Dominik Hładun 30
Maik Nawrocki 17
Rafał Augustyniak 8
Yuri Ribeiro 5
85' Paweł Wszołek 13
Bartosz Slisz 99
78' Igor Strzałek 86
85' Bartosz Kapustka 67
Filip Mladenović 25
78' Tomas Pekhart 7
59' Robert Pich 11
Jakub Trojanowski 80
Artur Jędrzejczyk 55
85' Makana Baku 28
85' Jurgen Celhaka 16
78' Patryk Sokołowski 18
Filip Rejczyk 73
Ernest Muci 20
59' Carlitos 19
78' Maciej Rosołek 39

Pewne zwycięstwo na drodze do pucharu

Legia Warszawa wygrała z Lechią Zielona Góra w meczu 1/4 finału Pucharu Polski 3-0. Do przerwy legioniści prowadzili 2-0 po bramkach Tomasa Pekharta i Bartosza Kapustki. Stołeczny zespół całkowicie kontrolował spotkanie i pewnie awansował do kolejnej rundy. Półfinałowe mecze odbędą się na początku kwietnia.

Od początku do ataków ruszyli legioniści, ale zbytnio nie forsowali tempa. W 4. minucie świetne podanie z prawej strony od Maika Nawrockiego dostał Tomas Pekhart, uderzył z bliskiej odległości, z ostrego kąta, ale piłka przeleciała obok słupka. Chwilę później z akcją próbował wyjść Przemysław Mycan, spóźniony Maik Nawrocki musiał faulować, za co został ukarany żółtą kartką. W odpowiedzi na niemal bliźniaczy do poprzedniego strzał zdecydował się Pekhart, jednak tym razem bramkarz obronił. Za trzecim razem już się udało. Zdobyty w 8. minucie gol był dosyć nietypowy - stojący tyłem do bramki Czech skierował piłkę do siatki piętą!

Kolejne minuty to totalna dominacja stołecznego zespołu, który grał atakiem pozycyjnym. W 16. minucie legioniści wywalczyli rzut rożny. Do piłki podszedł Filip Mladenović, ale wybijając korner, pośliznął się na nierównej nawierzchni i przewrócił. Kilka minut później prostopadłe zagranie do Pekharta posłał Mladenović, ale napastnik Legii posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Gdyby trafił, ten gol i tak nie zostałby uznany, bo sędzia wskazał spalonego.

W drugiej części pierwszej połowy tempo gry wyraźnie siadło. Gospodarze kilkakrotnie zapędzali się pod bramkę Legii, ale bez większych efektów. W poczynania obydwu zespołów wkradł się chaos. W 41. minucie z ostrego kąta po podaniu Bartosza Slisza uderzał Igor Strzałek. Wojciech Fabisiak nie miał jednak problemów z obroną. W 43. minucie Paweł Wszołek zagrał na 16. metr z prawej strony, do piłki dopadł Bartosz Kapustka i uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył na 2-0. Piłka musnęła jeszcze nogę obrońcy, ale nie zmieniło to jej lotu.

Od początku drugiej połowy zaatakowali gospodarze. W 59. minucie na murawie pojawił się Carlitos, który zastąpił kompletnie niewidocznego tego dnia Roberta Picha. Już od razu Hiszpan dostał piłkę z prawej strony na 11. metr, ale oddał zbyt lekki strzał, by zaskoczyć bramkarza. W 63. minucie legioniści wykonywali rzut rożny. Do odbitej za 16. metr piłki dopadł Kapustka i bardzo mocno kopnął ją w kierunku bramki. Fabisiak musiał piąstkować, ale zdołał uchronić swój zespół przed stratą kolejnego gola. Chwilę później Paweł Wszołek świetnym podaniem obsłużył znajdującego się w polu karnym Filipa Mladenovicia, ten uderzył z bliskiej odległości, jednak i tym razem górą był golkiper Lechii. W krótkim odstępie czasu mieliśmy kolejne dwie sytuacje stołecznego zespołu, ale obie niewykorzystane. Podczas jednej z nich popchnięty został Pekhart, który staranował Yuriego Ribeiro. Portugalczyk został mocno uderzony w głowę, ale po chwili podniósł się z murawy i mógł kontynuować grę.

W 71. minucie Wszołek posłał precyzyjną piłkę na nogę Carlitosa, a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce obok interweniującego Fabisiaka. Chwilę później po stracie Nawrockiego na bramkę uderzył Mateusz Surożyński, trafił jednak w poprzeczkę.

W 82. minucie efektowną i skuteczną paradą popisał się Dominik Hładun. Gospodarze do końca walczyli o zdobycie honorowego trafienia, a trener Kosta Runjaić desygnował na boisko kolejnych rezerwowych graczy. Szansę dostał m.in. Jurgen Celhaka, którego dawno nie widzieliśmy na boisku. Ostatnie minuty nie przyniosły zmiany wyniku i Legia mogła cieszyć się z pewnego awansu.

12:15 - Witamy z Zielonej Góry!
12:16 - Sporo rotacji w składzie Legii. W ataku zagrają Pekhart z Pichem, a na środku obrony Augustyniak.
12:28 - Dzisiejszy przeciwnik "Wojskowych" na co dzień występuje w rozgrywkach III ligi grupy 3. Zawodnicy Lechii Zielona Góra zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli z dziesięciopunktową stratą do lidera.
12:32 - Lechię można wyróżnić w tym sezonie za bardzo dobrą grę na własnym stadionie. Na dziewięć rozegranych u siebie meczów nie przegrała jak na razie ani razu, notując w sumie pięć wygranych i cztery remisy.
12:33 - Pierwsi kibice Legii już w sektorze gości. Mecz w sumie obejrzy 5 tysięcy kibiców.
13:35 - Legia zagra dziś w zielonych koszulkach, gospodarze na żółto.
12:37 - Dotarcie do ćwierćfinału tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski jest jednym z największych sukcesów w historii zielonogórskiego klubu. Na drodze do 1/4 wyeliminowali Podbeskidzie Bielsko-Biała (po dogrywce), Jagiellonie Białystok (w regulaminowym czasie gry) oraz Radomiak Radom (po rzutach karnych), czyli dużo wyżej notowanych przeciwników. To pokazuje, że nie można ich lekceważyć.
12:45 - Gospodarze długo starali się o to, by mecz był uznany jako impreza masowa i by mogło pojawić się na nim więcej kibiców. Ostatecznie udało się, a w tym celu, na obiekcie lekkoatletycznym przy ulicy Sulechowskiej, zamontowano mobilny monitoring, dodatkowe ogrodzenie stadionu oraz tymczasową trybunę na łuku, która znajduje się bliżej boiska, w porównaniu do trybun już istniejących.
12:46 - Do rozpoczęcia spotkania pozostało mniej niż 15 minut. Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę.
13:01 - Ruszyli!
13:03 - "Mistrzem Polski jest Legia..." głośno słychać z trybun. Około 250 fanów z Warszawy będzie zdzierać dziś gardła, wpierając Legie.
13:03 - Trwa losowanie i przywitanie kapitanów.
13:04 - Ostatnie rozmowy przedmeczowe wśród obydwu ekip, zostały już tylko sekundy.

2' - Pierwszy gwizdek sędziego Damiana Kosa, od środka zaczęli legioniści.
2' - Dalekie zagranie w kierunku Pekharta, wybija na aut obrońca.
3' - Nieudane zagrani i od bramki zaczną gospodarze.
3' - Legioniści znów przy piłce. Dalekie zagranie Hładuna i strata.
4' - Gospodarze próbowali pójść na przebój prawą stroną i dobrze poradził sobie Ribeiro.
5' - Jak to nie wpadło!? Kapitalne zagranie między obrońców od Nawrockiego, do piłki dopada Pekhart i pudłuje w sytuacji sam na sam. Od bramki Lechia Zielona Góra.
7' - Żółta kartka: Maik Nawrocki (Legia)
7' - Legioniści rozgrywają od obrony, źle podaje Nawrocki i musiał faulować.
7' - Lechia będzie miała szanse z rzutu wolnego około 25 metrów od bramki.
8' - Strzał Surożyńskiego łatwo broni Hładun.
8' - Strata Slisza w środku pola, Surożyński mknie na bramkę i oddaje bardzo niecelny strzał zza pola karnego.
9' - Kolejne zagranie za obrońców do Pekharta, Czech przyjmuje, obraca się, ale strzela zbyt lekko.
9' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
10' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
10' - Do trzech razy sztuka! Świetna akcja lewą stroną Strzałka z Mladenoviciem, Serb wbiega w pole karne, wykłada piłkę Pekhartowi, a napastnik piętką wbija ją do bramki. Mamy otwarcie wyniku!
11' - Lechici próbowali szybkiej akcji, ale mamy pozycje spaloną.
14' - Wszołek na prawej stornie, ale dobrze radzi sobie z nim Kurowski. Legia jednak momentalnie odzyskuje futbolówkę.
14' - Wysokie prostopadłe podanie Nawrockiego na prawą stronę, ale bardzo niecelne.
15' - Legioniści odbierają w środku pola, wydawało się, że wyjdą z szybką akcją, ale wycofują piłkę.
16' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
16' - Legioniści cierpliwie budują atak, będą mieli wrzut z autu blisko pola karnego.
16' - Nieporozumienie Wszołka ze Sliszem i prosta strata piłki.
18' - Prostopadłe podanie Kapustki na lewą stronę do Mladenovicia. Serb centruje, ale dośrodkowanie jest zablokowane. Będzie pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.
18' - Mladenović potknął się przy wykonywaniu stałego fragmentu gry i od bramki zacznie Fabisiak.
18' - Murawa nie jest dziś w najlepszym stanie.
19' - Dośrodkowanie Wszołka z prawej strony na pole karne, ale Pekharta uprzedzają defensorzy.
20' - Legioniści wygrywają walkę o piłkę w środku pola i spokojnie konstruują akcję.
21' - Pekhart wbiega z lewej strony w pole karne, ale strzela ponad bramką. Czech i tak był na pozycji spalonej.
23' - Na ławce "Wojskowych" po raz pierwszy zasiada młody bramkarz rezerw Jakub Trojanowski, a jest to związane z urazem Cezarego Miszty.
23' - Kiks Mladenovicia i odbiór gospodarzy na lewej stronie. Ziętarski spróbował dośrodkować, ale bardzo niecelnie.
24' - Slisz odbiera w środku pola, holuje piłkę kilka metrów, podaje na pamięć do Pekharta, lecz bardzo niecelnie.
25' - Przerzut na pole karne do Mycana, napastnik gospodarzy strzela z bardzo ostrego kąta ponad bramką.
26' - fot. Woytek / Legionisci.com
26' - Wysokie zagranie do Pekharta i faul na Czechu około 20 metrów od bramki. Może w końcu "Wojskowi" zdobędą bramkę z rzutu wolnego.
26' - Do strzału ustawia się Pich i Mladenović.
27' - Pich trafia w mur, próbuje jeszcze dobijać ale bardzo wysoko ponad bramką.
28' - Jest jednak krótka przerwa w grze, ponieważ trwa weryfikacja VAR. Mogło być dotknięcie ręką w murze, który stał w polu karnym.
28' - Gramy dalej, nie było przewinienia. Od bramki gospodarze.
29' - Ostrowski próbuje dalekiego zagrania do Malca, ale niecelnie. Legia znów przy piłce.
29' - Mwinyi odbiera piłkę w środku pola, próbuje indywidualnej akcji, ale łatwo traci.
30' - Faul na Strzałku na połowie Legii.
31' - Lechici próbowali akcji prawą stroną, na aut wybija Augustyniak.
31' - Daleki wrzut z autu na pole karne, ale dobrze ustawieni legioniści wybijają.
31' - Kolejny faul na Strzałku niedaleko koła środkowego.
32' - Prostopadłe podanie Kapustki na lewo do Mladenovicia przecięte. Legia wrzuca z autu i cofa piłkę do defensywy.
34' - Akcja Legii z prawej strony, Kapustka schodzi do środka, ale traci. Do piłki dopada jeszcze Strzałek i oddaje zdecydowanie za lekki strzał na bramkę.
35' - Wszołek próbował wyjść szybko z piłką w środku pola i został nieprzepisowo zatrzymany.
35' - Legioniści kolejny raz próbują gry na małej przestrzeni, ale cały czas im nie wychodzi.
36' - Faul w środku pola Augustyniaka i będzie rzut wolny dla Lechi.
37' - Dośrodkowanie na pole karne wybite przez gości. Próbował jeszcze poprawić Malec, ale również niecelnie. Rozpocznie Hładun.
38' - Fatalne zagranie Slisza po ziemi na prawą stornie. Piłka wyszła za linie boczną.
39' - "My chcemy gola, hej Legio my chcemy gola" głośno wybrzmiewa z trybun.
39' - Żółta kartka: Przemysław Mycan (Lechia)
40' - Mycanowi odskakuje piłka przy przyjęciu, trafia bardzo mocno i niebezpiecznie w nogi Slisza. Zostaje za to ukarany kartonikiem.
40' - Legionista lekko kuleje, ale będzie w stanie grać dalej.
41' - Legioniści pogubili się przy rozegraniu w środku pola i głupio tracą.
42' - Augustyniak za linie obrony do Wszołka, wybijają gospodarze na aut.
42' - Podanie do Strzałka na pole karne, młody pomocnik strzela mocno z ostrego kąta i dobrze interweniuje golkiper.
43' - Nawrocki próbował zagrać "w uliczkę" do Wszołka, ale rozczytali jego intencje gospodarze.
44' - Wszołek na prawo do Slisza, ten centruje, ale dość nisko i niecelnie.
44' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
44' - Strzelec gola: Bartosz Kapustka (Legia)!
45' - I mamy 2-0! Wszołek z prawej strony zgrywa przed pole karne do Kapustki, a ten pakuje piłkę prosto pod poprzeczkę. Świetny strzał pomocnika.
46' - Legioniści dalej ofensywnie. Akcja Slisza lewą stroną zablokowana i będzie korner.
47' - Mladenović na głowę Ribeiro, ale strzał niecelny.
47' - Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.
47' - Żółta kartka: Mykyta Łoboda (Lechia)
47' - Łoboda bezpardonowo wpada w Ribeiro i mamy żółtą kartkę.
48' - Koniec pierwszej połowy

Mamy przerwę! Legioniści pewnie prowadzą dwiema bramkami, a mogło i powinno być ich więcej. Również zdecydowanie dominują w posiadaniu piłki i pewnie rozgrywają, mimo słabego stanu nawierzchni. Mamy nadzieje, że w drugiej połowie nic się nie zmieni, a warszawiacy jedynie przypieczętują awans do półfinału.

47' - Rozpoczynamy drugą część spotkanie. Obie ekipy bez zmian w składach.
47' - Daleki wrzut z autu w pole karne Legii i dobrze interweniuje Hładun.
48' - Wyższy pressing zielonogórzan i dobrze odbierają. Mycan w polu karnym odgrywa do Malca, ale jego centra przeszła przez całe boisko.
49' - Gospodarze zdecydowanie odważniej rozpoczynają tą połowe.
49' - Próba strzału Mwinyi bardzo niecelna.
50' - Dalekie podanie Mladenovicia, Fabisiak wychodzi z bramki za pole karne i wybija na aut.
50' - Legioniści tracą i również podchodzą nieco wyższym pressingiem.
51' - Ładna akcja Picha z Kapustką na lewej stornie, Polak wbiega w pole karne, ale jego centre po ziemi przecinają obrońcy.
51' - Lechia próbowała wyjść z szybką akcją i nieprzepisowo przerywa ją Slisz.
52' - Mwinyia próbował przelobować Mladenovicia na lewej stronie, ale ni udało mu się przejść Serba i fauluje go.
53' - Slisz bardzo dobrze podaje do Wszołka za obrońców, ale bramkarz wybiega z bramki i wybija piłkę na około 40 metrze.
54' - Strzał Mwinyi z około 25 metra bardzo niecelny. Zacznie z "piątki" Hładun.
55' - Pich prostopadle do Wszołka na pole karne, ten szuka w środku Strzałka, ale jego centra jest zablokowana.
55' - Faul Pekharta przy próbie wzmożonego pressingu.
57' - Kolejna próba dalekiego wrzutu z autu Lechii, wybita przez Wszołka.
58' - Drugi raz z rzędu ta sama akcja gospodarzy, wrzutka jest przedłużona, strzela Kurowski, ale lekko i niecelnie.
58' - Teraz to gospodarze są zdecydowanie częściej przy piłce i próbują stworzyć szanse na odrobienie strat.
59' - Mycan próbuje centrować na środek pola karnego, piłkę przepuszcza Slisz i łapie golkiper.
59' - Legioniści próbowali szybkiej wysokiej piłki, ale prosto w ręce bramkarza.
60' - Pich dostaje piłkę w polu karnym, ale podskakuje mu i nie zdołał jej opanować.
60' - Zmiana Legia: Robert Pich Carlitos
60' - To była ostatnia szansa dla Słowaka w tym spotkaniu.
61' - Pierwszy kontakt z piłką Carlitosa. Slisz wystawia mu piłkę na jedenasty metr, a Hiszpan uderza prosto w golkipera.
61' - To mogło być "wejście smoka".
62' - Wysokie podanie Mladenovicia do Carlitosa. Napastnik dobrze opanowuje piłkę, ale jest na spalonym.
63' - Świetny rajd Wszołka na prawym skrzydle i Malec go fauluje. Będzie szansa na groźne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.
64' - Centruje Mladenović, ale wybijają obrońcy. Do piłki dopada jeszcze Kapustka, oddaje atomowe uderzenie i z ogromnymi problemami interweniuje Fabisiak.
66' - Rzut wolny na około 30 metrze dla Lechii po faulu Kapustki.
66' - Centra z wolnego bardzo dobrze przecięta przez obrońców.
67' - Wszołek przerzuca na lewą stronę pola karnego do Mladenovicia, Serb mocno strzela, ale golkiper wybija piłkę na rzut rożny.
67' - Zmiana Lechia: Kacper Zając Aron Athenstadt
68' - Kapustka centruje na bliższy słupek, ale wybija obrońca. Jeszcze raz Kapustka, tym razem na dalszy słupek i mamy zderzenie Pekharta z Ribeiro.
68' - Portugalczyk potrzebuje pomocy medycznej.
69' - Z obrońcą Legii wszystko dobrze. Wznawiamy spotkanie.
69' - Carlitos próbował lobem zagrać do Pekharta, ale niecelnie.
71' - Bardzo ładna drużynowa akcja Legii. Wymiana podań między Wszołkiem, a Carlitosem, Polak wbiega w pole karne i próbuje wyłożyć piłkę do pustej bramki dla Pekharta, ale dobrze interweniuje golkiper.
72' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
72' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
73' - Mamy pierwszą bramkę w drugiej połowie. Prostopadłe podanie do Wszołka na prawe skrzydło, Polak wyprzedza obrońców i wykłada piłkę Carlitosowi, który umieszcza ją w siatce obok bezradnego bramkarza.
74' - Oj była groźna okazja dla Lechii. Surożyński odbiera piłkę Nawrockiemu przy polu karnym, składa się do strzału, a piłka trafia w poprzeczkę. Od bramki zacznie Hładun.
75' - Kolejny raz legioniści gubią się w rozegraniu. Będzie aut blisko pola karnego dla Lechii.
76' - Mwinyi wbiega w pole karne po podaniu prostopadłym, wykłada piłkę do środka i świetnie interweniuje Augustyniak. I tak był spalony.
76' - Zmiana Lechia: Jakub Malec Łukasz Maćkowiak
76' - Zmiana Lechia: Mateusz Surożyński Wołodymyr Szwed
77' - Kwadrans do końca spotkania i podwójna zmiana w ekipie gospodarzy.
78' - Żółta kartka: Rafał Ostrowski (Lechia)
78' - Bezpardonowe wejście Ostrowskiego i zostaje upomniany żółtą kartką.
79' - Zmiana Legia: Igor Strzałek Patryk Sokołowski
79' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Maciej Rosołek
80' - Gospodarze teraz próbują przejąć inicjatywę i rozgrywać piłkę, ale łatwo tracą.
80' - Tracą nie tylko piłkę, ale również siły. Pierwsze skurcze w ekipie gospodarzy.
81' - Bóle opanowane, wznawiamy mecz.
82' - Zmiana Lechia: Przemysław Mycan Jakub Kołodenny
83' - Zmiana Lechia: Yusuf Mwinyi Krzysztof Staśkiewicz
83' - Dośrodkowanie na pole karne Legii, ale dobrze interpretuje je Hładun.
84' - Ależ efektowna parda Hładuna. Klepka z lewej strony i bardzo mocny strzał, ale bramkarz Legii wyciągnął się i wybronił go.
85' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Jurgen Celhaka
85' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Makana Baku
86' - Dwie zmiany w Legii. Na boisku pojawia się dawno nie widziany Jurgen Celhaka.
86' - Baku próbował popędzić lewą stroną, ale łatwo radzi sobie z nim obrońca.
87' - Znów Baku z prawej i znów dobrze radzi sobie Kurowski. Z autu Legia.
87' - Piłka wybita z pod nóg jednego z legionistów. Będzie rzut rożny.
88' - Centra Mladenovicia dobrze wybita. Serb dopada jeszcze raz do piłki, znów centruje, tym razem celnie do Sokołowskiego, ale strzał zablokowany.
88' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
89' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
90' - Dośrodkowanie na pole karne Legii wybite. Jeszcze próba akcji prawą stroną i Celhaka na rzut rożny.
90' - Dośrodkowanie celne, ale strzał głową powędrował wysoko ponad bramką.
91' - Druga połowa przedłużona o trzy minuty.
92' - Legioniści spokojnie rozgrywają w obronie i zbytnio im się nie spieszy.
93' - Carlitos na prawej stronie nabija obrońcę, ale sędziowie uważają inaczej i aut dla gospodarzy.
93' - Nawrocki przeprowadził ładny rajd z obrony, ale jego podanie za obrońców bardzo niecelne.
94' - Mladenović w akcji ofensywnej lewą stroną, ale dobrze interweniuje Maćkowiak.
94' - Koniec meczu!

Mamy awans do półfinału tegorocznej edycji Pucharu Polski! Legioniści zdecydowanie pokonali 3-0 trzecioligowca z Zielonej Góry po bramkach Tomasa Pekharta, Bartosza Kapustki i Carlitosa. Gospodarzom nie udało sprawić się niespodzianki, dali się zdominować i "Wojskowi" pewnie meldują się w 1/2.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live, a po więcej materiałów z tego ćwierćfinałowego spotkania zapraszamy na legionisci.com!

Historyczny mecz

Mecze Pucharu Polski w ostatnich latach często były miłą wyjazdową odskocznią od ligowej codzienności. Wystarczy wspomnieć takie wyjazdy, jak Opole, Głogów, Suwałki czy Skolwin, by na twarzy fanatyka zagościł uśmiech i tęsknota za takimi wojażami. Niestety, w tym sezonie, jak do tej pory, nie byliśmy rozpieszczani i pucharowe wyjazdy, które nam przypadły, to często odwiedzana Nieciecza czy Gdańsk.

Na szczęście, pomimo różnych boiskowych przygód, nasi piłkarze wyszarpali, jakże cenne zwycięstwa, byśmy w końcu otrzymali pucharowy "crème de la crème" czyli wyjazdowy mecz we wtorek o 13:00 z trzecioligową Lechią Zielona Góra.

Termin meczu został podany z miesięcznym wyprzedzeniem, dzięki czemu było dużo czasu na zorganizowanie wolnego, poinformowanie w domu o nieobecności i wytłumaczenie, dlaczego aż tak zależy nam, by w środku tygodnia wstawać skoro świt, by przejechać 450 kilometrów, by obejrzeć mecz Legii w Zielonej Górze.

Po wylosowaniu takiej pucharowej egzotyki należało brać różne okoliczności utrudniające obejrzenie meczu, zwłaszcza śledząc "trudne sprawy" wokół organizacji spotkania (gdzie zagrać, czy będzie impreza masowa, czy wpuścić kibiców Legii itd), ale nic nie było w stanie odwieźć nas od wyjazdu. Mimo tego, że większość osób zapewne miała z tyłu głowy myśl, że możemy nie zostać wpuszczeni na stadion, to zgodnie z hasłem "jesteśmy zawsze tam", wyruszyliśmy do Zielonej Góry.

Pod stadionem zameldowaliśmy się po godzinie 12:00, liczba służb była ogromna, do czego niby można się już przyzwyczaić, co często jednak trochę dziwi. Mocne zaskoczenie pojawiło się, gdy przed nasz tłum postanowił wyjść policjant z megafonem. Powitał wszystkich kibiców Legii Warszawa zgromadzonych w Zielonej Górze, zaapelował o sportowy i kulturalny doping oraz życzył nam "by wygrał lepszy". Śmiechu i szydery z tej sytuacji było sporo. Chwilę później ochrona rozpoczęła wpuszczenie na sektor. Przedsięwzięcie przebiegało dość sprawnie, dzięki temu cała grupa 380 osób zajęła miejsca na sektorze gości, kilka minut przed rozpoczęciem spotkania.

W powietrzu wyczuwalna była atmosfera piłkarskiego święta, na trybunach pojawił się komplet widzów, którzy mieli nadzieję, że będą świadkami kolejnego ogromnego sukcesu swojego klubu. Z perspektywy klimatycznego sektora gości mogliśmy podziwiać przygotowane przez gospodarzy "atrakcje ultras" w postaci kilku "machajek" w barwach oraz małej "sektoróweczki" z namalowanym pucharem. Przez cały mecz wisiał również transparent "Cieszmy się chwilą, gonimy marzenia".

Prowadzący doping zwrócił uwagę, że niezależnie od tego, czy gramy z Realem Madryt, czy Lechią Zielona Góra, każdy ma obowiązek tak samo zdzierać gardło. Wystartowaliśmy z głośnym "Mistrzem Polski jest Legia" oraz "Jesteśmy zawsze tam". Doping stał na na niezłym poziomie, dało się wyczuć, iż imponuje on miejscowym. W czasie meczu skupiliśmy się na sławieniu Legii, jedyne bluzgi w repertuarze były poświęcone stałemu składowi z przyśpiewki "Chociaż ciężki jest czas" oraz policji.

Rzecz jasna nie mieliśmy z kim konkurować wokalnie, więc w czasie meczu przerobiliśmy zdecydowaną większość repertuaru, co jakiś czas sprawdzając echo za pomocą okolicznych budynków, przy głośnych wykonaniu "Ceeee..." czy "Żyleta, Żyleta, Żyleta.../Legia gol, Legia gol, Legia goool...". Od razu gdy w nasze szeregi wkradał się gorszy moment, to natychmiast reagował gniazdowy, pilnując, by nasz doping stał na odpowiednim dla nas poziomie.

W drugiej połowie zaśpiewaliśmy rzadziej wykonywane hity, takie jak "Legia, Legia gol lalalalala", czy "marsz, marsz, marsz, do boju marsz..." i ze spokojem obserwowaliśmy, jak piłkarze pewnie radzą sobie z rywalem, zwyciężając 3-0. Podobnie jak w listopadzie w Gdańsku, zaśpiewana została "pucharowa" wersja "nie poddawaj się" ze słowami "O zwycięstwo walcz, ukochana ma, puchar będzie nas, Legio Warszawa".

Po meczu wspólnie z piłkarzami wykonaliśmy magiczną pieść "Gdybym jeszcze raz" i chwilę świętowaliśmy awans do półfinału. Zawodnicy obdarowali kibiców koszulkami i w dobrych nastrojach, po godzinie 15:00 opuściliśmy stadion.

Kibice Legii pod Figurą Jezusa Chrystusa w Świebodzinie

Co ciekawe, to kibice Legii jako pierwsi mieli możliwość opuszczenia okolic stadionu i zmotoryzowani kibice Lechii musieli poczekać aż wyjedziemy. Na powrocie cała nasza grupa udała się do Świebodzina, gdzie wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie pod figurą Jezusa Chrystusa.

W Warszawie zameldowaliśmy się wieczorem, z poczuciem idealnie spędzonego czasu na legijnym szlaku. Intensywny początek rundy wiosennej teraz trochę zwolni, ponieważ w najbliższy weekend nie jedziemy do Zabrza, gdzie został zamknięty sektor gości. Na Łazienkowskiej widzimy się 12 marca na meczu ze Stalą Mielec, a tydzień później czeka nas podróż do Radomia.

Frekwencja: 5 000