Mattias Johansson 6
Artur Jędrzejczyk 55
Maik Nawrocki 17
Filip Mladenović 25
86' Paweł Wszołek 13
Bartosz Slisz 99
Rafał Augustyniak 8
67' Ernest Muci 20
67' Makana Baku 28
82' Carlitos 19
Dominik Hładun 30
Yuri Ribeiro 5
Ihor Charatin 14
Robert Pich 11
Patryk Sokołowski 18
67' Bartosz Kapustka 67
67' Maciej Rosołek 39
86' Blaz Kramer 9
82' Lindsay Rose 29

Bezbramkowy hit

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała w hicie 11. kolejki Ekstraklasy z Lechem Poznań. Legioniści pewnie grali w obronie, jednak w ofensywie nie potrafili stworzyć klarownej sytuacji i zagrozić bramce rywala. Taki wynik i jeden zdobyty punkt oznacza utratę pozycji lidera na rzecz Pogoni Szczecin.

Pod nieobecność Josue trener Kosta Runjaić zdecydował się na ustawienie z dwójką defensywnych pomocników i jednym ofensywny podwieszonym pod napastnika. Tę rolę od początku spotkania pełnili Bartosz Slisz, Rafał Augustyniak oraz Ernest Muci. Początek spotkania stał pod znakiem walki w środku pola i mało dokładnych podań. W 7. minucie Lech miał pierwszą okazję na otwarcie wyniku. Sam na sam z Kacprem Tobiaszem, po fatalnej stracie jednego z obrońców, wyszedł Joao Amaral, jednak golkiper popisał się świetną interwencją. Późniejsze minuty to głównie dominacja graczy "kolejorza" i szukanie groźnych kontrataków legionistów. Na boisku zaczynało iskrzyć. Doszło do paru spięć między zawodnikami i groźniejszych ataków. Pierwsza okazja dla Legii nadarzyła się w 20. minucie, kiedy wybitą po dośrodkowaniu piłkę zebrał Wszołek, oddał mocny strzał lecący w światło bramki, jednak jeden z obrońców wybił futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później po raz kolejny groźnie zrobiło się pod bramką Tobiasza. Jeden ze skrzydłowych Lecha mocno wbił piłkę w pole karne, ta w zamieszaniu wybita została wprost pod nogi Amarala, ale Portugalczyk w nią nie trafił. W 26. minucie groźny strzał sprzed linii pola karnego oddał Muci, lecz także poradzili sobie z nim defensorzy. Sytuacja na boisku zmieniła się. To gracze Legii zaczęli prowadzić grę, a lechici próbowali szybkich ataków po odbiorze. W 30. minucie dobrym rajdem popisał się Paweł Wszołek, wbiegł w pole karne, jednak zabrakło dobrego ostatniego podania. Trzy minuty później Michał Skóraś odebrał piłkę Matthiassowi Johanssonowi przed polem karnym, dograł ją do Mikhaela Ishaka, ale Szwed trafił wprost w ręce golkipera. Po tej akcji to znów poznańska drużyna zdawała się być tą aktywniejszą. W 43. minucie futbolówka po rzucie wolnym trafiła w polu karnym do niepilnowanego Muciego, jednak Albańczyk uderzył zdecydowanie ponad poprzeczkę. Dwie minuty później po świetnym odbiorze Filipa Dagerstala Lech wyszedł z kontratakiem, mocno uderzył Jasper Karlstrom i fantastycznie na rzut rożny interweniował Tobiasz. Pierwszą część spotkania zakończyła jedna z wielu przepychanek pomiędzy zawodnikami obu drużyn.

Od początku drugiej partii groźniej i pewniej zaczął Lech. W 49. minucie dobre, płaskie uderzenie z rzutu wolnego wybronił bramkarz Legii. Gracze "kolejorza" grali szybką piłkę i przez to ich akcje często przerywane były faulami. Legioniści starali się pressować i wychodzić z kontratakami, jednak akcje szybko były przerywane. Przez pierwszy kwadrans nie działo się wiele pod bramkami obu drużyn, gra toczyła się głównie w środku pola. Ponownie też zaostrzyła się. W 65. minucie dobry strzał z woleja oddał Makana Baku, ale Filip Bednarek jedynie pewnie odprowadził piłkę wzrokiem. Chwilę później bramce zagrozić próbował Carlitos, jednak jeden z obrońców dobrze zablokował jego uderzenie. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania inicjatywę zdecydowanie przejęli poznaniacy. W 71. minucie świetnie wyszli z szybkim atakiem. Dośrodkowanie z lewej strony przyjął Joel Pereira, próbował zgrać na pustą bramkę do napastnika, ale w ostatniej chwili przeciął to zagranie Johansson. W 80. minucie Artur Jędrzejczyk zbyt ostro zaatakował pędzącego prawą stroną rywala, dostał za to zagranie drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Grający w osłabieniu legioniści zdecydowanie cofnęli się do defensywy i starali się utrzymać remisowy rezultat, a Lech napierał coraz bardziej. W 85. minucie gra została przerwana z powodu wrzucanych na murawę przedmiotów przez kibiców Lecha w stronę Tobiasza, ale po dwóch minutach kontynuowano ją. W 88. minucie fantastyczną sytuację na zdobycie zwycięskiej bramki dla gospodarzy miał Skóraś, jednak futbolówka po jego strzale minimalnie przeszła obok słupka. W doliczonym czasie niezłym centrostrzałem popisał się Pereira, ale piłka uderzyła jedynie w spojenie bramki. Gospodarze do końca desperacko próbowali zdobyć zwycięską bramkę, ale legioniści bardzo dobrze bronili i zachowali czyste konto.

16:30 - Witamy z Poznania! Za godzinę początek hitowego meczu 11. kolejki, w którym aktualny lider Ekstraklasy zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski.
16:36 - Zobaczymy jak Legia poradzi sobie dzisiaj w środku pola, gdzie będzie osłabiona brakiem Josue. Portugalczyk musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Tym samym ciężar rozgrywania akcji spadnie najprawdopodobniej na Ernesta Muciego.
17:08 - Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Legia zajmuje drugie miejsce. W tej kolejce swój mecz wygrała już bowiem Wisła Płock, która tym samym zrównała się z warszawskim klubem punktami. Lechici są na ósmej pozycji, jednak mają jeden mecz zaległy.
17:18 - Piłkarze już w szatni. Do rozpoczęcia spotkania pozostały zaledwie kilkanaście minut!
17:27 - Piłkarze wychodzą na boisko
17:28 - Pod nieobecność Josue, kapitanem Legii po raz pierwszy jest dzisiaj Paweł Wszołek.

1' - Gramy!
1' - Przy piłce obrońcy Lecha. Pierwszy atak gospodarzy zakończony nieudanym podaniem
1' - Chwila przerwa z powodu zadymienia boiska
4' - Wracamy do gry
5' - Legia w ataku, jednak Lechici zaatakowali wysokim pressingiem. Efekt? Aut dla poznaniaków
6' - Skóraś przepchnął w walce o piłce Jędrzejczyka i niestety będzie rzut rożny z pozoru niegroźnej sytuacji
6' - Douglas dośrodkował w pole karne, jednak żadne z graczy Lecha nie zdołał oddać uderzenia. Ufff
7' - Fantastyczna obrona Tobiasza ratuje Legię!
8' - Ależ to była okazja dla Lecha... Amaral po błędzie obrony znalazł się na sam z bramkarzem Legii, jednak Tobiasz świetnie skrócił kąt i nogą wybronił niezwykle groźną sytuację
8' - fot. Woytek / Legionisci.com
8' - Faul Wszołka w środku pola
10' - Jak na razie Lech zmusza Legię do defensywny. "Wojskowi" muszą odzyskać środek pola
10' - Nawrocki, Augustyniak, Tobiasz... i niestety kolejna strata
11' - Slisz powalczył w środku pola i wydawało się, że był faulowany... Niestety innego zdania był arbiter
13' - Velde rozpędził się lewą stroną i dobrze zatrzymał go Nawrocki
13' - Joel Pereira dostał podanie na prawej stronie, zdecydował się na dośrodkowanie i dobrze ustawiony był Nawrocki. Kolejny rożny dla gospodarzy
14' - Brakuje Legii jak na razie utrzymania się przy piłce. Lechici dobrze atakują pressingiem, a w szeregach graczy Runjaicia pojawia się nieco niedokładności
15' - Augustyniak niestety potrzebuje pomocy medycznej
16' - Pomocnik upadł na murawę po starciu z Velde i na razie nie wygląda to najlepiej. Zawodnik trzyma się za prawą stopę
17' - Augustyniak wrócił już na murawę. Miejmy nadzieję, że jego uraz nie jest groźny
17' - Teraz na murawie z kolei leży Joao Amaral. Potrzebna pomoc medyczna
17' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
18' - Jędrzejczyk nadepnął rywala za co arbiter ukarał go żółtą kartką
19' - Małe nieporozumienie przy linii bocznej pomiędzy zawodnikami. W tym momencie wkroczył arbiter, pokazując komu należy się rzut z autu. Zaczną legioniści
20' - Faul na Mucim i będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego
20' - Lasyk wezwał do siebie na pogawędkę Milicia i Slisza, którzy mieli sobie co nieco do powiedzenia
21' - Wszołek mocno kopnął piłkę zza pola karnego, ta odbita od jednego z rywali wyszła poza linię końcową. Rzut rożny dla Legii
21' - Mladenović odważnie z dystansu, ale bardzo niedokładnie
22' - Augustyniak za mocno do Carlitosa. Od autu Lech. Pozytywem jest natomiast to, że Legii udało się nieco oddali grę od własnego pola karnego
23' - Kolejna szansa dla Lecha. Karlstrom dobrze podał piłkę z prawej strony, ale najlepiej ustawiony był tam Johansson. Okazję miał jeszcze Amaral, ale potknął się w dogodnej sytuacji
24' - Ładna dwójkowa akcja Baku z Mladenoviciem, zakończona płaskim dośrodkowaniem tego drugiego. Defensorzy Lecha dobrze ustawieni i tylko aut dla Legii
25' - Wreszcie jednak coś zaczęło dziać się w ofensywie stołecznego klubu, chociaż brakuje jeszcze celnych uderzeń
26' - Legia buduje akcje od Tobiasza
27' - Johansson na prawej stronie, jeszcze Nawrocki do Augustyniaka, ostatecznie uderzenie z dystansu Muciego! Piłka odbita od obrońcy... tylko rzut rożny
27' - Żółta kartka: Paweł Wszołek (Legia)
27' - Faul taktyczny na rozpędzającym się Amaralu. Żółta kartka dla Wszołka
28' - Dalekie podanie do Pereiry i wszystko dobrze odczytał Tobiasza, wyłapując lecącą piłkę
29' - Skóraś zmienił stroną na lewą, gdzie teraz toczy walkę z Johanssonem. Reprezentant Polski minął Szweda, ale zatrzymał się już na Nawrockim
30' - Świetny odbiór Baku, jednak zaraz potem prosta strata i znowu w ataku rywale
31' - Wszołek ruszył z kontrą, miał świetną szansę na podanie do wychodzącego Muciego, ale uczynił to bardzo niedokładnie
31' - Z dystansu huknął jeszcze Augustyniak. Włożył jednak w ten strzał bardzo dużo siły i niewiele precyzji
33' - Skóraś do Karlstroma i wszystko bardzo dobrze odczytał Nawrocki. Jeszcze Skóraś zza pola karnego - niedokładnie i od bramki legioniści
33' - Tobiasz! Znowu bramkarz Legii górą w pojedynku z lechitą
34' - Tym razem mocno lewą nogą strzelił Ishak i Tobiasz łapie futbolówkę
35' - Skóraś przegrał walkę bark w bark z Carlitosem
36' - Augustyniak wygrał walkę o piłkę z Amaralem. Za moment pomocnik stracił ją jednak na rzecz Douglasa
36' - Sędzia liniowy zasygnalizował faul Mladenovicia bez piłki
36' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Legia)
37' - Serb odepchnął Velde, arbiter ukarał go żółtą kartką. Efekt tego jest taki, że za tydzień Mladenović odpocznie sobie od gry
38' - Faul Augustyniaka na Skórasiu. Wolny dla Lecha
39' - Świetne teraz dośrodkowanie do Skórasia, ten atakowany był jeszcze przez Johanssona, zdołał jednak oddać strzał głową. Na szczęście jednak piłka przeleciała obok słupka
43' - Runajić z mocnymi pretensjami do arbitra technicznego. Chodziło najprawdopodobniej o faul Ishaka na Augustyniaku
43' - Piłka po rzucie wolnym spadła pod nogi Muciego. Strzał Albańczyka... niestety wysoko ponad poprzeczką, chociaż legionista sygnalizował jeszcze jakąś obcierkę
44' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
44' - Ależ iskrzy między Mladenoviciem a Velde na lewej stronie. Gwizdek arbitra jednak milczy
45' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
45' - Karlstrom z dystansu i znowu Tobiasz
46' - Szwed uderzył mocno, ale wprost w bramkarza Legii, który udanie przeniósł piłkę ponad poprzeczką
46' - Sędzia doliczył do pierwszej połowy pięć minut
47' - Ostro potraktowany Wszołek przez Skórasia
47' - Sędzia nie wyciąga jednak kartki dla pomocnik Lecha i będzie jedynie rzut wolny i szansa na wrzutkę
49' - Skóraś miał ogrom miejsca i autostradę do bramki Tobiasza. Biegł, biegł, biegł aż w końcu zatrzymał się na jednym z legionistów. Zmarnowana kontra gospodarzy
50' - Kwekweskiri z daleka, ale bardzo, bardzo niedokładnie. Od bramki zacznie Kacper Tobiasz
51' - Douglas wpada w utarczki słowne raz z Carlitosem, raz z Wszołkiem. Sporo dzieje się na lewej stronie
51' - Koniec pierwszej połowy

Po ostatnim gwizdku sędziego w pierwszej połowie starła się ze sobą jeszcze część zawodników jednej i drugiej drużyny. Na murawie pojawili się członkowie sztabu szkoleniowego Legii, rozdzielając zwaśnionych graczy
Wracamy za kwadrans!

47' - Zaraz po starcie drugiej połowy ostry faul Nawrockiego
48' - Na boisku są już służby medyczne
48' - Żółta kartka: Maik Nawrocki (Legia)
48' - Żółta kartka: Mikael Ishak (Lech)
48' - Żółta kartka: Blaz Kramer (Legia)
48' - Ishak i Kramer żółtymi kartkami zostali ukarani już w tunelu podczas zejścia na przerwę
49' - Ishak z opatrunkiem na głowie, ale wydaje się, że jest już gotowy do gry.
49' - Kwekweskiri z rzutu wolnego i dobra obrona Tobiasza. Rzut rożny dla Lecha
50' - Douglas na pierwszy słupek. Milić w walce z Carlitosem i ponownie korner
51' - Tobiasz pewnie złapał dośrodkowaną piłkę
52' - Sporo niedokładności jak na razie w Legii. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza
52' - Augustyniak z łatwością zatrzymany w środku pola, ale Lech nie wykorzystał szansy na kontrę
52' - Mladenović przegrał walkę ze Skórasiem. Szkoda, bo była szansa na wrzutkę
53' - Na murawie leży Amaral. Portugalczyk ma chyba problem mięśniowy. Na boisku są już służby medyczne
54' - W jego miejsce na murawie pojawi się Afonso Sousa
54' - Zmiana Lech: Joao Amaral Afonso Sousa
55' - Augustyniak znowu prosty błąd w rozegraniu. W efekcie faulem ratuje się Nawrocki i rzut wolny dla Lecha
56' - Douglas dobrze dośrodkował w kierunku Milicia i temu zabrakło centymetrów, żeby dobrze główkować. Obrońca Lecha był kompletnie nieobstawiony... Legioniści muszą wystrzegać się takich błędów
57' - Pereira i dobre piąstkowanie Tobiasza poza pole karne
58' - Faul Kwekweskiriego na Mucim
58' - Wszołek na skrzydle, stara się przedrzeć, aby dośrodkować, jednak niestety stracił piłkę
59' - Żółta kartka: Rafał Augustyniak (Legia)
59' - Augustyniak zatrzymał kontrę Lecha i kopnął Velde, który biegł przy linii bocznej
60' - Dobra akcja Legii lewą stroną. Tam Mladenović... dośrodkowanie wprost w ręce Filipa Bednarka
61' - Starcie Pereiry z Carlitosem. Interweniować musiał sędzia
62' - Godzina gry za nami. Jak na razie nieco bliżej strzelenia gola byli gospodarze, jednak Legia dobrze się broni i stara odgryzać w ofensywie
62' - Świetny powrót do defensywy Makany Baku, który odebrał piłkę jednemu z rywali w polu karnym. Brawo!
62' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
66' - Ponownie bliski błędu Augustyniak. Pomocnik nie ma najlepszego dnia, jeśli chodzi o rozgrywanie piłki
66' - Zmiana Lech: Kristoffer Velde Heorhij Citaiszwili
66' - Baku! Ależ było blisko!
67' - Niespodziewanie pomocnik huknął z woleja z dalszej odległości i piłka o centymetry minęła lewy słupek bramki Bednarka
68' - Wszołek dostał piłkę na prawej stronie, przełożył na lewą nogę i niestety fatalnie dośrodkował. Szkoda
68' - Zmiana Legia: Ernest Muci Bartosz Kapustka
68' - Zmiana Legia: Makana Baku Maciej Rosołek
68' - Dwie zmiany w drużynie Legii
69' - Carlitos z uderzeniem zablokowanym i będzie rożny. Szkoda, że Hiszpan nie podawał do Kapustki, który był dobrze ustawiony
70' - Wrzutka Kapustki wylądowała na głowie jednego z obrońców
71' - Pereira płasko wrzucił i dobrze ustawiony Mladenović
71' - Jak na razie niestety cały czas zero celnych strzałów po stronie legionistów
72' - Bardzo ważna interwencja Johanssona, który przeciął podanie do niepilnowanego rywala
73' - Wszystko zaczęło się od kontry przeprowadzonej przez Skórasia i Ishaka, którzy uciekli legionistom
74' - Tym razem dobrze w obronie Nawrocki, który przeciął podanie. Niestety, Lech zamknął Legię na jej połowie
76' - Douglas sfaulował Wszołka. Będzie okazja na wrzutkę. Przy piłce już Kapustka
77' - Mladenović mocno wrzucił i górą w powietrzu był Filip Bednarek, taranując przy okazji Karlstroma
77' - 35 410 widzów ogląda dzisiaj spotkanie na stadionie przy Bułgarskiej
79' - Douglas dzisiaj bardzo umotywowany, aby ścierać się z piłkarzami Legii. Tym razem zderzył się z Tobiaszem
79' - Zmiana Lech: Nika Kwekweskiri Radosław Murawski
79' - Zmiana Lech: Jesper Karlstrom Filip Szymczak
79' - Kolejne dwie zmiany w Lechu
81' - I to będzie koniec meczu dla Jędrzejczyka....
81' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Artur Jędrzejczyk (Legia)
81' - Jędrzejczyk zdemolował w powietrzu Ishaka i to byłoby na tyle jego udziału w tym meczu.
83' - Szybko reaguje na to Runjaić
83' - Zmiana Legia: Carlitos Lindsay Rose
83' - Powtórki pokazały, że faul Jędrzejczyka był, ale czy na pewno na żółtą kartkę? Niemniej jednak zagranie nieodpowiedzialne, które dało sędziemu niepotrzebny pretekst. Osiem minut do końca!
85' - Ponownie powalczyli ze sobą Douglas i Wszołek. Górą lechita i od bramki Bednarek
86' - Sousa sfaulował Johanssona i rzut wolny dla Legii sprzed jej pola karnego. Portugalczyk kompletnie nie rozumie decyzji sędziego.
86' - Na boisko wejdzie za moment Blaz Kramer
87' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Blaz Kramer
87' - Opaskę kapitańską po Wszołku przejął Kapustka
87' - W kierunku Tobiasza lecą różne przedmioty z trybun
88' - Krótka konsultacja sędziowska i gramy dalej, chociaż sytuacja wcale się nie uspokaja
89' - Prosta strata Kramera w środku pola i z akcją rusza Lecha
90' - Skóraś! Stuprocentowa szansa dla Lecha, ale na szczęście koncertowo zmarnowana. Pomocnik dostał podanie od Douglasa, kopnął piłkę z półwoleja, ale pomylił się o dobre pół metra
91' - Gdyby Skóraś trafił w światło bramki, to Tobiasz miałby bardzo ciężko
91' - Zaczynamy ostatnią minutę, chociaż na pewno jeszcze coś doliczy arbiter
91' - Aż osiem minut dłużej potrwa druga połowa
92' - Faul na Johanssonie
93' - Kramer dobrze przejął podanie od Tobiasza. Niestety zgrał za lekko do Kapustki
93' - Pereira zaskakujący strzał... na szczęście ponad poprzeczką i Tobiasz nie musiał interweniowąć
95' - Ważna interwencja Rose`a w powietrzu. Legia rozpaczliwie broni się przed atakami Lecha. Cztery minuty do końca
96' - Pereira dośrodkowuje i znowu dobrze Rose. Jak na razie udana zmiana obrońcy
97' - I ponownie świetnie Rose!
97' - A w kierunku legionistów poleciały z trybun różne przedmioty
99' - Kramer faulowany w środku pola
99' - Koniec czasu doliczonego, ale gramy dalej...
100' - Koniec meczu!

Bez bramek w Poznaniu, a więc legioniści wrócą z trudnego terenu z jednym punktem. Jest on o tyle cenny, że przez ostatnie kilkanaście minut goście musieli grać w osłabieniu
Świetne spotkanie rozegrał Kacper Tobiasz, który bez wątpienia jest jednym z bohaterów Legii.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! A po więcej materiałów pomeczowych zapraszamy na Legionisci.com

Lecą małpki i odchody, w zoo poznańskim pokaz trzody

Po dwutygodniowej przerwie wróciliśmy na trybuny i pojechaliśmy do Poznania. Jedynego miejsca w swoim rodzaju, gdzie często nienawiść do naszego klubu przebija miłość do klubu własnego. Antylegijne szaliki, flagi, dzieci z wymalowanymi na twarzach przekreślonymi eLkami w kółeczku - oto cały zakompleksiony Poznań. Już przed wyjazdem Nieznani Sprawcy uprzedzali, że poznaniacy lubują się w rzucaniu odchodami. Tym razem ciskali nie tylko fekaliami, ale i szklanymi butelkami - tak zwanymi małpkami, a po meczu również pirotechniką. Poznańskie zoo w pełnej krasie.

Do Poznania ruszyliśmy dwoma pociągami specjalnymi, które z lekkim poślizgiem wyruszyły z Warszawy Zachodniej przed godziną 10. Tak jak w ostatnich latach, nie licząc oczywiście kwietniowej wyprawy autokarowej, podróż pociągowa zakończyła się na stacji Poznań Palędzie, gdzie zastaliśmy kilkanaście przegubowych autobusów, które zabrały nas w stronę stadionu. Podróż w wyjątkowo komfortowych warunkach, ze względu na sporą liczbę autobusów, trwała blisko godzinę. Na szczęście mieliśmy parogodzinny zapas czasowy, a do tego wpuszczanie na sektor gości przebiegało bardzo szybko i sprawnie. W związku z tym cała nasza grupa zajęła miejsca na najdziwniejszym sektorze gości w całej Polsce sporo przed pierwszym gwizdkiem. Było nas 1899, a nasz sektor ozdobiło 16 flag - Legioniści, Warriors, Wielki CWKS, (L)egia Fans, Jelonki, Grochów, Ursynów, Mokotów, Targówek, Śródmieście Płd., Wola, Nadarzyn, Legionowo, Szczecinek, Grójec, Jesteśmy waszą stolicą.

Zainteresowanie meczem z Legią w Poznaniu było zdecydowanie większe niż przy okazji wszystkich pozostałych meczów, z europucharami włącznie. I to pomimo zdecydowanie wyższych cen. Ostatecznie gospodarze nie sprzedali wszystkich wejściówek, ale frekwencję na poziomie 35 tysięcy trzeba uznać za bardzo dobrą. Po raz pierwszy w tym sezonie "Kolejorz" otworzył trzecią kondygnację w swoim młynie. Sektory miejscowych zaczęły zapełniać się w ostatnich minutach przed pierwszym gwizdkiem. Wtedy też miała miejsce pierwsza wymiana uprzejmości. "Pier... cię poznański psie" - skandowali legioniści na przywitanie "Pyrusów". Ci oczywiście nie pozostali dłużni w uprzejmościach.

Na wyjście piłkarzy obie ekipy zaprezentowały choreografie. Lechici pokazali dość prostą oprawę - malowany transparent na szerokość "Kotła" - "Lech Poznań Fanatics", białe i niebieskie chorągiewki w barwach tworzące "brytyjkę", a całość uzupełniło trochę storboskopów. W naszym sektorze rozciągnięta została malowana sektorówka "Ultras Legia Warszawa", obok której odpalone zostały stroboskopy. W związku z czym część sektora gości w ogóle nie widziała prezentacji poznaniaków.

Nasz doping stał na równym, przyzwoitym poziomie, choć wydaje się, że nasza ostatnia wizyta była z ciut lepszym pierd...ciem. Skazywani na porażkę piłkarze naszego klubu walczyli na całego, dzięki czemu - mimo wielu ataków miejscowych - utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie dwukrotnie ruszyliśmy z piekielną mocą, po wcześniejszym "przyciszeniu" pieśni - tak było przy śpiewaniu "Nie poddawaj się..." oraz "Jesteśmy zawsze tam...". Na kilka minut przed końcem spotkania odpaliliśmy nasz tegoroczny hit - "Gdybym jeszcze raz miał urodzić się...". A warto dodać, że kwadrans przed końcem meczu legijni ultrasi odpalili jeszcze konkretne fajerwerki na dole sektora, które sprawdziły wytrzymałość membrany dachowej poznańskiego stadionu. Przez większość meczu na naszej trybunie powiewało ponad 20 sporych flag na kijach.

Tego dnia dopingowaliśmy sporo dłużej niż przez 90 minut, bowiem sędzia przedłużył drugą połowę o 8 minut, a później jeszcze parę doliczyć musiał ze względu na rzucanie przez miejscowych butelkami w Kacpra Tobiasza. Przy okazji butelką oberwał również Rose. I chociaż miało to miejsce 30 centymetrów od sędziego, gamoń z gwizdkiem udawał, że nie zauważa całej sytuacji. Z kolei po meczu poznaniacy próbowali tłumaczyć się, że nasz młody, ale jakże charakterny golkiper, prowokował kilkutysięczny młyn KKS-u. Później miejscowi rzucili jeszcze parę strobo na murawę, chyba zapominając odpalić ich do przedmeczowej prezentacji.
Przez ostatni kwadrans nasz zespół grał w dziesiątkę, po tym jak wspomniany sędzia wyrzucił z boiska Jędrzejczyka. Miejscowi ubliżali opuszczającemu murawę "Jędzy", podczas gdy z naszych sektorów niosło się głośne "Artur Jędrzejczyk!". Na słowa wsparcia kilka razy w trakcie meczu mógł liczyć również Kacper Tobiasz - charakterny chłopak z Żylety, który ciężką pracą spełnił swoje marzenie i jest pierwszym bramkarzem ukochanego klubu. Już po meczu, kiedy nasz bramkarz udzielał wywiadu telewizyjnego, a miejscowi próbowali mu ubliżać, skandowaliśmy głośno "Kacper je...ł was sialalalala".

Po meczu piłkarze podeszli pod nasz sektor dziękując za wsparcie. Ryknęliśmy wówczas głośno "Gdybym jeszcze raz...", a następnie "Legia walcząca do końca". Później zaś co nieco pośpiewaliśmy pod adresem lokalnych napinaczy - "KKS, KKS, KKS, to Lech Poznań k...a jest!". "Pozdrowione" zostały również wszystkie zgody poznaniaków - ŁKS, Arka, Cracovia i KSZO. Nie mogło również zabraknąć pieśni pod adresem rosyjskich przyjaciół lechitów - "Jest k...a taka, co ma kolegę Spartaka".

Mniej więcej godzinę po meczu przyszło nam czekać na opuszczenie stadionu lub jak kto woli - ogrodu zoologicznego, po czym ruszyliśmy do podstawionych przegubów i nimi - już zdecydowanie szybciej niż w pierwszą stronę, ze sporą eskortą pojechaliśmy na dworzec Palędzie. Nad naszymi specjalami, które w drogę powrotną ruszyły o czasie, latał policyjny helikopter - jak widać nasza gospodarka ma się doskonale, skoro na każdym kroku w tak durny sposób marnowane są publiczne pieniądze. Do Warszawy dotarliśmy przed godziną 2 nad ranem. W kolejny weekend widzimy się przy Ł3 przy okazji meczu z Wartą - w sobotę liczymy na liczne przybycie naszych fanklubów.

Frekwencja: 35 410