Juan Jesus 5
André Zambo 99
65' Elif Elmas 7
65' Diego Demme 4
82' Hirving Lozano 11
82' Andrea Petagna 37
73' Piotr Zieliński 20
Hubert Idasiak 16
David Ospina 25
73' Dries Mertens 14
65' Matteo Politano 21
82' Adam Ounas 33
82' Alessandro Zanoli 59
65' Stanislav Lobotka 68

Deklasacja

Legia Warszawa przegrała swój drugi mecz w fazie grupowej Ligi Europy. Ponownie zbyt silne dla mistrzów Polski okazało się SSC Napoli, które wygrało na Łazienkowskiej 4-1 po golach Zielińskiego, Mertensa, Lozano i Ounasa.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla piłkarzy Legii. Już po niespełna dziesięciu minutach gry wyszli oni na prowadzenie po trafieniu Mahira Emreliego! Wszystko zaczęło się od dobrej akcji na lewej stronie, skąd w pole karne przedarł się Filip Mladenović. Serb zmylił obrońcę, dokładnie podał do Azera, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza rywali. Trzeba przyznać, że przez pierwszy kwadrans spotkania drużyna mistrza Polski prezentowała się na murawie bardzo dobrze, nie pozwalając graczom SSC Napoli na zbyt wiele swobody w ataku. W 17. minucie Włosi byli o krok od wyrównania. Piotr Zieliński po dograniu z prawej strony huknął jednak tylko w poprzeczkę. Dobitka reprezentanta Polski była już bardzo niecelna. Włosi powoli coraz bardziej się rozpędzali. Wkrótce drużynę świetną interwencją uratował Cezary Miszta. Elif Elmas chciał pokonać golkipera gospodarzy mocnym strzałem z półwoleja, ale ten był na posterunku.

W drugiej części pierwszej połowy oglądaliśmy mniej bramkowych okazji. Piłkarze z Neapolu starali się wprawdzie atakować skrzydłami, ale dobrze w defensywie prezentowali się legioniści. W doliczonym czasie pierwszej połowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował jeden z rywali i pewnie na linii spisał się Miszta. Chwilę potem bramkarz Legii odbił do boku mocną próbę z dystansu Lozano.

Tuż po zmianie stron mogło być 2-0! Yuri Ribeiro kapitalnie uderzył zza pola karnego, ale Włochów uratował słupek... Sytuację dobitką starał się ratować jeszcze Emreli, ale niestety przestrzelił. Ta niewykorzystana okazja zemściła się na gospodarzach już niebawem. Fatalny powrót we własne pole karne zaliczył Josué, który w prostej sytuacji sfaulował Piotra Zielińskiego. Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem zmusił Misztę do kapitulacji. Chwilę po doprowadzeniu do remisu ponownie zagroziło Napoli. Petagna miał piłkę na lewej nodze, jednak dobrze ustawiony był Miszta. W 59. minucie golkiper skutecznie zagrał na przedpolu, piastując wrzutkę z prawej strony.

Niestety, w drugiej połowie piłkarze Legii nie stwarzali sobie tak wielu okazji bramkowych. Napoli sukcesywnie spychało przeciwników do obrony. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry kolejny błąd w polu karnym popełnił Josué, który chcąc wybić piłkę z przewrotki sfaulował rywala... Arbiter po raz drugi wskazał na "wapno", a rzut karny na gola tym razem zamienił wprowadzony niewiele wcześniej na boisko Dries Mertens. Zaraz potem trzeciego dla Napoli po szybkiej kontrze zdobył Lozano i a tym momencie sytuacja gospodarzy była już bardzo trudna. W doliczonym czasie gry kolejny cios. Adam Ounas zabawił się z obrońcami Legii i huknął z półwoleja nie dając żadnych szans Miszcie.

Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej, gdzie Legia zmierzy się z SSC Napoli. Znamy już składy obydwu zespołów.
Bramkarze obydwu zespołów wybiegli już na rozgrzewkę
Kibice z Neapolu rozpoczęli doping od bluzgów na Legię. Legioniści odpowiedzieli "deszczami niespokojnymi"
30 minut pozostało do rozpoczęcia spotkania. Kibice Legii przygotowują się do zaprezentowania oprawy
piłkarze wychodzą na boisko
piłkarze Napoli klękneli, czekamy na rozpoczęcie spotkania, ale chwilowo dym zasnuł boisko

1' - Rozpoczęli legioniści
4' - Akcja Legii prawą stroną, dośrodkowanie, niestety nikt nie zamykał akcji
5' - Prawą stroną pobiegł Lozano i mamy rzut rożny
5' - Złe rozegranie, ale jeszcze Napoli przy piłce
7' - Prostopadła piłka, jednak niedokładna i Kastrati nie przejął podania
10' - Napoli spokojnie rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym
10' - Dobra interwencja Wieteski, ale próba dalekiego zagrania do Emreliego nieudana
10' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
11' - Strzelec gola: Mahir Emreli (Legia)!
11' - GOOOOOLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!11
11' - Świetne zagranie w pole karne, Emreli skierował piłkę do siatki. 1-0!!!!
11' - Czekamy jeszcze na VAR
12' - Gramy.
13' - Di Lorenzo faulowany w pobliżu pola karnego, z prawej strony
14' - Przy piłce Zielińśki
14' - Od bramki Miszta
15' - Wieteska pędzi do ataku, zagranie do Emreliego, ten przewracany, sędzia nie reaguje
16' - Mladenović faulowany z lewej strony boiska, niedaleko pola karnego
16' - Przy piłce Josue i Slisz
17' - Zbyt mocna wrzutka Jouse, strata piłki, ale Josue dobrze wrócił
17' - Strzał.... chyba poprzeczka, jeszcze dobitka Zielińskiego, piłka przeleciała ponad bramką
18' - Rzut rożny dla Napoli
18' - i kolejny
19' - Było blisko... trochę nieporozumienia w obronie Legii, ostatecznie skutecznie się bronimy przed stratą bramki
20' - Strzał Lozano ponad bramką
21' - Bardzo niecelny strzał Zambo
23' - Lozano chciał uderzyć z dystansu, ale źle trafił w piłkę
24' - Faul Ribeiro w środku boiska
25' - Dobre przejęcie piłki przez Emreliego, zagranie do kastratiego, ten przewracany, sędzia nie reaguje
25' - Bardzo dobra obrona Miszty i mamy rzut rożny dla Napoli
26' - Ribeiro przewracany w polu karnym, trzyma się za plecy
27' - Świetny odbiór Luquinhasa
29' - Sędzia uznał, że Petagna był faulowany, będzie rzut wolny ok. 22 m od bramki
29' - Uderza Zieliński, piłka po murze opuszcza boisko
32' - fot. Woytek / Legionisci.com
33' - Mladenović dobrze powalczył w obronie i piłka opuściła boisko. Od bramki Miszta
33' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
34' - Dobre zagranie do Luquinhasa, ten jednak został powstrzymany nieprzepisowo i akcja Legii zwolniła
36' - Długa piłka do KAstratiego, rozegranie i strata Ribeiro
37' - Leży Jędrzejczyk, który zderzył się z przeciwnikiem, Zambo faluje bodajże Luquinhasa
38' - Emreli przepycha się w środku boiska, jeden z Włochów leży na murawie, ale nic nie było, gramy dalej
38' - Legionista wrócił jednak przeprosić Demme
41' - Mladenović pobiegł lewą stroną, sam oddał strzał z dystansu, niestety niecelny
42' - Prostopadła piłka do Luquinhasa, ten ciągnięty za koszulkę, znów bez reakcji arbitra
45' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
46' - Sędzia doliczył 2 minuty
47' - Mladenović blokuje dośrodkowanie i mamy kolejny rzut rożny
47' - Strzał z 5 metrów, broni Miszta
48' - Tym razem niepewna obrona strzału Lozano
48' - Koniec pierwszej połowy

Po całkiem niezłej pierwszej połowie Legia Warszawa wygrywa z Napoli 1-0. Zapraszamy na drugą część spotkania.

47' - Bez zmian w składach drużyny rozpoczęły drugą połowę
48' - Strzał i... słupek ratuje Napoli!
49' - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
50' - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
51' - Josue atakuje Zielińskiego, ten przewraca się w polu karnym, sędzia dyktuje 11!
51' - Przy piłce sam poszkodowany...
52' - GOL! SSC Napoli
52' - Strzelec gola: Piotr Zieliński (Napoli) z karnego!
53' - Miszta wprawdzie wyczuł intencje strzelca, ale piłka wpada do bramki. 1-1
54' - Głośne Napoli merda niesie się z Żylety
55' - Żółta kartka: Elif Elmas (Napoli)
55' - Elmas fauluje Ribeiro przy linii bocznej
56' - Dobre przejęcie piłki przez Wieteskę, ale legionista miał problemy z jej wyprowadzeniem
57' - Pędzi Mladenović, przewraca się, szybko się pozbierał, ale stracił piłkę
59' - Kastrati przewraca się z boku pola karnego, teraz też faulu nie ma
60' - Zagranie w pole karne, Miszta piąstkuje
61' - Petagna uderza ponad bramką
62' - Nieporozumienie Slisza z Emrelim, ale jeszcze legioniści przy piłce
64' - Josue zwija się z bólu, chwila przerwy w grze
66' - Johansson nie zdołał upilnować Zielińskiego, na szczęście akcja nie skończyła się strzałem na bramkę
66' - Zmiana Napoli: Diego Demme Stanislav Lobotka
66' - Zmiana Napoli: Elif Elmas Matteo Politano
67' - Jeden z piłkarzy Napoli leży na boisku, podszedł Jędrzejczyk i niezbyt delikatnie pomógł mu wstać
68' - Zmiana Legia: Lirim Kastrati Ernest Muci
69' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
70' - Jędrzejczyk ostro potraktował rywala, będzie rzut wolny, ok. 23 m od bramki
73' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Andre Martins
74' - Zmiana Napoli: Piotr Zieliński Dries Mertens
74' - Żółta kartka: Cezary Miszta (Legia)
75' - Rzut karny dla Napoli!
75' - Żółta kartka: Josue (Legia)
76' - Ponownie faulował Josue....
76' - Przy piłce Mertens
76' - GOL! SSC Napoli
76' - Strzelec gola: Dries Mertens (Napoli) z karnego!
77' - Małe spięcie Miszty z celebrującymi bramkę piłkarzami Napoli
79' - Można powiedzieć, że legioniści stracili obie bramki na własne życzenie. Szkoda, bo dziś wyjątkowo grają przyzwoicie
79' - GOL! SSC Napoli
80' - Strzelec gola: Hirving Lozano (Napoli)!
80' - Duży błąd Legii w obronie... Lozano z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki
81' - Z 1-0 szybko zrobiło się 1-3 i wydaje się, że jest już po meczu
81' - Zmiana Legia: Mahir Emreli Rafael Lopes
83' - Pędzi Lozano, nie ma żadnego z obrońców, na szczęście posłał piłkę wzdłuż bramki
83' - Zmiana Napoli: Andrea Petagna Alessandro Zanoli
83' - Zmiana Napoli: Hirving Lozano Adam Ounas
86' - Dobra piłka do Muciego, ten ograł kilku rywali, po czym uderzył prosto w nogi blisko stojącego przeciwnika
87' - Z legionistów jakby uleciała para, siadł też doping, a część kibiców opuszcza już stadion
89' - Johansson spiął się z Mertensem, sędzia odgwizdał faul legionisty
90' - spory chaos w polu karnym, na szczęście Miszta łapie piłkę
91' - GOL! SSC Napoli
92' - Strzelec gola: Adam Ounas (Napoli)!
92' - Ounas pokonuje Misztę z bliskiej odległości
92' - sędzia przedłużył drugą połowę o 5 minut
94' - Kolejny strzał, Miszta przenosi piłkę nad poprzeczką
96' - fot. Woytek / Legionisci.com
96' - Ponownie jak w Neapolu, tak i przy Łazienkowskiej legioniści tracili bramki w końcówce spotkania
97' - Koniec meczu!

Legioniści przyzwoicie grali przez większą część spotkania, ale przegrali z Napoli 1-4. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

Mahir Emreli na krótko nas rozweselił

Za nami mecz przy niemal pełnych trybunach, z oprawą, pirotechniką i naprawdę głośnym dopingiem. Był moment radości, przez godzinę była nadzieja na sprawienie sensacji, ale w tym sezonie chwile radości trwają naprawdę tylko chwilę. Pięć tygodni temu świętowaliśmy zwycięstwo z Leicester, ale wydaje się, jakby to było wieki temu. Chociaż w czwartkowy wieczór opuszczaliśmy nasz stadion z lekko skrzywionymi minami, to z własnej roboty możemy być w pełni zadowoleni. Godnie reprezentowaliśmy najlepszy klub na świecie.

Po sześciu latach znów przyszło Legii zagrać z Napoli. Tym razem niestety nie dane nam było wspierać naszego klubu w mieście pod Wezuwiuszem, bowiem włoskie władze, na czele z tamtejszą policją, obawiali się tego, co dziać się będzie na mieście, mając w pamięci naszą wizytę z 2015 roku. Sraczkę było widać, kiedy południowcy zobaczyli zainteresowanie wyjazdem z naszej strony. Dwa wypełnione czartery, do tego mnóstwo osób udających się na własną rękę. Najpierw zaczęli wymyślać, że do każdego z nazwisk, oprócz certyfikatów szczepień lub negatywnego testu, należy podać miejsce urodzenia, aż w końcu przekazali informację, że żadnych biletów dla przyjezdnych nie przekażą. Ostatecznie na stadionie Napoli pojawiła się tylko grupa kibiców niepełnosprawnych (w sektorze gości) oraz przedstawiciele klubu i sponsorów na trybunie głównej.

Legia nie zamierzała dostosowywać się poziomem do Włochów i przekazała przyjezdnym pulę biletów (po 35 euro) na sektor gości na spotkanie rewanżowe. Fani Napoli wykorzystali 542 z nich i do Warszawy, podobnie jak przed sześciu laty, przylecieli w dniu meczu czarterami, mając załatwioną od początku do końca wyjazdu pełną obstawę.

W sektorze zajęli miejsca na górnej kondygnacji, gdzie wywiesili 14, w większości niewielkich flag. Jedyne większe płótna to "Curva A" oraz "Ultras". Ponadto mieli transparent "Liberi di tifare!" (Swobodnie kibicować). Włosi na stadionie pojawili się ze sporym wyprzedzeniem. W trakcie spotkania prowadzili regularny doping i machali 5 dużymi i 5 małymi flagami oraz mieli cztery transparenty na dwóch kijach. W drugiej połowie odpalili jedną racę, którą od razu położyli na ziemi.

Legioniści pod adresem Włochów odnieśli się krótkim transparentem - "Napoli - charter hooligans", nawiązującym do kolejnego bezpiecznego wyjazdu w obstawie.

Godzina meczu po raz kolejny była mocno nieprzyjazna - dojazd na stadion, szczególnie samochodem, zajmował cholernie dużo czasu. To sprawiło, że przez rozpoczęciem meczu mocno zablokowały się bramki wejściowe, a sporo osób weszło na trybuny na początku pierwszej części spotkania. Rozpoczęliśmy od zaprezentowania oprawy na wyjście piłkarzy. Na Żylecie, na samym środku - pomiędzy obiema kondygnacjami, rozciągnięta została malowana, wycinana sektorówka z elegancko wykonanym napisem "Legia Warszawa". Całość prezentacji uzupełniły zielone i czerwone chorągiewki, płótna w barwach na dole i na środku, komponujące się z flagami oraz - po odliczaniu - sporo stroboskopów odpalonych na całej trybunie. Na zakończenie oprawy, na Żylecie pojawiła się sektorówka w barwach a'la Boras.

Tego dnia nasz doping prowadzony był na najwyższym poziomie i równym przez całe spotkanie. Nie było haseł, które pojawiły się na ostatnim meczu z Pogonią, bowiem liczymy, że odpowiednie osoby wyciągną wnioski. My zaś będziemy robić wszystko ku chwale Legii Warszawa. Bo przecież Legia to my. Żyleta tradycyjnie nadawała ton, ale do wspólnych śpiewów włączały się pozostałe trybuny, które angażowaliśmy w pieśni na dwie strony - "Warszawę", "Za nasze miasto..." oraz "Legia, Legia, Legia" z szalami powiewającymi nad głowami.

Nieprzychylne decyzje sędziego kwitowane były szybko głośnym "Lalalalalalala Fuck UEFA". Jednak ku naszemu zdumieniu, to legioniści jako pierwsi strzelili gola, pobudzając jeszcze bardziej - i tak kipiącą już na maksa Żyletę. Stadion eksplodował, a chwilę później zaintonowaliśmy pytanie "Ile goli ma Legia?", i oczywiście pytanie kolejne, o liczbę bramek dla gości. Tych kilka razy w trakcie spotkania "pozdrawialiśmy" okrzykami "Merda, merda Napoli", "Napoli merda, merda, merda", czy "Vaffanculo Napoli...". W przerwie nastroje były nadspodziewanie pozytywne - tak grających piłkarzy nie widzieliśmy już dawno. Jednak niedługo po przerwie, zostaliśmy sprowadzeni na ziemię.

Arbiter podyktował dwa rzuty karne dla gości, co podcięło skrzyła zawodnikom... Na szczęście nie nam. Po decyzjach sędziego nie mogło zabraknąć przyśpiewki pod adresem UEFA, zaś podczas "jedenastek" wspieraliśmy Czarka Misztę. Kiedy tylko któryś z graczy gości zbyt długo leżał na murawie, niosło się z trybun głośne "Wstawaj, wstawaj, ch... nie udawaj", a schodzących z boiska przyjezdnych żegnały - tradycyjne można by rzec - "Wypier...j, wypier...j". Nie było oczywiście taryfy ulgowej dla reprezentanta Polski w barwach Napoli - wszak nie ma on żadnych związków z Legią, tak więc - co chyba dziwić nikogo nie powinno - Zieliński żegnany był również w taki sam sposób.

Po drugim golu dla gości ryknęliśmy głośno "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Niestety w ostatnim kwadransie Włosi zupełnie zdominowali nasz zespół. Kolejne tracone bramki nie miały większego wpływu na nasz doping, choć dało się zauważyć, że część kibiców sukcesu z trybuny Deyny przedwcześnie ruszyła do wyjść. W samej końcówce nieźle wychodziło nam "Za kibicowski trud" oraz "My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się...". Po meczu nie było ani jakichś gwizdów pod adresem piłkarzy (bo w sumie nawet się starali), ani żadnych wspólnych pieśni. Teraz oczekujemy serii wygranych meczów w lidze.

A najbliższa ku temu okazja już w tę niedzielę, kiedy przy Ł3 podejmować będziemy Stal Mielec. Ekipa z Podkarpacia do Warszawy przyjedzie w ponad 500 osób, co dziwić nie powinno - dla nich to wyjazd nie tyle sezonu, co życia. I zróbmy wszystko, aby faktycznie zapamiętali go na długo. W niedzielę na naszym stadionie gościć będziemy nasze liczne fankluby, które przyjeżdżają w bardzo dobrych liczbach. Niech zmobilizuje to także wszystkich pozostałych legionistów, którzy nasz stadion mają "pod nosem". A jeśli komuś mało meczów - zachęcamy do wspierania naszych sekcji w sobotę - najpierw o 14:00 grają rugbiści, później o 17:00 na Mokotowie swój mecz zagrają siatkarze, a następnie o 20:30 na Bemowie, koszykarska Legia zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

P.S. Na Żylecie wywieszone zostały transparenty "Paweł RR - wracaj do zdrowia bracie!" oraz "Wszyscy na Marsz 11.11".

Frekwencja: 25 706