23.09.2005
20:00
Polonia Warszawa
1-0
45+3' Włodarczyk (k)
Ensar Arifović 18
62' Igor Gołaszewski 10
84' Luis Swisher 13
Jacek Kosmalski 10
47' Piotr Stokowiec 23
Jacek Moryc 24
Dariusz Dźwigała 36
Kelvin Igwe 0
Rodrigo da Silva 28
Paweł Olkowski 17
47' Antoni Łukasiewicz 6
84' Krzysztof Nykiel 8
Łukasz Paulewicz 6
62' Adam Cichon 16

Kolejne derby nasze!

W 8. kolejce Orange Ekstraklasy Legia zmierzyła się w derbach stolicy z Polonią. 45 ligowy pojedynek obu drużyn zakończył się zwycięstwem Legii, jednak tym razem wygrana nie była tak okazała jak w ostatnich sezonach. Gospodarze wygrali skromnie 1-0 po golu Piotra Włodarczyka strzelonym z kontrowersjnego rzutu karnego w doliczonym czasie I połowy spotkania.

Legioniści byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i pierwsi stworzyli sobie dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. Sebastian Szałachowski znalazł się sam na sam z bramkarzem Polonii ale nie wykorzystał tej okazji. Sporo zamieszania w szeregach obronnych gości siał Piotr Włodarczyk, jednak długo legioniści nie potrafili trafić do bramki rywali. Natomiast piłkarze Polonii ograniczali się do przeszkadzania gospodarzom w konstruowaniu ataków.

Po raz pierwszy legioniści przeżyli chwile strachu dopiero po 25 minutach gry, gdy Polonia wykonywała rzut rożny. Mocno podkręcona piłka omal nie wpadła bezpośrednio do bramki. Przez moment powstało ogromne zamieszanie, jednak przytpomnie zachował się Rosłoń i wybił piłkę na kolejny korner. Kilka minut później Ensar Arifovic ścigał się z Łukaszem Fabiański, ale golkiper Legii był miniialnie szybszy.

Przez wiele następnych minut na boisku nie działo się w zasadzie nic ciekawego. Legioniści nie mieli żadnego pomysłu na sforsowanie obrony "czarnych koszul", a Polonia miała zbyt wiele respektu do gospodarzy aby przeprowadzić akcję zaczepną. Sytuacja zmieniła się dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy, gdy w pole karne gości wbiegł Mirko Poledica i zdaniem sędziego został sfaulowany przez Gołaszewskeigo. Z jedenastu metrów do bramki pewnie trafił Piotr Włodarczyk. Poloniści nawet nie wznawiali gry.

Na początku drugiej połowy swoich kolegów znów próbował poderwać Szałachowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam, ale rozpędzony nie uderzył piłki precyzyjnie i trafił w bramkarza Polonii. Od początku drugiej połowy gospodarze byli wyraźnie bardziej dynamiczni niż w pierwszej części, a w polu karnym "Czarnych Koszul" znów najbardziej aktywny był Włodarczyk, który nie potrafił jednak wykończyć akcji. W zamieszaniu podbramkowym gola nie zdołał strzelić także Rosłoń.

W następnych minutach Legia naciskała. Sporo świeżości w szeregi gospodarzy wniósł Tomasz Sokołowski, który zmienił mało widocznego Bartosza Karwana. Sokołowski ostrymi dośrodkowaniami próbował przechytrzyć obronę rywali, ale pod bramką Polonii za każdym razem brakowało zawodnika, który wykorzystałby podanie, a po takich zagraniach Wdowczyk przed ławką rezerwowych bezradnie rozkładał ręce.

W 81 minucie spotkania na murawę poleciały race i arbiter na kilka minut został zmuszon przerwać mecz. Sytuacja szybko została opanowana, w ostatnich minutach bramkarza rywali strzałem głową próbował jeszcze pokonać Marcin Chmiest, który pojawił się na boisku w końcówce spotkania. I mimo że sędzia przedłużył mecz o pięć minut, do końca już wynik nie uległ zmianie.

Teraz podopiecznych Dariusza Wdowczyka czeka trudny bój w Poznaniu. W piątek o godzinie 20 na stadionie Lecha rozpocznie się mecz 9. kolejki.

Autor: Woytek

Witamy ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej
Za 45 minut rozpocznie się derbowy mecz między Legią a Polonią. Żyleta wypełniła się już w 3/4
Na rozgrzewkę wybiegli legioniści
Na murawie trwa dekoracja Młodych Wilków - najlepszych piłkarzy Mazowsza
Dziś do Galerii Sław Legii wejdzie Andrzej Strejlau. Klub wręcza panu Andrzejowi koszulkę Legii z nazwiskiem
Zapowiada się świetne widowisko na trybunach. Cała Żyleta przed chwilą zaświeciła się i nad głowami kibiców powiewają setki flag.
"TO TYLKO ROZGRZEWKA" - taki transparent pojawił się na trybunie odkrytej
Ciekawostka: Około 300 fanów 10 minut temu opuściło sektor gości...
"Sen o Warszawie..." Cały stadion śpiewa
Za 5 minut początek spotkania
Piłkarze zeszli już z rozgrzewki. Trwa doping dla Legii - sektor gości pusty
Drużyny stoją już w tunelu
Na Żylecie piękna oprawa. Wycinana-malowna sektorówka ultrasa z racą w ręku i tysiące małych flag
Piłkarze wychodzą na boisko... "Mistrzem Polski jest Legiaaa"
"TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ!" - 3-metrowy transparent na płocie żylety

2' - Zaczęła Legia.
2' - Legia na biało-czarno, Polonia na czarno
2' - Pierwsza akcja Legii.. Szałachowski naciskał obroncę Polonii, ale nieskutecznie i Kieszek złapał piłkę
3' - Lewą stroną atakują Poloniści. Karwan do spółki z Szalą odebrali piłkę zawodnikowi gości
4' - Faul na Szałachowskim na środku boiska
5' - Kiełbowicz .. wycofuje do Surmy... ten rozgrywa z Poledicą - wycofanie na własną połowę boiska
5' - Świetna okazja dla Legii... Szałachowski znalazł się sam na sam z Kieszkiem, ale uderzył za słabo... i bramkarz Polonii nie miał problemów z wyłapaniem piłki
6' - Burkhardt faulowany
6' - Karwan w polu karnym.... mamy pierwszy rzut rożny
6' - Do narożnika biegnie Burkhardt
7' - Dośrodkowanie... zawodnicy przepychają się w polu karnym. Piłka posłana zbyt mocno i od bramki Kieszek
8' - Dośrodkowanie z prawej strony, główkuje Włodarczyk - Kieszek broni
8' - Brawa dla legionistów za tą akcję od publiczności
8' - Od samego początku zdecydowania przewaga Legii
10' - Kiełbowicz faulowany w obronie przez Arifovicia
10' - Kontra Legii. Szałachowski, do Kiełbowicza...
10' - Aj.. faul na Burkhardtcie
10' - Żółta kartka: Piotr Stokowiec (Polonia)
10' - Polonista za to zagranie otrzymał żółtą kartkę
11' - Surma dośrodkowuje w pole karne z rzutu wolnego... zbyt mocno.
11' - Aut dla Polonii, po tym jak Włodarczyk nie zrozumiał się z Karwanem
12' - Gospodarze rozgrywają spokojnie piłkę w obronie - nie są niepokojeni przez polonistów
13' - Rzeźniczak źle podaje do Kiełbowicza, atak Polonii - Poledica wybija na aut
14' - Akcja polonii, główkował Gołaszewski, ale piłka wyszła na aut końcowy
15' - Kiełbowicz fauluje Moryca
16' - Bury podaje na lewo do Kiełbowicza, ten dośrodkowuje w pole karne.. trochę za mocno i Karwan traci piłkę
17' - Polonia zaczyna z autu pod własną bramką
18' - Trochę nudy na boisku, brakuje podbramkowych akcji
18' - Świetne uderzenie Włodarczyka z 25 metrów o centymetry mija słupek!
19' - Fabiański wyłapuje dośrodkowanie Dźwigały
19' - Pierwszy rzut rożny dla Polonii
20' - Zbyt mocne dośrodkowanie i od bramki Fabiański
20' - Włodarczyk w polu karnym... zatrzymuje się odgrywa do Szałachowskiego, a ten mija się z piłką
21' - Włodarczyk faulowany, ale sędzia nie reaguje
22' - Zagranie ręką przez Rzeźniczaka i mamy rzut wolny z narożnika boiska dla Polonii
23' - Ależ zamieszanie!! Poloniści wyłożyli piłkę na 16 metr... uderzał Stokowiec 2 metry przed linią bramkową obrońcy Legii ratowali się przed utratą gola
23' - I znowu groźnie. Włodarczyk wybija piłkę głową z pustej bramki
24' - Kolejny rzut rożny dla Polonii... tym razem nic już się nie wydarzyło - piłka w rękach Fabiańskiego
24' - Włodarczyk fauluje polonistę pod polem karnym gości
25' - Faul na Surmie na środku boiska... szybkie rozegranie przez legionistów i strata piłki
26' - Włodarczyk rozgrywa piłkę. Podaje do Burego.. ten do Poledicy - złe dośrodkowanie Serba i Kieszek ma piłkę w rękach
27' - Karwan z autu... nieporozumienie i strata piłki
27' - Rzut wolny dla Legii na 40 metrze
28' - Płaskie podanie do Włodarczyka, ten przewraca się w polu karnym - arbiter nie reaguje
28' - Rzeźniczak czysto odbiera piłkę Gołaszewskiemu
29' - Faul Szałachowskiego w narożniku boiska
30' - Fantastycznie broni Fabiański!!
31' - Było bardzo groźnie bo Arifovic znalazł się sam na sam z Fabiańskim, ale golkiper Legii odważnie wyszedł i minimalnie uprzedził polonistę
32' - Kiełbowicz źle do Szałachowskiego, ale Legia odzyskuje piłkę
32' - Burkhardt fauluje Gołaszewskiego i otrzymuje upomnienie od arbitra
32' - Z piątki rozpocznie Fabiański
33' - Ładnie Burkhardt minął kilku polonistów, ale źle podał do Kiełbowicza
35' - Stokowiec fauluje Surmę i otrzymuje ostatnie upomnienie od sędziego
36' - Bardzo ładnie Rzeźniczak ogrywa polonistę - z autu Legia
37' - Poledica długi wyrzut do Szałachowskiego, poloniści przejęli piłkę
37' - Faul na 25 metrze dla czarnych koszul
38' - Uderza Kosmalski... po ziemi 2 metry obok prawego słupka
39' - Szansa dla Legii. Świetnie prostopadle podał Burkhardt. Tam Szałachowski walczył o piłkę na 14 metrze - wywalczył rzut rożny
40' - Dośrodkowanie Surmy zbyt mocne - z autu Szala
40' - Legia cały czas napiera. Ponownie aut z prawej strony
42' - Odliczanie na Żylecie... i pojawiają się transparenty i folie
43' - Polonia w ataku Gołaszewski główkuje - Poledica wybija piłkę na aut
44' - Kończy się powoli pierwsza połowa...
45' - Stokowiec przeszkadza legionistom wybić piłkę. We wszystko wkracza sędzia, ale nie pokazuje jescze drugiej żółtej kartki piłkarzowi Polonii
45' - Przy linii bocznej rozgrzewają się Chmiest, Vuković i Sokołowski
47' - Sędzia dolicza minutę
47' - Gwizdy na trybunach po kolejnym faulu polonisty
47' - KARNY!!!!!!!
47' - Poledica faulowany przez Gołaszewskiego
47' - Do jedenastki podchodzi Włodarczyk
48' - GOL! Piotr Włodarczyk z karnego! (Legia)
48' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!!!!! Piotrek Włodarczyk pewnie wykorzystuje jedenastkę!
48' - Koniec pierwszej połowy

Gol do szatni. Poloniści nawet nie rozpoczynali od środka
Z doniesień reporterów wynika, że rzut karny dla legionistów nie należał się
Mimo wszystko Legii należał się gol w pierwszej odsłonie gry. Teraz będzie łatwiej się grało podopiecznym Dariusza Wdowczyka
Legioniści pojawili się na boisku
Wychodzą poloniści i sędziowie

47' - Legia bez zmian. W Polonii jedna roszada
47' - Zmiana Polonia: Piotr Stokowiec - Antoni Łukasiewicz
48' - Groźnie pod bramkę Legii. Strzela Igwe... niecelnie
49' - Fantastyczne podanie Burego do Szałachowskiego. Ten był sam na sam z Kieszkiem, ale bramkarz Polonistów obronił!
50' - Szymanek wybija piłkę Szałachowskiemu
52' - Kolejny element ultras na tryunach. Tym razem pasy meteriału utworzyły "szalik Boras"
53' - Aut dla Legii na środku boiska
54' - Szala fauluje przy linii bocznej i otrzymuje żółtą kartkę
54' - Żółta kartka: Wojciech Szala (Legia)
54' - Od bramki zaczyna Fabiański
55' - Prawa strona boiska. Faul dla Legii
56' - Płasko w pole karne. Dwóch legionistów się minęło. Z 5 metrów uderza Rosłoń... zablokowana piłka!
56' - Poloniści z prawej strony wykonują rzut wolny.
57' - Dośrodkowanie w pole karne... strzał z główki bardzo niecelny
59' - Szykuje się zmiana w Legii. Na boisko wejdzie Sokołowski
59' - 30 metrów do bramki - rzut wolny wykonują poloniści, strzał Dźwigały trafia w mur
60' - Zmiana Legia: Bartosz Karwan - Tomasz Sokołowski II
61' - Włodarczyk na spalonym
62' - Zmiana Polonia: Igor Gołaszewski - Adam Cichoń
63' - Atakuje Polonia. Prawa strona... strzał z 30 metrów bardzo niecelny
64' - Rosłoń fauluje... i kłóci się z arbitrem
64' - Żółta kartka: Marcin Rosłoń (Legia)
64' - Legionista ukarany "żółtkiem" za dyskusję
65' - Świetny wślizg Kiełbowicza w narożniku pola karnego
65' - Dośrodkowanie Kiełbowicza z lewej strony... wyłapuje Kieszek
67' - Kontra Legii. Włodarczyk podał na lewo do Kiełbika, ten dośrodkował ale Igwe wybił piłkę
67' - Włodarczyk na spalonym - spóźniona reakcja sędziego
68' - Szala faulowany przez Cichonia
69' - Ładnie prawą stroną przedziera się Sokołowski. Dośrodkowanie na głowę Włodarczyka... napastnikowi Legii skutecznie przeszkadzał obrońca
70' - Bury i Rzeźnik wyprowadzają kontrę Legii
70' - W ataku osamotniony Szałachowski i Włodarczyk. Ten pierwszy wywalcza aut
71' - Da Silva na lewej stronie... uprzedzony przez Szalę
71' - Fabiański zaczyna od bramki
71' - Mecz nieco się wyrównał. Przydałaby się druga bramka
72' - Na trybunę zaraz wjedzie Panorama Warszawy
72' - Rzut rożny dla Legii wykonuje Surma
73' - Główkuje Rosłoń... łapie Kieszek
73' - Zbyt mocne podanie do Arifovicia i od bramki zacznie Legia
74' - Szykuje się kolejna zmiana w Legii. Na boisku pojawi się Vuković
74' - Włodarczyk zaplątał się z piłką
74' - Fabiański opóźnia grę
75' - Groźnia akcja prawą stroną, dośrodkowanie na 3 metr... wybija Rosłoń!
75' - Zmiana Legia: Marcin Burkhardt - Aleksandar Vuković
75' - Rzut rożny dla Polonii
76' - Nic z tej akcji nie wyszło
77' - Od bramki rozpocznie Kieszek
77' - Trybuny znakomicie bawią się cały czas dopingując Legię
78' - Włodarczyk walczy z dwoma polonistami przy linii bocznej. Wywalczył aut
78' - Szala na spalonym
81' - Race ladują na murawie
81' - Mecz przerwany
83' - Kilkadziesiąt rac wylądowało na murawie
83' - Rozpoczęły się obraźliwe okrzyki na prezesa
83' - Mecz został wznowiony, ale to raczej jeszcze nie koniec;/
84' - Zmiana Polonia: Luis Swisher - Krzysztof Nykiel
85' - Chmiest gotowy do wejścia
85' - Zmiana Legia: Sebastian Szałachowski - Marcin Chmiest
85' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego wykonuje Sokołowski
87' - Żółta kartka: Marcin Chmiest (Legia)
89' - Włodarczyk faulowany przez Igwe
90' - Świetna okazja dla Legii. Strzelał Chmiest, ale Kieszek obronił
91' - Sokołowski podaje do Chmiesta... Kieszek szybszy
91' - Wypiąstkowana piłka przez Fabiańskiego
91' - Sędzia dolicza 5 minut
92' - Fabiański bawi się z piłką
94' - Faul dla Polonii na 30 metrze
94' - Przy piłce da Silva i Dźwigała
94' - Cała Polonia na polu karnym Legii.... strzał - pewnie broni Fabiański!
95' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego
95' - Sokołowski poślizgnął się i stracił piłkę
96' - Faul na Sokołowskim
96' - Od bramki Kieszek
96' - Koniec meczu!

Kolejne derby dla Legii! Po spotkaniu stojącym na średnim poziomie legioniści wygrali 1-0

Zakaz dla całej Żylety?

Każdą relację meczu derbowego moglibyśmy rozpoczynać od porównania takich spotkań w Warszawie do tych w Europie. Tym razem tego nie uczynimy, gdyż po prostu nie ma to większego sensu. Już dawno derby stolicy nie były obserwowane przez kibiców obu drużyn. Na ostatnie spotkanie na Konwiktorskiej nie została wpuszczona półtoratysięczna grupa legionistów. Wcześniej Polonia sama zrezygnowała z "odwiedzenia" Łazienkowskiej. Tym razem wszystko miało się zmienić. Dla fanów "Czarnych Koszul" przeznaczono 500 biletów, z których niewiele ponad połowa znalazła nabywców.
Po ostatnich oświadczeniach naszego zarządu, nie wiadomo czego mogliśmy się spodziewać po derbach. Prasa twierdziła, że dojdzie do bojkotu, bądź protestu. Niektóre tytuły sugerowały specjalną ochronę dla prezesa Legii. Kibice zapowiedzieli jedno - obiecaną oprawę na ten mecz zaprezentują całej Polsce. Przed spotkaniem wystąpiły niemałe problemy przy sprzedaży biletów. Klub pochwalił się kibicom podpisaną umową z Kolporterem, dzięki czemu mieliśmy wejściówki nabywać szybko, łatwo i wygodnie. Z zapowiedzi wyszły nici, ale to chyba nikogo nie zdziwiło. Nieudolność naszych działaczy to normalka.
Na trzy godziny przed meczem pod stadionem zaczynała zbierać się wiara. Kolejki do kas z minuty na minutę wydłużały się. Podobnie te skierowane do bramek wejściowych. Oj, było ciasno. Na szczęście w miarę sprawnie udawało się dostać na stadion (oczywiście jak posiadało się już bilet). Tuż za bramkami stały spacjalne punkty, w których kibice mogli zostawić swoje skrócone CV, licząc, że w przyszłości inny kibic zaoferuje mu pracę. Do tego pomysłu legioniści podchodzili raczej z dystansem, ale chętnych też nie brakowało. "Kto dziś poprowadzi doping? Czy w ogóle będziemy dziś wspierali Legię, czy też 'jedziemy' z działaczami?" - zastanawiali się kibice na trybunie odkrytej. Odpowiedź na to pytanie poznali kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem, kiedy na gniazdo wszedł nasz wodzirej.
Na trybunach pojawili się również goście. Około 280 osób weszło na łuk od strony kanałku. Poloniści wywiesili jedną flagę "Duma Stolicy" i zaczęli śpiewać. Ich doping nie był jednak zbyt wyraźny. Wszystko przez wrzawę jaka panowała na Żylecie. Niestety, fani gości jak szybko się pojawili, tak też opuścili obiekt. Powodem ich decyzji było niewpuszczenie przez ochronę kilku osób, które znajdowały się pod wpływem alkoholu. Nie nam to oceniać, ale wymówka Polonii do opuszczenia trybun tym razem kiepska. Szkoda, bo zupełnie inaczej dopinguje się, gdy na stadionie znajdują się kibice, z którymi można (choćby w jakimś stopniu) konkurować. No, ale trudno. Dodajmy, że w czasie wychodzenia z sektora polonistów śpiewamy dobrze znaną przyśpiewkę "Zostaw kibica". W sektorze dla gości zostało raptem sześć osób, które przesiedziały całe spotkanie. Legioniści bardzo sympatycznie przyjęli trenera gości, a do niedawna szkoleniowca Legii. Fani z trybuny odkrytej przez chwilę skandowali nazwisko Kubickiego.
Z naszej strony, kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego... flagi na kijach powędrowały w górę. "Co się dzieje?" - zastanawiali się kibice z przeciwległej strony stadionu, którzy dopiero zajmowali swoje miejsca. "Czy mój zegarek źle chodzi? Przecież mecz rozpoczyna się dopiero za 15 minut..." - dodawali z niedowierzaniem. Spieszymy z wyjaśnieniem - Wasze zegarki są sprawne. W ten sposób chcieliśmy pokazać coś nowego, dotąd niespotykanego na polskim "rynku". Wśród setek powiewających flag odpalone zostały również race, a na górze trybuny pojawił się stosowny transparent "To tylko rozgrzewka..." Wszystko na kilkanaście minut przed meczem. I wszystko jasne! Na płocie tego dnia zadebiutowały dwa płótna - "Warszawiacy" (nawiązujące do Powstania Warszawskiego i warszawiaków broniących stolicy w 1944 roku) oraz "FooTBall" (niech każdy sam się domyśli do czego nawiązujące ;-)
Tradycyjnie na wyjście piłkarzy na plac gry przygotowana została oprawa. Tym razem hasłem przewodnim była treść transparentu "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!". Na trybunie natomiast pojawiła się sektorówka przedstawiająca kibica z wyciągniętą ręką, a na jej końcu odpalone zostały race. Całość dopełniały kolorowe flagi na kijach. Szkoda, że wszystko odbywało się przy pustym niemal sektorze dla przyjezdnych. Ale już nie rozpaczajmy z ich powodu ;-) Z naszej strony trwał bardzo dobry doping. Naprawdę nieźle wychodził nam śpiew. Trzeba zaznaczyć, że prawie przez cały mecz (nie licząc przedmeczowych okrzyków) obyło się bez bluzgów pod adresem lokalnego rywala. Widać, że derby wyzwalały w nas więcej energii, bo w doping angażowali się niemal wszyscy. I to było słychać! "Ole ole, ole ola, i tylko Legia, Legia Warszawa..." - melodyjnie wyśpiewywały wszystkie trybuny. Nasz repertuar był nad wyraz różnorodny. Szkoda, że piłkarze, którzy przyzwyczaili nas do wysokich wygranych w derbach, tym razem grali słabiutko. Na szczęście końcówka pierwszej połowy należała do Legii. W doliczonym czasie pierwszej części gry rzut karny, za rzekomy faul na Poledicy podyktował arbiter z Ciechanowa. Do piłki podszedł Piotr Włodarczyk i ku uciesze 10-ciu tysięcy widzów, wyprowadził nas na prowadzenie! Nareszcie!
Jeszcze w pierwszej połowie zaprezentowaliśmy kolejny pokaz ultras. Tym razem do góry powędrowały transparenty, flagi i pirotechnika. Wszystko po naszym firmowym "odliczaniu". Po przerwie pokazaliśmy jeszcze szarfy w barwach i sektorówkę "Panorama Warszawy". Wraz z ukazaniem się tej ostatniej, na murawę poleciało kilkadziesiąt rac. W ten sposób kibice chcieli pokazać prezesowi Zygo, dyrektorowi Dziewulskiemu i całej reszcie, że "im Legii nikt nie odbierze". Początkowo race fruwające na płytę boiska zostały przyjęte przez Krytą gwizdami, by po chwili z tej samej trybuny niósł się śpiew skierowany do prezesa. Legioniści wyraźnie pokazywali, że państwo policyjne, które chcą wcielić w naszym klubie panowie S. i Z., zupełnie im nie odpowiada. Odnośnie ostatnich zakazów stadionowych kibice odpowiedzieli namową, aby prezes wlepił zakazy dla wszystkich osób zasiadających na Żylecie. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie, choć obecnie niczego nie można być pewnym, a absurdalne decyzje dla decydentów są niczym nadzwyczajnym. Szkoda, że zupełnie na bok poszedł doping w tych ostatnich minutach meczu, ale fani najwyraźniej uznali, że tak dłużej być nie może, skoro zdecydowali się na tak drastyczny krok. Oczywiście race lądujące na murawie spowodowały przerwę w grze. Po kilku minutach sędzia postanowił kontynuować zawody. Do samego końca nie wróciła już atmosfera z wcześniejszych 80 minut. Były "jazdy" z Zygo i innymi działaczami, którzy nie mogą liczyć na względy warszawskiej publiczności. Zastanawiać może nas jedynie, jakie będą konsekwencje tych jakże drastycznych kroków. Zapewne niebawem przekonamy się na własnej skórze.
Szkoda, że w takiej, a nie innej atmosferze kończył się najważniejszy mecz tej rundy. Te derby zapamiętamy nie tylko ze względu na brak kibiców gości, ale i z innego powodu...

Frekwencja: 10000
Kibiców gości: 300 (wyszli ze stadionu przed meczem)