Yuri Ribeiro 5
Paweł Wszołek 13
Bartosz Slisz 99
89' Josue 27
69' Igor Strzałek 86
78' Filip Mladenović 25
Maciej Rosołek 39
78' Ernest Muci 20
Dominik Hładun 30
Mattias Johansson 6
78' Tomas Pekhart 7
69' Rafał Augustyniak 8
89' Robert Pich 11
Ihor Charatin 14
Jurgen Celhaka 16
Patryk Sokołowski 18
78' Makana Baku 28

Wygrana po walce

Legia Warszawa pokonała 2-1 Zagłębie Lubin w swoim pierwszym wyjazdowym ligowym meczu w tym roku. "Wojskowi" prowadzili już różnicą dwóch goli po trafieniach Wszołka i Muciego, jednak potem, podobnie jak przed tygodniem, do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy. Efektem tego był strzelony przez nich kontaktowy gol. Tego dnia gracze Kosty Runjaicia ponownie zaprezentowali jednak w końcówce skuteczną obronę, dzięki czemu zapisali na swoje konto trzy punkty.

Legia od początku spotkania starała się narzucić przeciwnikom swój styl gry. Udawało jej się zresztą to bardzo dobrze, ponieważ gospodarze przez pierwsze kilkanaście minut nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Brakowało jednak dobrych okazji strzeleckich. Golkiper Zagłębia co prawda dwukrotnie dobrymi interwencjami uratował swój zespół przed utratą gola, jednak powtórki pokazały, że w tych sytuacjach strzelający i tak był na pozycji spalonej. W 22. minucie niebezpiecznie było pod drugą bramką. Wówczas defensorom Legii urwał się Kacper Chodyna, jednak jego strzał w świetnym stylu wybronił Kacper Tobiasz. Lubinianie tego dnia liczyli głównie na grę z kontrataku, gdyż legioniści zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce i byli gośćmi na połowie przeciwnika. Blisko dwa kwadranse po pierwszym gwizdku Legia była o włos od wyjścia na prowadzenie. Po podaniu Josue w dobrej sytuacji znalazł się Ernest Muci, lecz z jego uderzeniem na raty poradził sobie Jasmin Burić. O krok od dobicia piłki do bramki był jeszcze Maciej Rosołek, ale Bośniak ponownie był górą.

Przełomowy moment pierwszej połowy nadszedł w 37. minucie. Wtedy to Josue świetnym dograniem wypuścił na wolne pole Pawła Wszołka, który wygrał walkę o piłkę z jednym z obrońców, dzięki czemu stanął oko w oko z Buriciem. Tego z kolei pokonał spokojnie strzałem po ziemi, wyprowadzając tym samym legionistów na prowadzenie. Do końcowego gwizdka pierwszej odsłony Legia kontrolowała już boiskowe wydarzenia i bez większych problemów dociągnęła korzystny rezultat. Podopieczni Waldemara Fornalika jeszcze tylko raz zdołali zmusić do interwencji Tobiasza. Młody bramkarz "Wojskowych" pewnie złapał piłkę kopnięta z dystansu.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy groźnie było w polu karnym Legii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niezbyt pewnie przed własną bramką zachował się Tobiasz, który wybił futbolówkę wprost pod nogi przeciwnika. Na szczęście niebezpieczeństwo udało się dosyć szybko zażegnać. Po zmianie stron obraz gry nie zmieniał się. Legioniści cały czas mieli przewagę, jeśli chodzi o posiadanie piłki i sukcesywnie zbliżali się do bramki Zagłębia. W 59. minucie Legia trafiła po raz drugi! Kolejny raz asystę zanotował Josue, który tym razem dokładnie zacentrował z rzutu wolnego w szesnastkę, gdzie tor lotu piłki na tyle skutecznie przeciął Muci, że zaskoczył Buricia. Wydawało się, że ten gol przesądził losy tego starcia. Niestety, nic jednak bardziej mylnego, gdyż gospodarze szybko zdobyli bramkę kontaktową. Już w 66. minucie trafienie dla swojego zespołu zaliczył Łukasz Łakomy. Młody pomocnik kopnął piłkę ze znacznej odległości, czym dosyć niespodziewanie zaskoczył Tobiasza. Bramkarz Legii był chyba nieco zasłonięty, co również uniemożliwiło mu szybką reakcję.

To trafienie mocno uskrzydliło lubinian. Gospodarze zdołali odepchnąć legionistów od własnego pola karnego i atakowali coraz to większymi siłami. Na całe szczęście "Wojskowym" udawało się skutecznie bronić, chociaż w 82. minucie ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się Chodyna. Pomocnik Zagłębia znalazł się na skraju pola karnego, skąd płasko strzelił po ziemi - na szczęście tuż obok słupka. Do końca meczu to Zagłębie było aktywniejsze w ofensywie. Legia starała się głównie kontratakować i większe siły położyć na defensywę. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Legia zanotowała drugie cenne zwycięstwo z rzędu.

Witamy z Lubina! Jest bardzo zimno, ale spotkanie nie jest zagrożone. Murawa w dobrym stanie i nie są zapowiadane obfite opady śniegu.
19:00 Pierwsi kibice Legii już zajęli miejsca w sektorze gości.
Mecz Legii rozpocznie się najprawdopodobniej z kilkuminutowym opóźnieniem z powodu problemów pogodpwych w spotkaniu Górnik - Lechia.
19:59 - Zawodnicy obu drużyn powoli kończą rozgrzewkę. Spotkanie powinno rozpocząć się o godzinie 20:07.
20:01 - Na nieobecności Bartosza Kapustki skorzysta dziś Igor Strzałek, który po raz pierwszy wybiegnie w wyjściowej jedenastce Legii. Zobaczymy na co stać młodego legionistę.
20:04 - Dziś jest 4 luty. Jeśli chodzi o tą datę, to legioniści tego dnia grali jedynie raz. Było to rok temu, a przeciwnikiem "Wojskowych" było... Zagłębie Lubin. Legioniści wygrali wtedy 3-1 i dziś liczymy na powtórkę.
20:07 - Na ławce Legii zasiądzie dziś po raz pierwszy po powrocie Tomas Pekhart, który jest prawdziwym katem drużyny z Lubina. W trzech meczach przeciwko tej drużynie Czech zdobył 7 bramek.
20:08 - Piłkarze już na boisku, czekamy na pierwszy gwizdek sędziego.
20:08 - Legioniści dziś na zielono, a gospodarze na pomarańczowo.

1' - Od środka Legia, zaczynamy!
3' - Świetne prostopadłe podanie od Josue, jednak Burić uprzedził Macieja Rosołka.
4' - Dobre podanie na pole karne do Muciego, Albańczyk przełożył sobie obrońce, ale oddał strzał prosto w golkipera.
4' - Napastnik i tak był na pozycji spalonej.
5' - Strata Legii w środku pola, konsekwencją faul Muciego.
5' - Centra na pole karne Legii łatwo wyłapana przez Tobiasza.
6' - Chodyna przejął wybicie Slisza w polu karnym "Wojskowych", ale strzał blokuje jeden z obrońców.
6' - Będzie pierwszy rzut rożny dla Zagłębia Lubin.
7' - Dośrodkowanie doszło na głowę Adamskiego, a ten strzela minimalnie obok słupka. Było groźnie.
8' - Szybki kontratak legionistów. Muci wybiegł sam na sam z golkiperem, ale oddaje fatalny strzał.
9' - Albańczyk mógł jeszcze podawać na czystą pozycję do Wszołka, ale podjął złą decyzję.
9' - Obie drużyny stosują intensywny pressing po stratach, gra toczy się dość szybko.
10' - Faul Mladenovicia i rzut wolny z prawej strony pola karnego Legii.
10' - Brak zagrożenia, pozycja spalona jednego z gospodarzy.
11' - Dośrodkowanie na pole karne Mladenovicia blisko celu, jednak w ostatnim momencie wybija obrońca.
12' - Tym razem dośrodkowanie z prawej strony Wszołka, ale bardzo niecelnie.
13' - Dobra akcja Legii, Wszołek strzela z pola karnego prosto w Buricia, ale i tak był na spalonym.
14' - Z trybun głośno wybrzmiewa "Legia, Legia Warszawa"! Nasi fani zdecydowanie głośniejsi niż kibice gospodarzy.
14' - Strzał Muciego sprzed pola karnego zablokowany. Rzut rożny dla Legii.
15' - Było groźnie. Dośrodkowanie Josue doszło do Jędrzejczyka, ale obrońca nie trafił dobrze w futbolówkę.
16' - Zablokowany strzał głową Rosołka, kolejny korner dla "Wojskowych".
17' - Dośrodkowanie na skraj pola karnego do Mladenovicia, ale zbyt lekki strzał Serba. Lubinianie mogli wyjść z groźną kontrą, jednak świetnie interweniował Wszołek.
18' - Legioniści próbowali kombinacyjnej akcji, ale od bramki zacznie Zagłębie.
22' - Zbyt mocne podanie Slisza do Wszołka na prawej stronie i strata piłki.
23' - Świetna interwencja Nawrockiego w polu karnym, który wybił niezłą centrę Chodyny.
23' - Ależ interwencja Tobiasza! Dobre podanie za linię obrony Legii przejął Chodyna, oddał bardzo mocny strzał i fenomenalnie broni młody Polak.
24' - Odbiór Slisza w środku pola, ten podaje do Josue, który zdecydował się na strzał z około 25 metra prosto w Buricia.
25' - fot. Woytek / Legionisci.com
25' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
27' - Legioniści rozgrywają piłkę w obronie, a gospodarze mocno naciskają.
29' - Ależ szansa Muciego. Świetne podanie na 8 metr dograł do Albańczyka Josue, ale ten oddaje strzał prosto w bramkarza. Szanse na dobitkę miał jeszcze Rosołek, ale był na spalonym.
30' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
32' - Mocno ofensywnie ustawiony Nawrocki podaje na pole karne do Wszołka, ale uprzedził go obrońca.
33' - Mladenović centruje z lewej strony. Łatwo łapie piłkę Burić.
34' - Dobra interwencja Jędrzejczyka, który wyprzedził Starzyńskiego.
34' - Mocny strzał Łakomego z około 25 metra i z lekkimi problemami łapie piłkę Tobiasz.
36' - "Wojskowi" rozgrywają piłkę w środku pola, ale Josue za mocno podaje na prawą stronę. Wyrzut z autu dla Zagłębia.
36' - Ribeiro dobrze na pole karne do Muciego, ale Albańczyk ma dziś zdecydowane problemy z decyzyjnością i traci piłkę.
37' - Legioniści coraz mocniej prą na pole karne Zagłębia.
38' - Jędrzejczyk faulowany przez pressującego Bohara. Stały fragment gry dla Legii.
38' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
38' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
39' - I mamy bramkę dla Legii. Fenomenalne podanie Josue za linię obrony Zagłębia, Wszołek świetnie radzi sobie z obrońcą i pakuje piłkę do siatki obok bezradnego golkipera.
41' - Sytuacja jest jeszcze analizowana, być może Wszołek faulował rywala.
42' - Bramka zdobyta jak najbardziej prawidłowo. Mamy prowadzenie!
44' - Legioniści spokojnie utrzymują się przy piłce.
44' - Dobra asekuracja Ławniczaka w polu karnym, piłka nadal dla Legii.
45' - Duży błąd Tobiasza, który podaje prosto pod nogi rywala, na szczęście bez konsekwencji.
45' - Zablokowane dośrodkowanie Mladenovicia z lewej strony. Rzut rożny dla "Wojskowych".
46' - Dośrodkowanie wybijają obrońcy. Piłka wróciła do Josue, ale Portugalczyk zbyt mocno. Od bramki Zagłębie.
46' - Pierwsza część przedłużona o 4 minuty.
47' - Za mocne podanie pomocnika Zagłębia, Tobiasz przytrzymuje piłkę i "kradnie" czas.
49' - Legioniści utrzymują się przy piłce i rozgrywają wzdłuż pola karnego rywali.
49' - fot. Woytek / Legionisci.com
50' - Odbiór Slisza w środku pola, ale legioniści spokojnie utrzymują piłkę przy własnym polu karnym.
50' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy legioniści prowadzą 1-0 po bramce Pawła Wszołka. Gracze Legii zdecydowanie dominowali w rozegraniu, mieli więcej sytuacji strzeleckich i widać było ich dominacje. To była bardzo udana połowa w wykonaniu "Wojskowych". Mamy nadzieję, że po przerwie nic się nie zmieni.

45' - Zmiana Zagłębie: Damjan Bohar Sasa Zivec
46' - Zaczynamy drugą część, od środka gospodarze.
47' - Legia bez zmian personalnych. W Zagłębiu jedna, ofensywna zmiana.
47' - Gospodarze rozgrywali piłkę i łatwo ją stracili.
48' - Faul Kłudki w środku pola, mocno poturbowany Mladenović.
49' - Spokojna wymiana podań w obronie Legii. Legioniści szukają możliwości przedostania się wyżej.
49' - Faul Ribeiro na Makowskim. Rzut wolny dla Zagłębia, ale daleko od pola karnego.
50' - Centra Chodyny i strzał Adamskiego bardzo łatwo złapany przez Tobiasza.
51' - Jędrzejczyk dobrze przejmuje podanie "Miedziowych".
51' - Faul Łakomego na Rosołku w kole środkowym.
52' - Kontratak Zagłębia zakończony słabym podaniem Starzyńskiego, piłka odbija się od Slisza prosto w ręce Tobiasza.
53' - Podanie Jędrzejczyka prosto pod nogi Starzyńskiego i interwencja Nawrockiego. Rzut rożny dla Zagłębia.
53' - Fatalna interwencja Tobiasza, który "wypluł" piłkę z rąk, wybija Nawrocki wprost do Josue i faul na Portugalczyku.
54' - Żółta kartka: Bartosz Kopacz (Zagłębie)
54' - Kopacz ukarany kartonikiem za ten faul.
55' - Akcja Legii prawą stroną wyjaśniona wybiciem przez Buricia.
56' - Zbyt mocne podanie piętką Josue. Od bramki gospodarze.
56' - Strzałek dobrze do Josue, Portugalczyk zdecydował się na centrostrzał, ale został on zablokowany.
58' - Akcja prawą stroną Zagłębia. Dośrodkowanie Chodyny z pola karnego zablokowane przez Jędrzejczyka, będzie rzut rożny.
58' - Centra wybita z pola karnego.
58' - Żółta kartka: Filip Starzyński (Zagłębie)
58' - Muci wyruszył z szybkim kontratakiem i nieprzepisowo zatrzymał go Starzyński.
59' - Josue na pole karne do Mladenovicia. Na aut wybija Kłudka.
59' - Faul Starzyńskiego z lewej strony szesnastki na Ribeiro. Będzie szansa na groźne dośrodkowanie.
60' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
61' - Strzelec gola: Ernest Muci (Legia)!
61' - Mamy 2-0! Piękne dośrodkowanie Josue na bliższy słupek do wchodzącego Muciego, Albańczyk trącił lekko piłkę i pokonał golkipera.
62' - Lubinianie próbują odrobić. Dośrodkowanie wybite przez Nawrockiego, do piłki dopada jeden z pomocników, oddaje mocny strzał, ale dobrze blokuje Slisz.
63' - Starcie Jędrzejczyka ze Starzyńskim w polu karnym Legii. Świetnie radzi sobie defensor.
64' - Josue próbuje wyprowadzić piłkę i zostaje sfaulowany.
64' - Dobre podanie Strzałka przed pole karne do Muciego. Napastnik oddaje uderzenie, ale bardzo niecelne.
65' - Ribeiro podaje za linię obrony do Muciego, ale napastnika uprzedza dobra interwencja Buricia.
65' - Zbyt mocne podanie do Zivca, łatwo radzi sobie Tobiasz.
66' - Wszołek centruje na szesnastkę, głową wybija obrońca.
66' - GOL! Zagłębie Lubin
66' - Strzelec gola: Łukasz Łakomy (Zagłębie)!
68' - Zagłębie łapie kontakt. Niepilnowany Łakomy, odpuszczony przez Slisza na 20 metrze oddał techniczny strzał prawą nogą, a zasłaniany Tobiasz nie był w stanie interweniować.
68' - Podanie na lewą stronę dobrze przejęte przez Mladenovicia.
68' - Kolejna interwencja Mladenovicia na lewej stronie, który zagrywa głową do rąk Tobiasza.
69' - Dobry rajd Strzałka w środku pola, podaje do Mladenovicia, a ten fatalnie pudłuje.
69' - Zmiana Legia: Igor Strzałek Rafał Augustyniak
70' - Młody pomocnik opuszcza plac gry. Widać było u niego chęci i często pokazywał się do piłki. Nie wyróżnił się niczym specjalnym, ale widać było pewność w jego grze.
71' - Starzyński nie był w stanie opanować mocnego podania na prawej stornie. Od bramki Legia.
71' - Świetne podanie Josue na pole karne przejęte przez Buricia.
72' - Świetny odbiór Slisza w środku pola, ale traci piłkę Mladenović.
72' - Gospodarze wyszli z kontratakiem, ale jego potencjał marnuje słabe dośrodkowanie Starzyńskiego.
73' - Zmiana Zagłębie: Rafał Adamski Dawid Kurminowski
73' - Łakomy na pole karne do Starzyńsiego, ten odgrywa w głąb pola karnego i wybija w ostatnim momencie Augustyniak.
74' - Świetna interwencja Tobiasza na przedpolu.
74' - Teraz to gospodarze grają zdecydowanie odważniej i ofensywniej. Wygląda to podobnie jak tydzień temu z Koroną Kielce.
75' - Dobra interwencja Jędrzejczyka, która uratowała Legie przed sytuacją sam na sam z golkiperem.
75' - Strzał Augustyniaka sprzed pola karnego zablokowany przez defensora.
76' - Odbiór Slisza przy polu karnym Legii i Chodyna fauluje Mladenovicia.
77' - Na stadionie jest 8427 kibiców.
77' - Zmiana Zagłębie: Filip Starzyński Mateusz Grzybek
78' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
78' - Szybki kontratak Zagłębia, zakończony słabym strzałem Zivca.
78' - Zmiana Legia: Ernest Muci Tomas Pekhart
79' - Zmiana Legia: Filip Mladenović Makana Baku
79' - I mamy powrót Tomasa Pekharta na boiska Ekstraklasy. Po kontuzji wraca także Baku.
80' - Zmiana Zagłębie: Arkadiusz Woźniak Tomasz Pieńko
80' - Legia spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.
81' - Baku na lewej stornie pola karnego świetnie zatrzymany przez Kłudkę.
81' - Skuteczna interwencja Wszołka w polu karnym Legii.
82' - Kolejny groźny strzał Łakomego z miejsca, z którego zdobył gola. Tym razem dość niecelnie.
82' - Rajd Baku lewą stroną, zakończony stratą.
83' - Faul Makowskiego na Josue przy klepce.
83' - Ryzykownie Slisz w środku pola, ale ratuje Nawrocki.
84' - Było bardzo niebezpiecznie pod bramką Legii. Łakomy podał na pole karne do Chodyny, ten strzela po ziemi na dalszy słupek minimalnie niecelnie.
85' - Znów groźnie w polu karnym Legii, ale strzał blokuje Wszołek.
86' - Piłkarze Zagłębia zdecydowanie zepchnęli legionistów na własną połowę i próbują za wszelką cenę doprowadzić do remisu.
86' - Pieńko zagrywa przed pole karne do Łakomego, ale legioniści nie pozwolili mu na oddanie strzału.
87' - Z trybun słychać głośnie "Nie poddawaj się...".
87' - Interwencja Ribiero, korner dla Zagłębia.
88' - Niepewna interwencja Jędrzejczyka, ale wybija ostatecznie Baku.
88' - Baku nie dał się przejść Kłudce, rzut rożny dla Zagłebia.
88' - Trwa oblężenie bramki Legii.
88' - Zablokowane dośrodkowanie Chodyny przez Josue, gospodarze muszą się cofnąć na swoją połowę.
89' - Twarda walka Jędrzejczyka z Kurminowskim i napastnik fauluje defensora Legii.
89' - Zmiana Legia: Josue Robert Pich
90' - Pich traci piłkę przez słabe podanie na lewą stronę.
91' - Dobry rajd Wszołka prawą stroną, ale nie udaje mu się celnie dośrodkować.
91' - Niecelna centra Picha z prawej strony, ale Legia nadal przy piłce.
91' - Zmiana Zagłębie: Kacper Chodyna Tornike Gaprindaszwili
92' - Strata Rosołka przy polu karnym Zagłebia, gospodarze wyszli z kontrą i na raty interweniuje Jędrzejczyk.
92' - Pich świetnie odbiera Łakomemu, biegnie z kontrą i jest faulowany.
93' - Druga część również przedłużona o 4 minuty.
93' - Nawrocki bardzo źle podaje za linię obrony i Zagłębie przy piłce.
94' - Złe podanie do Zivca przejmuje Wszołek, podaje do Rosołka, a ten faulowany w środku pola.
95' - Legioniści utrzymywali się przez chwile przy piłce, ale tracą głupim wybiciem.
95' - Gaprindaszwili dobrze zagrywa na pole karne, ale źle odgrywa Kurminowski.
95' - Baku świetnie zastawia się w polu karnym i wybija jak najdalej futbolówkę.
96' - Kolejny świetny odbiór Baku i wybicie.
96' - Koniec meczu!

Ważne zwycięstwo legionistów na Dolnym Śląsku! Po świetnej pierwszej połowie i dobrym początku drugiej "Wojskowi" znów osłabli i drżeli o pozytywne zakończenie do samego końca. Kolejne świetne spotkanie rozegrał Josue, który zaliczył dwie asysty. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na następne spotkania!

Pierwszy specjal do Lubina

W pierwszy weekend lutego, po niespełna 3-miesięcznej przerwie, wróciliśmy na wyjazdowy szlak. Na pierwszy ogień ruszyliśmy do Lubina - po raz pierwszy w historii naszych wyjazdów do tego miasta podróżowaliśmy pociągiem specjalnym.

Ostatnie kolejowe wyjazdy do tej dolnośląskiej miejscowości miały miejsce w latach 90., kiedy znacznie częściej kibice korzystali z połączeń rejsowych, a podróże samochodowe nie były tak częste jak obecnie. Wówczas, po dotarciu do Wrocławia, można było podróżować "osobówką" właśnie do Lubina. Później przez długie lata do Lubina jeździliśmy autokarami, a następnie przede wszystkim furami.

W sobotę, 4 lutego po raz pierwszy w tamtym kierunku wyruszył legijny "specjal". 7-godzinny przejazd w jedną stronę nikogo nie wystraszył i nadspodziewanie szybko rozszedł się komplet wejściówek. Równy tysiąc - zdecydowanie więcej, niż przy okazji naszych dotychczasowych wizyt na stadionie Zagłębia. Nasz pociąg wyruszył z dworca Warszawa Gdańska punktualnie co do minuty, o 11:37. Do celu dotarliśmy mniej więcej godzinę przed czasem - kwadrans przed godziną 18. Ze stacji Lubin Stadion na sam obiekt jest nie więcej niż kilkaset metrów w linii prostej, ale nas czekał przemarsz nieco naokoło i dojście na sektora gości zajęło około 15 minut. Wejście na stadion przebiegało szybko i sprawnie i ze sporym zapasem czasowym, cała nasza grupa zajęła miejsca w klatce. Ci, którzy chcieli rozgrzać się gorącą herbatą, mieli wątpliwą przyjemność skosztowania ledwie letniej i rozwodnionej. Brakowało jedynie szminki na kubku - wszak przy cateringu nie było stosownej informacji o wpuszczaniu tylko w krawatach.

Kartka wyjazdowa Lubin 2023 Kartka wyjazdowa Lubin 2023

Przy wejściu na sektor rozdawane były pamiątkowe karty wyjazdowe - coś, co kojarzyć mogą jedynie wyjazdowicze z naprawdę długim stażem. Od tego wyjazdu ma to być standard - każda karta (w pocztówkowej formie) jest numerowana i na pewno stanowić będzie unikalną pamiątkę dla wyjazdowiczów. W czasach, gdy tradycyjne bilety stają się czymś coraz rzadszym, a zastępują je na meczach domowych nabijane w systemach elektronicznych na karty kibica wirtualne wejściówki, bądź drukowane z PDF-ów kartki formatu A4, taka kolekcjonerska opcja wydaje się niezwykle atrakcyjna. Tak więc zachęcamy do kolekcjonowania - kolejnych wyjazdów i kart pamiątkowych.

Fani Zagłębia organizowali przed meczem zbiórkę krwi, a każdy krwiodawca mógł otrzymać bilet na mecz z Legią za symboliczną złotówkę. Ostatecznie trybuny gospodarzy wypełniły się w połowie. Kiedy weszliśmy na sektor gości, stadion był zupełnie pusty. Chłód nie zachęcał "Miedziowych" do wcześniejszego zajęcia miejsc na trybunach. Nie zachęcił ich do tego również przedmeczowy koncert grupy Elite Boys - rockowa ekipa zajęła miejsca niedaleko młyna, ale kilka pieśni pro-lubińskich wysłuchało na żywo nie więcej niż kilkuset widzów.

Mniej więcej godzinę przed spotkaniem pojawiła się informacja, że mecz rozpocznie się nieco później, a wszystko za sprawą opóźnionego meczu pomiędzy Górnikiem i Lechią, który został przerwany w 27. minucie na 33 minuty z powodu śnieżycy. Ostatecznie start meczu przełożono o zaledwie dziesięć minut.

W sektorze gości wywiesiliśmy 12 flag: Warriors, Legioniści, CWKS Legia, Ultras Legia, Żyleta jest zawsze z Wami, UZL, Capital City, Jelonki, Śródmieście Płd., Targówek, Dolny Śląsk, Mińsk Maz. Zawisł również transparent "Kowal Wola PDW".

Kiedy piłkarze rozpoczęli rozgrzewkę, zachęciliśmy ich do podejścia pod nasz sektor głośnym "Chodźcie do nas", by po chwili motywować ich do walki na całego okrzykiem "Legia walcząca do końca". To hasło ma przyświecać każdemu legioniście. Od samego początku ruszyliśmy z głośnym dopingiem, a na rozpoczęcie meczu w naszym sektorze zapłonęło kilkadziesiąt rac. Pośród nich powiewały flagi na kijach, które zresztą świetnie prezentowały się na naszym sektorze przez całe spotkanie.

Pod względem wokalnym był to bardzo udany wyjazd. Odpowiednie zaangażowanie w ten chłodny lutowy wieczór sprawiło, że na murawie niósł się przede wszystkim śpiew sławiący Legię Warszawa. Lubinianie śpiewali jakoś tak bez werwy, nie licząc bluzgów pod naszym adresem. Pod koniec pierwszej połowy odpaliliśmy nasz hit - "Gdybym jeszcze raz miał urodzić się..." i już zupełnie nie było co zbierać. Dodając do tego korzystny wynik od 37. minuty, po prostu nie mogło być inaczej.

Drugą część spotkania rozpoczęliśmy od doskonale znanej przyśpiewki pod adresem jednej z lubińskich zgód. "Co to jest za drużyna, co śledziem je... tak" - niosło się z naszego sektora. Kilkanaście minut później świętowaliśmy drugiego gola dla naszej drużyny. W międzyczasie, w wyniku zzapłotowej napinki, wyprowadzony z sektora przyległego do klatki został jeden z fanów Zagłębia, na co zareagowaliśmy okrzykami "Hej k... zostaw kibica" i "Ochroniarze, ch... wam w twarze". Jako że końcowy wynik ważył się do ostatnich sekund, nie mogło zabraknąć w końcówce "Nie poddawaj się", a w doliczonym czasie gry raz jeszcze zaśpiewaliśmy na maksymalnych obrotach "Gdybym jeszcze raz".

Po meczu pośpiewaliśmy chwilę z piłkarzami, dziękując im za wygraną i kolejne trzy punkty. Okazało się, że w ten chłodny lutowy wieczór nie brakuje nam energii, więc na stadionie, który opustoszał zupełnie w dosłownie, z zegarkiem w ręku - pięć minut, urządziliśmy sobie konkurs legijnych pieśni. Raz po raz wykonywaliśmy "Żyleta, Żyleta, Żyleta" oraz głośne "Ceeeeeee", a nasz śpiew odbijał się od przeciwległej strony obiektu.

Około 45 minut przyszło nam czekać na opuszczenie stadionu, po czym udaliśmy się na niedaleką stację kolejową, gdzie po kilku kolejnych minutach podstawiony został nasz specjal, którym - zdecydowanie szybciej niż w pierwszą stronę - ruszyliśmy w drogę powrotną. W stolicy zameldowaliśmy się około 5 nad ranem.

Przed nami kolejne trzy mecze w cyklu weekendowym - najpierw w niedzielę podejmować będziemy przy Łazienkowskiej Cracovię (goście przyjadą specjalem), następnie udamy się do drugi w rundzie rewanżowej wyjazd (do Gliwic), a potem czeka nas najciekawsze chyba w tym sezonie spotkanie na naszym stadionie - pierwsze od 10 lat domowe spotkanie z Widzewem.