Yuri Ribeiro 5
Paweł Wszołek 13
Bartosz Slisz 99
86' Josue 27
79' Bartosz Kapustka 67
Filip Mladenović 25
72' Ernest Muci 20
Tomas Pekhart 7
Cezary Miszta 31
Lindsay Rose 29
Ihor Charatin 14
Jurgen Celhaka 16
79' Patryk Sokołowski 18
Makana Baku 28
Robert Pich 11
72' Maciej Rosołek 39
86' Igor Strzałek 86

Pełna kontrola

Legia Warszawa pewnie 2-0 pokonała w Radomiu Radomiaka. Najpierw do siatki z rzutu karnego trafił Josue, a rezultat ustalił Maciej Rosołek. Spotkanie obfitowało w sporą ilość walki, przez co sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Pierwszy celny strzał Legii miał miejsce w 8. minucie. Wówczas na uderzenie zdecydował się Josue, ale piłka po odbiciu się od jednego z rywali wylądowała w rękach bramkarza. Niebawem groźnie było po rzucie różnym, kiedy główkował jeden z legionistów i świetna obrona Rafała Kobylaka uratowała Radomiaka. Goście mieli tego dnia wizualną przewagę, natomiast gospodarze starali się atakować głównie z kontry. W 29. minucie powinno być 1-0 dla Legii! Josue wypatrzył Bartosz Slisza, ten podał do Tomasa Pekharta, który zaprzepaścił szansę sam na sam. Czech w dogodnej okazji posłał piłkę ponad bramką.

Końcówka pierwszej połowy była bardzo emocjonująca. Najpierw w 39. minucie bardzo dobrze spisał się Kobylak. Golkiper radomskiego klubu końcówkami palców wybił piłkę główkowaną przez Pawła Wszołka. Chwilę potem ponownie było bardzo niebezpiecznie. Mocny strzał Josue Kobylak sparował z największym trudem. W 43. minucie swoją okazję miał z kolei Bartosz Kapustka. Pomocnik huknął pod poprzeczkę i raz jeszcze zabrakło niewiele, aby wyjść na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy remis, arbiter po wideoweryfikacji VAR podyktował dla Legii rzut karny. Do jego wykonania podszedł Josue i pewnym strzałem otworzył rezultat meczu.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był spokojny. Niemniej jednak widać było, że Radomiak zaczął grać odważniej. Brakowało jednak nadal jakichkolwiek sytuacji strzeleckich. Dopiero w 66. minucie swoją dobrą dyspozycję potwierdził Hładun. Bramkarz stołecznego klubu przytomnie do boku odbił strzał głową Leonardo Rochy. Ta niewykorzystana okazja zemściła się na gospodarzach już chwilę potem.

Wprowadzony na boisko kilkadziesiąt sekund wcześniej Maciej Rosołek sfinalizował indywidualną akcję prawym skrzydłem Pawła Wszołka i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki po jego dograniu. Od tego momentu stało się jasne, że trzy punkty są dosłownie na wyciągnięcie ręki. W samej końcówce spotkania więcej było fauli i żółtych kartek aniżeli groźnych strzałów.

19:30 - Witamy z Radomia! Do rozpoczęcia meczu przyjaźni pozostała już tylko godzina.
19:40 - Obie drużyny mierzyły się ze sobą jedynie pięciokrotnie. Warszawiacy górą w tych starciach byli dwukrotnie, a tyle samo razy ponosili porażkę. Remis padł zaledwie raz, w 1984 roku. Bilans bramkowy to 7-5 na korzyść Radomiaka. Ostatnie starcie obu ekip w zeszłym roku zakończyło się skromnym zwycięstwem legionistów 1-0, po ładnej bramce z dystansu Rafała Augustyniaka.
W składzie Legii brakuje Artura Jędrzejczyka, który nie zaleczył do końca urazu.
19:48 - W składzie Legii na dzisiejsze spotkanie pojawiła się jedna kluczowa zmiana podług ostatniego meczu z mielecką Stalą. Z powodu w pełni niewyleczonego urazu do Radomia z drużyną nie przyjechał Artur Jędrzejczyk. Stoper w pierwszej jedenastce zastąpi Rafał Augustyniak.
19:50 - Do rozgrzewających się bramkarzy dołączyła reszta składu obu ekip.
19:58 - Ostatni mecz, jaki legioniści rozegrali w Radomiu zdecydowanie nie poszedł po ich myśli. Legia przegrała 3-1, a honorową bramkę dla "Wojskowych" zdobył Maik Nawrocki. W tym spotkaniu zostały pokazane również aż trzy czerwone kartki. Dwie z nich dostali legioniści - Josue oraz Filip Mladenović, a jedną gracz gospodarzy, Filipe Nascimento.
20:08 - W obecnym roku forma radomskiego klubu jest niestabilna. Po wznowieniu rozgrywek Radomiak zremisował trzy spotkania i wygrał dwa, a w pierwszych czterech meczach nie stracił nawet ani jednej bramki. Ostatnie dwa spotkania jednak zakończyły się dla radomian porażkami z Zagłębiem Lubin i Koroną Kielce.
20:15 - Piłkarze dokonują ostatnich szlifów i powoli udają się do szatni. Do rozpoczęcia meczu pozostał już tylko kwadrans!
20:19 - Spiker głośno przedstawia składy, a z trybun spływają gromkie oklaski dla obu ekip.
20:25 - "Legia i Radomiak, Radomiak i Legia" - kibice obu drużyn zaczynają wspólną zabawę.
20:28 - Ruszyli!
20:29 - Przed spotkaniem nagrodę młodzieżowca miesiąca odbierze wypożyczony z Legii bramkarz Radomiaka, Gabriel Kobylak.
20:30 - Jeszcze losowanie pomiędzy kapitanami i zaczynamy!
20:31 - Gospodarze dziś na zielono, a legioniści na biało.

1' - Zaczynamy! Od środka gospodarze.
2' - Legioniści szybko przejęli piłkę i konstruują akcję w linii obrony.
3' - Dobre podanie Josue na prawo do Wszołka, ale wahadłowy traci. Jeszcze goniąc za przeciwnikiem fauluje go.
4' - Mamy faul na Josue około 30 metrów od bramki Radomiaka. Będzie okazja na groźne dośrodkowanie.
5' - Portugalczyk posyła piłkę na pole karne, ale dobrze reagują obrońcy.
6' - Akcja gospodarzy prawą stroną, centra Jakubika w pole karne, ale dobrze wybija Nawrocki.
8' - Legioniści próbowali akcji środkiem, Josue uderzył z dystansu, lecz po rykoszecie piłka ląduje wprost w ręce Kobylaka.
9' - Głupia strata Slisza na własnej połowie, jeden z gospodarzy spróbował strzału z około 30 metra, ale wysoko nad bramką.
10' - Josue do Wszołka na prawą stronę, dobrze reagują obrońcy, ale będzie pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.
11' - Groźny centrostrzał w wykonaniu Josue. Będzie drugi rzut rożny z przeciwnej strony.
12' - Mladenović na głowę Augustyniaka, piłka zawisła w powietrzu i Kobylak piąstkuje za linię. Będzie trzeci rożny.
12' - Fenomenalna obrona Kobylaka po strzale główką. Legioniści znów z rogu.
12' - Tym razem dobrze poradzili sobie obrońcy, lecz Legia nadal przy piłce.
14' - Akcja Machado lewą stroną, zawodnik upada przy polu karnym po kontakcie z Wszołkiem, ale sędzia nie odgwizduje faulu.
16' - Strata Nawrockiego pod pressingiem. Radomianie mogli wyprowadzić szybką akcję, ale wycofali ostatecznie do obrony.
17' - Ribeiro centruje po ziemi na pole karne, ale zdecydowanie za lekko. Jeszcze jeden z legionistów spróbował strzału z dystansu, lecz dość niecelnie.
19' - Próba podania za linie obrony do Wszołka dobrze przecięta przez Cestora.
22' - Podanie na pole karne Legii z lewej strony i znów dobrze Augustyniak.
23' - Dobra akcja Legii prawym skrzydłem, ale podanie Wszołka nie dociera ostatecznie do adresata.
25' - Pekhart na pole karne górą do Wszołka, ale Polak na pozycji spalonej.
26' - Dośrodkowanie na pole karne Legii zamieniło się w centrostrzał, który spokojnie łapie Hładun.
27' - Strzał Machado zza szesnastki zablokowany przez Augustyniaka. Jeszcze próba prostopadłego podania między obrońców również przecięta przez Polaka.
28' - Kilkupodaniowa akcja Josue z Wszołkiem, ale ostatnie podanie Portugalczyka za mocne i od bramki golkiper gospodarzy.
29' - Kolejna łatwa strata Nawrockiego, Machado biegnie na bramkę i świetnie odbiera mu Slisz.
30' - Ależ była szansa! Josue w środku pola odegrał do Slisza, ten podaje na pole karne do niepilnowanego Pekharta, ale Czech w sytuacji sam na sam wysoko nad bramką.
31' - Rzut wolny po faulu na Josue. Legia rozegrała na krótko, Wszołek centruje z prawej, ale tak, że piłka ląduje za bramką.
32' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
32' - Legioniści próbowali kontry prawą stroną, ale Wszołek pogubił się i wyszedł z piłką na aut.
33' - Mladenović znajduje trochę miejsca przed polem karny i uderza, lecz dość niecelnie.
34' - Ramos biegnie lewą stroną i w ostatnim momencie interweniuje Wszołek.
34' - Szybka kontra Legii, Muci znalazł się z piłką w polu karnym, lecz jego strzał blokują obrońcy.
35' - Mladenović centruje na pole karne z około 25 metra, ale Wszołka uprzedza dobrą interwencją Kobylak.
37' - Legioniści wciąż próbują stworzyć zagrożenie prawą stroną, ale tym razem Nawrocki podaje bardzo niecelnie.
38' - Świetny rajd Rossiego, poklepał jeszcze z Machado, ale jego centra z lewej strony zdecydowanie zbyt lekka i łatwo interweniuje Hładun.
39' - Ribeiro centruje z prawej strony na szesnastkę, lobem główkuje Wszołek i koniuszkami palców interweniuje Kobylak.
42' - Legioniści tracą w środku pola, szybko odbiera jednak Kapustka i odgrywa do Josue. Portugalczyk uderza mocno na bramkę i niepewnie interweniuje Kobylak.
44' - Cóż to był za strzał! Josue podaje na pole karne do Muciego, ten odgrywa przed pole karne do Kapustki, a Polak mocno uderza pod poprzeczkę, jednak świetnie ze strzałem radzi sobie Kobylak. Będzie jeszcze rzut rożny.
45' - Ale chwila, będzie jeszcze weryfikacja VAR.
46' - I mamy rzut karny dla Legii!
46' - Do jedenastki podejdzie kapitan "Wojskowych", Josue.
47' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
47' - Strzelec gola: Josue (Legia) z karnego!
48' - Josue otwiera wynik! Pewnie wykonany rzut karny przez Portugalczyka w górną część lewej strony bramki.
48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa! Legioniści do szatni schodzą z jednobramkowym prowadzeniem po bramce Josue z rzutu karnego w ostatniej akcji pierwszej połowy. Cała pierwsza część toczyła się jednak głównie w środku pola i nie porywała kibiców. Miejmy nadzieje, że "Wojskowi" utrzymają prowadzenie w drugiej części i pokażą troszkę efektowniejszą grę.

46' - Zmiana Radomiak: Frank Castaneda Thabo Cele
46' - Zaczynamy drugą część. Przy piłce legioniści.
47' - Akcja Legii lewą stroną, ale Mladenović źle zagrywa na pamięć piętką i traci.
48' - Podanie zewnętrzną częścią stopy od Josue na pole karne, Nawrocki odgrywa do Mladenovicia, ale Serb zbyt lekko strzela i łapie Kobylak.
50' - Kapustka świetnie odebrał piłkę na połowie Radomiaka i pomknął w stronę bramki. Nie zdecydował się jednak na odegranie piłki i traci.
51' - Faul Augustyniaka w środku pola, Radomiak będzie mieć stały fragment gry.
52' - Dośrodkowanie na pole karne, jeden z gospodarzy główkuje, jeszcze lekkie zamieszanie... łapie Hładun.
52' - fot. Mishka / Legionisci.com
53' - Jakubik centruje na szesnastkę i w ostatnim momencie główkuje Nawrocki. Interwencja na tyle udana, że to legioniści będą przy piłce.
54' - Wszołek wysoko centruje na pole karne, Pekhart walczy o piłkę z Justiniano i przegrywa.
54' - Lekkie starcie Kapustki z rywalem. Pomocnik chwile leżał na murawie, ale wszystko jest dobrze.
54' - fot. Mishka / Legionisci.com
55' - Josue na pole karne, Pekhart próbował wyprzedzić obrońcę, lecz nie udało mu się.
56' - Faul Rochy na Augustyniaku. Polak aż stracił buta.
56' - Dalekie zagranie górą na pole karne Mladenovicia z rzutu wolnego, ale łatwo łapie golkiper.
57' - Kolejny faul w środku pola, tym razem na Mucim.
58' - Josue wygrał przebitkę na połowie gospodarzy i również jest faulowany.
59' - Pojawiło się teraz dużo brzydkiej gry. Tym razem fauluje Pekhart.
60' - Jakubik wbiega w pole karne i upada po walce z Augustyniakiem. Sędzia jednak nie reaguje.
61' - Legioniści mogli wyjść z szybką kontrą, ale ostatnie podanie Pekharta zostało przecięte.
62' - Strata Josue w kole środkowym. Portugalczyk jednak świetnie wraca się i odbiera futbolówkę.
62' - Zmiana Radomiak: Pedro Justiniano Lisandro Semedo
63' - Żółta kartka: Josue (Legia)
63' - Żółta kartka: Raphael Rossi (Radomiak)
64' - Dopełnieniem ostatniej brzydkiej gry są teraz lekkie przepychanki. Poleciały żółte kartki.
64' - Gra jest przerwana, a sędzia coś sprawdza od dłuższego czasu. Na trybunach ogromna konsternacja.
64' - Wszystko ok, gramy dalej. Od autu Legia.
66' - Podanie na pole karne Legii, Mladenović próbował wybić i zderzył się z Ribeiro. Będzie rzut rożny dla Radomiaka.
67' - Dobra centra i strzał głową. Świetnie interweniuje Hładun. Będzie jeszcze jeden korner.
67' - Znów celnie i tym razem strzał minimalnie nad bramką. Było gorąco w polu karnym Legii.
68' - Szybka akcja lewą stroną radomian i w ostatnim momencie interweniuje Augustyniak.
68' - Żółta kartka: Alberto Cayarga (Radomiak)
69' - Legioniści po odbiorze próbowali wyjść z szybką kontrą, którą brzydko przeciął Cayarga. Dostał za to żółty kartonik.
69' - Dośrodkowanie Semedo w szesnastkę Legii i kolejna skuteczna interwencja Augustyniaka.
71' - Gospodarze teraz mocno przycisnęli, utrzymują się przy piłce i pojawiło się dużo centr. Obrona Legii ma teraz dużo pracy.
72' - Daleki wrzut z autu w pole karne Legii. Najwyżej skacze Hładun i łapie piłkę.
73' - Slisz fauluje z prawej strony pola karne. Będzie groźny rzut wolny dla Radomiaka.
73' - Zmiana Legia: Ernest Muci Maciej Rosołek
73' - Dośrodkowanie było groźne, ale dobrze interweniuje golkiper.
74' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
74' - Strzelec gola: Maciej Rosołek (Legia)!
75' - Ależ wejście smoka Rosołka! Napastnik dopiero pojawił się na boisku i świetnie wykorzystał ten szybki kontratak. Dobrze zachował się również Wszołek, który wbiegł z dryblingiem w pole karne i wyłożył piłkę napastnikowi na 11 metr.
76' - Zmiana Radomiak: Alberto Cayarga Krystian Okoniewski
76' - Zmiana Radomiak: Francisco Ramos Christos Donis
77' - Zmiana Radomiak: Roberto Alves Daniel Pik
77' - Centra Radomiaka na pole karne, ale w nim przytomnie Mladenović, który wybija na aut.
78' - Kolejne prostopadłe podanie w pole karne Legii, świetnie zastawia Ribeiro i łapie Hładun.
80' - Legioniści przy piłce i faul na Augustyniaku w środku pola.
80' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Patryk Sokołowski
81' - Legioniści na prawo rozegrali rzut wolny centruje Wszołek, ale wybijają obrońcy. Jeszcze z dystansu próbuje Josue, lecz niecelnie.
81' - Kolejne dośrodkowanie na szesnastkę Wszołka i łatwo łapie Kobylak.
82' - Kontratak Radomiaka, Okoniewski podaje na pole karne, ale wprost do nóg Hładuna.
83' - Żółta kartka: Maciej Rosołek (Legia)
83' - Rosołek traci piłkę i łapie uciekającego rywala. Żółty kartonik.
84' - Groźna centra w szesnastkę Legii, odważnie wychodzi Hładun i łapie, ale jest mocno poturbowany.
85' - Wszołek próbuje stworzyć akcję na prawym skrzydle, ale pogubił się i ostatecznie traci.
85' - Radomiak próbował szybko prawą stroną, lecz za mocne podanie niweczy ich plany.
86' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
86' - Wydawało się, że był faul na Rosołku, ale sędzia nie gwiżdże i od autu Radomiak.
86' - Zmiana Legia: Josue Igor Strzałek
86' - Żółta kartka: Luís Machado (Radomiak)
88' - Strzałek prostopadle podaje do Pekharta, ale Czech zbyt łatwo traci.
89' - Strata Slisza w środku pola, okupiona faulem. Radomiak ma rzut wolny.
89' - Dośrodkowuje Donis ze stałego fragmentu i łatwo radzą sobie obrońcy Legii.
91' - Świetny odbiór Augustyniaka w środku pola, wydawało się, że wyjdzie z szybką akcją, ale wycofał do swoich kolegów z linii defensywnej.
91' - Strzałek próbuje dryblingu na własnej połowie i jest faulowany.
91' - Druga połowa przedłużona o cztery minuty.
93' - Groźnie pod bramką Legii. Do centry doszedł Rossi, jednak źle uderzył głową. Jeszcze Pik na polu karnym, ale traci piłkę. Od bramki Hładun.
94' - Sokołowski na przebój w środku pola, ale traci i fauluje.
94' - Znów świetnie odebrał Augustyniak, podaje wysoko do Wszołka, ale dobrze radzi sobie Cestor.
95' - Wrzutka w pole karne Legii, strzela Rossi i z linii bramkowej wybija Augustyniak. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.
96' - Dośrodkowanie wybite na raty przez Sokołowskiego i Strzałka.
96' - Koniec meczu!

Koniec spotkania! Legia wygrywa 2-0 w meczu przyjaźni z Radomiakiem po bramkach Josue oraz Macieja Rosołka. Bardzo ważne zwycięstwo po ciężkim, zaciętym i ostrym meczu. Legioniści skrupulatnie wykorzystali stworzone sobie okazje i pokazali skuteczną defensywę. To było pierwsze zwycięstwo warszawian w Radomiu w historii.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów ze zwycięskiego spotkania w Radomiu zapraszamy na legionisci.com.

Legia i Radomiak, Radomiak i Legia

Zdobycie biletu na mecz przyjaźni pomiędzy Radomiakiem i Legią nie było sprawą łatwą, a to z powodu bardzo małego stadionu, na którym "Warchoły" wciąż rozgrywają swoje mecze oraz sporego zainteresowania kibiców. Otwarta sprzedaż w Radomiu, prowadzona w galerii handlowej (bez sprzedaży on-line), trwała tylko kilka godzin.

Legioniści otrzymali na ten mecz bardzo skromną pulę - 500 sztuk. Części osób ze stolicy udało się zdobyć bilety z puli RKS-u, więc można powiedzieć, że na trybunach byliśmy obecni w ok. 600 osób. Plus co najmniej kilkadziesiąt osób oglądających spotkanie zza ogrodzenia z dwóch stron stadionu.

O ile przy okazji jesiennego meczu przyjaźni przy Ł3 doping na meczu przyjaźni wgniatał w ziemię, w piątkowy wieczór miało się wrażenie, że wspólne śpiewy stały na znacznie niższym poziomie. Z pewnością mogło wynikać to ze zmęczenia spowodowanego umacnianiem zgody od samego rana, jak również słabszego nagłośnienia na trybunie, z której prowadzony był doping.

Legioniści zajęli miejsca wymieszani pomiędzy radomianami, choć największa grupa fanów ze stolicy zebrała się na końcu trybuny od strony parku - na krańcu w pobliżu sektora gości na co dzień wyłączonego z użytku na wniosek policji. Wchodzenie na sam stadion nie było zadaniem łatwym szczególnie na mniej niż 30 minut przed rozpoczęciem spotkania, a wszystko przez małą liczbę kołowrotków, zlokalizowanych zresztą w jednym miejscu. Ci, którzy nie posiadali wejściówek, udali się na tak zwane tarasy widokowe za stadionem, skąd widoczność była całkiem, całkiem. Szczególnie, że można było tam zająć miejsca bez żadnych opłat. Z takiego rozwiązania skorzystało całkiem sporo osób - widać, że niektórzy (szczególnie ekipa z balkoniku) korzystają z tego patentu regularnie.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona jednemu z kibiców RKS-u. Później zaś ruszył doping typowo zgodowy. Większość repertuaru śpiewana była w wersji wspierającej obie drużyny, na zmianę również skandowano nazwy obu klubów. "A melanż trwa... Radomiak - Legia Warszawa" - to pieśń, która znana z poprzednich meczów obu klubów wykonywana była najczęściej. Na dwie strony śpiewaliśmy również "Legia i Radomiak, Radomiak i Legia...", a w zgodowym repertuarze nie mogło zabraknąć "Ole ole", śpiewanej w dwóch wersjach - "Ole, ole, ole ola, i tylko Legia, Legia - Radomiak" oraz "Ole ole, ole ola, Radomiak Radom, Legia Warszawa". Zmodyfikowana została również pieśń "Jesteśmy zawsze tam...".

Piłkarze na boisku grali jak nie oni - naprawdę nie dało się na to patrzeć. Na szczęście, nie boiskowe wydarzenia tego dnia były najważniejsze. A ponadto utrzymujący się bezbramkowy remis wydawał się jak najbardziej sprawiedliwy. Pod koniec pierwszej części spotkania, zaprezentowana została zgodowa oprawa. Na płocie pojawiły się barwy obu klubów, na trybunie zapłonęły race i świece dymne w barwach Legii i Radomiaka, a całość uzupełniły chorągiewki w barwach.

Tuż po tej prezentacji, sędzia udał się do monitora VAR. Nikt z nas nie miał pojęcia o co chodzi, bowiem z powodu zadymienia naszej trybuny, trudno było dostrzec, co działo się na murawie. Ostatecznie sędzia podyktował rzut karny dla Legii, który wykorzystał Josue. W drugiej połowie z trybun skandowano m.in. hasła pod adresem prezydenta Radomia - "Witkowski ch... ci na imię" oraz "Byłeś k...o prezydentem, a zostałeś konfidentem".

Po zmianie stron sporo okazji bramkowych stworzyli radomianie, ale to Legia wykorzystała jedną z szybkich akcji, i podwyższyła na 2:0. Niewiele zmieniło to w głośności dopingu i naszym repertuarze. Warto dodać, że podczas tego meczu zadebiutowały nowe zgodowe flagi - "Legia i Radomiak" oraz "Radomiak i Legia" z herbami obu klubów, które tego dnia wywieszone zostały obok siebie. Ponadto zawisły także inne legijne płótna - "Semper Heroica", "Złodzieje i pijacy" i "1916".

Po meczu oczywiście tylko część z nas udała się od razu w drogę powrotną do Warszawy. Sporo osób zostało na miejscu na balety, które trwają zapewne do dzisiaj. Cieszą na pewno informacje, że nowy stadion Radomiaka ma zostać otwarty (a dokładniej dwie jego trybuny) na początku sierpnia, bo to oznacza, że kolejny mecz przyjaźni w Radomiu, będzie mogło obejrzeć znacznie więcej kibiców obu zaprzyjaźnionych klubów - ok. 10 tysięcy.

Przed nami przerwa na mecze reprezentacji - ten czas najlepiej wykorzystać na wspieranie naszych sekcji, a warto pamiętać również o meczu Olimpii Elbląg w Pruszkowie (25 marca o 13:00). Przy Ł3 zobaczymy się w sobotę, 1 kwietnia przy okazji meczu z Rakowem. Już dzisiaj w sprzedaży pozostały ostatnie wejściówki. Częstochowianie zaś wybierają się do stolicy pociągiem specjalnym.