Mattias Johansson 6
Mateusz Hołownia 3
Maik Nawrocki 17
Yuri Ribeiro 5
60' Bartosz Slisz 99
Josue 27
60' Rafael Lopes 21
73' Mahir Emreli 11
Tomas Pekhart 9
46' Ernest Muci 20
Kacper Tobiasz 59
60' Andre Martins 8
Ihor Charatin 14
Jurgen Celhaka 16
73' Kacper Skibicki 22
60' Szymon Włodarczyk 28
Karol Noiszewski 62
46' Luquinhas 82

Koszmar trwa

Siódma wyjazdowa porażka z rzędu stała się faktem. Tym razem trzy punkty w starciu z Legią wywalczyła niepokonana u siebie w tym sezonie Wisła Płock. Gola na wagę trzech punktów strzelił w pierwszej połowie Mateusz Szwoch.

W 5. minucie gry pierwsza szansa przed Wisłą Płock. Mateusz Szwoch dostał podanie przed polem karnym, ale jego strzał szczęśliwie przeleciał obok słupka. Pierwszy kwadrans upłynął bardzo intensywnie. Obydwie drużyny grały ostrym pressingiem. W 16. minucie obrońcom mistrzów Polski urwał się Łukasz Sekulski, który po chwili znalazł się w polu karnym. Szczęśliwie zdołał go zablokować Bartosz Slisz. Osiem minut potem swój kunszt uderzeń z dystansu pokazał Josue. Portugalczyk huknął z daleka i na raty interweniować musiał Krzysztof Kamiński. Była to zdecydowanie najgroźniejsza akcja stołecznego klubu.

Chwilę potem odgryźli się płocczanie. Błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Nawrocki, który stracił ją na rzecz jednego z rywali. Ostatecznie przed szansą stanął Rafał Wolski i ponownie swoją drużynę zdołał uratować Slisz. Potem gra nieco się uspokoiła i do kolejnej ciekawej akcji musieliśmy czekać do 37. minuty. Wtedy to Pekhart idealnie dograł do Mahira Emreliego, który z najbliższej odległości przegrał pojedynek z bramkarzem Wisły. Niebawem zobaczyliśmy pierwszego gola i to strzelonego przez gospodarzy. Piłkę niedokładnie podał Rafael Lopes, co napędziło kontrę zawodników z Płocka. Szybką akcję sfinalizował Mateusz Szwoch, pokonując pewnym strzałem Artura Boruca. Takiego prezentu danego przez Lopesa piłkarze Wisły nie mogli zmarnować. Przed przerwą dwie szansę mieli jeszcze legioniści - dwa razy po strzałach głową. Najpierw strzał Pekharta obronił Kamiński, a potem wyłapał strzał Johanssona.

Kilka minut po przerwie celny strzał oddała Legia. Próba Slisza wylądowała jednak w rękach Kamińskiego. Po niemal godzinie gry zakotłowało się w polu karnym gości. Wszystko zaczęło się od kolejnej prostej starty na własnej połowie, która napędziła akcję na skrzydle jednego z płocczan. Pomocnik po chwili płasko dośrodkował przed bramkę, jednak tam cudem niebezpieczeństwo zażegnali obrońcy. Chiwle potem powinien być remis. Wprowadzony niewiele wcześniej Szymon Włodarczyk po podaniu z prawej strony znalazł się sam przed bramkarzem i w bardzo prostej sytuacji nie zdołał opanować piłki... Kwadrans drugiej połowy był jednak zdecydowanie lepszy niż cała pierwsza odsłona w jej wykonaniu.

Legia starała się atakować różnymi metodami, ale brakowało jej wykończenia. Wisła z kolei grała bardzo cierpliwie i tylko czekała na kolejny błąd przeciwników. Pomimo przewagi w końcówce meczu legionistom nie udało się pokonać Kamińskiego i kolejna porażka została zapisana na ich konto.

14:40 - Witamy z Płocka! Na termometrach -2 stopnie Celsjusza, aura zimowa a za 20 minut zaczynamy wielkie granie!
14:41 - Wisła Płock nie przegrała ani razu w tym sezonie u siebie, więc... kiedy jak nie dziś? Z kim, jak nie z Legią? Do boju orły z Warszawy!
14:43 - Acha, zapomnielibyśmy dodać, że Legia pracuje mocno pracuje nad serią przegranych meczów z rzędu na boiskach rywali w lidze. Aktualnie ta liczba wynosi 6. Zapewne podopieczni Marka Gołębiewskiego zrobią wszystko, by ją przerwać!

14:53 - W kadrze Legii brakuje Mateusza Wieteski, który w meczu ze Spartakiem doznał urazu pleców.
14:58 - Drużyny wychodzą na murawę. Legia na biało, Wisła na niebiesko.
Kapitanem Legii jest oczywiście Artur Boruc. Spotkanie rozpoczną legioniści.

1' - Ruszyli! Wycofanie do Boruca i już strata piłki. Z autu gospodarze
2' - Piłka wrzucona z autu w pole karne Legii, ale daleko wyekspediował ją Rafael Lopes.
3' - Lopes rozpoczął akcję ofensywną Legii. Podał na skrzydło do Ribeiro, który dośrodkował, ale w ostatniej chwili futbolówkę wybił ręką Krzysztof Kamiński
5' - Podanie Ribeiro do Muciego przejęte przez rywali
5' - Szwoch przed polem karnym Legii... nikt go nie atakuje... strzał... na szczęście obok słupka!
6' - Faul Nawrockiego na Wolskim z prawej strony pola karnego Legii.
7' - Źle wykonany stały fragment gry przez miejscowych.
8' - W ataku Legia. Lopes podawał w pole karne z prawej strony... do nikogo.
8' - Próba prostopadłego zagrania do Jorginho, ale spokojnie piłkę wyłapał Artur Boruc.
10' - Ładny drybling Johanssona w pole karne płocczan, ale nic więcej z tego nie wynikło.
11' - Rzeźniczak nabił piłkę Pekharta, ale Czech nie zdołał jej opanować
12' - Od bramki wznowi Boruc po nieudanej akcji Tomasika.
13' - Josue przerzucił na lewą stronę do Ribeiro, który dośrodkował na piąty metr, ale lepiej od Emereliego wyskoczył Rzeźniczak.
13' - Pierwszy rzut rożny w meczu wykona Legia.
14' - Krótkie rozegranie Josue z Mucim i wycofanie do obrony... a potem do Boruca. Dramat.
15' - Jorginho faulowany na środku boiska.
16' - Żółta kartka: Mateusz Szwoch (Wisła P.)
18' - Dośrodkowanie Josue w pole karne - piłkę głowę wybiłRzeźniczak
19' - Groźna sytuacja Wisły.. wymanewrowana obrona i Sekulski za długo zwlekał ze strzałem. Skończyło się na rzucie rożnym.
19' - Dośrodkowanie Szwocha i strzał z główki Damiana Michalskiego - nad bramką
21' - Rzut wolny dla Legii z okolic linii autowej. Josue będzie dośrodkowywał.
22' - Piłka przeleciała między graczami obu drużyn i nikt jej nie przeciął...
23' - Faul na Mucim przy linii środkowej.
24' - Potężna bomba z ponad 30 metrów Josue! Bramkarz z problemami, ale obronił.
25' - Znakomita okazja dla Wisły Płock... Wolski przekładał piłkę w polu karnym jak chciał, ale ostatecznie został zablokowany.
28' - Muci łatwo stracił piłkę na 25 metrze. Odebrał mu ją Szwoch.
29' - Dobre przejęcie piłki przez Slisza, ale co z tego jak już znów przejęli ją gospodarze.
29' - Strzał Szwocha zablokowany.
31' - Emreli odzyskał piłkę na połowie rywala, dośrodkował, ale obrońcy łatwo ją wybili.
32' - Faul Johanssona na Rzeźnczaku.
32' - Żółta kartka: Mattias Johansson (Legia)
33' - Muci wpadł w pole karne ale tak się rozpędził, że nie zdążył kopnąć przed końcową linią.
34' - Wolski fauluje na środku boiska Josue.
35' - Ajjj!! Bardzo dobra akcja Legii. Lopes podał do Pekharta, który idealnie wyłożył piłkę na 5 metr Emreliemu, ale bramkarz Wisły obronił!
37' - Strzał Emreliego zablokowany. Rożny dla Legii
38' - Josue krótko do Muciego, ten do Josue i już po stałym fragmencie... wycofanie i strata.
38' - GOL! Wisła Płock
38' - Kontra płocczan po podaniu Lopesa... wyłożenie piłki do Szwocha i ten spokojnie pokonał Boruca.
38' - Strzelec gola: Mateusz Szwoch (Wisła P.)!
40' - Strzał z główki Pekharta broni Kamiński.
44' - Rzut rożny dla Legii. Może teraz od razu podać do Boruca?
45' - Ribeiro dośrodkował do Johanssona, który oddał celny strzał, ale prosto w ręce bramkarza.
46' - Sędzia dolicza 1 minutę
46' - A tymczasem sam na sam Jorginho... broni Boruc!
46' - Wygląda jednak na to, że gracz Wisły i tak był na spalonym.
47' - Koniec pierwszej połowy

Do wejścia szykuje się Luquinhas.
Piłkarze wrócili na murawę.

45' - Zmiana Legia: Ernest Muci Luquinhas
46' - I już groźnie pod bramką Legii... Nawrocki zdołał wybić na rzut rożny.
47' - Strzał Szwocha nad poprzeczką bramki Legii.
50' - Akcja Wisł... Sekulski w polu karnym dwa razy próbował uderzać, ale obrońcy blokowali.
52' - Wisła znów próbuje kontry i znów nieudanie.
52' - Gerbowski fauluje Ribeiro
55' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
56' - Legionista napomniany kartonikiem za faul na Szwochu, który ruszał z kontrą.
58' - Żółta kartka: Rafał Wolski (Wisła P.)
59' - Maik Nawrocki uratował Legię przed stratą drugiej bramki...
59' - Do wejścia gotowy Szymon Włodarczyk.
59' - i Andre Martins.
60' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Andre Martins
60' - Zmiana Legia: Rafael Lopes Szymon Włodarczyk
61' - Nieee.... Włodar zmarnował doskonałą okazję z metra...
63' - Legia w ataku pozycyjnym, ale nic z tego nie wynika. Ryzyko kontry cały czas wisi nad Wojskowymi.
64' - Dośrodkowanie do Pekharta... ten zgrywa do Luquinhasa, który uderza niecelnie! Chyba piłka otarła się o słupek.
66' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
66' - Rzut wolny dla Legii na wysokości pola karnego po faulu na Emrelim.
68' - Dobre dośrodkowanie Josue i koszmarna główka Emerelieego ze 2 metry obok bramki. Sabotaż.
69' - Zmiana Wisła P.: Jorge Luiz Jorginho Damian Warchoł
69' - Żółta kartka: Krzysztof Kamiński (Wisła P.)
70' - Zmiana Wisła P.: Rafał Wolski Filip Lesniak
72' - Żółta kartka: Tomas Pekhart (Legia)
74' - Zmiana Wisła P.: Łukasz Sekulski Patryk Tuszyński
74' - Zmiana Legia: Mahir Emreli Kacper Skibicki
80' - Nie ma za bardzo o czym pisać...
85' - Dośrodkowanie Josue prosto na głowę pierwszego obrońcy...
88' - Legia atakuje, ale wygląda to tak jak we wszystkich ostatnich meczach. Teraz rzut wolny z idealnego miejsca dla Josue.
89' - Piłkę podbił mur i przeleciała tuż nad poprzeczką. Rożny... krótko rozegrany i piłka wycofana - jakże by inaczej
90' - Żółta kartka: Mateusz Hołownia (Legia)
91' - Sędzia dolicza 4 minuty.
92' - "O co ja widzę, te k... są w pierwszej lidze" - śpiewają kibice Wisły.
93' - Zmiana Wisła P.: Fryderyk Gerbowski Radosław Cielemęcki
93' - Jeszcze jedna piłka w pole karne Wisły... wybita i strzał Skibickiego prosto na plac budowy...
95' - Koniec meczu!

Cóż można napisać? Legia kolekcjonuje porażki najlepiej ze wszystkich drużyn w lidze...