27 Milan Kvocera
89 Aleksander Pawlak
95 Damian Warchoł 75'
Kacper Tobiasz 1
82' Mattias Johansson 6
Artur Jędrzejczyk 55
Maik Nawrocki 17
Filip Mladenović 25
Paweł Wszołek 13
91' Bartosz Slisz 99
63' Patryk Sokołowski 18
Josue 27
63' Maciej Rosołek 39
Carlitos 19
Cezary Miszta 31
Lindsay Rose 29
Ihor Charatin 14
Yuri Ribeiro 5
91' Ernest Muci 20
63' Bartosz Kapustka 67
82' Makana Baku 28
Robert Pich 11
63' Blaz Kramer 9

Niewykorzystane sytuacje się mszczą

Legia przegrała w piątkowy wieczór wyjazdowe starcie z Wisłą Płock 1-2. Gracze Kosty Runjaicia długimi fragmentami prezentowali się lepiej od swoich przeciwników, oddali chociażby więcej celnych strzałów, jednak finalnie wracają do Warszawy z niczym. Legionistom zabrakło przede wszystkim skuteczności. Jeszcze przy wyniku 1-1 świetnej okazji nie wykorzystał Blaz Kramer... Tego dnia na listę strzelców wpisali się Lewandowski i Sekulski z Wisły, a także Josue.

Pierwsze kilkanaście minut to optyczna przewaga Legii. W tym czasie dwukrotnie do dobrej sytuacji strzeleckiej doszedł Maciej Rosołek, ale najpierw dobrze między słupkami interweniował Krzysztof Kamiński, a potem napastnik wyraźnie przestrzelił. Trzeba jednak przyznać, że pierwszy strzał napastnika stołecznego klubu nie był zbyt mocny, więc golkiper rywali nie miał zbyt trudnego zadania, aby uchronić swój zespół przed stratą gola. Potem przebudzili się gospodarze. Wiślacy zdołali dobrze wyjść spod pressingu, akcja została przeprowadzona prawą stroną boiska, skąd piłka została dośrodkowana w pole karne. Tam bez zastanowienia uderzył jeden z zawodników Pavela Stano, ale minimalnie chybił. Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać. W 18. minucie z dystansu przymierzył Bartosz Slisz, ale Kamiński był dobrze ustawiony.

Drużyny miały problem z przedostaniem się pod szesnastkę przeciwnika, dlatego chciały strzałami z daleka zaskoczyć bramkarza. Wkrótce na próbę z daleka zdecydował się z kolei Martin Sulek. Tobiasz nie musiał jednak nawet interweniować. Niebawem na podobne rozwiązanie zdecydował się Carlitos - również bezskutecznie. Z biegiem czasu Wisła stawała się coraz częstszym gościem pod polem karnym Legii, jednak niewiele z tego wynikało - liczba celnych strzałów po stronie gospodarzy cały czas wynosiła zero. Legia z kolei starała się atakować skrzydłami, wykorzystując ofensywnie usposobionych Wszołku i Mladenoviciu. Wkrótce sędzia zakończył pierwszą połowę, w której nie obejrzeliśmy żadnych bramek.

Na drugą połowę drużyny wyszły bez zmian w składach. Kilka minut po przerwie na strzał zdecydował się Josue. Portugalczyk przestrzelił jednak o około dwa metry. Niebawem jedna z nielicznych akcji gospodarzy, dośrodkowanie Rafała Wolskiego do Mateusza Lewandowskiego, a ten głową spokojnie pokonał Tobiasza... Bramkarz Legii nie miał w tej sytuacji zupełnie nic do powiedzenia, jednak największą winę za straconego gola ponoszą defensorzy "Wojskowych", którzy fatalnie przykryli. Na całe szczęście radość płocczan z prowadzenia nie trwała długo. Po godzinie gry sfaulowany w szesnastce przeciwnika został szarżujący Mladenović i arbiter bez większego namysłu wskazał na jedenasty metr. Do ustawionej tam piłki podbiegł Josue i mocnym strzałem po ziemi pokonał Kamińskiego. Bramkarz był bliski zbicia futbolówki do boku, jednak zabrakło mu centymetrów.

W 64. minucie kolejna dobra akcja Legii. Carlitos przedarł się lewą stroną boiska, poradził sobie z dwójką obrońców i finalnie jego mocny strzał ponad poprzeczkę odbił Kamiński. Chwilę potem po drugiej stronie równie dobrze zaprezentował się Josue. Pomocnik wygrał walkę o piłkę z jednym z przeciwników, spróbował uderzenia w kierunku bramki Wisły i tam dobrze interweniował golkiper z Płocka. Legioniści, podobnie jak niedawno przeciwko Miedzi Legnica, zaczęli lepiej w ofensywie grać dopiero po stracie gola, co z jednej strony cieszy, ale z drugiej martwi. Dwadzieścia minut przed końcem powinno być 2-1 dla Legii... Bardzo dobrze dośrodkowanie Slisza do niepilnowanego Blaza Kramera, a ten z pięciu metrów głową trafił wprost w bramkarza. To była stuprocentowa okazja dla Słoweńca na premierowe trafienie dla stołecznego klubu. Za moment ponownie do wysiłku zmuszony został Kamiński. Tym razem dobrze wyłapał piłkę kopnięta zza pola karnego przez Bartosza Kapustkę.

Te niewykorzystane sytuacje zemściły się na Legii w 73. minucie. Gospodarze przeprowadzili kontrę środkiem pola, Wolski dobrze uruchomił prostopadłym podaniem Łukasza Sekulskiego, a ten mimo ataku ze strony Maika Nawrockiego zdołał płaskim strzałem zmusić Tobiasza do kapitulacji. Bardzo duży błąd w środku pola popełnił jednak Mattias Johansson nie przyjmując piłki w wydawać by się mogło prostej sytuacji, co napędziło cały atak Wisły. Potem Wisła skupiła się głównie na kontrach. Po jednej z nich do sporego wysiłku zmuszony został Tobiasz. Bramkarz Legii skutecznie zachował się na linii, wybijając strzał jednego z zawodników Wisły. W 89. minucie sytuacyjny strzał zza szesnastki Nawrockiego. Widać jednak było, że obrońca lepiej czuje się raczej w defensywie niż w ofensywie.

19;42 - W piątkowy wieczór witamy z Płocka! Za niecałą godzinę rozpocznie się mecz Legii z Wisłą.
Tak aktualnie prezentuje się stadion w Płocku, który już niebawem w całości zostanie oddany do użytku.
20:00 - Trwa rozgrzewka obu drużyn. Legioniści wystąpią dziś w białych koszulkach i czarnych spodenkach.
20:23 - Czekamy na wyjście piłkarzy na boisko.
Z trybun mecz ogląda były trener Legii Aleksandar Vuković.
20:27 - Piłkarze wychodzą na boisko. Gospodarze w niebieskich strojach.
Przywitanie drużyn poprzedził hejnał miasta Płocka.
Kapitanem Legii jest Josue, a Wisły Jakub Rzeźniczak.
Rozpoczną gospodarze

2' - Wiślacy próbowali zaskoczyć Legię w pierwszych sekundach, nawet Rzeźniczak zapędził się pod pole karne, ale nic z tego nie wszyło.
4' - Zagranie w pole karne do linii końcowej do Carlitosa. Ten zgrał do środka, ale obrońca wybił na rzut rożny.
4' - Josue dośrodkowuje...
4' - piłka skierowana na bliższy słupek, próbował do niej dojść Carlitos, ale mamy kolejny korner.
5' - Ponownie kąśliwie wrzucona piłka w pole bramkowe, jednak tym razem prosto na głowę obrońcy, który wybił ją daleko poza pole karne.
6' - Próba prostopadłego zagrania do Wolskiego, ale dobrze interweniował Johansson.
6' - Faul na Josue w kole środkowym.
7' - Przerzut na prawą stronę do Wszołka, który świetnie dograł do Carlitosa, ale ten przyjął piłkę z pomocą ręki i nie umknęło to sędziemu.
8' - Faul Maika Nawrockiego na Mateuszu Lewandowskim.
8' - Carlitos próbował ruszyć z kontrą, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i wyszła ona na aut.
9' - Mladenović ładnie prostopadle zagrał do Carlitosa, ale ponownie Hiszpan nie przyjął idealnie i obrońca zdążył wślizgiem wybić piłkę na aut.
10' - Dobre dośrodkowanie Mladenovicia z trudnej pozycji, ale w polu karnym kolejno Wszołek, Slisz i Carlitos nie potrafili oddać strzału.
10' - Rożny dla Legii
11' - Zablokowane dośrodkowanie Carlitosa. Aut dla Legii
12' - Josue na bok pola karnego do Mladenovicia, który huknął z powietrza, ale kompletnie nie w tym kierunku. Piłkę przejął Paweł Wszołek, dośrodkował na głowę Macieja Rosołka, który oddał pierwszy celny strzał w tym meczu, ale poradził sobie z nim Krzysztof Kamiński.
13' - Josue dośrodkował na pierwszy słupek, ale nie było tam żadnego legionisty...
15' - Mladenović ponowne z lewej strony dośrodkował w pole karne prosto na nogę niekrytego Rosołka, ale jego strzał z powietrza poleciał prosto w trybuny.
15' - Faul na Johanssonie w środkowej strefie.
18' - Rzut wolny dla Legii z ponad 30 metrów. Josue zmyłkowo zagrał na bok do Mladenovicia, choć wszyscy spodziewali się dośrodkowania w pole karne. Mladenović minął rywala i oddał strzał zza pola karnego, ale bardzo niecelny.
19' - Szybka kontra Wisły po tym jak Johansson stracił piłkę w środkowej strefie. Sulek pobiegł prawą stroną i dograł na piąty metr, gdzie kolega z zespołu uderzył niewiele nad poprzeczką bramki Legii.
19' - W odpowiedzi mocny i celny strzał ok. 28 metrów oddał Bartosz Slisz. Kamiński na raty złapał piłkę.
20' - Od pierwszych minut zdecydowana przewaga Legii, która narzuciła swój styl i częściej przebywa od polem karnym rywala.
21' - Piąty rzut rożny bez efektu w wykonaniu legionistów.
21' - Faul Josue w ataku.
23' - Davo podaje na 16 metr do Lewandowskiego, ale piłka trafiła go w rękę. Rzut wolny dla Legii.
23' - Dobry przerzut z prawej na lewą stronę wykonał Wszołek. Następnie Mladenović szukał w polu karnym Rosołka, ale zagrał za mocno.
24' - Tobiasz wybiega poza pole karne i dalekim wykopem zażegnuje groźną sytuację.
25' - Gospodarze ewidentnie czyhają na błąd legionistów w środkowej strefie i wówczas ruszają z kontrą.
25' - Strzał Carlitosa broni Kamiński.
26' - Potężne uderzenie Sulka zza pola karnego tuż nad poprzeczką bramki Legii!
27' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego rywali.
29' - Błąd Rzeźniczaka, który w ciemno zagrał do tyłu do bramkarza, a we wszystko niemal nie wmieszał się Maciej Rosołek - zabrakło centymetrów.
30' - Teraz nieporozumienie między Rzeźniczakiem i Mladenoviciem, ale już wszystko wyjaśniowne.
30' - Żółta kartka: Mateusz Szwoch (Wisła P.)
30' - Żółta kartka: Josue (Legia)
32' - Rzut rożny dla Legii, krótkie rozegreanie.
32' - Dośrodkowanie w pole karne Jędrzejczyk niedokładnie sięgnął piłkę głową i przestrzelił.
34' - Dośrodkowanie Szwocha w pole karne Legii, ale bardzo dobrze Maik Nawrocki zablokował Lewandowskiego.
35' - Brzydki faul Rosołka na Rasaku.
35' - Żółta kartka: Maciej Rosołek (Legia)
36' - fot. Mishka / Legionisci.com
37' - Wolski próbował szarżować w pole karne Legii, ale kolejny raz bardzo dobrze zachował się Maik Nawrocki.
37' - Tym razem wycofanie piłki przez Nawrockiego we własnej pole karne zmusiło jednak Tobiasza do sprintu i wybicia piłki na aut.
39' - Pierwszy rzut rożny dla Wisły.
39' - Piłka po dośrodkowaniu Furmana przeleciała nad głowami wszystkich zawodników.
41' - Odbiór Wszołka w środkowej strefie.
42' - Faul Carlitosa na Sulku przy linii bocznej na wysokości pola karnego
43' - Dośrodkowanie Furmana... Nawrocki wybił głową poza pole karne, ale wiślacy nadal przy piłce. Jeszcze jedna wrzutka i niewiele brakowało a byłaby bramka samobójcza. Rożny dla Wisły.
44' - Dośrodkowanie Furmana i Jędrzejczyk głową wyjaśnił sytuację.
46' - Nieporozumienie Mladenovicia z Nawrockim, który zagrywał piętą do stopera, a ten w tym czasie ruszył do przodu. Na szczęście bez konsekwencji.
46' - Rzut wolny dla Wisły... dośrodkowanie Furmana na raty wybija furman i Jędrzejczyk. Na dodatek jeden z rywali był na spalonym
47' - Koniec pierwszej połowy

46' - Obie ekipy bez zmian w składach.
46' - fot. Mishka / Legionisci.com
47' - Carlitos dobrze powalczył w środkowej strefie i zmusił Szwocha do błędu.
49' - Sokołowski dał sobie odebrać piłkę przy konstruowaniu akcji ofensywnej.
50' - Dobry powrót Slisza i przerwanie akcji rywali.
52' - Josue zdecydował się na strzał z ostrego kąta zza pola karnego, ale jakieś 2 metry obok dalszego słupka.
53' - Mecz z trybun ogląda komplet 4300 kibiców, którzy zgromadzili się na jedynej otwartej trybunie.
54' - Tobiasz szybszy od Wolskiego - piłka w rękach legionitsty.
56' - GOL! Wisła Płock
56' - Strzelec gola: Mateusz Lewandowski (Wisła P.)!
57' - No i niestety... jedno z nielicznych dośrodkowań gospodarzy i niekryty Lewandowski głową z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Tobiasz nawet nie interweniował.
59' - Rozochocona Wisła napiera na Legię... Wolski wywalczył rzut rożny.
59' - Dwie zmiany w drużynie gospodarzy.
59' - Zmiana Wisła P.: Mateusz Lewandowski Łukasz Sekulski
60' - Zmiana Wisła P.: Damian Rasak Łukasz Sekulski
61' - Karny dla Legii! Po podaniu Josue faulowany Mladenović
62' - Josue ustawił piłkę na jedenastym metrze...
62' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
62' - Strzelec gola: Josue (Legia) z karnego!
62' - i strzelił celnie przy słupku! Mamy remis
62' - Dwie zmiany w Legii
63' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Blaz Kramer
63' - Zmiana Legia: Patryk Sokołowski Bartosz Kapustka
64' - Na spalonym Sekulski.
65' - Slisz utyka na środku... a Carlitos sam wpada w pole karne, mija rywali uderza... bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczką!
66' - Stały fragment gry bez historii.
66' - Josue na 20 metrze... uderza - w sam środek prosto w ręce bramkarza Wisły.
67' - Josue za mocno do Wszołka na skrzydło.
69' - Dogranie do Sekulskiego w pole karne... Wszołek z Johanssonem zdołali go zablokować.
70' - Wszołek! W ostatniej chwili uprzedził Pawlaka, który składał się do strzału.
70' - Faul na Josue.
71' - Jak to nie wpadło?! Przepiękna wrzutka Szlisza na głowę Kramera, który z 5 metrów uderzył głową prosto w bramkarza i piłka wyszła na rzut rożny!!
72' - Carlitos i Kramer za długo przetrzymują piłkę w polu karnym i zamiast uderzać byli blokowani.
72' - Do wejścia szykują się Lesniak i Warchoł.
73' - Strzał Kapustki z 15 metrów tuż nad ziemią broni Kamiński.
73' - GOL! Wisła Płock
74' - Strzelec gola: Łukasz Sekulski (Wisła P.)!
74' - Koszmarny błąd w przyjęciu Johanssona... Wolski popędził na bramkę podał na prawą stronę do Sekulskiego do którego minimalnie nie zdążył Nawrocki i po ziemi pokonał Tobiasza...
75' - Zmiana Wisła P.: Mateusz Szwoch Filip Lesniak
75' - Zmiana Wisła P.: Davo Damian Warchoł
77' - Fatalne dośrodkowanie Mladenovicia, ale Wszołek jeszcze powalczył o piłkę i... wywalczył rzut rożny.
77' - Josue dośrodkował, a obrońcy tradycyjnie wybili piłkę.
77' - Teraz wrzucał Wszołek i... mamy rzut rożny.
78' - Chwila przerwy w grze bo w polu karnym leży Sulek i wymaga interwencji medyków.
78' - Konieczna będzie zmiana.
80' - Strzał Kramera głową... i znowu rożny.
80' - Zmiana Wisła P.: Martin Sulek Igor Drapiński
80' - Legia w ataku pozycyjnym. Pewnie taki obrazek będziemy oglądali do samego końca, oby udało się pokonać bramkarza Wisły.
82' - Kramer głową po dośrodkowaniu Mladenovicia... nad poprzeczką.
83' - Zmiana Legia: Mattias Johansson Makana Baku
83' - Trener Runjaić pocieszył schodzącego Szweda
83' - Faul Mladenovicia przy linii bocznej.
85' - Dośrodkowanie Furmana.... Tobiasz odbija strzał Chrzanowskiego! Potem jeszcze druga próba i trafiła w nogi jednego z obrońców Legii. Uff.
86' - Rzut rożny dla Wisły po wybiciu Jędrzejczyka.
87' - fot. Mishka / Legionisci.com
88' - Żółta kartka: Filip Lesniak (Wisła P.)
89' - Josue do Nawrockiego, który obrócił się na 18 metrze i uderzył... ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.
89' - W końcówce coraz więcej nerwowości na boisku. Josue ma pretensje do arbitra, że nie zauważa fauli na nim.
90' - Przerwa w grze - leży zawodnik Wisły.
91' - Sędzia dolicza 5 minut.
91' - Na boisko wchodzi Ernest Muci
91' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Ernest Muci
94' - Cały czas przerwa w grze bo leżą zawodnicy Wisły. Rzeźniczak chyba doznał kontuzji
96' - Doliczony czas właśnie minął, ale pewnie mecz potrwa jeszcze ze 2 minuty.
96' - Faul Baku na Warchole
96' - Żółta kartka: Makana Baku (Legia)
97' - Kolejny faul Baku przy linii bocznej na połowie Legii.
97' - Nic już chyba z tego nie będzie...
98' - Faul Mladenovicia w ataku. Z łatwością wyprzedził go gracz Wisły...
98' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Legia)
99' - I znowu faul Legii - czy to koszykówka?
100' - Desperacki atak Legii - ostatni...
100' - PIłka w pole karne wybita i kontra Wisły .Wolski na czysto do Pawlaka... który zmarnował sytuację.
100' - Koniec meczu!

Niestety porażka. W tym meczu mieliśmy wiele emocji, ale błędy indywidualne i nieskuteczność pod bramką rywali zdecydowały o tym, że trzy punkty zostają w Płocku.
Szansa na rewanż już we wtorek i można powiedzieć, że zespół Runjaicia musi zagrać dużo lepiej, bo inaczej atmosfera zacznie gęstnieć... jak to w Legii.
Dziękujemy za śledzenie naszej tekstowej relacji i zapraszamy na kolejną! Pomeczowe materiały znajdziecie na stronie głównej legionisci.com.