Liga Europy
Runda wstępna

12000
Tbilisi
12.08.2004
16:00
FC Tbilisi
Legia Warszawa
FC Tbilisi
0-1
Legia Warszawa
(0-0)
Sokołowski II 79'
1 Akaki Devadze
3 Sergo Orbeladze
7 Givi Kvaratskhelia
8 Akaki Mikuchadze 65'
9 Georgi Chelidze
10 Gocha Khojava
11 Tornike Aptsiauri
18 David Odikadze
22 Revaz Kemoklidze
25 Irakli Samkharadze 37'
77 Gogita Gogua 62'
12 Beka Shekriladze
2 Georgi Loladze 37'
6 Mikheil Meskhi
13 Georgi Modebadze
20 Zaal Eliava 62'
21 Goga Fifia
15 Georgi Mikadze 65'
Artur Boruc 1
Wojciech Szala 3
Marek Jóźwiak 4
81' Tomasz Sokołowski II 7
Łukasz Surma 8
46' Tomasz Sokołowski I 22
80' Dariusz Dudek 20
Jacek Magiera 18
Tomasz Kiełbowicz 11
Piotr Włodarczyk 9
Marek Saganowski 10
Andrzej Krzyształowicz 12
Anatolij Dorosz 23
Jakub Rzeźniczak 25
80' Leo Kurauzvione 19
46' Ireneusz Kowalski 24
Mirko Poledica 17
81' Radosław Wróblewski 21
Trener: Georgi Devdariani
Trener: Dariusz Kubicki
Asystent trenera: Krzysztof Gawara
Kierownik drużyny: Ireneusz Zawadzki
Lekarz: Stanisław Machowski
Masażyści: Zbigniew Sęktas, Jerzy Somow
Sędziowie
Główny: Jörg Kessler (Niemcy)
Asystent: Josef Webers (Niemcy)
Asystent: Harry Ehing (Niemcy)
Techniczny: Felix Brych (Niemcy)
Relacja

Wymęczone zwycięstwo...

W pierwszym meczu w europejskich pucharach po rocznej przerwie Legia z trudem, ale pokonała gruzińską drużynę FC Tbilisi 1-0. Do Gruzji wraz z piłkarzami udało się kilkudziesięciu kibiców. Niestety podopieczni Dariusza Kubickiego nie zachwycili. W upale i padającym deszczu warszawianie męczyli się z ambitnie grającymi gospodarzami. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 79 minucie Tomasz Sokołowski II, popisując się pięknym uderzeniem zza pola karnego.

Dariusz Kubicki zapowiadał, że da szansę gry innym zawodnikom. Patrząc jednak na wyjściową jedenastkę Legii... okazało się, że zmiany były niewielkie. Za kontuzjowanego Karwana zagrał Tomasz Sokołowski II, miejsce Choto na pozycji ostatniego obrońcy zajął Jacek Magiera, a do składu wskoczył Dariusz Dudek. Tyle "zmian".
O przebiegu całego meczu można napisać niewiele. Jedna i druga drużyna grały bardzo chaotycznie, niewiele było sytuacji podbramkowych, a jeżeli już były, to napastnicy nie potrafili ich wykorzystać. Taka szansa była w 13 minucie. Włodarczyk podał do Saganowskiego, a ten minimalnie przestrzelił. W 32 minucie żółtą kartkę zarobił Łukasz Surma. Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony gospodarze przeprowadzili jedną zmianę.

W przerwie nastąpiła jedna zmiana w drużynie Legii. Tomasza Sokołowskiego I zastąpił Ireneusz Kowalski, dla którego był to debiut. W 54. minucie powiało grozą pod bramką Artura Boruca. Marek Jóźwiak popełnił błąd, piłkę przejęli Gruzini, przeprowadzili kontrę i zdecydowali się na strzał z ostrego kąta. Futbolówka odbiła się od Jacka Magiery i rykoszetem przeleciała tuż obok słupka. Następnie gospodarze kilka razy uderzali z rzutów wolnych w okolicach pola karnego Legii. Ani razu jednak nie byli bliscy zdobycia gola. Legia dalej grała niedokładnie, ale Dariusz Kubicki wstrzymał się ze zmianami aż do 80 minuty. Wówczas wpuścił na boisko Radosława Wróblewskiego i Leo Kurauzvione. To była reakcja na gola, którego minutę wcześniej strzelił Tomasz Sokołowski II. Marek Saganowski otrzymał prostopadłe podanie w pole karne, przytrzymał przez chwilę futbolówkę i odegrał na 18 metr do wbiegającego Sokołowskiego II. Ten nie zastanawiał się wcale, tylko pięknym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. W końcówce gospodarze mieli jeszcze świetną okazję na wyrównanie... Aptsiauri ograł Wróblewskiego, podał do Khojavy ale napastnik gospodarzy z 5 metrów strzelił w "niebo". Niemiecki sędzia doliczył jeszcze dwie minuty i gwiznął po raz ostatni.

Rewanż odbędzie się 26 sierpnia w Warszawie.

Autor: Woytek

Minuta po minucie


Komentarze (0)

© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.