Artur Jędrzejczyk 55
Maik Nawrocki 17
Paweł Wszołek 13
Bartosz Slisz 99
88' Bartosz Kapustka 67
Yuri Ribeiro 5
Josue 27
72' Maciej Rosołek 39
72' Ernest Muci 20
Dominik Hładun 30
Mattias Johansson 6
Filip Mladenović 25
Ihor Charatin 14
88' Patryk Sokołowski 18
Makana Baku 28
Robert Pich 11
72' Carlitos 19
72' Blaz Kramer 9

Zrehabilitowali się

Legia Warszawa awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski, pokonując na wyjeździe Wisłę Płock 3-0. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Ernest Muci, Josue i Blaz Kramer. Tym samym "Wojskowi" udanie zrewanżowali się przeciwnikom za porażkę w Ekstraklasie sprzed kilku dni.

W 8. minucie pierwsza doskonała szansa dla Wisły Płock. Gospodarze ruszyli z kontrą, a wszystko podciągnął na lewej stronie Piotr Tomasik. Obrońca Wisły dośrodkował następnie do niepilnowanego Damiana Warchoła, a były legionista uderzając z powietrza nieznacznie się pomylił. Przez kolejne minuty można było zaobserwować różnicę w budowaniu akcji przez obydwie drużyny. Płocczanie starali się szybko przechodzić z defensywy do ofensywy, natomiast legioniści bardzo długo budowali swoje akcje, zaczynając nawet od bramkarza. W 21. minucie wreszcie przebudzili się legioniści. Akcję z lewej strony do środka boiska złamał Ernest Muci, jednak z jego próbą spokojnie poradził sobie Bartłomiej Gradecki. Chwilę potem bardzo dobra odpowiedź Wisły. Z rzutu wolnego huknął ile sił w nodze Mateusz Szwoch i szczęśliwie trafił wprost w dobrze ustawionego Cezarego Misztę. Spotkanie było wyrównane i wydawało się, że żadnej drużyn nie uda się zbyt szybko wyjść na prowadzenie. Mimo to, w 28. minucie "Wojskowi" otworzyli wynik! Fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Muci, który najpierw prostym zwodem zwiódł jednego z obrońców, a potem potężnie kopnął piłkę lewą nogą. Gradecki był chyba nieco zasłonięty i mógł zachować się lepiej, ale trzeba oddać Albańczykowi, że przymierzył świetnie.

Dzięki wyjściu na prowadzenie Legia mogła nieco odetchnąć. Gospodarze z kolei starali się przede wszystkim posyłać prostopadłe piłki za linię obrony, dzięki czemu jeden z napastników miałby okazję stanąć oko w oko z Misztą. Po jednej z takich akcji wiślacy bliscy byli osiągnięcia celu. Do piłki ze środka pola dobrze wyszedł Marko Kolar, ale przytomne wybiegnięcie przed bramkę i skrócenie kąta przez Misztę zapobiegło groźnej sytuacji. Finalnie pomocnik Wisły mógł jedynie dośrodkować w pole karne, gdzie niebezpieczeństwo zażegnali piłkarze Legii.

Kilka minut po przerwie zobaczyliśmy drugiego gola dla stołecznego klubu. Bardzo źle piłkę z własnej połowy wyprowadził Steve Kapuadi, który stracił ją na rzecz Josue. Portugalczyk nie zastanawiając się długo, huknął po przebiegnięciu kilku metrów i pomimo rozpaczliwiej interwencji Gradeckiego mógł cieszyć się z trafienia. Golkiper był o krok od udanej obrony, ale siłą strzału legionisty zrobiła swoje. Chwilę potem w szeregach graczy Kosty Runjaicia wkradło się nieco rozluźnienia. Efektem tego były dwie okazje Wisły do strzelenia gola. Najpierw po ostrej wrzutce ze skrzydła żadnemu z gospodarzy nie udało się zamknąć akcji, a później precyzyjne uderzenie Filipa Lesniaka o niewiele przeleciało obok słupka.

W 69. minucie blisko było finalnego rozstrzygnięcia. Rosołek ruszył ile sił w nogach, ścigając się z jednym z obrońców. Napastnik zdołał oddać strzał, z którym poradził sobie Gradecki. Blisko kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry nie pierwszy tego wieczoru błąd popełnił Miszta. Bramkarz Legii tym razem źle podał futbolówkę do jednego z kolegów, która w efekcie trafiła pod nogi gracza Wisły. Ostatecznie szczęśliwie legionistom udało się wyjść z tego wszystkiego obronną ręką. Dziesięć minut przed końcem dobra interwencja Miszty, który złapał piłkę po uderzeniu głową przez Kapuadiego. W 88. minucie bramkarz ponownie stanął na wysokości zadania, tym razem wygrywając pojedynek z Davo. Pomimo tego, że arbiter do drugiej połowy doliczył aż pięć minut to Wiśle nie udało się strzelić chociażby honorowego gola. Legia natomiast spokojnie kontrolowała zapędy rywala i podwyższyła nawet rezultat. Carlitos świetnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Kramera, a Słoweniec w sytuacji sam na sam spokojnie pokonał Gradeckiego, ustalając tym samym końcowym wynik.

19:47 Witamy deszczowego Płocka. Przed meczem nad stadionem przeszła duża ulewa i boisko wygląda na mocno nasiąknięte wodą.
19:50 - W Legii nastąpiło kilka zmian w wyjściowym składzie w porównaniu z piątkowym meczem. W bramce zagra Miszta, a w obronie Rose zamiast Johanssona. Ponadto na lewym wahadle zobaczymy Ribeiro, a w ataku obok Rosołka wystąpi Muci, który zastąpił Carlitosa - Hiszpan w poniedziałek nie trenował.
Kilka zmian również w wyjściowym składzie Wisły
Piłkarze wychodzą na boisko. Legia na biało, Wisła na niebiesko
Trwa losowanie, za chwilę początek spotkania
Rozpoczną gospodarze

3' - Głośne "Jazda z kur...!" niesie się z trybuny
3' - Pierwsza okazja dla Wisły, sędzia długo nie wskazywał spalonego, ale ostatecznie słusznie podniósł chorągiewkę
5' - Na razie spokojne tempo, legioniści powoli rozgrywają piłkę, ale strata
7' - Każde dojście Josue do piłki kwitowane jest głośnymi gwizdami
8' - Pobiegł Rosołek prawą stroną, łatwo ograł Chrzanowskiego, zagrał w pole karne, ale obrońca wybił piłkę
9' - Rozpędza się Tomasik, dośrodkowanie, niezły, ale niecelny strzał z powietrza Warchoła
11' - Akcja Legii lewą stroną, ale zbyt wolno i trzeba było wycofać
12' - Faulowany Ribeiro na własnej połowie
12' - Strzał z dystansu Kolara po stracie Josue, piłkę łapie Miszta
13' - Pierwszy strzał Legii, Rose próbował uderzenia z dystansu, ale niecelnie
14' - Rzut rożny dla Legii
14' - Krótkie rozegranie, dogranie w pole karne i strata
15' - Dużo szybciej w ataku poruszają się piłkarze Wisły, legioniści bardzo długo rozgrywają piłkę, od bramkarza lub defensywy
16' - fot. Woytek / Legionisci.com
17' - Chwila przerwy, leży na boisku Chrzanowski
17' - Niecelny strzał Kapustki z dystansu
19' - Teraz Rose faulowany przez spóźnionego Rasaka
20' - Dośrodkowanie z lewej strony, wybija głową Chrzanowski
20' - kolejne zagranie z lewej strony i znów piłka wybita
21' - Nawrocki faulował Warchoła, ale nie zgadza się z decyzją sędziego
21' - Dużo strat w środku boiska z obu stron
22' - Zagranie do Muciego, ten oddał strzał sprzed pola karnego, ale nie zdołał zaskoczyć bramkarza
23' - Faul Jędrzejczyka na Warchole, ok. 22 m od bramki, może trochę więcej
24' - Bardzo mocne uderzenie Szwocha z trudem broni Miszta
26' - Rzut wolny dla gospodarzy, nieco dalsza odległość
26' - dośrodkowanie, zablokowany strzał. Jeszcze wiślacy sygnalizują zagranie ręką
28' - zagranie Rosołka w pole karne spod linii końcowej, ale nie było tam nikogo, żeby zamknąć akcję
29' - Rzut rożny, dośrodkowuje Kapustka
29' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
29' - Strzelec gola: Ernest Muci (Legia)!
29' - Krótkie rozegranie, Muci!!!!!
30' - Fantastyczny strzał Muciego, który przełożył sobie piłkę z prawej nogi na lewą i uderzył zza pola karnego
32' - fot. Woytek / Legionisci.com
32' - Rose nie zdążył do piłki i jeszcze przepchnął przeciwnika
33' - Dobra interwencja wracającego Szwocha, Muci mógł znaleźć się na dobrej pozycji
35' - Faulowany Rosołek na własnej połowie
36' - Dośrodkowanie Ribeiro z ostrego kąta, ale bramkarz wyłapał piłkę
37' - Rzut rożny dla Wisły
38' - Dośrodkowanie, strzał, na szczęście niecelny
40' - ładne zagranie Wszołka przed bramkę, ale nie było tam nikogo
43' - Niecelny strzał Rosołka
45' - Daleko wychodzi z bramki Miszta, ale ostatecznie legioniści zażegnali niebezpieczeństwo
45' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
46' - Sędzia doliczył 1 minutę
47' - Chrzanowski do Tomasika, ten w ostatniej chwili uprzedzony przez Rose
47' - Będzie jeszcze rzut rożny
48' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia prowadzi z Wisłą Płock 1-0
Bez zmian w przerwie w obydwu zespołach

48' - Na spalonym gospodarze
48' - Daleki wykop Miszty i strata piłki
49' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
49' - Strzelec gola: Josue (Legia)!
50' - Duży błąd gospodarzy, nieudane wybicie bramkarza, nie przejął piłki obrońca, odebrał ją Josue i pewnie umieścił w siatce. Wisła 0-2 Legia!
51' - W odpowiedzi szybka akcja Wisły, zakończona rzutem rożnym
51' - Teraz Rose wybija na róg
52' - Strzał Lesniaka, który był zupełnie nie kryty, na szczęście niecelny
52' - Jeszcze rzut wolny dla Wisły
54' - Świetna interwencja Nawrockiego, ale był jeszcze spalony
55' - I znowu strzał Wisły, Kolar jednak uderzył niecelnie
56' - Leżą Szwoch i Ribeiro
57' - Nawrocki ostro zaatakował Szwocha, ale nie był tam żadnej celowej złośliwości
58' - Żółta kartka: Maik Nawrocki (Legia)
60' - Zmiana Wisła P.: Marko Kolar Davo
60' - Zmiana Wisła P.: Adam Chrzanowski Rafał Wolski
60' - fot. Woytek / Legionisci.com
60' - Zmiana Wisła P.: Damian Rasak Kristian Vallo
64' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
65' - Faul Jędrzejczyka ukarany żółtą kartką
66' - Rzut wolny dla Wisły, Szwoch uderzał, ale prosto w mur
67' - Muci pędzi lewą stroną, ale musiał wycofać piłkę
68' - Faul na Wolskim, szybko wykonany rzut wolny
69' - Teraz faul na Josue
69' - Zmiana Wisła P.: Łukasz Sekulski Mateusz Szwoch
70' - Zła interwencja Pawlaka, dośrodkowanie, ale Wszołek skiksował
70' - Zablokowany strzał Wolskiego
71' - Wychodzi Rosołek, strzał, ale bramkarz obronił
72' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Blaz Kramer
72' - Zmiana Legia: Ernest Muci Carlitos
74' - Fatalne pudło Slisza, bardzo wysoko nad bramką
75' - Wszołek dośrodkowuje, do piłki dopadł Carlitos, jeszcze Slisz... i mamy rzut rożny
76' - Kolejny rzut rożny dla Legii
77' - i jeszcze jeden...
77' - od bramki zacznie Gradecki
78' - Szansa dla Wisły po dużym błędzie Miszty, który tak zagrał do kolegi, że piłkę przejął przeciwnik
79' - Żółta kartka: Łukasz Sekulski (Wisła P.)
79' - Zmiana Wisła P.: Damian Warchoł Miroslav Gono
79' - Ribeiro wybija piłkę na rzut rożny
80' - Strzał z bliskiej odległości Kapuadiego, ale w środek bramki i Miszta broni
82' - Davo uderzał z bliskiej odległości. Próbował efektownego strzału, ale przestrzelił
83' - Żółta kartka: Filip Lesniak (Wisła P.)
84' - Strzał Vallo, jeszcze rykoszet i broni Miszta
87' - Rzut rożny dla Wisły
88' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Patryk Sokołowski
89' - Strzał Davo z dystansu, piąstkuje Miszta
89' - Jeszcze leży Jędrzejczyk
89' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
89' - legionista ucierpiał podczas wyskoku do piłki, zderzył się z przeciwnikiem
91' - Sędzia doliczył 5 minut
92' - Duży napór Wisły, będzie kolejny rzut wolny
93' - Slisz się spiął z przeciwnikiem
93' - Trwają przepychanki
94' - Żółta kartka: Yuri Ribeiro (Legia)
94' - Żółta kartka: Kristian Vallo (Wisła P.)
94' - Rzut rożny dla Wisły
95' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
95' - Strzelec gola: Blaz Kramer (Legia)!
96' - Świetne podanie Carlitosa z lewej strony, Blaz Kramer podwyższa wynik na 3-0
96' - Żółta kartka: Blaz Kramer (Legia)
96' - Koniec meczu!

Legia Warszawa wygrała w Płocku 3-0. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relację z meczu z Pogonią.