka, ale Nawrocki był na posterunku. Wybił na róg.
10' - Dośrodkowanie z narożnika, ale Miszta piąstkuje. Jeszcze Soumare próbował lewą stroną. Bezskutecznie.
11' - Błąd legionistów w defensywie, ale mimo wszystko udało zablokować się strzał Pereza. Ponownie korner dla Wyspiarzy.
11' - Dośrodkowanie z narożnika... Miszta mija się z piłką, która spada u stóp rywala. Na szczęście Daka nie zorientował się w sytuacji i udało nam się oddalić zagrożenie. Uf!
14' - Leicester w ataku, ale legioniści zatrzymali ich na 30 metrze. Już piłka na prawo. Emreli dostaje podanie, ale Soyuncu od razu z faulem na Mahirze. Środkowa strefa boiska.
15' - Emreli, Josue... Legia na prawej flance. Johansson do Slisza, który został uprzedzony przez rywala. Tylko aut.
15' - Josue rozciągnął grę. Nawrocki, Mladenović, ale wycofał do Wieteski.
16' - Jędrzejczyk do Emreliego, ale nieco za mocno. Vestergaard nie musiał się za mocno wysilać, żeby podać do Schmeichela.
17' - Gwizdy pod adresem rywali, którzy próbują atakować. Leicestert świetnie operuje piłką, ale nie może podejść bliżej niż na 20. metr.
17' - Mladenović powalczył na lewej stronie. Skutecznie. Został sfaulowany przy okazji. Łapiemy oddech i przejmujemy posiadanie.
19' - Leicester na prawej stronie. Zagranie w pole karne, gdzie Daka czaił się na podanie. Jednak spokojnie. Miszta od bramki.
20' - Vestergaard głową przed siebie... Piłka poleciała na lewą flankę, gdzie goście wywalczyli aut.
20' - Tielemans wpadł na sędziego, ale gramy dalej. Josue wyłuskał piłkę. Gramy. Niestety radość z posiadania trwała krótko.
21' - Żółta kartka: Luke Thomas (LCFC)
21' - Jędrzejczyk do Johanssona, który został faulowany przez Thomasa. To musiała być żółta kartka.
22' - Wieteska w kierunku Emreliego na wolny sektor... Emreli. Zagrał w pole karne, ale nie było atutów w powietrzu. Jeszcze Josue, ale zagrał... w zasadzie do nikogo. To nie mogło się udać.
23' - Goście środkiem boiska, ale zagubili się w akcji. Soumare nie opanował. To aut dla legionistów.
24' - Legioniści spokojnie w defensywie. Rozciągnięcie z lewej na prawą, a teraz Josue ponownie do Nawrockiego.
24' - Jędrzejczyk, Nawrocki... Legia stoi, nie wie co zrobić, jak zagrać. Dobrze ustawieni są rywale.
24' - Josue do Martinsa, który uruchamia Johanssona. Szwed momentalnie wywalczył rzut rożny po próbie zgrania do środka. Szukamy szans!
25' - Josue krótko do Martinsa. Jeszcze raz Portugalczyk, ale tym razem w pole karne. Trochę walki w powietrzu, ale finalnie piłka wraca na połowę legionistów. Miszta i zaczynamy budować atak od nowa.
26' - Emreli! Dostał podanie od Slisza i miał przed sobą tylko bramkarza. Niestety, sędzia dopatrzył się pozycji spalonej... Inna sprawa, że nawet na spalonym, takie akcje powinno się wykorzystywać.
27' - "Legia! Warszawa!" niesie się z Żylety. Lecimy hitem z Wiednia.
27' - Tymczasem na boisku Thomas. Przy nim Johansson. "Lisy" szukają swej szansy lewą stroną.
28' - Vestergaad. Cała ekipy gości na połowie legionistów.
28' - Ponownie Leicester. Amartey, Vestergaad do lewej strony. I tak w koło Macieju.
28' - Nawrocki. Dobrze uprzedził Pereza.
29' - Tielemans, Soyuncu... Piłka wraca na połowę gości, ale to oni próbują dzielić i rządzić.
29' - Slisz... Zagotował się chłopak. Przejęliśmy piłkę w środkowej strefie boiska, ruszyliśmy z akcją. Kilku poszło i Slisz zamiast podawać, zamiast szukać spokojniejszych rozwiązań, po prostu kropnął na wiwat. Szkoda.
30' - Jędrzejczyk, ale doskoczył do niego Dewsbury-Hill. Legia chce wyjść z własnej połowy.
31' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
31' - Strzelec gola: Mahir Emreli (Legia)!
31' - GOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!
32' - TAAAAAAAAAAAAAAK !!!! Wywalczona piłka w środku pola. Martins do Josue, który momentalnie zagrał do Emreliego. Mahir utrzymał się na nogach, postarał się o miejsce w polu karnym. Uderzył płasko, po ziemi, ale nie zbyt mocno. Piłka odbiła się od słupka i.... wpada do bramki! GOOOOOOL !!!!!!!!!!
37' - Legia nie ustaje w atakach. Teraz akcja prawą stroną. Za mocno w pole karne. Piłka poszybowała nad głową Mahira.
38' - Oczywiście to Leicester jest stroną dominującą. Szanują piłkę, wymieniają podania, ale to Legia prowadzi 1-0.
38' - "Niepokonane miasto, niepokonany klub!"
39' - Thomas dostał podanie od Hilla, ale Jędrzejczyk pokazuje, że umiejętności ma na właściwym poziomie.
40' - Perez, wycofał do Soumare. Jeszce Vestergaard. Dewsbury-Hill w pole karne, ale Nawrocki ratuje zespół przed groźną akcją. Brawo.
41' - Jędrzejczyk z Johanssonem próbowali pójść prawą stroną, ale pogubili się w akcji.
42' - Nawrocki, Mladenović z pierwszej byle przed siebie, bo miał obok rywala. Utrzymujemy się w grze.
42' - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
42' - fot. Woytek / Legionisci.com
42' - Teraz przed szansą goście. Podanie na wolne pole. Spalony? Wygląda na to, że nie. Tylko Miszta stoi na przeszkodzie Pereza, ale ten wali po ziemi w bandy reklamowe!
43' - Castagne w ataku... Wpada w pole karne, ale czysto zablokowany. Jeszcze przyjezdni szukają sposobu, ale nic z tego. Mądrze legioniści w defensywie.
44' - Miszta od bramki. Źle. Futbolówka ląduje u stóp Tielemansa.
45' - Wieteska ucierpiał w walce o piłkę. Zrobił to czysto, ale goście jeszcze mają słowo do sędziego szukając karnego. Nic z tego.
45' - Chartin zgasił w środku pola. Johansson, Josue do Slisza, który marnuje pracę kolegów. Aut dla Leicester.
46' - Sędzia dolicza 1 minutę.
46' - Tielemans z głębi pola. Daka czekał na podanie, ale głową zagrał Jędrzejczyk. Mimo to był Perez. Jeszcze zagranie w kierunku Daki, ale nie opanował piłki. Miszta od bramki.
47' - "Warszawska Legio, zawsze o zwycięstwo walcz!"
47' - Koniec pierwszej połowy
38' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

Przerwa. Zaskakujący wynik, ale ciężko wypracowany. Prowadzimy 1-0!
Wracamy na boisko. Najpierw na boisko wybiegli przyjezdni. Teraz czas na Legię. W obu ekipach brak zmian w przerwie.

47' - Chartin z faulem? Sędzia zdecydował się na użycie gwizdka. Rzut wolny dla Leicester.
47' - Dośrodkowanie Dewsbury-Hilla w pole karne. Legioniści wybijają na róg.
47' - Pogłówkowali, pogłówkowali i w końcu wywalczyli rzut rożny obijają nogi Mahira.
48' - Piłka w siatce po zagraniu Pereza, ale wcześniej był gwizdek arbitra. Miszta.
49' - Amartey, Castagne... Piłka z prawej, powędrowała na lewą stronę. Lisy w posiadaniu.
50' - Wieteska, Nawrocki, Mladenović. Prawie strata, ale był Josue, którego to faulował Amartey.
51' - Martins z odbiorem w środku. Josue, pokazał się Emreli. Tym razem napastnik Legii uderzył z dystansu, ale piłka poszybowała nieco nad poprzeczką!
51' - Podanie do Slisza na prawą stronę. Tym razem spalił.
52' - Żółta kartka: Josue (Legia)
52' - Niepotrzebna żółta kartka dla Josue za rozmowy z arbitrem.
53' - Perez, Tielemans, Castagne... Leicester szuka sposobu na prawej stronie. W końcu Soumare w pole karne, ale to legioniści dopadają do piłki. Niestety, futbolówka wraca pod nogi przeciwników.
54' - Nieudała się sztuka na prawej stronie, to teraz lewą ruszają gracze Rodgersa.
55' - Daka przy piłce, ale tylko ją dziubnął w światło bramki. Miszta nie miał problemów z wyłapaniem.
55' - Vestergaard do prawej strony. Amartey do Pereza, który był faulowany tuż przed polem karnym. Szykuje się szansa dla gości.
56' - Ostatnio Czarek Miszta puścił bramkę z rzutu wolnego. Limit takich goli wyczerpany? Oby!
56' - Dewsbury-Hill i Tielemans... Gotowi obaj do wykonania tego elementu gry.
56' - Dewsbury-Hill prosto w mur. Poprawia, ale również prosto w legionistów.
56' - Jeszcze wrzutka w pole karne, gdzie Wieteska wybija głową i jest szansa.
57' - Slisz do Mahira, który znalazł się w polu karnym, ale skierował piłkę prosto w ręce Schmeichela. Owszem, Emreli pokazywał, że potrafi kropnąć z trudnej pozycji, ale nie tym razem.
58' - Castagne, Soumare odgrywa do kolegi, który miał ruszyć do przodu, prawą stroną. Nic z tego. Miszta wznowi od bramki.
59' - Castagne do Pereza, który przeniósł się na prawą stronę. Perez i Soumare. Co wymyślą? Odegrali do środka obrony, skąd poszło podanie.
59' - Bardzo dobrze legioniści w obronie. Skoncentrowani do końca.
60' - Niedokładnie i niebezpiecznie legioniści. Nawrocki, Mladenović do Wieteski, który musiał ratować kolegę.
61' - Pół godziny gry do końca. Trenerzy czekają ze zmianami. Zapowiadają się emocje i nerwy do końca.
61' - Tielemans do Pereza, ale Wieteska doskoczył do rywala. Soumare do Vestergaarda, Amartey... Mladenović wybija przeciwników z rytmu. Aut. Nasza!
62' - wieteska na wolne pole. Prawa strona. Slisz, Josue chciał rozciągnąć do Mladenovicia. Niestety. Jednak to Legia nadal w grze.
63' - Mladenović do Josue. Dalej puścił do Martinsa, ale tam nieporozumienie. Gubimy piłkę.
64' - Castagne prawą stroną. Soumare w pole karne na głowę Daki, który strzela, ale... Miszta zachowuje czyste konto. Dobra interwencja prawie 20-letniego zawodnika.
65' - Mladenović zapędził się na skrzydle, ale stracił piłkę. Goście w pozycyjnym.
65' - Tielemans do Castagne, który wszedł w pole karne. Asekuracja Nawrockiego i to się opłaciło. Róg.
65' - Dewsbury-Hill z narożnika...
66' - ...piłka w pole karne. Główka! Miszta broni, ale na raty. Jeszcze jeden z kolegów, chyba Jędrzejczyk wybija na róg! Uffff!
66' - Dośrodkowanie... Tym razem dobrze Martins.
67' - Zmiana LCFC: Kiernan Dewsbury-Hall James Maddison
67' - Zmiana LCFC: Ayoze Pérez Harvey Barnes
68' - Już Maddison... łatwo zwiódł Mladenovicia. Za łatwo. Aczkolwiek mają tylko róg.
68' - Maddison w pole karne, ale wybija Charatin. Oddalenie do Schmeichela.
69' - Lewą flanką goście. Po ziemi do Maddisona. Próbował zwieźć Jędrzejczyka. Uderzył, ale Nawrocki zastopował to głową.
69' - Daka.. Na spalonym, ale co się nakiwał i próbował opanować piłkę, to jego.
69' - Zmiana Legia: Andre Martins Lirim Kastrati
70' - Na podwójną zmianę Rodgersa, Michniewicz odpowiada Kastratim.
71' - Barnes, Soyuncu do Schmeichela... Amartey. Spokojnie "Lisy".
72' - Soumare do Maddisona, ale Nawrocki był na posterunku. Jeszcze raz Maddison, ale był faulowany. Będzie okazja do wrzutki w pole karne. Już się ustawiają gracze na 16. metrze.
72' - Maddison w pole karne... Już tam nabiegał Amartey, ale liniowy podniósł chorągiewkę do góry. Minęło kilka sekund i rozbrzmiał gwizdek. Wszyscy grali do końca.
73' - Soumare do prawej strony. Jest tam Castagne. Podłączył się Maddison. Amartey w pole karne na 15. metr, ale Daka przewrotką w sektor południowy.
74' - "Hej Legia gol!" ależ ryknął stadion. "Lalalalalalalaaaa".
74' - Castagne, Vestergaard. Uspokajają grę goście.
75' - Barnes na lewą stronę... Maddison pokazuje się kolegom. Aktywny. Próbował zagrać z lewej strony pola karnego, ale Wieteska do końca. Przeciął podanie wślizgiem. Róg.
75' - Johansson potrzebuje wsparcia medyków. Siedzi w polu karnym...
76' - Szwed opuszcza boisko. Tymczasem rzut rożny dla Leicester.
77' - Dośrodkowanie z narożnika. Kastrati wybija głową. Jeszcze goście przy piłce. Wrzutka z lewej strony, ale za mocna, za głęboka.
77' - Zmiana LCFC: Daniel Amartey Ademola Lookman
78' - Zmiana w zespole gości i będzie roszada w Legii. Abu Hanna zmieni Johanssona. Powód? Uraz Szweda.
78' - Zmiana Legia: Mattias Johansson Joel Abu Hanna
79' - Lookmann na prawej stronie. Nawrocki wybił na aut.
79' - Lookman, Maddison, Castagne.. Próbowali wsadzić legionistów na karuzelę, ale nic z tego. Pogubili się w podaniach.
80' - Castagne do Daki w pole karne, ale legioniści szybko doskoczyli do rywala.
81' - Josue do Hanny. Legia z kontrą. Emreli z dystansu, ale piłka odbiła się od rywala i wyszła na rzut rożny. Wzmaga się doping dla Legii.
81' - Zmiana LCFC: Patson Daka Jamie Vardy
82' - Zmiana Legia: Josue Rafael Lopes
82' - Zmiana Legia: Mahir Emreli Tomas Pekhart
83' - Emreli chce zejść z boiska, ale wywiązała się szamotanina Azera z Soyuncu.
83' - Być może zawodnik z Turcji miał komentarz pod adresem Mahira.
84' - Żółta kartka: Mahir Emreli (Legia)
84' - Piłka w pole karne. Legioniści próbowali opanować futbolówkę, ale nic z tego.
84' - Żółta kartka: James Maddison (LCFC)
84' - "Nie poddawaj się, ukochana ma!"
85' - Vestergaard, Soyuncu, Castagne....
86' - Obrona Częstochowy! Blisko bramki Maddison i spółka. Jeszcze dośrodkowanie w pole karne, gdzie Miszta z interwencją. Wyłapał. Brawo Miszta!
87' - Cały stadion podnosi się z miejsc. Jeszcze tylko kilka minut. Ogień. "NIE PODDAWAJ SIĘ! UKOCHANA MA!!!"
87' - Lopes, Mladenović na lewej... Powalczyli o utrzymanie, ale szybko stracili.
87' - Żółta kartka: Tomas Pekhart (Legia)
88' - Kastrati utrzymał się przy piłce. Wpadł w pole karne, przewinął, minął.. Uderzył mając bramkę 3 metry przed sobą. Ajajajajaj! Tylko róg! Jakby słupku to poszło do nędzy aaaaaj!
90' - A trybuny swoje... "Nie poddawaj się..." A Leicester swoje. Nadal przy piłce.
90' - Maddison... Zwodził Slisza, ale Sliszui odzyskał.
91' - Legia z kontrą. Kastrati... Tym razem podał do Pekharta, który zamiast na 2-0. Uderza... nad poprzeczką. Litości boskiej!!!
91' - Sędzia doliczył 5 minut. Co tu się dzieje dzisiaj na tym stadionie!
94' - Legia walczy, Legia broni się do końca! I lecą cenne sekundy i mija cenny czas. Coraz bliżej!
95' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Legia)
95' - Maddison jeszcze na wiwat!
95' - Koniec meczu!

KONIEC !!!!!!!!!!!

Dziękujemy, że byliście z nami w tym historycznym dniu. Zapraszamy na więcej na Legionisci.com

Kneel before his majesty

Pełny stadion, niesamowita oprawa, zajebisty doping i radość po wygranym meczu - w czwartkowy wieczór mieliśmy okazję przeżywać piękne chwile, które zapadną w naszej pamięci na długo. Na pewno po tylu latach posuchy, każdy stęsknił się nieco za takimi meczami Legii w europucharach. To doskonała nagroda dla wszystkich fanatyków, którzy wspierają swój klub bez względu na rywala - czy to Wigry, Stal Mielec, czy Nieciecza. Wiele osób jednak dopiero "klasowy" rywal przyciąga do przyjścia na stadion.

Zgodnie z przewidywaniami bilety na czwartkowy mecz rozeszły się na tydzień przed spotkaniem. Co prawda klub umożliwiał jeszcze zakup wejściówek w pakiecie z karnetami lub innymi opcjami (otwieranie konta w banku itp.), ale zdecydowana większość rozeszła się jeszcze przed zeszłotygodniowym meczem w Suwałkach.

Kibice z Anglii otrzymali na ten wyjazd ponad 1750 biletów. W pierwszej kolejności mogli nabywać je posiadacze abonamentów i osoby, które obecne były na największej liczbie meczów Leicester w obecnym sezonie. Za obecność na meczach ich klub przyznaje punkty, które później przekładają się na pierwszeństwo kupna biletów - również na domowe spotkania w europucharach. Angole do Warszawy przylatywali przez trzy dni i przez prawie cały czas przebywali pod czujnym okiem policji. Ta w dniu meczu powariowała do tego stopnia, że latała w okolicy stadionu helikopterem, jakby nie było w naszym kraju lepszych pomysłów na wydawanie pieniędzy z naszych podatków.

Ostatecznie Anglicy do Warszawy zawitali w niespełna 800-osobowej grupie typowego barowego, podstarzałego składu. Jako jedni z nielicznych, w sektorze gości zajęli w pierwszej kolejności miejsca na dolnej kondygnacji sektora gości. Choć oczywiście część z nich zasiadła również na piętrze. Wywiesili, jak to kibice z Wysp Brytyjskich, całe mnóstwo małych flag - my naliczyliśmy ich 22. Jedno płótno, które przed meczem zmieniło właściciela ("Baby Squad"), zawisło tego dnia na Żylecie, oczywiście do góry kołami. Przed meczem goście rzucili w kierunku murawy jakąś świecę dymną.

Ze względu na dość niewygodną godzinę rozpoczęcia meczu jak na środek tygodnia, trasy dojazdowe do stadionu były bardzo zatłoczone. Przy wejściu na stadion NS-i prowadzili zbiórkę na oprawy. A że nie warto skąpić grosza na ten cel, wszyscy przekonali się przed rozpoczęciem spotkania, kiedy na Żylecie zaprezentowana została okazała choreografia. Najpierw z górnej trybuny rozciągnięta została elegancko malowana sektorówka przedstawiająca króla z nałożoną koroną z herbem Legii. Następnie odsłonięty został transparent idealnie komponujący się z płótnem z hasłem "Kneel before his majesty" ("Uklęknij przed jego majestatem"). Całość uzupełniły czerwone i zielone chorągiewki w barwach na bocznych sektorach. Oczywiście prezentacja miała podwójne dno. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, po losowaniu stron i piłki, legioniści zarządzili zmianę połów i tym samym Anglicy przed rozpoczęciem meczu... klęczeli (wspierając w ten sposób ruch "Black Lives Matter") w kierunku Żylety i naszej oprawy.

Warto jeszcze wspomnieć, że kilka minut przed meczem miał miejsce bardzo miły gest ze strony klubu - nagrodzony za 20-lecie pracy w Legii został trener bramkarzy, Krzysztof Dowhań. Trybuny podziękowały za wszystko co uczynił dla Legii gromkimi brawami oraz skandując imię i nazwisko świetnego szkoleniowca.

Od samego początku ruszyliśmy z głośnym dopingiem, który tego dnia stał na nieprawdopodobnym poziomie. W pierwszej połowie śpiewaliśmy równo - bez jakichś "przebojów", czy dłuższych pieśni. Co ważne - większość stadionu włączała się do dopingu. No może nie licząc tych, którzy zajmują miejsca w lożach i na środku tejże trybuny - tam maksimum stanowi odejście od strefy gastronomicznej i wyjście trybunę... Na szczęście skrajne sektory trybuny zachodniej żyły meczem razem z Żyletą, podobnie jak trybuny Deyny i Brychczego. Ponad 26 tysięcy gardeł niosło Legię do osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Oczywiście mało kto przed meczem stawiał na Legię. Popularne "Lisy" miały nam pokazać jak się gra w piłkę na najwyższym poziomie i rozjechać nasze stołeczne gwiazdy. Jakież musiało być zdziwienie wszystkich znawców, kiedy legioniści po świetnej akcji wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie! A jaki szał zapanował na trybunach... to naprawdę trudno opisać. Miazga! Doskonale niosło się również śpiewane na dwie strony "Za nasze miasto, i za te barwy...".

Wydawało się, że Anglicy pokażą co nieco ze swoje wokalne możliwości, ale w sektorze gości pośpiewali dość krótko, a później już nie było widać jakiegokolwiek zaangażowania z ich strony. Stali i podziwiali fantastyczny doping kibiców z Łazienkowskiej, a tego wieczora faktycznie było co podziwiać. Szczególnie kiedy w ostatnich kilkunastu minutach ryknęliśmy "Nie poddawaj się, ukochana ma..." - to musiało rozłożyć piłkarzy z Wysp. Nie mieli prawa strzelić nam bramki przy takim poziomie decybeli. I nie strzelili. Przez całą drugą połowę na Żylecie powiewały flagi na kijach. Doskonale w tej części spotkania wychodziła również pieśń "Hej Legia gol...", choć nasi gracze mimo dwóch doskonałych sytuacji więcej do siatki nie trafili i do samego końca musieliśmy drżeć o wynik.

Takie nerwy z happy endem są jednak doskonałe i nie mamy nic przeciwko, aby powtarzały się nam co kilka dni, bo przecież niemal do końca roku czekają nas spotkania praktycznie co trzy dni. Po końcowym gwizdku sędziego z całego serca podziękowaliśmy piłkarzom za walkę, skandowaliśmy również nazwisko Czarka Miszty, który tym razem zastępował Artura Boruca. A oprócz tradycyjnej "Warszawy" z piłkarzami zatańczyliśmy walczyka "Labada". Czwartkowy wynik bardzo przybliżył nas do tego, aby przygodę z europejskimi pucharami przedłużyć również do rundy wiosennej. Oby!

Ale zanim przyjdzie nam wspierać Legię w Europie po raz kolejny, czas wrócić na ziemię do naszej ligowej rzeczywistości. Przed nami niedzielny wyjazd "specjalem" do Gdańska, gdzie zamelduje się najliczniejsza jak do tej pory grupa kibiców Legii w sezonie 2021/22.

P.S. Na Żylecie wisiały transparenty "Tołdi trzymaj się" i "Dani, Rust Zacht Strijder".

Frekwencja: 27 087
Kibiców gości: ok. 800