Rafał Augustyniak 8
Paweł Wszołek 13
Bartosz Slisz 99
Josue 27
90' Bartosz Kapustka 67
Yuri Ribeiro 5
62' Tomas Pekhart 7
62' Ernest Muci 20
Jakub Trojanowski 80
Robert Pich 11
90' Jurgen Celhaka 16
77' Patryk Sokołowski 18
77' 62' Carlitos 19
Filip Rejczyk 73
62' Maciej Rosołek 39

Niezawodny Czech

Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze. Jedynego gola strzelił w pierwszej połowie Tomas Pekhart, który po raz kolejny udowodnił, że znajduje się ostatnio w bardzo dobrej formie. Samo spotkanie obfitowało w wiele agresywnych zagrań, co potwierdzić może m.in. Rafał Augustyniak. Legionista stracił tego dnia dwie górne jedynki.

W 10. minucie po raz pierwszy do interwencji zmuszony został Dominik Hładun. Bramkarz Legii skutecznie odbił do boku uderzenie z dystansu Roberta Dadoka. Potem Górnik po niezłej akcji stworzył sobie dobrą okazję, jednak kompletnie nieudane sfinalizował ją Jules Mvondo. W 25. minucie ponownie było bardzo niebezpiecznie w szesnastce stołecznego klubu. Tym razem Dadok doszedł do prostopadłego podania z głębi pola, jednak skuteczne wyjście na przedpole Hładuna pozwoliło zażegnać niebezpieczeństwo.

Legioniści do tej pory mieli spore problemy z przedostaniem się pod pole karne przeciwnika. Dopiero w 35. minucie czujność Daniela Bielicy sprawdził Ernest Muci. Albańczyk kopnął z daleka piłkę lewą nogą, którą sparował na rzut rożny golkiper gospodarzy. W 37. minucie "Wojskowi" wreszcie wyszli na prowadzenie! Szybka kontra przyjezdnych, którą na prawej stronie kontynuował Muci. Albańczyk zszedł z piłką do lewej nogi i dokładnie zacentrował do Tomasa Pekharta, który kompletnie nieatakowany głową pokonał Bielicę. Radość legionistów była tak duża, że... arbiter musiał aż przeanalizować ją przy pomocy sędziów VAR. Powtórki pokazały, że Mvondo kopnął bez piłki Josue, jednak Bartosz Frankowski ukarał go za to jedynie żółtą kartką. Wkrótce pierwsza połowa dobiegła końca. Trzeba przyznać, że upłynęła ona pod znakiem walki z obydwu stron. Sędzia w sumie ukarał czterech zawodników żółtymi kartkami.

Zaraz po zmianie stron prosty błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Artur Jędrzejczyk, który stracił ją w środku pola. Spowodowało to napędzenie akcji Górnika, którą mocnym uderzenie zakończył wprowadzony w przerwie Dani Pacheco. Na całe szczęście Hładun był dobrze ustawiony i nie dał się zaskoczyć. Kolejny kwadrans był jednak spokojny. Górnik co prawda kilkakrotnie niebezpiecznie wrzucił piłkę w pole karne Legii, jednak nie zanotował nawet celnego strzału. Od 66. minuty Legia musiała niestety grać w osłabieniu. Wówczas drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Josue. Tym razem Portugalczyk ukarany został za próbę symulowania faulu w środkowej strefie boiska. Niebawem ładna akcja gospodarzy. Z piłką w pole karne przeciwnika wpadł Dadok, jednak zdecydowanie przeholował z dośrodkowaniem, które przeleciało ponad głowami wszystkich jego kolegów z drużyny.

W 83. minucie ekwilibrystyczną obroną popisał się Hładun. Bramkarz Legii wybił ponad poprzeczką piłkę kopniętą przez Kanjiego Okunukiego. Wydawało się, że legionista mógł nawet złapać lecącą futbolówkę, jednak być może nie chciał ryzykować. W 85. minucie znowu w rolach głównych wystąpili ci dwa piłkarze. Tym razem Okunuki doszedł do prostopadłego podania, lecz Hładun dobrze skrócił kąt i wygrał z nim pojedynek sam na sam. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry... ponownie na wysokości zadania stanął bramkarz Legii! Dzięki swojemu dobremu ustawieniu nie dał się zaskoczyć Maikowi Nawrockiemu, który był bliski wpakowania piłki do własnej bramki. Piąta minuta doliczonego czasu gry i znowu Hładun bohaterem! Zawodnik Legii w świetnym stylu wyłapał próbę z dystansu Pacheco.

Witamy z Zabrza, gdzie o godzinie 20 rozpocznie się mecz pomiędzy Górnikiem i Legią.
Spotkania nie będą mogli obejrzeć na żywo fani z Warszawy ze względu na planowaną rozbiórkę ostatniej trybuny starego stadionu.
Piłkarze wychodzą na boisko. Legia dziś zagra na zielono, Górnik na biało-granatowo
Ze względu na nieobecność Mladenovicia, mamy dziś niewielkie zmiany w składzie Legii

1' - Rozpoczął Górnik
3' - W ataku Legia. Z autu rozpocznie Ribeiro
6' - Dośrodkowanie Wszołka, do piłki doszedł Ribeiro, jeszcze zamieszanie, próbował powalczyć Muci, ale podwojone krycie spowodowało stratę
7' - Prostopadła piłka do Włodarczyka, ten był jednak na spalonym
10' - Dobra sytuacja Górnika, z dystansu strzela Dadok, Hładun sparował piłkę do boku
13' - Jak widać, kompletnie nic się jeszcze nie dzieje na trybunie, która miała być wyburzana i dlatego zamknięto sektor gości.
13' - Faulowany Muci w środku boiska
15' - Niezła akcja Górnika, zakończona kompletnie nieudanym strzałem Mvondo na wiwat
16' - Bardzo niecelny strzał Kapustki z dystansu
17' - Podolski zagrywał ze środka prostopadłą piłkę, ale futbolówka uderzyła prosto w sędziego i odbiła w bok :)
19' - Muci pędzi z kontrą, zagrał do Josue, ten do wychodzącego na czystą pozycję Kapustki, który został sfaulowany tuż przed polem karnym
19' - Żółta kartka: Blaž Vrhovec (Górnik)
20' - Josue uderzył w mur, ale jeszcze domaga się zagrania ręką
21' - Piłka rzeczywiście uderzyła w ramię Vrhoveca, ale wyglądało to dosyć naturalnie
21' - Josue nie może pogodzić się z decyzją arbitra
22' - Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu, przy piłce Josue, główkował Nawrocki, ale piłka minęła bramkę
23' - Rzut rożny dla Legii, tym razem z lewej strony
23' - Krótkie rozegranie, ale nieporozumienie Josue z Kapustką i akcja została cofnięta
24' - Na spalonym Muci
25' - Dadok wyszedł sam na sam z Hładunem, ale świetnie zachował się bramkarz Legii
29' - Na razie spotkanie jest wyrównane, widzieliśmy po kilka dobrych akcji z obu stron
29' - Faulowany Slisz w środku boiska
31' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
32' - Zagranie ręką Wszołka, rzut wolny dla Górnika z lewej stront pola karnego, w pobliżu linii bocznej
32' - Niezłe dośrodkowanie Janży, Dadok skacze do piłki, przewraca się. Górnik domaga się rzutu karnego
33' - Dadok został przepchnięty przez Wszołka, ale nie ma mowy o rzucie karnym
33' - Żółta kartka: Yuri Ribeiro (Legia)
34' - Legioniści protestują, ale sędzia wyjaśnia, że Ribeiro pracował łokciem podczas wyskoku do piłki
34' - Strzał z dystansu Podolskiego, daleko od bramki
36' - Strzał Muciego z dalszej odległości, Bielica paruje na bok. Będzie rzut rożny z lewej strony
38' - Pędzi Olkowski, indywidualna akcja, zakończona niecelnym strzałem
38' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
38' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
39' - GOL dla Legii! Świetne dośrodkowanie Muciego w pole karne, Pekhart złożył się do główki i mamy 1-0
40' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
40' - Sytuacja jest chyba jeszcze analizowana, ale trudno powiedzieć dlaczego, bo bramka wygląda na zdobytą prawidłowo
42' - Podczas radości po golu doszło jeszcze do przepychanek, sędziowie analizują sytuację, chyba będą kartki
43' - Żółta kartka: Jules Mvondo (Górnik)
44' - Ostatecznie Mvondo zobaczył żółtą kartkę za kopnięcie Josue lub próbę kopnięcia w czasie radości po golu
44' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
46' - Dużo się dzieje w dzisiejszym spotkaniu, sporo emocji i nerwów jest na boisku
46' - Sędzia doliczył aż 5 minut. Sporo było przerw w grze
46' - Kapustka wbiega w pole karne, ale został przyblokowany przez obrońcę
49' - Na spalonym Wszołek
51' - Żółta kartka: Tomas Pekhart (Legia)
51' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia prowadzi w Zabrzu 1-0 po bramce Tomasa Pekharta.

47' - Zmiana Górnik: Blaž Vrhovec Dani Pacheco
48' - Bez zmian w Legii, jedna zmiana w Górniku. Pacheco od razu po wejściu chciał zdobyć bramkę
49' - Zagranie z prawej strony do Włodarczyka, świetna interwencja Slisza, jeszcze popracował Muci i zatrzymał Podolskiego
50' - Górnik ostro ruszył od początku, ale legioniści starają się zwolnić tempo gry
51' - Niedokładne zagranie Olkowskiego do Włodarczyka, powalczył Augustyniak i był faulowany
52' - Faulowany Josue, zagranie do Slisza, legioniści pomału rozgrywają w środku boiska
56' - Ostro potraktowany Pekhart, ale nie ma kartki
58' - 2 rzuty rożne dla Górnika, na szczęście bez konsekwencji
59' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
59' - Dzisiejsze spotkanie ogląda na żywo ponad 21000 osób
61' - Rzut wolny dla Legii
62' - Zmiana Górnik: Szymon Włodarczyk Anthony van den Hurk
62' - Faulowany był jednak Dadok
62' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Maciej Rosołek
62' - Zmiana Legia: Ernest Muci Carlitos
64' - Augustyniak atakowany przez van der Hurka, sygnalizuje, że stracił ząb
64' - Żółta kartka: Anthony van den Hurk (Górnik)
65' - Zawodnik Górnika zastawiał się i uderzył legionistę łokciem w twarz, ale wydaje się, że nie zrobił tego celowo
65' - Żółta kartka: Josue (Legia)
65' - Okazuje się, że Augustyniak stracił aż dwie górne jedynki
66' - Czerwona kartka: Josue (Legia)
66' - Josue ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką
69' - Ostatnie 30 minut legioniści rozegrają więc w osłabieniu
72' - Zmiana Górnik: Rafał Janicki Daisuke Yokota
72' - Górnik rzucił się do ataków
75' - Josue załapał dwie kartki w ciągu minuty, najpierw protestował po faulu na Augustyniaku, a chwilę później symulował faul i domagał się odgwizdania przewinienia
76' - Chwila przerwy, Carlitos sygnalizuje jakiś problem zdrowotny
77' - Chyba naciągnął mięsień, być może konieczna będzie zmiana
78' - Zmiana Legia: Carlitos Patryk Sokołowski
78' - Niestety, zawodnik Legii musiał opuścić boisko
80' - Sporo problemów dziś w Legii, gra w 10, uraz Carlitosa
81' - Zmiana Górnik: Paweł Olkowski Norbert Wojtuszek
81' - Zmiana Górnik: Robert Dadok Kanji Okunuki
82' - Faulowany Augustyniak w środku pola
84' - Okonuki strzelał z pola karnego, piłkę wybił Hładun. Jeszcze Jensen uderzył nad poprzeczką
86' - Wyszedł Okunuki, doskonale zachował się Hładun, który wyszedł do piłki. Od bramki zacznie Legia
87' - Cały czas Górnik w ataku.
88' - Podolski w pole karne do Pacheco, Ribeiro wybija na róg
88' - Niewiele zabrakło, by Nawrocki z bliskiej odległości skierował piłkę do własnej bramki przy nieudanej próbie wybicia. Na szczęście dobrze ustawiony był Hładun i ją złapał
89' - Nieudane dośrodkowanie Jensena, znów dobrze Hładun, który wyszedł z bramki
89' - Niedokładne zagranie Sokołowskiego do Kapustki i znów pędzie Górnik
90' - Wszołek blokował dośrodkowanie Janży, ale piłka odbiła się jeszcze od piłkarza Górnika i od bramki wznowi Legia
91' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Jurgen Celhaka
91' - Wcześniej Josue przekazał opaskę kapitańską Kapustce, teraz ten dał ją Wszołkowi
91' - Sędzia doliczył 7 minut
92' - Dośrodkowanie Pacheco, Nawrocki wybija piłkę. Na spalonym Podolski
93' - Żółta kartka: Dominik Hładun (Legia)
93' - Faulowany Rosołek przez Wojtuszka, Legia zyskuje cenne sekundy
94' - Dośrodkowanie Jensena, Górnik za wszelką cenę próbuje zdobyć wyrównującą bramkę
95' - Dobry strzał Pacheco tuż zza pola karnego, doskonale interweniuje Hładun
96' - Janża pośliznął się i przewrócił w polu karnym, od bramki zacznie Hładun
96' - Nie może już zbytnio przedłużać, bo wcześniej dostał żółtą kartkę za opóźnianie gry